Doe de was op Essogas Schotvanger't Woud MET DE EGMONDEN Vf£?BERKHOUT Geef cachet aan uw correspondentie De sensatie I 297,50 Let op! Oproep aar» alle Secretariaten vlees Slagerij Oerrït Bosch TAXI TEL 900 Afslag Varkens 4 dagen Bloemenshow in Egmond-Binnen Uitbreiding Troelstra-Oord Zootjes schelvis en verse kuit Hoog water Bestemmingsplan van de sportterreinen P. ZWART f K.V.G Egm. a/d Hoef Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 Zeevogels Lantaarns vernield Bij nacht en ontij Kolendamp Veilingdatum gewijzigd SCHIET WEDSTRIJDEN D.E.F.A. 15 februari 1967 - No. 765 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter Het is met een zekere trots dat wij deze week in ons „Contact" aandacht schenken aan het werk van een kleine groep burgers, maar wat met een stij gend succes inmiddels aan duizenden bijzonder veel genoegen heeft verschaft. Het is duidelijk dat hier aan „Egmonds Bloemenshow" graag de ereplaats wordt geschonken. Immers, het lofwaardige streven van hetzelfde groepje kwekers om nu reeds zeven jaar achtereen een tentoonstelling van getrokken bolbloe- men op stapel te zetten is zeker een feit waarmee de Egmonden trots op kunnen zijn. Dat hiermede eveneens een geurig en kleurig steentje wordt bijgedragen aan de verspreiding van de naam Eg- mond mag zeker met ere worden ver meld. Een opvallend feit in de geschiedenis van „Egmonds Bloemenshow" is zeker dat dit jaar voor het eerst deze prach tige tentoonstelling van Egmonds glorie in Egmond-Binnen zal worden gehou den. Hiermede zal voor de eerste maal ge hoor worden gegeven aan het doel van de organisatoren, bij het formeren van de eerste tentoonstelling, om bij toer beurt deze te houden in Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen. Bij gebrek aan voldoende ruimte en het lofwaar dige aanbod van de Fa. J. de Waard en Zonen om haar bedrijfsgebouwen be schikbaar te stellen zijn de vorige ex posities steeds in Egmond a. d. Hoef gehouden. Het welhaast „vriendelijke" verloop van de winter heeft zijn gunstige weer slag op de in te zenden bloemen van de diverse kwekers reeds gegeven. Om tot een goede bloemvorming te komen was" het deze keer zeker niet nodig dat er in de kassen hard gestookt moest worden. De kwekers kunnen in dit ver band wel aan minder goede omstan digheden terugdenken. Werden vier jaar geleden de vlaggemasten in grote sneeuwmuren gezet, de kans bestaat nu dat inzendingen van de koude grond ko- om dit jaar weer een wedstrijd te hou- Wij hebben reeds eerder in een voorbe schouwing op „Egmonds Bloemenshow" gewezen op de gevolgen die deze bloe mententoonstelling heeft gehad op de bedrijfsvoering van een aantal kwekers Wij doelen hier op het toenemen van het aantal broeikassen in de Egmonden. Het is prettig te vermelden dat dit aan tal inmiddels weer is toegenomen en dat nu ook de Egmondse bloemen hun weg in het land vinden en ook tot over oze grenzen gaan. Waar wij nog eens op willen wijzen is het voornemen van de organisatoren om ditjaar weer een wedstrijd te hou den in bloemschikkunst. Het is geble ken dat er op dit gebied wel talent aanwezig is. Wij veroorloven ons echter een opmer king te maken en wel dat de arrangeur aan deze inzendingen wel de vereiste aandacht mag schenken die deze toeko men. Het komt ons voor, dat deze wedstrijd wel eens als het stiefkind be handeld is geweest. Over de inzendingen voor deze wed