MET DE EGMONDEN ETEN VOOR INDIA Koop bier» Lekker koud van Schotvanger 't Woud De Vrijheid sloot seizoen Hoog water Zeevogels naar Texel Bij Nacht en Ontij „Smakelijke Omzwervingen d Egmondia Het rode lintje Jaarvergadering DEFA Kerkdiensten op zondag WSTberkhout KORT NIEUWS 10 MEI 1967 - NO. 777 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN BGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN F.GMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter JOHANNES WIJKER f Op 57-jarige leeftijd overleed in de vorige week de heer Johannes Wijker. Veel te jong nog ging deze sympathieke Egmonder heen. Zijn leven tekende zich door onopvallend te zijn, maar wan neer zijn medemens in nood was tijdens zware stormen en andere gevaren op zee, dan was deze man vervuld van doodsverachting. Het reddingswezen ver liest in hem dan ook een ervaren kracht. Hij heeft er aan meegewerkt, Egmond san Zee bekend en beroemd te maken, toen hij tezamen met zijn col lega's de legendarische redding vol bracht van de "Kerkplein" en de "Drente", van welke laatste boot alle bemanningsleden werden gered door middel van een roeireddingsboot. In die nacht stond zijn leven reeds op het spel. Mogen zijn familieleden troost- putten uit de wetenschap, dat zijn heengaan door velen wordt betreurd, omdat hij een man was, waarop men bouwen kon. Moge hij rusten in vrede. Op vrijdag 5 mei j.1. hield de foto club haar jaarvergadering in pension Golfzang. In de opening gewaagde de voorzitter v..n de vreugde van het be stuur dat het expiriment met het op richten van een dia-afdeling zo goed is geslaagd. Uit het verslag van de pen ningmeester en de secretaris bleek spra ke van een gezond verenigingsleven.. De bestuursverkiezing ging vlot on der de hamer door, de voorzitter die aftredend was werd weer voor 3 jaren herkozen. Na bespreking van enige punten de a.s. tentoonstelling betreffend, sloot de voorzitter de vergadering met een hartelijk dankwoord aan de Fam. de Vries voor de verleende gastvrijheid ook deze winter weer ondervonden, In het slotwoord wekte hij de leden op om met inspanning van alle krachten te werken aan de grote tentoonstelling, die deze zomer wordt gehouden. Ruim 30 miljoen inwoners van 78000 dorpen in de Indiase deelstaat Bihar worden door de hongersdood bedreigd. Dat is 2Va keer de gehele nederlandse bevolking 1 A Bracht ons volk vorig jaar 26 miljoen gulden bijeen in het kader van "Eten voor India", het blijkt nodig om op nieuw tot actie over te gaan, wil er geen ramp in Bihar plaats vinden. Daarom luiden op Pinksterzaterdag 13 mei om 11 uur 's morgens ook de Eg- mondse klokken: daarom zijn gemeente huizen en kerkengeopend om opnieuw Uw gave voor een hongerend India in ontvangst te nemen. Het gaat niet om voedsel en kleding, maarom uw geldelijke bijdrage, die di rect besteed kan worden voor de hon gerbestrijding. 26 miljoen gulden in '66 het was een geweldig bedrag en wel 2,per nederlandse inwoner(ster). Maar dat is nog verre van de 2% van ons inkomen. Vele groeperingen hebben in hun vaandel geschreven: 2% van het nationale inkomen voor de ontwikkelingslanden. Accoord, maar laten wij dan ook zien, dat wij bereid zijn om die 2% te geven, opdat de re gering doordrongen zal worden van het feit, dat de bevolking van ons land 'n uiterste offer vraagt, maar ook een of fer wil brengen voor deze zaak. Zaterdag 13 mei tussen 11 uur en 13 uur kunt u uw gave brengen in ge meentehuizen en kerken voor de actie. if! U Een bijzonder gezellige avond vorm de het slot van het schietseizoen van "De Vrijheid". De heer Bolweg dankte de heer van Balen voor de prettige samenwerking gedurende het seizoen. Hij deelde tevens mee, dat nieuwe le den van harte welkom zijn. Als hooggeplaatste schutter eindigde E. Konijn. Mevr. B. v. Duin-de Goede werd tweede. Met groot genoegen over handigde de voorzitter haar een boeket bloemen, terwijl E. Konijn de wissel- beker in ontvangst mocht nemen. I. Komen eindigde op de derde plaats. De eindstand over 10 avonden is als volgt: A: E. Konijn 1193, Mevr. Duin 1191, J. K°men 1191. B ^P. Dekker 1189, Ch. de