MET DE EGMONDEN Klompen van hout heeft Schotvanger't Woud Raitfeisenbank „De Egmonden" TAXI tel 900 Duo Ad Kruiswijk gedroogde schor STEL EEN DAAD Egmondia Hoog water KORT NIEUWS 4 Oud Egmondia jeugdloterij Tentoon stelling Fotoclub De fa Zondag a.s. in Hotel Brouwers Aanvang 8 uur WCTberkhout Te koop Vrijdag 31 maart klaverjasdrive in Café Ter voort 29 MAART 1967 NO. 771 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUK IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EQMOND-BINN8N Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmond er*traatweg 5, Egmond a. d. Hoef. TeL 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per mOimcter U bent een gelukkig mens wanneer U gezond van lijf en leden bent Er zijn velen die dat geluk niet kennen. Wij denken aan hen die door REUMA getroffen zijn. REUMA een vijand van ons volk. Niet alleen door het grote persoon lijk leed maar ook wegens de ernstige sociale gevolgen voor hen die aan deze ziekte lijden. Want REUMA treft niet alleen ouderen, maar ook kinderen en mensen in de kracht van hun leven. REUMA is vaak de oorzaak van hartziekten, misvormingen en ernstige invaliditeit. Het Nationaal Rheumafonds bestrijdt de gevolgen van de reumatiek o.a. door de financiële zorgen van reumapatiënten te verlichten, door huisvrouwen weer in staat te stellen zelf hun huishouden te doen, huisvaders te helpen de kost voor hun gezin weer te verdienen en voor kinderen de mogelijkheden te scheppen een zo normaal mogelijk leven te leiden. Dit doet het Fonds door financiële hulp bij medische behandeling, huis houdelijke voorzieningen en het ver strekken van aangepaste vervoermidde len. Maar ook door reumapatiënten in de gelegenheid te stellen eens een va kantie in het eigen reumavakantiecen- trum door te brengen. Hoeveel geld dit ook kost, dit werk MOET worden voort gezet. Help daarbij door een daad te stel len. Laat UW geluk ook HUN geluk zijn! Steun de inzameling, die op zater dag 1 april gehouden wordt, met een gulle gift in de zakjes die U in de loop van deze week worden thuisbezorgd. Deze zakjes worden op zaterdagmorgen 1 april bij U afgehaald. Giro 324 van Het Natioaal Rheumafonds, Den Haag. Programma zondag 2 april 1967 Egmondia 1 Kolping B. 1 2.30 uur Hollandia 3 Egmondia 2 10 uur Vertrek per bus 8.30 uur Egmondia 3 Vios 3 12 uur GVO 4 Egmondia 4 2.30 uur Egmondia 5 Alkm. Boys 10 u. Egmondia 6 Vitesse 8 2.30 uur Jun.: GVO 1 Egmondia 1 12 uur Egmondia 2 Berdos 1 11.15 uur Adsp.: Adelbert a Egm. a 12 uur Egmondia b Alkm. V. 10 uur Programma zaterdag 1 april a.s. HSV b Egmondia d 4.15 uur maart/april te Egmond aan Zee Woensdag 29 6.07 18.28 Donderdag 30 6.50 19.15 Vrijdag 31 7.37 20.05 Zaterdag 1 8.27 21.02 Zondag 2 9.33 22.16 Maandag 3 10.59 23.56 Dinsdag 4 12.46^ .20 Woensdag 5 l3'5^ Wij vernemen dat sommigen pessimistisch gestemd zijn over de olieramp, die zich voor de Engelse zuidkust voltrekt. Zij zien het gevaar, dat tenslotte ook de Ne derlandse kust hiervan de invloed zal ondervinden. Het gevaar zou niet denkbeeldig zijn, ware het niet, dat de nauur zelf als het ware een ver dediging tegen deze dreigende olievlek in stand houdt. Omdat Egmond aan Zee ten nauwste verbonden is met zee en strand, hebben wij ons gewend tot deskundigen op dit gebied, die ons vertelden, dat om de Engelse - Zuid-Oostkust een stroming staat, die Noord-Zuid is gericht. Wanneer de vlek zich tot dat punt zou uitbreiden, zal de kleverige massa naar de onmete lijke Oceaan verdwijnen; dat het afgelopen Paasweekend niet druk is geweest. Trouwens, dat wist u al maar wat de meesten niet we ten, is, dat het personeel van het zijn post moet blijven, vrijdagavond VW-bureau druk of niet druk, op was het half tien, toen men de deur sloot. Zaterdag werd het elf uur, al leen omdat de logies-informatiedienst uit Amsterdam nog enkele boekingen naar Egmond aan Zee had overge schreven en deze mensen moeten nu eenmaal opgevangen worden, al wordt \rijdag 31 maart a.s. 