strijd verwijzen wij naar de advertentie Om deze tentoonstelling te bezoeken kunnen vooral de belangstellenden uit Egmond aan Zee en Egmond aan de Hoef gebruik maken van de NACO. Voor de vertrektijden uitEgmond aan Zee kunnen wij U ook naar de adver tentie verwijzen. EGMOND AAN ZEE De aanne mersfirma De Graaff en Wittebrood uit Egmond aan Zee zal over enkele we ken een begin maken met 'n belang rijke uitbreiding van het Troelstra- oord, het recreatiecentrum van de Stichting Vakantieverblijven aan de Boulevard. De uitbreiding zal bestaan uit een nieuwe vleugel, die aan de noordzijde van het huidige gebouw en in het verlengde ervan' zal worden opgetrok ken. Deze vleugel krijgt een kelder, die grotendeels als kinderspeelplaats zal worden ingericht. In drie bouwlagen er boven komen dertig slaapkamers met in totaal plm. zeventig bedden, waardoor de capaciteit van het Troelstra-oord wordt gebracht op plm. driehonderd bedden. De uitbreiding komt tot stand onder architectuur van het bureau Brakel en Buma te Haarlem. De gevel van de nieuwe vleugel zal van kantelramen worden voorzien. Men hoopt de uitbrei ding volgend jaar april in gebruik te kunnen nemen. Voorstraat 125 - Telefoon 314 Deze week TE EGMOND AAN ZEE Februari v.m. n.m. Woensdag 15 7.35 19.50 Donderdag 16 8.11 20.27 Vrijdag 17 8.48 21.10 Zaterdag 18 9.38 22.09 Zondag 19 10.40 23.19 Maandag 20 11.38 0.29 Dinsdag 21 0.46 13.21 Woensdag 22 2.01 14.25 Donderdag 23 2.58 15.18 Gemeente Egmond-Binnen Ten Oosten van de Hoogedijk, een zijweg van de Zeeweg naar Heiloo ligt het bestemmingsplan sportterrein, dat enkele dagen geleden bij besluit van Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. Het gehele sportcomplex, zoals het op die plaats is geprojecteerd, zal er comfortabel uit zien, mits het ook zal worden uitgevoerd. Zover is het nog niet. De accommodatie bestaande uit een hoofdveld van 69 x 105 m tussen de witte lijnen, twee bijvelden elk groot 64 x 100 m eveneens tussen de witte lijnen en nog een oefenhoek, zal wor den omzoomd door een snel omhoog groeiende groengordel. De velden on derling zullen door gelijksoortige groen- gordels van elkaar worden gescheiden. De accommodatie omvat verder een groot terras, waarop de kleedkamers en kantine zijn geplaatst. Verder is er een ruime parkeergelegenheid voor auto's, brommers en fietsen. Onder het totale veldencomplex komt een netwerk van draineerbuizen die uitmonden in één hoofdafvoerleiding van waaruit het wa ter door middel van Reen pomp de polder ingepompt zal worden. Het totale veldencomplex vormt hier door als het ware een poldertje in een polder. Egrrtondzeeër Reddingsbrigade Het bestuur deelt de leden mee, dat de herhalingslessen voor de E.H.B.O. op vrijdag 17 februari a.s. weer hervat zullen worden. Deze eerste avond geldt voor al le groepen. Ten overvloede wordt medegedeeld, dat de lessen wor den gegeven in de brandweerka zerne en beginnen om 8 uur. In de vorige week overleed op 77-jarige leeftijd, de heer P. Zwart. Bijna iedereen in het dorp kend^ em, maar alleen de vroe gere^ ïeraties weten, welk ver- diens- ''ijk werk hij heeft ge daan ixi het belang van zijn me demens. Tijdeiis vele trips, met de hier ter ^aatse gestationeerde red- ding'.ji «t, toen nog een roeired- ding M t, heeft hij zijn leven in de w,.v. schaal gezet om dat van een auöer te redden. •Moge hij loon naar werken ontvangen. De maandag