MET DE EGMONDEN Vfë?BERKHOUT De nieuwe Raiffeisenbank Pastoor Woudenberg vertrekt Bejaardencentrum 50 jaar getrouwd Oproep aan de ouders Hoog water B ksnieuws Katholiek Vrouwengilde Handbal Egmondia Taxi tel. 1900 Bouwvakkers Egmond a. Zee Essogas - Campinggas - Gaskousjes heeft natuurlijk Opening badseizoen Bejaarden op reis ook voor U Schotvanger 't Woud 24 MEI 1967 - NO. 779 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Hoewel het in de verwachting lag, kwam het bericht, dat pastoor .1. Wou denberg van de r.k. parochie van Eg- mond aan Zee het dorp gaat verlaten, voor velen onverwacht. Vanaf volgende Pastoor Woudenberg heeft het pasto raat te Egmond aan Zee bijna 6 jaar behartigd. Op 4 september 1961 werd hij hier benoemd als opvolger van pas toor van Heusden. Zijn pastoraat is voor Egmond aan Zee niet ongemerkt voorbij gegaan. Deze bezielende parochieherder zag in de op dracht, de parochie van Egmond aan Zee te leiden en te stimuleren, eenzeer verheven taak, die hij met hart en ziel heeft aangepakt. Zijn beleving van het wel en wee van de parochie, sprak ve len aan en daarbij hield hij zich niet aan de enge grenzen van zijn parochie alleen. Vele Egmonders van alle gezindten zul len zijn openhartigheid blijven waarde ren, terwijl het hartelijke medeleven in dikwijls zeer moeilijke omstandigheden voor velen van grote waarde is gewór den. Het begrip, dat hij had voor allen, heeft niet nagelaten, diep respect achter te laten voor deze parochieherder, die het op kon brengen, om steeds weer het goede te zien in dikwijls de meest uit eenlopende zienswijzen. Zijn vooruitstrevendheid mag wel eens moeilijkheden hebben gegeven, ook daarvoor had hij volop begrip. Het is hem dikwijls zwaar gevallen de op dracht, die hij in het licht van deze tijd met zijn stroomversnellingen in gedach ten en opvattigen kreeg, te volvoeren, en daarbij is hem tegenstand niet be spaard gebleven. Maar de waardering voor zijn werk heeft zich bij velen ge uit in een hartelijk meeleven, met alles, wat hij ondernam. Onder zijn pastoraat kwam er een ge heel nieuwe verwarming in de kerk, het priesterkoor werd vernieuwd en aange past aan de normen, die nu gesteld worden terwijl hij zijn parochie altijd met veel enthousiasme voorging in de koers, die deze tijd onherroepelijk met zich meebrengt. Deze pastoor is 61 jaar jong en weet zich midden in het leven te plaatsen. Zijn woord in de oeucumenische ge spreksgroep werd gaarne aanhoord. Z'n opvatting in het onderwijs heeft veel tol week zondag 4 juni zal hij pastoor zijn van de r.k. parochie van het Gelderse plaatsje Netterden, dicht tegen de Duit se grens. stand gebracht terwijl hij zich opvallend goed inleefde in de gedachtengang van een kind, dat voorbereid werd voor de eerste H. Communie. De nieuwe school aan de Wilhelmina- straat en de kleuterschool in plan Zuid kwamen tot stand, terwijl de laatste binnenkort al weer wordt uitgebreid. Zijn bezieling voor alles wat leeft in Egmond heeft hem bekend gemaakt bij zeer vele Egmonders maar ook bij zeer vele gasten, die aanvoelden, dat hij speciaal ook hen in hun vakantie in het parochieleven wilde betrekken, waarom hij de gasten dikwijls in hun eigen landstaal toesprak. Bij het afscheid van de Zeereerwaarde Heer Pastoor J. J. Woudenberg s.m.m. nodigen wij allen gaarne uit, aanwezig te willen zijn in de aula van het kinder- vacantiehuis St. Joseph te Egmond aan Zee, op zondag 28 mei a.s. van 12.00 - 13.00 uur, waar u de gelegenheid heeft de scheidende pastoor de hand te drukken. Het R.K. Kerkbestuur Het bestuur van de stichting Bejaar dencentrum Egmond aan Zee kan de verheugende mededeling doen, dat zon der noemenswaardige tegenslag de af bouw van het Bejaardencentrum aan de Burgemeester Nielestraat zoveel tijd in beslag zal nemen, dat