's middags om 3 uur, zal het nieuwe bankgebouw te Egmond a.d. Hoef worden geopend. Een lang gekoesterde wens gaat in vervulling. Het houten gebouwtjeheeft als bank afge daan en het nieuw „modern stylegebouw", waaraan velen nog moesten wennen, neemt de taak over. Het is nog niet helemaal klaar, getuige de trap die voor het raam staat. Jacqueline Steenbeek Uw schoonheidsspecialiste koint na telefonische afspraak bij u aan huis. Volledige behandeling 8,50. Zeeweg 62, EGMOND A. ZEE, tel. 945 47 geel/wit, 25 eieren. 1835 geel/wit, 25 eieren. 275 oranje, 25 eieren. 88 o- anje, 25 eieren. 55 rosé. 1 kip. 758 geel/wit, 1 kip. 1284 geel/wit, 1 kip. 1068 oranje, IV2 pond carbonade. 831 oranje, IV2 pond carbonade. 234 rose, metworst. 672 geel/wit, metworst. 1221 geel/wit, meworst. 1036 oranje, fles martini, 1489 oranje, fles martini. 940 rose, paasbrood. 402 geel/wit, paasbr. 56 geel/wit, blik aardbeien. 1626 oranje fis wijn. 1604 oranje, fles wijn. 470 rose kaas. 1842 wit/geel, kaas. 1922 wit/gee' taart. 1218 oranje, taart. 1143 oranje, tulband. 951 rose, tulband. 1507 geel/ wit, fruitbakje. 1388 geel/wit, fruit- bakje. 1462 oranje, doos sigaren. 1000 oranje, doos sigaren. 183 rose, waarde bon Foto Jonker. Prijzen afhalen 's avonds na 6 uur bij H. Groen, Duinstraat 44, alhier, tot 31 maart. TE EG MOND-BINNEN Het vrouwengilde te Egmond-Binnen houdt a.s. zondag 2 april een tentoon stelling van handwerken, door de leden vervaardigd. Deze vindt plaats in de zaal van café Swart van 15.0018.00 uur. 's Avonds om 20.00 uur zal de trekking plaats vindeD van de loterij, die aan deze tentoonstelling vooraf is gegaan. Voor de kinderen zijn er 's middags leuke attracties. De ac tieve gilde vei dient alle belangstelling en wij twijfelen er niet aan, dat dit dan ook zo zal zijn. Op de regionale fotowedstrijd in Den Helder heeft de club beslag weten te legen op de 11e plaats, voor wat de zwart-wit-foto's betreft. Dat dit geen slecht resultaat is, getuigt het feit dat er niet minder dan 36 clubs uit geheel Noord-Holland foto's hadden ingezon den. De diagroep die voor deze wedstrijd had ingezonden is op de 21e plaats ge ëindigd. Dat was op het totaal van 26 clubs niet zo best, maar deze groep be staat nog maar kort, zodat het meer om ervaring als een prijs te doen was het nog zo laat. Zondagavond was het half negen, toen de heer Hilbers het welletjes vond. In ieder geval had hij het voordeel, dat er ondertussen een aardige duw gegeven kon worden aan de administratieve rompslomp, die op een spoedige afwerking wachtte. Plezierige Paasdagen! dat het tweetal, P. S. en P. de V. uit Egmond aan Zee ieder 6 maanden te gen zich hoorde eisen wegens een kraakje in café „Centraal" in de nacht van 31 december j.i. Dit be gin van het nieuwe jaar moeten zij duur betalen. P. de V. heeft kans, dat hij vrij komt, omdat tegen hem 3 maanden voorwaardelijk werd geëist met aftrek; P. S. had nog een proef tijd en dat betekent voor hem een onvoorwaardelijke straf; dat de Bgmondse schijfster Kathinka Lannoy de N BC-prijs heeft gewonnen voor haar roman „Stemmen onder de horizon". Dit boek komt in septem ber in de verkoop. De schrijfster, die bijzonder gelukkig is met haar prijs - een niet onaanzienlijk geldsbedrag - nam hem in ontvangst zaterdagmid dag j.1. in „De Vergulde Valk". Onze felicitaties, dat het vrouwengilde te Egmond-Bin nen zondag 2 april a.s. een hand- werktentoonstelling houdt in café Swart, van 15.00 tot 18.00 uur. 'sA- vonds om 20.00 uur vindt de trekking plaats van de aan deze tentoonstel ling verbonden verloting. De prijzen zijn de tentoongestelde handwerken en diverse andere artikelen. Voor de kinderen zijn er leuke attracties. dat zaterdag a.s. een aantal bunkers aan de noordzijde van Egmond aan Zee, langs de zeereep, zullen worden opgebazen. Daar hiervoor vrij zware explosieven worden gebruikt, wordt de bewoners van de noordelijke zijde van het dorp aangeraden, hun ramen tussen 10 en 11 uur 's morgens ge deeltelijk te openen, om glasschade te voorkomen. dat het nieuwe gebouw van de Raiffei- senbank te Egmond aan de Hoef op vrijdag 31 maart geopend wordt. Wij verwijzen U naar de foto en het arti kel in dit nummer. dat gisteren, dinsdag dus, de leidster van de r.k. kleuterschool, mej. de Lange, te Egmond aan Zee is ge- trorsjid. Het moet een gelukkige brv^\ieweest zijn en een niet minder gelukkige bruidegom, vooral toen hij zag, welk een