MET DE EGMONDE Bout DOE DE WAS OP ESSOGAS SCHOTVANGER 'T WOUD Stedebouw Demie's Vervuiling strand Hoog water Vroom, Vrij, Blij Diagroep DEFA Regenjassen Egmondia - Succes Bij nacht en ontij Egmondia Zeevogels Interessante avond Overhelden Vffi?BERKHOUT Volop verse vis VVV Egmond a. d. Hoef Handbal Egmondia Vrouwengilde Bejaardencentrum „Heegemunde" Weekeiftshiifs Visclub „De Egmonden" Bejaardencentrum Egmondaan Zee van der Veei kleedt U Vrouwengilde Egmond-Binnen KORT NIE De V.V.V. Egmond aan Zee 15 MAART 1967 - No. 769 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5. Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954 Advertentieprijs 12 ct. per milimeter Wie een beetje oog heeft voor wat dorps- en stedeschoon, zal zich veelal ergeren aan de smakeloze opbouw van moderne woonkernen. Het is dubbele ergenis, als men bedenkt, dat dit ten koste gaat van natuurschoon en cul tuurgrond. Als dit niet anders kan het kan natuurlijk niet anders in onze tijd van grote bevolkingsaanwas - laat er dan wat goeds voor in de plaats ko men. Maar ja, we leven tegenwoordig nu eenmaal onder een dictatuur van duizend en één bepaling. De gemeentebesturen zijn aan banden gelegd en vanuit Den Haag wordt ge dicteerd zo en zo moet je doen. En daar nu zit hem de kneep. Een of ander bouw„kundig"-ingenieur stelt een plan vast en dat plan moet uit gevoerd worden. Dat „kundig" vinden we een beetje lachwekkend, want je krijgt soms de indruk, dat een pientere leerling van een ambachtsschool het beter zou doen Er wordt dan ook van „stede"bouw- kunde gesproken, maar vergeet men daarbij niet, dat er een groot verschil is tussen steden en dorpen Het dwingt inderdaad respect af, wat er in steden tot stand wordt gebracht. Ogenschijnlijk saaie huizenblokken worden door een beeldhouwwerk, een glas-in-lood-raam of zo iets, door de plantsoenaanleg en veel groen of hoe dan ook soms tot heel aanvaardbare woonwijken gemaakt. Men heeft, om zo te zeggen, uit niets toch iets voort gebracht. In 'n dorp daarentegen heeft men de hulpmiddelen vaak voor het grijpen: 'n stukje bos hier, een duintje daar Kap weg, zegt de stedebouwkundige, daar komen later plantsoenen voor, Zou het in zo'n geval niet beter zijn, te rade te gaan bij de in de woon plaats zelf woonachtige deskundigen Wonen er geen schilders, beeldhou wers, tekenaars Zouden zij, tezamen met de (gemeente)-architecten niet veel meer tot stand kunnen brengen Och, dat er eens DORPSbouwkundigen kwamen H. Het komt de laatste tijd meermalen voor, dat de bevolking van Egmond het strand als vuilnisbelt gebruikt, althans dat vermoeden wij, gezien het feit, dat men de laatste tijd meermalen op het strand rommel, die men gewoonlijk aan de vuilnis meegeeft, kan aantreffen. Laat men toch bedenken dat het voor Egmond zeker geen reclame is als het strand daarvoor wordt gebruikt. Laat ons ook in de winter kunnen zeggen „Egmonds strand een schoon strand". Demonstratie van Poly Lock haarverzorging Op de demonstratieavond was de zaal van de heer de Wit zeer goed bezet en de dames die op deze avond aanwezig waren zullen van deze demonstratie ze ker iets opgestoken hebben. Een goed idee was het om een der aanwezigen uit te kiezen en deze een gratis behan deling aan te bieden Ook de demonstratie met het haarverf middel was een groot succes. De dames die zich het in de pauze aangeboden kopje koffie goed lieten smaken behoeft geen betoog. Deze avond onder ausp. van enkele Egmondse zakenmensen was een groot succes. Ook de demonstralie van Mar- garet Hastor verliep zo goed dat vele dames zich afvroegen of het nog steeds dezelfde dame was die op het podium de schoonheidsbehandeling onderging. van 15 tot 22 maart 15 maart 16 17 18 19 20 21 22 6.28 6.57 7.31 8.10 8.55 10.01 11.37 0.34 18.41 19.13 19.51 20.32 21.27 23.00 0.20 13.10 Hoewel de opkomst niet bijzonder groot was, is deze avond voor de aanwezigen toch een gezellige