C. Groot MET DE EG TAXI tel 900 3,95 2 p. Omo 98 ct. 3 mooie glazen 1,- VVV Egmond-Binnen NIEUW V.V.V. - KANTOOR KORT NIEUWS Vfë?BERKHOUT Specialiteiten SUPERMARKT TELEFOON 370 Ijstaarten v.a. f3,20 Koopjes v. d. week nu 1QO nu 109 nu 69 nu 109 Viledazeem gr. droogdoek Grote en kleine taartbodems Glacé koek 2 pak voor 100 Fresh to 1 busOvomal- tine 275 Klompen gemaakt van het echte hout haalt U bij Schotvanger 't Woud 19 APRIL 1967 No. 774 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderatraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. TeL 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter Degenen die mee willen doen met de Logies Informatie Dienst voor het 1 mei-weekend en de Pinksterdagen kunnen zich hiervoor uitsluitend mondeling of telefonisch opgeven aan de informatrice» mevr. Demmendaal, Visweg 10, tel. 943 tot en met zaterdag 22 april a.s. Latere aanmeldingen kunnen voor het 1 mei weekend niet meer in aanmerking ko men i.v.m. de opgave van beschikbare bedden, welke wij tijdig aan de L.I.D. moeten doen toekomen. De voorjaarsvergadering zal worden gehouden op 27 april a.s. in café ,,'t Haasje", 's avonds om 8 uur. De uit nodiging voor deze vergadering zal U nog worden toegezonden. HERVORMDE GEMEENTE EGMOND A. D. HOEF De dienst op a.s. zondag 23 april te 10 uur zal weer in de Slot kapel plaats vinden. Voorganger: ds. C. M. Veenhuysen. De officiële ingebruikname ge beurt later. 's Middags tussen 3 en 4 uur op de 23ste is het kerkgebouw open voor belangstellenden. Bloemen voor Astrid Suurbeek TENNISCLUB FEESTELIJK BIJEEN Op het zeer geslaagde jaarlijkse ten nisfeest van tennisclub "Egmond aan Zee" (er is nog nooit zo'n feest ge weest", aldus voorzitter J. Suurbeek) werd aan Astrid Suurbeek, die uitge komen is in Cannes en Nice (Zuid- Frankrijk) bloemen aangeboden. De aanbieding ging wel enigszins verloren in het feestelijk gedruis, maar had geen betere entourage kunen hebben. Een groots opgezette verloting met aantrek kelijke prijzen, een moderne en oude dans op muziek van de Midnight- musicmakers, verlevendigden de feest avond, die gehouden werd in café "De Klok" De door de heer M. C. Veldt (Bergen, 't Woud) opgerichte vereniging "Vrien den van het aangespannen paard" heeft voor het eerst met veertien oude "brik ken" een onvergetelijke tocht gemaakt, de eerste in zijn prille geschiedenis, langs de voet der duinen. Er was een halte op het raadhuis plein in de Hoef, waarna naar "Johan- na's Hoeve" te Bakkum werd gereden. De bonte stoet kreeg veel bekijks door talrijken, die en passant de prachtige bollenvelden bekeken. In het bestuur hebben ook zitting de heer P. van Kes- teren (Alkmaar), secretaris, B. Brink- man( Zaandam) penningmeester, Maar ten Rol en C. Beets leden van het be stuur. De oprichter is tevens voorzitter. De vereniging heeft reeds 60 enthou siaste leden. Waarschuwing tegen prijsopdrijving, Voorzitter M. de Vries van de VW heeft in hotel „De Klok" tegen prijs opdrijving gewaarschuwd op de voor jaarsvergadering van de VVV. Zijn ver zoek was geen verzinsel getuige de me dedeling van een der leden, dat een huurder uit Zeist "met zijn schoenen onder zijn arm" naar zijn woonplaats was vertrokken, omdat hem voor een iomerhuis 600,was gevraagd voor een halve maand juni. Ook directeur Th. Hilbers waarschuwde tegen te hoge prijzen. Er zijn thans 724 leden. In totaal zijn er 7.129 mondelinge, schriftelijke en telefonische mededelingen door het bureau verstrekt. Er zijn 9.468 gidsen verzonden, terwijl op een WV-evene- ment in Essen (Ruhrgebied) 3000 zak jes met zandstrand van Egmond zijn verspreid. Ook wordt Egmond in woord en beeld vermeld in de