spontane aanhang zijn bniid had, bestaande uit een groot aantal kinderen, die op de hun kos telijke en levensechte wijze juf toe- zoi,#^ in de kerk, en door een „Ld$j. zal zij leven", hun dierbaarste wens voor het bruidspaar kenbaar maakten. dat tussen de Lamoraalweg en de Juli- anaweg te Egmond aan den Hoef een leuke kinderspeelplaats is gemaakt, waarop kleurrijke speelattributen het geheel een fleurig aanzien geven. Het materiaal is zo gekozen, dat de kin deren er praktisch geen verwonding en van kunnen oplopen, of zij moe ten het al te bar maken. dat wij een vergissing hebben gemaakt. De in de vorige week aangekondigde avond voor aquariumliefhebbers in lunchtaria „New West" op het Pomp- plein vond niet plaats op vrijdag avond j.1., maar zal plaats vinden op vrijdag 31 maart a.s. Onze excuses aan degenen, die een loopje voor niets gemaakt hebben (en dat blijken er nog al wat geweest te zijn). Een geluk voor degenen, die toen niet konden en nu wel. Dus liefhebbers van vissen en alles wat thuis hoort in een aquarium, opgelet, vrijdag 31 maart a.s. is er voor U een zeer in teressante avond onder deskundige leiding op bovengenoemd adres. dat de bazar - ten overvloede zij het nogmaals vermeld - van de o.k. damesvereniging TA VEN U te Eg mond aan Zee plaats vindt op zater dag, zondag en maandag,, 1, 2 en 3 april in het verenigingsgebouw aan de Julianastraat. Zij die de sfeer ken nen, gaan vast, zij die dit nog nooit meegemaakt hebben, verzuimen niet te gaan. dat op zondag 2 april a.s. 's middags om 4 uur gelegenheid bestaat, om af scheid te nemen van de heer Franken in de school aan de Wilhelminastraat* Zoals bekend heeft de heer Franken een benoeming tot hoofd van de r.k. lagere school in de Schermer aan vaard. De heer Fanken heeft 8 jaar de leiding gehad over de r.k. lagere school en heeft zich in die periode als een sublieme leerkacht doen ken nen, waardoor hij het onderwijs van een deel der Egmondse jeugd in niet geringe mate heeft gediend. Wij Voorstraat 125 - Telefoon 314 wensen hem vanaf deze plaats veel succes toe. dat de verbouw van de biljartzaal en de andere ruimte van café-restaurant Het Witte Huis" een dezer dagen gereed is gekomen. Het nieuwe en frisse interieur doet het zeer goed, terwijl toch een gezellige sfeer is be houden. Om dit laatste staat „Het Witte Huis" bekend, speciaal bij bil jartliefhebbers. Ook toeschouwers vinden een gerieflijke gelegenheid om deze sport van nabij te volgen. De opstelling van de tafels is zo, dat ve len er van kunnen genieten. De offi ciële heropening heeft nog niet plaats gevonden. Dit gebeurt op 20 april. Dan start een sterk bezet biljarttoer- nooi, waaraan ook Tini Wijnen deel neemt. Ondertussen start het traditio nele „Van Spcycktoernooi". dat vanavond, woensdagavond, de raad van Egmond aan Zee bijeenkomt om HALF ACHT. roeiboot plm. 4 meter lang. BIEDT ZICH AAN: meisje, 14 jaar, voor de zaterdag. L. Blok, Julianastraat 69, Egmond aan Zee. dat „Artiestenpalet", een gezelschap dat belangeloos ontspanningsprogamma's brengt voor bejaarden, zieken enz. op zondag 2 april ook huize St. Agnes aandoet, 's Avonds om half acht be gint de opvoering van een gevari eerd programma, dat de mast, die sinds jaar en dag prijkt in de tuin van de Prins Hendrik stichting, is geveld. Hij bleek verrot tingsverschijnselen te hebben. De tuin van de Prins Hendrikstichting is toch al geen fraai geheel en is nu van alle franje ontdaan. Hopenlijk is er een heldere geest, die de tuin een waardiger, bij het gebouw en het en tree van Egmond aan Zee passend aanzien kan geven en misschien is er een nog helderder geest die het ge bouw, dat voor een groot deel nutte loos leeg is, een economischer en meer sociale bestemming kan geven. Wederzijds gezond overleg kan voor de huisvesting van bejaarden van al lerlei afkomst een geweldige oplossing brengen. De vorm van bestuur is dan ook wel te vinden, getuige de vele sociale instellingen op dit ge bied. Mooie prijzen Aanvang 8 uur dat zaterdagavond 1 april a.s. de to neelvereniging van de N.K.V. het toneelstuk "3 meisjes gevraagd" op voert in de zaal van 'Het Rode Hert'. Aanvang 8 uur.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1