j.1. gehouden bijeen komst was een groot succes. Vóór de pauze vertelde Pater Pepping aan de hand van dia's een en ander over zijn mooie maar moeilijke werk in "Belo Horizonte Brazilië. Er moet o.a. brood nodig een nieuwe kerk gebouwd wor den voor zijn 6000 merendeels straat arme parochianen. Om tot dit doel 'n klein financieel steuntje te kunnen bijdragen, gingen we na de pauze kienen. Er waren fantas tische prijzen te verdienen, zoveel, dat het voor de 45 aanwezigen een latertje werd. Na afloop kon de presidente 234,06, uit de kas aangevuld tot 275,aan een uiteraard zeer erken telijke Pater Pepping overhandigen. is de nieuwe electrische Remington telmachine REMINGTON REMINGTON REMINGTON REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw 235, Portable „Idool" 198, Portable „Eiitrg" 218, Telmachine Electr. neg. sald. 595, Stalen bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 Programma zondag 19 februari a.s. Zeevogels 1 - S.R.C. 1 2.30 uur Flamingo's 2 - Zeevogels 3 2.30 uur Zeevogels jun. 1 - Egmondia 2 12 u. Programma zaterdag 18 februari adsp. Zeevogels a - J. Holland b 4 u. RKAFC f - Zeevogels b 4 uur In dit blad staat een zeer belangrijke advertentie van Fa. G. N. Oudejans In Egmond aan Zee werkt sinds en kele jaren een zeer goede straatverlich ting. Velen kunnen zich nog herinneren hoeveel moeite het heeft gekost, tot de ze straatverlichting te komen. De kos ten waren de grote rem. Nu blijkt bij de routinecontrole en tijdens het onderhoud, dat vele plastic armaturen zijn vernield. Het vandalisme kent geen grenzen. Moedwillige vernie lingen blijken een aangenaam tijdver drijf te zijn. Er wordt een dringend be roep gedaan op de ouders, hun lieve jeugd hierover te onderhouden, daar de kosten dermate kunnen stijgen, dat toch op de een of andere manier het geld op tafel moet komen. Ieder bestuurslid en c - id, dat zijn vereniging een warm ,Vi toedraagt, leest graag iets over zijia,W -eniging in de plaatselijke pers. Bov^fiiien brengt publicatie meer bekendheid onder het publiek en dat is altijd goed. Het be gint meer te leven onder dc inwoners en velen komen tot de ontdekking, dat er verenignigen bestaan, waarvan zij niets wisten. Publicatie jjiftiuleert, het kweekt een gezond enthi p*fisme. U kunt zich gelukkig -,.,,'zen, dat het hier ter plaatse mogelijk^. in een eigen Egmonds blad, „Het Contact". Vele plaatsen zijn van een dergelijke moge lijkheid verstoken of hun berichtgeving zinkt in het niet tussen de veelheid van tekst in grotere kranten met veel stof uit andere! plaatsen. De redaktie van dit blad kan echter 'fei-jt. alles weten en is afhankelijk van tips en gegevens, die haar wekelijks verstrekt worden. Grijpt dus de kosteloze mogelijkheid lot pu blicatie. U kunt rechtstreeks inzenden aan het bureau van ons blad of te Eg mond aan Zee, Burg. Eymaplein 2a of aan Jan Zwart, Jac. Schol plantsoen 6. Gemest kalfsvleeslappen 3,40 Kalfsfricandeau 4,25 500 gr. gehakt h.o.h. 1,80 500 gr. runderrosbeef 3,70 500 gr. riblappen 3,10 Magere runderlappen 3,25 BRAADKUIKEN 900 gram voor 2,95 Magere paardelappen 2,70 500 gr. varkenslever 2,00 100 gr. gebr. rosbeef 95 150 gr. boterhamworst 55 150 gr. pekelvlees 85 150 gr. gesneden rollade 89 100 gr. kalfsrollade 1, Voorstraat 146 Egmond aan Zee Telefoon 326 Jacqueline Steenbeek Uw schoonheidsspecialiste komt na telefonische afspraak bij u aan huis. Volledige