vierkleurenfol der van de A.N.V.V., die in honderd duizenden is verzonden.. De toenemende activiteiten maken 'n nieuw en groter kantoor noodzakelijk en voorzitter de Vries hoopte dat het kantoor (geraamde prijs 50.000, over twee jaar b.g.v. het 75-jarig be staan reeds kon worden geopend. Uit breiding vindt ook plaats in de samen werking met buitenlandse reisbureaus, waarmee reeds zeer goede resultaten zijn geboekt. De heer P. van der Schin kel, die contacten met de reisbureaus onderhoudt, drong er bij de leden op aan, dat zij hun beloften inzake ver huur aan gasten van het betreffende reisbureau (overwegend Hummel) ge stand doen en niet op het laatste mo ment afzeggen, omdat zij aan anderen logies/ontbijt hebben verstrekt. "Men kan niet van twee walletjes eten", al dus de heer v.d. Schinkel. Penningmees ter P. Zwart werd extra lof toegezwaaid voor zijn voortreffelijk beheer der gel den. VERZEKERING De VW gaat een ongevallenverze kering afsluiten op diegenen, die min of meee riskante werkzaamheden ver richten m.b.t. evenementen tot een be drag van uitkering van 250.000, Offerte is gevraagd. Burgemeester Bak ker, die evenals beide wethouders S. Zwart en H. Klaassen was vertegen woordigd hoopte, sprekend over de be ruchte olie, dat het nieuwe seizoen gun stige wind mocht hebben voor Egmond. Wat de bouw van het nieuwe kantoor betrof zei hij „Ik heb wel suggesties, maar meer zeg ik voorlopig niet". Promoties bij de bank De heer A. W. Apeldoorn is tijdens de jaarvergadering van de Coöp. Raif- feisenbank in café Van Schagen be noemd tot directeur van de bank. Zijn broer, J. A. Apeldoorn, assistent-kassier, werd benoemd tot adjunct-directeur, speciaal belast met administratieve za ken. De heer T. Bakker werd benoemd tot kantoorhouder. Deze eervolle promoties maakte de voorzitter van het bankbestuur, J. Hop man, bekend. De heren Apeldoorn wer den geprezen om hun jarenlang uitste kend werk in dienst van de bank ver richt en mede daardoor hadden zij de titel ontvangen. Het boekjaar 1966 is gunstig verlo pen. De nieuwe banken in Egmond aan de Hoef en Egmond aan Zee (in mei opening) vormen een gezonde afspiege ling, terwijl het aantal dagboekposten is toegenomen met liefst 38%. In ver band met het vele werk zwaaide hij lof toe aan het personeel van de bank. Het balanstotaal steeg tot bijna 10 miljoen (dit is meer dan 1,5 miljoen in vergelijking met vorig jaar). De winst van 14.298,zal aan het reserve fonds worden toegevoegd. Omdat vorig jaar een extra afschrijving v. 30.000,- op de gebouwen is gedaan, was de winst niet zo heel hoog, aldus een toe- lichting door de kassier. Wij vernemen dat zondag 23 april a.s. weer een JAZZ-JEUGDDIENST zal plaats vinden in de hervormde kerk te Eg mond aan Zee. De dienst begint 's avonds om half acht; dat de slotkapel te Egmond a. d. Hoef zondag 23 april a.s. weer het middel punt van het kerkelijk leven gaat worden voor de ned herv. gemeente, hoewel de officiële ingebruikname later zal plaats vinden. De dienst be gint om 10 uur. Voorganger: ds. C. M. Veenhuysen. 's Middags tussen drie en vier uur is het kerkgebouw voor belangstellenden opengesteld; dat de kerkeveiling te Egmond aan de Hoef a.s. zaterdag wordt gehouden. De veiling vindt plaats in de zaal van de heer Verdegaal en wie de stem ming van dergelijke veilingen kent, die weet ook, dat zo'n avond steeds bijzonder gezellig is. De koopjes zijn bijzonder attractief en het comité is er steeds op uit, om de mensen iets te bieden. Het programma van de TV is na afloop meestal aanleiding om te zeggen "zonde van de avond", dus wat is er op tegen om naar deze veiling te gaan. Alles is er voor dat de o.k. mannenvereniging "St. Jan" van Egmond aan Zee als vereniging tot lid van de WV is toegetreden. Het bestuur motiveerde deze stap met de mening, dat de VW voor Egmond aan Zee zoveel werk in het belang van de gemeenschap verzet, dat het levensklimaat van het dorp in be langrijke mate er door wordt bepaald en dus ook de levensvatbaarheid van een vereniging als "St. Jan". Hulde voor dit standpunt. Hoe denken an dere verenigingen daarover dat in het komende seizoen weer orgel concerten zullen plaats vinden in de o.k. kerk te Egmond aan Zee. Beken de organisten zullen het orgel van genoemde kerk bespelen, o.a. Feike Asma, Piet van Egmont en Simon C. Janssen; (Enige en algemene kennisgeving) Heden ging plotseling van ons heen onze lieve vader, behuwd- vader, broeder, zwager, groot vader en oom Philippus Zwart in leven weduwnaar van Trijntje Zwaan op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam E. ZWART Egmond a.d. Hoef, 18 april 1967 Egmonderstraatweg 60 De H. Mis te zijner uitvaart zal worden gehouden in de Oud- Katholieke Kerk van de H. Agnes, Voorstraat, Egmond aan Zee, op vrijdag 21 april a.s. 's morgens te 10.30 uur, gevolgd door de beaarding. De begrafenis vindt plaats te Eg mond a.d. Hoef te ca. 12 uur op de begraafplaats van de Slotkapel. Gelegenheid tot condoleren op woensdag 19 april en donderdag 20 april, 's avonds van 7 - 7.45 uur. t Heden ging plotseling van ons heen j.iijn geliefde man en onze lieve vader en grootvader Jan de Groot echtgeirnt van Maria Groen op de leWljd van ruim 55 jaar. M. de Groot-Groen J. de Groot E. C. de Groot-Borst D. Huiberts-de Groot P. Huiberts WpS. de Groot P. J. Mul en kleinkinderen Egmond aan Zee, 17 april '67 Plantsoenstraat 6 De rouwdienst zal plaats vinden op donderdag 20 april a.s., om 2 uur 's middags in de Ned. Herv. Kerk te Egmond aan Zee, waarna de begrafenis op de Al gemene Begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren 's middags van 3-4 uur en 's avonds van 7-8.30 uur Na de begrafenis is er nog ge legenheid om te condoleren in 'Het Gebouw' van de Ned. Herv. Kerk. dat het hekwerk, dat gedurende de bouw van de Raiffeisenbank om de bouwplaats stond, is verwijderd. De werkzaamheden spelen zich nu over het algemeen binnenshuis af. De hoek Voorstraat/Schinkelstraat is nu weer belangrijk ruimer geworden; dat het TV-comité Egmond aan Zee heeft opgehouden te bestaan. De twee toestellen, die gedurende bijna 10 jaar hebben gerouleerd bij zieken en andere behoeftigen, zijn verkocht aan de laatste belanghebbenden. Het geld is beschikbaar gesteld aan het Groene Kruis en het comité ouden van dagen. Het comité, gevormd door mevrouw V.d. Net, mevr. Broek, mevr. Broek van Duren, mevrouw Smid en mevr. Belleman, dankt alle medewerkers, die dit werk mogelijk hebben gemaakt; dat de Voorstraat te Egmond aan Zee wordt herbestraat. Momenteel zijn de werkzaamheden in volle gang en hier en daar is er wel wat overlast door stuifzand. Ook het verkeer ondervindt nogal wat hinder, temeer, daar het via de Marinestraat moet omrijden. In deze straat is meestal zwaar ver keer door de aan deze straat liggende aannemersbedrijven en magazijnen en de bouwwerkzaamheden die momen teel aan de Voorstraat plaats vinden; (Vervolg elders in dit blad) Voorstraat 125 - Telefoon 314 2 pak koffie nu 250 3 pak lucifers 89 1 kg. rijst 1ekw. 100 7 Nutsrepen 100 3 Marsrepen 69 2 p. parelpinda 98 1 grote plastic emmer 10 I. 149 Grote schoenen- zak 6 paar 585 50 gr. nootm.kaat van 131 2 fl. sinas 130 2 fl. gazeuse 1 fl. Burg limonade van 119 1 grote 3 blok voor de w.c.pot 120 nu Bij 6 Amstelpils oen. UI.UL111& uuui uv, m

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1