Goede 1183 Liefting 1187. C: I. v. Balen 1161^'onkman 1164, N'. te Bück 1164 fL-I Dit verkeerscircuit is uitgezet op het schoolplein aan de PaV.doiKavah Kleefstraat. De schoolkinderen worden hier aan de praktijk getest'_zelf rijdend in auto's en op fietsen. De test duurt 4 dagen en wqhR jt'öeds moeilijker. Ten dienste van de zomergasten zullen wij gedurende de komende maanden de tijden van de kerkdiensten weer gaan vermelden. Wanneer u meent, uw gas ten er een dienst mee te bewijzen, ver zoeken wij u, hem het lijstje ter hand te stellen. EGMOND AAN ZEE r.k. kerk, Wilhelminastraat 12 zaterdag 19 uur; zondag 9.30, 11 u. o.k. kerk, Voorstraat 112 8 uur H. Mis, 10 uur hoogmis en 7 uur vespers. Ned. Herv. Kerk: 10 uur. Ger. kerk, Pr. Hendrikstraat tot juni: 10 uur en 5 uur. V.a. zondag 4 juni t/m 20 augustus: 8.30, 10 en 19 uur. EGMOND AAN DE HOEF zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 9 en 10.30 uur. Ned. Herv. Kerk: 21 mei 10 uur Slotkapel. EGMOND-BINNEN r.k. kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 9.30 en 11.15 uur tot juni. Ned. Herv. Kerk: Pinkster 10 uur. St. Adelbertusabdij 9.30 uur hoogmis, 5 uur vespers, completen 20.30 uur. TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 10 4.32 16.51 Donderdag 11 5.02 17.22 Vrijdag 12 5.32 17.54 Zaterdag 13 6.06 18.30 Zondag 14 6.52 19.16 Maandag 15 7.28 19.57 Dinsdag 16 8.23 20.38 Woensdag 17 9.34 22.13 Het bestuur van Zeeevogels verzocht ons het volgende te willen mededelen Op eerste Pinksterdag zal Zeevogels met haar gasten uit Dieburg een trip maken naar Texel. Al degenen, die deze trip mee willen maken, waarbij voor rang zal worden verleend aan de logies- gevers, kunnen zich tot vrijdagavond 12 mei opgeven bij de heer C. de Raadt, lulianaweg. De kosten aan deze trip verbonden bedragen 7,50, waarin begrepen eten en drinken gedurende de trip. Het is dus niet nodig, dat er lunchpakketten meegenomen worden. Het tijdstip van vertrek is gesteld op 1 uur 's middags, terwijl men verwacht om 9 uur 's avonds weer terug te zijn. Het Bestuur Uitslag clubdrive 9 1967 1 Gebr. Huiberts 65V; 2 Nieuwenhuizen --j^wio 62 3 de Goede - Dekker 591/: 4 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 581/: 5 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 541/'; 6 Hopman - Schol te 53 Vs 7 Dames Wittebrood - Huiberts 52Vs 8 J. Kareis - E. Kareis Az. 48Vs 9 Mevr. Koolhaas - Klay 45Vs 10 Cremer - Groot 40 De visclub die met een groot aantal leden op Hemelvaartsdag naar de grote wedstrijd aan de Afsluitdijk ging, heeft niet dat succes gehad wat haar toch wel toe kwam. Verschillende leden, die wel een aantal vissen hadden gevangen kwamen niet in de prijzen voor, maar gelukkig hield Mevr. de Vries-Riksma de eer hoog door in de wedstrijd voor de dames op een mooie prijs beslag te leggen. Voorstraat 125 Telefoon 1314 De bolgewassen worden door middel van een helicopter bespoten. Op onze foto ziet U het vliegtuig boven het land van Valkering. Het bete kent een belangrijke tijdsbesparing. Het r.k. Vrouwengilde en de afd. Plattelandsvrouwen hielden ook dit jaar weer een gezamenlijke bijeenkomst in café T Rode Hert te Egmond aan de Hoef. De avond werd verzorgd door de Erven van Nelle uit Rotterdam in sa menwerking met de Lassiefabrieken. De heer Groeneveld vertelde boeiend over de produkten die in deze fabrieken worden verwerkt, vooral de moderne wijze van verpakken kreeg de aandacht. Er was een gezellige quiz aan verbon den en de prijzen, bestaande uit feeste lijk versierde pakken koffie werden zeer gewaardeerd. Tot besluit ontvingen allen een pa pieren tas met inhoud, waaronder tal van nieuwe recepten zodat de "smakijj lijke omzwervingen" met deze avorfl zeker nog niet op zullen houden. 