avond geworden. Het bestuur is van mening dat een her haling gerechtvaardigd is. Een vrolijke noot was, toen bleek dat de kat van een der aanwezigen kans had gezien om de helft van'een kip bestemd voor een prijs op te eten. De eigenaar stelde als vergoeding 'n half pond paling beschik baar. Op vrijdag 10 maart was de laatste competitieavond voor de diawerkers. Na de opening kreeg de jury 't woord. De ingezonden dia's waren van goede kwaliteit De jury was zeer com plimenteus voor de durf die uit vele dia's sprak. Er was een inzending die met kop en schouders boven de rest uitstak. Het was een prachtige stem mingopname van de heer F. Jansen. De behaalde cijfers werden bij de reeds eerder behaalde geteld. Het bleek dat de heer Smith uit Alkmaar kampioen was geworden. Dat dit echter niet zo makkelijk was gegaan blijkt uit het feit dat nummer 2 de heer F. Jansen maar een achterstand van een half puntje op de kampioen had. Na de jury als dank van de club een verrassing te hebben aangeboden sloot de voorzitter de avond waarbij hij de wens uitsprak dat nog vele diawerkers de weg naar de fotoclub mogen vinden. Kienavond van de o.k. jeugdvereniging De wedstrijd tegen Succes is niet gewor den wat het publiek er van had ver wacht. Dat er ondanks de sterke aan vallen maar een doelpunt door Egmon dia via C. Schol werd gescoord zou men nog aan de vrij sterke wind kunnen wij len, maar dat Egmondia na rust met de wind in de rug niet tot meer doel punten kwam is onbegrijpelijk. Reeds na de aftrap nam Egmondia het heft in handen en waren de aanvallen op het doel van Succes niet te tellen. Bij een scrimage voor het Succes doel scoorde C. Schol het verdiende doelpunt Na rust had, indien Egmondia wat meer met het hoofd had gevoetbald de stand zeker hoger kunnen zijn. Ondanks een fel aanvallen lukte het niet om de kee per nog eenmaal te passeren Het eindsignaal van de wedstrijd kwam op een tijdstip dat men meer aan de huiselijke warmte dacht, daar 'n beetje warmte door 't vertoonde spel ontbrak. De jaarlijkse feestavond van de zee- hengelvereniging is weer een groot suc ces geworden, wat er van verwacht werd. Voor het gezellige deel der avond be gon reikte de voorzitter de prijzen aan de winnaars der competitie uit. Kampioen en houder der wisselbeker werd de heer C. Blok; 2 A. J. Stam; 3 A. Groen, terwijl de 4e en 5e pl. door de heren C. J. van Pel en G. Krab werden gedeeld. De avond werd opge luisterd met muziek van het bekende West Side Trio uit Heiloo. Jacqueline Steenbeek Uw schoonheidsspecialiste komt na telefonische afspraak bjj u aan huis. Volledige behandeling 8,50. Zeeweg 62, EGMOND A. ZEE, tel. 945 SVW - Egmondia 2.30, vertr. 13.30 uur Egmondia 2 - Grassh. 2 12 u. A-terr. Egm. 5 - HSV 5 2.30 uur B-terrein Limmen 4 - Egmondia 6 12 uur Jun. Egm. 1 - RKAFC 2 2.30 A-terr. Egm. 2 - Foresters 2 10 u. A-terrein Adsp. Egm. a - Berdos a 12 u. B-terr. Egm. b - CSV b 10 uur B-terrein Egm. d - Vios d 4.15 op 18-3, B-terr. Vrijdag a.s. open klaverjasdrive in de .Vergulde Valk" Programma zondag 19 maart Zeevogels 1 - LSVV 1 2.30 WFC 6 - Zeevogels 2 2.30 Zeevogels adsp. A - Go Ahead c 12 u. Jong Holland c - Zeevogels b 3 uur op zaterdag 18 maart DANKBETUIGING Door de overweldigende belangstelling na het overlijden van mijn geliefde man en onze vader en grootvader JACOBUS PETRUS VAN DER STEEN is het ons onmogelijk eenieder per soonlijk te danken. Het medeleven in deze droeve dagen heeft- ons de moed en de kracht gegeven, om verder te gaan. Weest u allen er van overtuigd, dat wij dit medeleven, waardoor wij zo veel steun hebben ontvangen, niet zul len vergeten. M. G. v.d. Steen - Scholten kinderen en kleinkind Egmond aan Zee, maart 1967 Wilhelminastraat 71 10 maart j.1. vond de verenigingsavond van vereniging voor Tuinbouw en Plant kunde afd. „De Egmonden", plaats in de gezellige zijzaal van „Het Rode Hert". De belangstelling was groot voor deze