bij Bas slaagt u Bas Kroon Z.B. EXTRA REKLAME f 1,25 1J57 w Jn MJ Fa. M. A. DRUIVEN 1/2 liter ROOM Laatste week D.A. jubileumaanbieding f 1,- korting OP ALLE ZEMEN D.A.-drogist TANG Speciale aanbieding FA. B. DUIN Zonen flink winkelmeisje CONTACT MET DE EGMONDEN 19 APRIL 1967 NO. 774 Bij modern wonen behoort modern sanitair W "J* WASTAFELS DOUCHES BADKAMERS KEUKENINRICHTING In diverse modellen en kleuren ERKEND GASFITTERSBEDRUF Telefoon 905 - 509 EGMOND A. D. HOEF VRAAG NIET HOE HET KAN, MAAR PROFITEER HIERVAN Nog 14 dagen lang niet voor 152, maar voor Bij de melkhandel verkrijgbaar (R-3) Een greep Wissel nog uw chequeboekje in Smidstraat 9, Egmond aan Zee Baby- en Kleuterhnis Bambino Voorstraat 116, Egmond aan Zee Jongenspakjes Helanca met lange broek leeftijd 3, 4 en 5 jaar 18,95 -19,95 Jongens- en meisjes-sportkousen in wol, terlenka, katoen en nylon. Sokjes voor jongens en meisjes, katoen en nylon, versehill. kleuren en dessins. KORT NIEUWS dat op het strand een bootje ligt te verwaarlozen. Van wie het is, weet men niet, maar de houten sloep ver keert in een zeer vervallen toestand en is daardoor zeker niet zeewaardig. Kinderen spelen er op en daar de boot bij hoog water soms door een golf wordt opgenomen, lijken ons niet alle gevaren uitgesloten. Misschien weet gemeentewerken er wat op of een goeie knutselaar ziet er nog wat in. Dat die boot daar blijft liggen, is in ieder geval minder goed; dat de opbouw van de strandbedrijven inmiddels weer is begonnen. Het strand vertoont vergeleken met an dere jaren een ander beeld. Het is smal en hellend naar de duinen, ter wijl het water, ook bij minder wind, toch hoog blijft. Of hier de pieren van IJmuiden van invloed zijn, weet men niet. In ieder geval bezorgen de ze omstandigheden bij de opbouw van diverse opstallen meer moeilijk heden dan anders. Ook het vervoer is bijzonder moeilijk, daar er veel drijfzand voorkomt; dat de leden van de begrafenisvereni ging "Memento Mori" te Egmond aan Zee binnenkort in een nieuw kos tuum gestoken worden. De oude kle ding heeft afgedaan. Het kostuum bestaat uit een gestreepte broek en zwart colbert, waaronder een wit overhemd wordt gedragen. Ook de hoed krijgt een moderner versie; dat dezer dagen een granaat werd ge vonden door spelende kinderen. Het projectiel lag gedeeltelijk in het zand verborgen en is door verstuivend zand bloot gekomen. Nooit kan men kinderen genoeg op het hart druk ken, dergelijke vreemde voorwerpen te laten liggen. Onmiddellijk de poli tie waarschuwen is de weg en geluk kig is dat ook hier gebeurd; dat op het strand te Egmond aan Zee een Pinkstervuur zal worden aange legd. Dit gebeurt in samenwerking met de VVV en "Opgeruimd staat netjes". Dit vuur zal in de vroege morgen van luilak-zaterdag worden ontstoken. En hiervoor is brandstof nodig. Wij geloven, dat een gezonde jongen geen nadere aansporing nodig heeft, om hieraan mee te helpen. Op het strand ligt zoveel materiaal, dat voor een brandstapel in aanmerking komt, dat er een pracht vuur gemaakt kan worden. Nadere mededelingen hopen wij nog te geven; dat op een vergadering van "Bloembol lencultuur" plannen zijn besproken, om tot het gezamenlijk bespuiten van de bolgewassen te komen door mid del van een helicopter. Het gaat veel vlugger, het is misschien ook doeltref fend terwijl deze gezamenlijke aan pak ook veel economischer zal zijn; dat op 20, 21, 22 en 23 april een groot biljarttoernooi plaats vindt in "Het Witte Huis" te Egmond aan Zee. Te gelijkertijd zal het geheel vernieuwde interieur officieel in gebruik worden gesteld door de burgemeester Bakker. Aan het toernooi nemen sterke man nen deel w.o. Tini Wijnen, H. Sund- quest en onze Egmondse Herman Foeken. (Zie de raambiljetten); dat in hotel "Duin en Dal" zaterdag a.s. een noviteit in bedrijf gesteld wordt. Een druk op de knop en er staat een biljart en wil men later op het zelfde plekje dansen een druk op de knop en weg is het biljart. U begrijpt het al, wij hebben het hier te doen met een zeer ingenieuze in stallatie, waardoor het mogelijk is, het