1 Tot besluit van het seizoen brachten de dames van de Plattelandsvrouwen 2 mei een bezoek aan het Lioba-klooster in Egmond-Binnen. Het was voor ve len de tweede keer, maar allen kwamei weer onder de indruk van de prachtij voorwerpen die de zusters maken. Vooi^ al op het weefwerk in schitterend^ kleuren raakte men niet uitgekeken, Hartelijke dank voor de prettige ont vangst in het klooster. Het bestuur wil langs deze weg al haar leden een heel fijne zomer toewensen en tot ziens in het volgend seizoen. Bond van Plattelandsvrouwen afd. "De Egmonden" Het bestuur Op zich vormen deze wielen niets bijzonders. Maar ze horen daar niet te liggen. Het dubbele stel raakte van de week los van een vrachtwagen, die de binnen-boulevard opreed. Het kwam tot stilstand tegen een lan taarnpaal, waarvan het glas brak. Gelukkig speelden er op dat moment geen kinderen. ter c Wij vernemen dat de profclub "Telstar" uit Ilmuiden binnenkort een wedstrijd komt spelen in Egmond aan Zee. Wie de tegen stander van deze club zal zijn, is mo menteel nog niet met zekerheid te zeggen. Misschien is het Egmondia wel. Wij hopen dat dit door zal gaan, want voorzover wij ons kunnen her inneren, heeft Egmond aan Zee nog geen profclub binnen zijn veste zien optreden; dat de badbedrijven aan ons vermaarde Noordzeestrand voor het grootste deel al weer zijn opgebouwd. Weken achtereen zag men de wagens met materialen uit de diverse opslagplaat sen langs de wegen strandwaarts rijden. Dit verkeer neemt nu af en het resultaat is op het strand te zien. Zelfs gedurende de mooie dagen van de afgelopen week zag men de ter rasjes hier en daar al bevolkt. De gezelligheid komt weer en daarmee de drukte. Laten wij hopen dat het zeer druk wordt van de zomer, zodat iedere zakenman aan het eind van het seizoen zegt: "Gelukkig, dat is weer voorbij" want zo wispeltu rig zijn we wel. Enfin, het is in ieder geval een normale reactie, want was het mogelijk, dat de bedrijven het ge hele jaar met een dergelijke capaci teit konden draaien, dan zou de personeelsbezetting en de verdere organisatie van elk bedrijf zeer zeker daarbij aangepast kunnen worden. Nu moet het in een korte tijd met te kort mankracht verdiend worden. Een seizoenbedrijf is niet zo eenvoudig; dat het plaatselijk comité "Opgeruimd staat netjes" een dezer dagen een op roep aan alle inwoners van Egmond aan Zee laat bezorgen, waarin sug gesties worden gevraagd om een af doende oplossing te brengen voor het vervuilingsvraagstuk. Wist u, dat het met ons overbevolkte landje al zover gekomen is, dat verschillende toeris ten Nederland mijden, omdat het vooral in vele toeristencentra vuil is? Wist u, dat er in Egmond aan Zee ook al schade van wordt ondervon den? Valt het u wel eens op, hoeveel papier er langs de weg slingert? En dan te bedenken, dat er in het bui tenland steden zijn, waar men zich wel tweemaal bedenkt, alvorens iets op straat te gooien, alleen omdat het er zo schoon is. Een plaats, die schoon is, houdt men schoon, waar vuil ligt, gooit men vuil bij. Hebt u suggesties, die een gedegen hygiene in de hand kunnen werken, loop dan even langs bij de diverse leden van het comité. In samenwerking met de gemeente worden deze ideeën zonder meer ten uitvoer gelegd" at op vrijdag 19 mei de nieuw. Rail'- feisenbank te Egmond aan Zee offi cieel zal worden geopend door burge meester Bakker. Boven dé bank zal yle kantoorhouder, de heer T. Bakker "'zijn intrek nemen. Op maandag 22 mei is de bank voor de cliënten en voor belangstellenden geopend vanaf 9 uur. Programma Pinksterweekend Zaterdag 13 mei Welpentornooi, aanvang 10 u. Zondag le Pinksterdag K.N.V.B. bekerwedstrijd Egm. 1 - Schoten 1 2.30 u. Maandag 2e Pinksterdag Adsp. "P. Zwart-tornooi", Aanvang 10 uur. Op Hemelvaartsdag nam de gym nastiekvereniging "Achilles" met een groot aantal deelnemers deel aan de door het K.N.G.V. ge organiseerde Bondswandeltocht. De lopertjes uit Egmond wisten allen in hun' afdeling de ver plichte afstand uit te lopen zodat het voor "Achilles" weer een mooi succes was. Hiermee ver dienden zij het rode lintje. Aan de Voorstraat te Egmond aan Zee stond de heer H. Stam met zijn auto stil, toen een hem achterop rijdende Morris hem aanreed. De eerste wagen werd het trottoir opgedrukt en kwam tot stilstand tegen 'n stenen paal. Beide wagens werden zwaar beschadigd, zoals U op onze foto's ziet. De inzittenden kwamen er zonder verwondingen af.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1