de eerste bewo ners waarschijnlijk in de maand decem ber van dit jaar kunnen worden gehuis vest. Dit betekent, dat over niet al te lange tijd de selectie van de candidaat-bewo- ners zal plaats vinden. Wie zich nog niet heeft opgegeven en alsnog in aan merking wenst te komen voor een ka mer in genoemd centrum dient zich on verwijld te melden bij de heer Schim mel, Voorstraat 24, secretaris van het bestuur, in ieder geval voor 15 juni a.s. Zij, die reeds een aanmeldingsformu lier invulden en bericht ontvingen, dat zij ingeschreven staan als gegadigden voor een kamer in het centrum, behoe ven zich niet opnieuw op te geven. Het bestuur hoopt tijdig te kunnen me dedelen, wie er voor plaatsing in aan merking komen. Dit zal echter van ver schillende factoren afhangen, welke de betrokkenen eveneens tijdig zullen wor den medegedeeld. Het echtpaar P. Rozing-Bakker te Eg mond a.d. Hoef is 50 jaar getrouwd. 43 jaar lang heeft de heer Rozing bij de heerlijkheid Van Reenen te Ber gen gewerkt, waarvoor hij werd onder scheiden met de orde v. Oranje Nassau in zilver. De heer Rozing is nu pen ningmeester van de bejaardensoos. Hoe wel mevrouw Rozing niet al te best ter been is, genieten beiden nog een goede gezondheid. Onze hartelijke felicitaties en op naar de 60 jaar. Op maandag 29 mei wordt er in „Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef 'n openbare vergadering gehouden van het oudercomité. Wij nodigen hierbij de ouders van onze kleuter- en lagere school uit, om de vergadering bij te wonen. Het ouderco mité zal enige punten naar voren brengen over o.a. voorbereiding en tijd van eerste' en plechtige H. Communie. Ook het belang en de taak van een ou dercomité zal nader worden belicht. De ouders krijgen volop de gelegenheid om vragen te stellen aan het schoolbestuur, onderwijzend personeel en oudercomité. Mevr. de Waard-Smal zal haar taak als secretaresse van het oudercomité neer leggen wegens vertrek uit de gemeente. Als iemand zich als kandida(a)t(e) be schikbaar zou willen stellen, laat hij/zij zich dan even in verbinding stellen met mevr. de Waard, Herenweg 232. Het Oudercomité Woensdag 24 mei Donderdag 25 mei Vrijdag 26 mei Zaterdag 27 mei Zondag 28 mei Maandag 29 mei Dinsdag 30 mei Woensdag 31 mei 3.54—16.22 4.38—17.08 5.23—17.53 6.12—18.42 7.02—19.32 7.55—20.28 8.5421.28 9.54—22.29 VriJ^y 26 mei a.s. zullen 's avonds om 8 ^- -.. bokswedstrijden plaatsvinden te ÏJmuiden. Er zullen die avond enkele kampioenen van Nederland meedoen. Verder zullen in drie partijen Egmond- se boksers uitkomen, catagorie halfzw. gewicht. Deelnemers: S. jɧ),ner tegen Langedijk B.S.B.) A. Groot tegen Verbaan (De Ring) ÏJmuiden J. Stam tegen Nielen ^Zaandam) Donderdag 25 mei Bedevaart naar Heiloo. Vertrek van Raadhuisplein om half zeven. Voor vervoer wordt gezorgd Dit geldt alleen als u zich tijdig op geeft bij mevr. Albers. De dagbedevaart begint om 10 uur. Deelname en vervoer op eigen gelegen heid. Laten we samen deze dag of avond bidden en offeren voor de grote noden van de hele wereld. Uw bestuur Uitslagen 21-5-67: Sen. G.S.V. 2Egmondia 33 Sen. DubocaEgmondia 52 Jun. EgmondiaForesters 2 25 Adsp. Q.O.G. 1Egmondia 1 52 Adsp. Egmondia 2Foresters 2 24 Programma donderdag 25-5-'67 Sen. Egmondia 1G.S.V. 2, 20.00 uur. Zondag 28-5-'67 Adsp. Kolping AEgmondia A, 11 u. Egmondia BG.S.V. B, 12.00 uur. Zaterdag 27 mei Sen. Egmondia 1Foresters 2, 20.00 u. Voorstraat 125 Telefoon 1314 zie de advertentie der zomerinwisseling in dit blad Op zaterdag 3 juni a.s. zal het bad seizoen feestelijk worden geopend. Het ligt in de bedoeling dat Neptunis de opening in de drie Egmonden zal ver richten, waarbij allereerst Egmond-Bin- nen aan de beurt is gevolgd door Eg mond aan de Hoef terwijl Egmond aan Zee als laatste om ongeveer 7 uur de