biljart weg te laten zinken en weer naar believen omhoog te laten komen, wanneer de ballen moeten rollen; dat de collecte voor de sanatoria "Zon- nevanck" en "Zonnegloren" in Eg mond aan Zee 572,70 heeft opge bracht Namens het bestuur van bei de sanatoria hartelijk dank; Christen Vrouwenbond Op de laatste avond was de Egmondse schrijfster Kathinka Lannoy het middel punt. Zij vertelde op boeiende wijze uit eigen werk zodat velen geïnteresseerd raakten in het boek, dat zij heeft ge schreven en in september uitkomt. De presidente had moeite, om uit de sfeer van de boeiende vertellingen los te ko men, maar zij moest nog enkele za kelijke mededelingen doen, o.a. dat op donderdag 18 mei de jaarlijkse gezellige avond plaats vindt, waarvoor het initia tief van de leden zelf gevraagd wordt. Voor die datum heeft men dus nog de tijd, om iets origineels te bedenken. De vereniging is weer verrijkt met verschil lende nieuwe leden terwijl belangstel lenden altijd van harte welkom zijn. Gekostumeerd bal te Egmond-Binnen Zondag 30 april a.s. organiseert de evenementencommissie in de grote zaal van de hr. Th. Swart te Egmond-Binnen een grote gekostumeerde dansavond. Het bal begint om 20.00 uur. Om ongeveer 21.30 uur zal door een uit 5 personen bestaande jury een beoorde ling worden gedaan, waarna om onge veer 22.00 uur de prijsuitreiking zal plaatsvinden. De prijzen bestaan uit een totale waarde van 100,in kontant geld. De eerste prijs is 40,De uit spraak van de jury is bindend. Bij de beoordeling zal vooral op 'het aktuele worden gelet. De deelnemers (sters) melden zich bij de aanvang bij het bestuur. Er wordt dan een nummer uitgereikt. Na de prijsuitreiking is er weer gewoon dansen tot 0.30 uur. Ook niet-gekostumeerden zijn hartelijk wel kom. Dansmuziek wordt verzorgd door de "The Tackels". In de voorzaal treedt het duo Dijkhuizen op. U ziet het, er is voor iedere leeftijd muziek. Wij wen sen U met de voorbereidingen van uw gekostumeerd toilet veel succes. Het bestuur K.V.G. Egm a. d. Hoef De tentoonstelling van zondag j.I. is dankzij veler medewerking een enorm succes geworden. Het bestuur is bijzon der erkentelijk en hoopt U - gesterkt door deze financië le injectie - het komende seizoen weer een verantwoord programma te bieden. De Kangeroestick is gewonnen door Joke Kareis (352 blauw). Mevr. Belle man-Melker gaat aan 't rolschaatsen (342 oranje), Margreet Pepping het tafellaken (627 rosé) en tot slot mevr. Breed schipper 't schellekoord (145 rose) P.S. Dinsdag 25 april a.s. zijn we de gasten van de Plattelandsvrouwen. U komt toch ook! Zwemexamen De leerlingen van de 'Van Speykschool' hebben zwemexamen gedaan te Alk maar en een der candidaten is afgewe zen. Diploma A: Hans Lodder, Barbara Stam, Gerrie Visser, Grieta Visser, Wim Wijker, Joke Zwart, Rachel Zwart, Lau ra Zwart, Muus Zwart. Voor diploma B: Dolf Beyer, Elly Ko nijn, Hans Stam, Fietje Visser. Egmondia Programma zondag 23 april a.s. Egmondia 1 - SRC 1 2.30 uur Jun.: Egmondia 1 - W. Frisia 12 uur B-terrein Adsp.: de Rijp a - Egmondia b 11 uur Vrone b - Egmondia d 4.15 uur op zaterdag 22 april Handbal Egmondia Uitslagen van zondag 16-4-'67 Jun. AVA - Egmondia 51 Jun.: CSV - Egmondia 73 Adsp. GSV - Egmondia 60 Programma voor zondag 23-4-'67 Sen. Dubaco - Egmondia 10 uur Jun. Egmondia - AOG 11 uur Jun. Egmondia 2 - CSV 3 10 uur Adsp. CSV - Egmondia 10.30 uur Adsp. Kolping 2 - Egmondia 2 11 u. KWALITEIT VRAAGT U Voor uw aardappelen, groenten, fruit en kruidenierswaren. Zie de voordeelaanbiedingen op onze raambiljetten. Voorstraat 75 - Telefoon 423 Ook voor fruitmanden en -schalen. Vreugde bij Egmondia Zondag j.1. was het voor Egmondia een grote dag. Zowel het 4e als het 5e behaalde het kampioenschap van hun afdeling en het eerste zegevierde met royale cijfers over Texel. Het tweede meldde zich met nog twee clubs als ge gadigde voor het kampioenschap. In een halve competitie zal worden uitgemaakt wie zich dan kampioen mag noemen. Ter ere van de kampioenen was er 's avonds een intime bijeenkomst in de kantine op het sportveld