EN DIT GEBEURDE TIJDENS DE FEESTDAGEN IN DE EGMONDEN "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 MEI 1967 NO. 776 De geboorte van prins Alexander was nog lang geen feit, toen de beschuiten met het gebruikelijk beleg reeds in het gemeentehuis lagen opgeslagen. Toen het prinsenkind een maal was geboren, vonden zij hun weg naar de feestende kinderen van alle scholen en de kolonietehuizen. 's Morgens vond voor het raadhuis van Egmond aan Zee een aubade plaats, waaraan door honderden kinderen werd deelgenomen. Burgemeester en wethouders en het voltallige gemeentepesoneel konden met genoegen kennis nemen van het enthousiasme der jeugd. De feestvreugde was algemeen en heeft zich na afloop van de aubade op stemmige wijze voortgezet op het gemeentehuis, waar B W en het ge- meentepersoneel een toast uitbrachten op „moeder en kind", zoals burgemeester Bakker het stelde. Zoals u op onze foto ziet, liet men zich de oranjebitter goed smaken. 's Avonds vond te Egmond aan de Hoef een fakkeloptocht plaats. De rondgang ging door het gehele dorp en zelfs zeer kleine kinderen namen, ondanks het late uur, aan de optocht deel. Zij hadden weliswaar lampions, want een fakkel is voor een kleintje een alte levendig vuur. Het flakkerende schijnsel van de fakkels was een ieuk schouw- Fanfarecorps "Lamoraal van Egmont" zorgde voor de mu zikale en feestelijke opluistering, zodat overal waar de op tocht langs trok, veel belangstelling op de been was. Voor de fakkeldragers zelf was het ook een nieuwtje, want je loopt tenslotte niet altijd met een fakkel rond. Dus als de gelegenheid zich voordoet, dan maak je er gebruik van. En zo was het ook in Egmond aan de Hoef feest, ai moe ten wij hier aan toevoegen, dat het enthousiasme nu niet direct overtuigend was. Soms lijken de mensen wel niet goed meer te weten, hoe men feest moet vieren Een feestelijke opening kan het beste geschieden in een feestelijke sfeer. En als die sfeer er al is, zoals vrijdag j.1. door de geboorte van prins Alexander, dan is er weinig meer nodig, om het feest totaal te maken. En zo geschiedde bij Foto Jonker. De zaak is reeds 60 jaar lang een begrip in de Egmonden. Wanneer men nu ziet, wat er uit gegroeid is, dan neemt men beleefd zijn hoed af, want het is een zaak, om "U" tegen te zeggen. Door de kamerruimte er aan te trekken, heeft men een riant breed winkelpand verkregen, waar men niet zomaar voorbij loopt. En dat is ook niet de bedoeling. Dit bleek ook tijdens de openingsuren, waarin vele belangstellenden blijk van hun waardering gaven. De sfeer was feestelijk en echt Egmonds. Dat de receptie wat langer uitliep, dan in de bedoeling lag, hinderde niet. Door deze verbouw heeft de Voorstraat weer een belangrijke verbetering ondergaan en daar hier ook weer de nodige zakelijke durf aan de dag wordt gelegd, lijkt ons een hartelijke succeswens zeker op zijn plaats. Het Egmondse zakenleven breidt zich steeds meer uit of verandert zeer snel van beeld. We zagen een manufacturen zaak gaan en een nieuwe kapsalon komen. Het was koning innedag en het feest van de eerste mei, toen kapsalon Ria van Dam haar deuren opende. Er was weer een feestelijke sfeer en die werkte ook hier mee aan een sfeervolle ope ning. De dameskapsalon is in Louis XVI-stijl ingericht en u ontwaart daarvan iets op de foto. De wanden zijn bekleed met de Franse lelie, terwijl de spiegels ook onmiskenbaar onder diezelfde invloed zijn ver vaardigd. Ook hier een zakelijk initiatief, waarbij men niets aan het toeval heeft overgelaten. Met deze nieuwe vesti ging is de Voorstraat nu twee riante kapsalons rijk, zodat het niet alleen voor de Egmondse ingezetenen gemakkelijk moet zijn, om ter plaatse volop terecht te