eerste te Egmond a.d. Hoef gehouden avond. de heer de Beurs, hoofd v.d. gemeente- lijke plantsoenendienst te Alkmaar, wist op eenvoudige en vaak geestige wijze, med^M)or middel van mooie dia's de aahv^flrgen te boeien voor al wat groeit en bloeit in de gemeentelijke broeikas. Niet alleen een groot aantal kamerplan ten werden onder de loupe genomen, maar ook verscheidene subtropische en tropisch bomen en planten waaronder de bjgjfiienboom en enkele palmsoorten- Na l^^op dankte de voorzitter de heer de Beurs voor de interessante avond en beloofde de aanwezigen in de toekomst een excursie naar de gemeentelijke broeikas van Alkmaar, die gelegen is in Bergen. Tevens herinnerde de heer Ligtvoet er aan dat 31 maart a.s. in de zaal van de heer van Balen het tweejarig bestaan van de vereniging in alle luister ge vierd zal worden. Voorstraat 125 Telefoon 314 Leden die gasten kunnen ontvangen (logies met ontbijt) voor het Paasweek end, dienen zich tijdig op te geven bij Mevr. Rem, Herenweg 212, tel. 380. Egmondia - D.D.O. 5-8 In eeri vooral door de voorhoede zeer goed gespeelde wedstrijd, moest Eg mondia de winst aan D.D.O. laten. Het begin was zeer hoopvol, binnen 5 mi nuten nam Egmondia door twee doel punten van Marjoke verdiend de lei ding. D.D.O. was hierdoor aangesla gen en mede door goed keperswerk van Lena bleef hen succes uit. Een verde- digingsfout bracht de stand op 2-1. Margo had spoedig het antwoord klaar, en maakte er verdiend 3-1 van. Met de stand 3-2 werd er gerust. Direkt na de rust een snelle aanval die door Marjoke met een pracht van een doelpunt werd afgerond 4-2. Op dat moment kwamen de fouten in de ver dediging. Wat Lena en vooral ook An neke er aan deden, het mocht niet ba ten. D.D.O. voelde zijn kans, verhoogde het tempo, en doelpunten bleven dan ook niet uit. Wel nam Egmondia nogmaals de leiding maar D.D.O. greep z'n kans en strafte de fouten in de verdediging goed af. Het was een nuttige wedstrijd waarin Egmondia de kampioenen goed partij heeft gegeven, maar helaas verdedigend tekort kwam. Het katholiek vrouwengilde heeft na veel moeite voor één avond beslag we ten te leggen op de bekende Emkashow. Maandag 25 maart a.s. komt Mevr. Krispijn met drie mannequins naar Eg mond a.d. Hoef en zal een complete modeshow voor ons verzorgen. Getoond worden o.a. foundations lingerie, py- ama's, schorten, regen- en avondkleding. Tijdens de show zullen verschillende prijzen worden verloot en uitgereikt. Komt u nu echt op tijd - kwart voor acht - in de grote zaal van het Rode Hert en brengt u s.v.p. potlood en pa pier mee Huisgenoten en verdere introducé's zijn van harte welkom tegen f 1,p. persoon Mag ook de penningmeesteresse in de pauze op uw financiële medewerking rekenen Nadat reeds gedurende enkele maanden achter de schermen het nodige werk verzet was, is de stichting welke zich beijvert voor de bouw van een be jaardencentrum te Egmond-Binnen. sinds kort officieel tot stand gekomen. Het initiatief tot oprichting van een be jaardencentrum, is uitgegaan van tie hr. M. Niele, oud-burgemeester van de Eg monden. Deze is tevens voorzitter van het stichtingsbestuur, terwijl hij als le den van het dagelijks bestuur de vol gende heren naast zich weet P. J. J Kraakman, vice-voorzitter; C. Belleman secretaris; J. J. Boerlage, penning meester. Naast het dagelijks beduur maken nog zeven dames en heren^Mel uit van het bestuur te weten: C.