waarin de voorzitter de hr. Visser het woord nam; in zijn toespraak getuigde hij van vreug de van het bestuur. Hij liet zijn felicita- tie's vergezeld gaan van bloemen voor iedere speler, terwijl de "coach" van het vijfde nog eens speciaal werd bedacht. Ook de woordvoerders van het eerste en tweede elftal feliciteerde hun sport- makkers, terwijl tot hilariteit van de aanwezigen ook de aanvoerders der twee kampioenselftallen elkaar bloemen aanboden. Dit getuigde van goede men taliteit Men bleef nog geruime tijd bijeen terwijl er toen nog ongetwijfeld zal zijn gesproken over de kansen van het 1ste in het belangrijke duel van zondag te gen SRC. Ook van deze zijde hartelijk gefeliciteerd en voor zondag veel suc ces. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN' Uitslag clubdrive 18 april 1967 A 1 de Goede - Dekker 277e 2 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 267a 3 J. Huiberts - P. Wittebrood 25 4 Goedel - Verbrugge 247a 5 E. Kareis Jz. - Horio 22 6 P. Liefling - Th. Tromp 22 7 E. Kareis Az. - Koning 2072 B 1 E. Hopman - J. Kareis 497» 2 F. Nieuwenhuizen - J. Apeldoorn 48 3 Cremer - Groot 447a 4 Rosing - Rosing 43 5 Mevr. Koolhaas - Klay 4072 6 Burger - N. Dekker 38 7 Dames Wittebrood - Huiberts 3772 8 Scholte - H. Tromp 35 De 2e Kofferdrive is een nog groter succes geweest dan de le. De deelname was nog groter, wel een stimulans om het volgend jaar hiermee door te gaan. De winnaars van de laatste drive waren in de N.Z.-lijn: de heren J. Twisk - C. Baltus; in de O.W.-lijn voorzitter E. Hopman - W. Koper. Proficiat. DEZE WEEK 1 groot blik SPERZIEBONEN voor 75 ct. 1 groot blik APPELMOES voor 65 ct. Voorts alle dagen aanvoer van: verse groenten en fruit, verse aardbeien, champignons enz. enz. De zaak van de primeurs Julianastraat, tel. 419, Egmond a. Zee Dinsdagmorgen j.1. hebben de school kinderen van Egmond aan Zee het praktische gedeelte van het verkeers- examen gedaan. In tgenstelling tot vorig jaar was nu het parcours in de bebouw de kom uitgezet. Hierdoor kwam er wat meer spanning in en was het voor de kinderen uitkijken geblazen. Dat de kinderen op de scholen goed getraind zijn, bleek trouwens wel uit de goede resultaten, in zoverre die op het ogen blik bekend zijn. Zoals u op de foto kunt zien, waren de nieuwe borden bijzonder duidelijk. Zo duidelijk, dat menig automobilist in verwarring raakte. Door de activiteit van de plaatselijke politie en de Ver eniging voor Veilig Verkeer is deze actie bijzonder geslaagd. Er namen 62 candidaten deel van 4 scholen: "Van Speykschool", "St. Jozefschool", "De Ruyterschool" en de "Trompschool". Ruitercentrum Op een stuk weiland op het Starre- vlak in de duinen ten Noorden van Eg mond aan Zee grazen twee paarden. Deze dieren behoren tot het nieuwe "Ruitercentrum", dat door de heer G. Dekker, Wilhelminastraat 55 wordt ge ëxploiteerd. Het staat allemaal nog in de kinderschoenen, maar de heer Dek ker heeft vaste plannen. Egmond aan Zee heeft behoefte aan een ruitercentrum. Vooral in de zomer zijn er verschillende gasten, die vragen naar de mogelijkheid, een rijtoer per paard te maken, maar de WV moest tot nu toe op deze vragen "nee" ver kopen. Dit is niet meer nodig. Binnenkort zullen er vier paarden zijn en het ligt in de bedoeling, Jat er lessen gegeven zullen worden, eerst :n het "hoefslag", dat is de kring, waarin de paarden nog niet de vrije teugel hebben. Daarna volgen de lissen in de vrije natuur. Het is momer..-el erg nat op het Starrevlak en dc heer Dekker zint op betere mogelijkheden. Deze ede le sport is gezond voor en lich aam. Iedere belangstellend- bij de l.eer Dekker inlichtingen innen. Er is reeds animo, waarmee bewezen wordt, dv 1 deze onderneming in een behoefte gaat voorzien. De omgang met een paard zal voor de karaktervorming van groot nut kunnen zijn. Het is verre te preferen boven het voor velen ergerlijk geraas op een brommer. GEVRAAGD goed loon, vaste betrekking. Prettige werkkring. Bakkerij v.d. Schinkel, Egm. a. Zee, tel. 207.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 4