behandeling 8,50. Zeeweg 62, EGMOND A. ZEE, tel. 945 Tijdens de door de zeehengelsport- vereniging „Bij Nacht en Ontij" ge houden viswedstrijd waren 117 deelne mers, waarbij 48 uit Zaandam. De to tale vangst bedroeg 122 stuks, waarvan Zaandam er 82 ving. Nummer 1 was Aid. Groen met 7 stuks. Hij mocht 'n molen in ontvangst nemen. Nummer 2 Schaddenhorst mei 7 stuks. Vier henge laars vingen 6 vissen, er waren er 8 met 5 en negen met 4 stuks. IN EGMOND AAN ZEE De 75-jarige Mevr. Zwart uit de Schinkelstraat is met haar dochter za terdag j.1. in zorgwekkende toestand in een ziekenhuis te Alkmaar opgeno men. De buren, de fam. Visser, onge rust geworden dat de fam. Zwart niet op het afgesproken kopje koffie kwam, verschaften zich toegang tot de wo ning en troffen daar mevr. Zwart en haar dochter aan in bewusteloze toe stand. Na verleende eerste hulp door Dr. Helle werden beiden naar het zie kenhuis vervoerd. Op het ogenblik is de toestand van beiden redelijk goed. De kerkeveiling ten bate van de o.k. kerk te Egmond aan Zee is twee dagen uitgesteld. Deze zal nu gehouden wor den op vrijdag 24 februari a.s. en zoals bekend in het o.k. verenigingsgebouw. Gemeente Egmond aan Zee De burgemeester van Egmond aan Zee maakt bekend, dat vanaf maandag, 20 februari 1967 gedurende een maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage ligt het bestemmingsplan „Boulevard", vastge steld bij besluit van de gemeenteraad van 10 februari 1967. Dit bestemmingsplan omvat het langs en nabij Boulevard en Boulevard Zuid gelegen kustgedeelte van de bebouwde kom der gemeente en voorts een gedeelte van en nabij de P. J. Troelstraweg en Dr. W. Dreesweg. Hel strekt mede tot vervanging van het Wederopbouwplan „Bad Centrum". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, kunnen gedurende bovenver melde termijn bij Gedeputeerde Staten van Noord- Holland bezwaren tegen het bestemmingsplan indie nen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aan gebracht. Bedoelde wijzigingen betreffen een verrui ming van de bestemming met "pensions" in enkele bouwstroken. Egmond aan Zee, 15 februari 1967 De burgemeester voornoemd, A. G. Bakker Tijdens schietwedstrijden te Heiloo, waar aan de schietvereniging „De Vrij heid" deelnam, is' Egmond met een puntenaantal van 1182 als tweede ach ter Heiloo geëindigd, derde werd Bergen met 1180 punten. De punten werden door de 10 beste schutters van elke vereniging behaald, de Egmondse resul taten waren o.a. Hr. Bollen, Hof, Ko nijn, Hopman ieder 119, Zwaan 118 en de Goede, de Waard en Mevr. v. Duin ieder 117 punten, terwijl K. de Goede tot een totaal van 120 punten kwam. De volgende wedstrijd op 20 februari a.s. is in de zaal van de speeltuin en zal gaan tussen Bergen, Akersloot en Egmond. DERDE COMPETITIE AVOND D.E.F.A. Op vrijdag 10 februari j.1. was de fotoclub bijeen om het oor deel der jury over de ingeleverde foto's te horen. Hoewel de jury van mening was dat het werk der beginners beter was als vorderden, stak zij toch haar lof voor het werk der leden niet on der stoelen of banken. Bij de be ginners eindigde R. de Rooy als eerste, terwijl G. Dekker hier de tweede plaats bezette. Bij de ge vorderden kwam de hr. E. Stam als eerste uit de bus en eindigde Mej. Nagelhout als tweede, die tevens de prijs voor de beste foto van de avond verwierf.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1