^BJitus, J. F. M Berkhout, S. P. Boersen, Mej. Zr. M P. Korse, Mevr. M.P.M. Kuiper-Hooy- mans, Ds. C. M. Veenhuysen en de hr. J. IJkel. De naam „Heegemunde" is gekozen om haar symboliek en betekent vrij ver taald, „omheinde vesting", iets waarin men zich dus geborgen en veilig weet. Tevens zou deze naam de oernaam van het huidige Egmond zijn. De bedoeling van het bestuur is, om te komen tot de bouw van een bejaarden centrum, dat aan ongeveer 70 ouden v. dagen plaats zal bieden. Over de opzet is momenteel nog weinig te zeggen, omdat de plannen zich nog aan het begin van hun uitwerking be vinden en bovendien zal veel afhangen van de plaats waar dit centrum zal ko men te verrijzen. Men hoopt de plannen binnen redelijke tijd verwezenlijkt te hebben. Zaterdag 11 maart, 's middags van 2 tot 4 uur, viste de club de laatste vis wedstrijd van dit seizoen. Deze wedstrijd, de traditionele Paas- eierenstrijd mocht zich in 'n grote be langstelling verheugen. Hoewel verschil lende leden door werkzaamheden of ziekte noodgedwongen verstek moesten laten gaan, waren de meeste deelnemers ver voor de aanvang aanwezig. Hoe „Bertje" er toch in slaagde 43 ste kels te vangen zal immer wel 'n duis tere zaak blijven. Hij veroverde er de le prijs mee. De hoofdprijzen waren voor 1 Bertje Leijen; 2 C. v. Pel, 3 J. Bos. In opge wekte stemming ging ieder na afloop huiswaarts, blij om hun diverse gezin nen al vast iets van de komende Paas- vreugde te kunnen bezorgen. In de viscompetitie is de heer C. Van Pel met 161 punten glorieus kampioen 1966 - 1967 geworden. In de komende vergadering wordt deze fenomeen of ficieel gehuldigd, en de fraaie beker door de voorzitter overhandigd. Wij verwachten 'n grote opkomst voor deze feestelijke vergadering. Tenslotte delen wij mede, dat ondanks alle rampen, zelfs 'n visclubsecretaris eenmaal z'n 25 jarig familiejubileum niet kan ontlopen. Het secretariaat der visclub zal op 2 en 15 april gesloten zijn. Dringende zaken kunnen op deze data worden afgedaan bij de heer J. Bos, Wilhelminastraat 30. De secretaris -W; Op onze foto ziet u het bejaardencentrum van Egmond aan Zee in zijn groeiproces. De steigers worden steeds hoger en helemaal bovenaan ziet u de kozijnen reeds gesteld voor de hoogste etage. Het metselwerk is ook daar begonnen, zodat het hoogste punt begin april wel bereikt zal zijn. Bij deze top zal het stichtingsbestuur wel even stilstaan, zodat het met de werknemers aan het gebouw even kan uitblazen onder het genot van een glaasje. Het gebouw zal aan 64 bejaarden onderdak kunnen geven, verdeeld over een- en tweepersoonskamers. Gegadigden kunnen zich nog steeds opgeven bij de heer Schimmel, Voor straat 24. Er bestaat echter een misverstand over deze inschrijving. Het is namenlijk zo, dat inschrijving niet betekent, dat men van een plaats in het tehuis verzekerd is. Men wordt alleen op de lijst van gegadigden opgenomen, terwijl het bestuur aan de hand van een bepaalde maatstaf, waarbij "hel inwoner zijn van Egmond aan Zee" wel op de voorgrond staat, de toekomstige bewoners zal aanwijzen. Er is reeds intern beraad over de personeelswerving, waarvoor te zijner tijd wel een oproep zal worden gedaan. Het gebouw wordt totaal 5 verdiepingen hoog en loopt trapsgewijs naar het Oosten af, waar het tenslotte nog een verdieping hoog is. Voor het ter perse gaan bereikte ons nog het bericht dat het Vrouwengilde VRIJDAG 17 MAART (a.s. vrijdag) bijeenkomt in Café Tervoort om 8 uur 's avonds. Mevr. de Brouwer-Pekarek zal op deze avond spreken over Turkije, het land van oude pracht en jonge kracht. Zij zal haar lezig verduidelijken met zeer vele dia's van dat land. Het bestuur re kent op alle leden. Tot vrijdagavond Wij vernemen dat het nieuwe bankgebouw van de Raiffeisenbank „De Egmonden" te Egmond a.d* Hoef op 31 maart zal ge opend worden. Het bankge bouw staat aan de Herenw. dat de jaarlijkse veiling ten bate van de r.k. kerk te Egmond a.d. Hoef dit jaar aanmerkelijk eerder zal ge houden dan vorig jaar en wel op zaterdag 22 april. Het veilingbest uur heeft 't voornemen om zich dit jaar zodanig in te spannen om het streefbedrag van f 10.000,ruim binnen te halen; STELT HAAR LEDEN IN DE GELEGENHEID OM AAN HET KANTOOR OPGAVE TE DOEN VAN HET BESCHIKBARE AANTAL KAMERS VOOR PASEN. SPOED GEWENST! DAMESKAPSALON Voorstraat 111 Egmond aan Zee Tel. 02206-297

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1