komst van de God der zee tegemoet kan zien. De verschillende muziekkorp sen uit de Egmonden, de Reddingsbri gades van Egmond-Binnen en Egmond aan Zee hebben hun medewerking aan dit evenement toegezegd. Naar verluidt zal ook dit jaar weer een aantal zee meerminnen in 't gevolg van Neptunus aanwezig zijn. Hoewel het weer nu niet direct zijn beste beentje voorzette, is de dag toch op een wijze verlopen, die de deelne mers en de organisatoren weer met dankbaarheid kan vervullen. Eerst werd koers gezet naar Amsterdam waarna de tocht naar Harderwijk voer de, waar de Flippers in het dolfinarium zich in grote belangstelling mochten verheugen. Na het diner ging de rit weer in de richting Egmond. Bij de gemeentegrens werden de bussen opgewacht door Lamoraal, waarna de traditionele rondrit door het dorp kon beginnen. Bij aankomst in de speeltuin wachtte de deelnemers nog een verras sing, waarna ieder zeer tevreden huis waarts ging. De boot op onderstaand plaatje ligt al enige tijd bij de familie Hink te Egmond aan de Hoef. Het is het bouw werk van de Duitse tandarts dr. Stramm. Het schip zal een dezer da gen in haar element worden gebracht. Ondertussen heeft men het nieuwe ge bouw van de Raiffeisenbank aan de Voorstraat te Egmond aan Zee kun nen bewonderen, dat sinds de opening van vorige week vrijdag nu volop in bedrijf is. De Egmondzeeër Reddingbrigade was de eerste spaarder in het nieuwe ge bouw, daar het geld, dat burgemeester Bakker in de spaarbus moest deponeren om de deur te kunnen openen, voor deze vereniging bestemd is. Het is een keurig stuk werk wat daar geleverd is. Het zakelijke gebouw ademt een vriendelijke sfeer, waarmee gesym boliseerd wordt, dat een bank er is om zaken te doen maar ook om er vrien delijk geholpen te worden. Het ontwerp en de warme aankleding zijn ontsproten aan het brein van de architect de heer M. Zeegers, die in een goede samenwerking met de aanne mersbedrijven E. Zwart en Fa. Gebr. de Graaff, het loodgietersbedrijf Slob, electricien Ab de Graaff, meubelinrich ting Dorresteijn en het Schildersbedrijf Koeman er een fijn geheel van wist te maken. De utvoering van de bouwwerk zaamheden stond onder leiding van Jan de Groot. De wachtruimte is gezelling, terwijl men plaats kan nemen op zitbanken, bekleed met zwart- en roodbont koeiehuiden. De afkomst van deze bank, vroeger Boerenleenbank, verloochent zich dus niet. De administratieruimte is correct. Er is een ruimte voor een vertrouwelijk ge sprek en een keukeninrichting voor het personeel. De kelders van het gebouw zijn als een vesting, onneembaar voor lieden met andere dan normale bedoe lingen. In de buitenmuur is de nacht kluis, een oplossing voor degenen, die hun waardepapieren veilig willen stellen op elk moment, wanneer zij dat wensen Tijdens de openingsreceptie voerden ve len het woord, waaronder verschillende afvaardigingen van collegabanken. De ere voorzitter, de heer S. Hopman, me moreerde de moeilijke ontwikkelingstijd van vroeger en prees zich gelukkig, dat hij dit succes nog heeft mogen beleven. Burgemeester Bakker bood namens de gemeente Egmond aan Zee een prachti ge klok aan, waarmee hij wilde symbo liseren, hoe waardevol het is, bij de tijd te blijven, wat door het bestuur van de Raiffeisenbank goed wordt begrepen. De voorzitter, de heer J. Hopman was dankbaar gestemd. Hij complimenteer de de heer Zeegers met zijn prachtige resultaat. Hij dankte alle medewerkers, de sprekers en het bestuur van het o.k. verenigingsgebouw, waarin de bank tij delijk gehuisvest was. Spreker noemde het gebouw een alge meen bezit, daar zij met deze vestiging die werkt op de grondslag, die de heer Raiffeisen zich 100 jaar geleden stelde, werkte: namelijk in dienst van de ge meenschap.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1