kunnen, maar speciaal ook voor de duizenden vrouwelijke gasten, die speciaal in de vakantie er verzorgd uit willen zien. Ook hier veel succes. Al wordt er een prinsenkind geboren, het "gewone" leven gaat door. Nou ja, gewoon was het nu ook weev niet en zeker niet feestelijk. De boerderij van de weduwe Ligthart werd 'n prooi der vlammen. Nadat men de brand ontdekt had, was er geen half uur meer nodig, om van de boerderij niets meer heel te laten. Letterlijk alles ging verloren. Een groot geluk was, dat men 's morgens het vee naar de wei gebracht had, want tenslotte wordt het weer lente-aclitig. Mevrouw Ligthart kon ternauwernood uit de brandende boerderij gered worden. Daarbij liep zij nog enkele ver wondingen op. De boerderij was 42 jaar oud en klokgaaf. Een Simca van 1963 en een hooischudder gingen verloren, evenals het totale huisraad. Alleen de kleding, die men aanhad was het enige, wat nog overbleef. Op onze foto ziet u, hoe intens de brand gewoed heeft. De nog staande muur is door de hitte ook totaal waardeloos geworden, zodat een bulldozer hier alleen nog iets nuttigs kan verrichten. r\v.. n blijde en zingende kinderschare, zoals u op df fc- k "ziét, geeft te Egmond aan de Hoef blijk van haar vreugiK'' om Koninginnedag en omdat zij op die dag natuurlijk niet naar school moeten. Is dat alleen al reden tot juichen, destemeer was het de feestelijke kinderoptocht en daarop volgende tractaties en dan in het verschiet een kostelijke filmmiddag in de zaal van de heer Verdegaal. 'ongens wat een feest, 's Morgens begon het met V J kiyS yyaubade op het raadhuisplein. Burgemeester Bakker en J r voorzitter van het oranjecomité, de heer P. Simons name-..' de aubade in ontvangst, waarna de enthousiaste kinder schare door beide heren werd toegesproken. Of de kinderen daar veel van gehoord hebben, valt sterk te betwijfelen. Maar voor hen is dat niet belangrijk. Als de dag van gister herinneren wij ons nog de kinderspelen van vroeger, waar bij wij een zak met wel tweehonderd knikkers wonnen en het mooiste was, dat ieder kind een prijs won. Wat waren wij gelukkig. Hopenlijk hebben de kinderen van nu er ook zo van genoten De feestelijke sfeer was in Egmond aan Zee ook volop aanwezig. Het is voor de kinderen een grandioos feest geworden. Een kleurrijke optocht trok door Egmond's straten en in die optocht kon men de meest vreemde figuren ontwaren. Natuurlijk waren er veel versierde fietsen, maai er liepen ook muizen, een ezel en daar was ook de woon wagen van Pipo en Mammaloe. En aan het hoofd van die feestelijke stoet liep fanfare "Eensgezindheid" uit Egmond- Binnen. De feestelijke klanken van dit corps droegen in hoge mate tot de feestveugde bij. Het corps was zelf bijzonder trots op de nieuwe costuums, waarin het aan de kop marcherende tambourcorps was gestoken. Egmond aan Zee had min of meer de primeur van het eerste officiële optreden in deze nieuwe uitmonstering. Vóór het optreden in Egmond aan Zee hadden de tambours hun costuums al vol trots laten zien aan de inwoners van Egmond-Binnen, waarna zij voor het eerste optreden naar Egmond aan Zee togen. De vlaggende Voorstraat was een kleurrijk schouwspel voor de vele belangstellenden, die langs de weg stonden. Op het plein aan de Duinstraat werd het feest met kinderspelen voortgezet, waar het bijzonder gezellig aan toe ging. Onder tussen had het schoolvoetbalelftal van de "Van Speyk- school" ook nog lauweren weten te oogsten. Na afloop van de wedstrijd werden zij in luid toeterende auto's door het dorp gereden. Er kon "geen kip" meer door. De kinde ren van Egmond aan Zee zullen dit feest niet gauw ver geten. Hulde aan de organisatoren.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 3