MET DE EGMONDEN Paspoorten duurder KORT NIEUWS De Slotkapel te Egmond aan de Hoef Taxi tel. 1900 Bezoekt het Museum van Egmonda. Zee Vfë?ffeRKHOUT FRISSE ZOMERDRANKEN HEEFT SCHOTVANGER 'T WOUD 21 JUNI 1967 NO. 783 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Het gemeentehuis van de gemeente Egmond-Binnen verzocht ons het vol gende mede te delen Na 1 juli 1967 a.s. zullen de paspoorten en de toeristenkaarten B duurder wor den, daar de provinciale leges zijn ver hoogd. Tot nu toe kostte een paspoort 12,50. Door de verhoging van 1 juli a.s. kost deze 13,50. De toeristen- kaart B kostte tot nu toe 2,50. Door de verhoging van de Provinciale leges met maar liefst 3,50 zal een toeristen- kaart na 1 juli 6,gaan kosten. De aanvragen, die via de gemeente aan de provinciale griffie worden af gegeven, en nog tegen het oude tarief afgehandeld kunnen worden, moeten uiterlijk 26 juni op het gemeentehuis zijn ingediend, daar anders de kans bestaat, dat zij niet tijdig de griffie pas seren. Na deze datum zal de gemeente het verhoogde tarief in rekening moe ten brengen. Wanneer echter nog afhan deling plaats vindt voor 1 juli, zal door de gemeente het teveel betaalde terug betaald worden, waarvan in dat geval afhandeling plaats vindt voor 7 juli. Wij vernemen dat de midget-golfbaan "De Kolle" te Egmond aan Zee een levendige en tegelijk romantische verlichting heeft gekregen. Een aantal lichtgevende paddestoelen zorgt er voor, dat de toeristen en de bewoners van Eg mond aan Zee zich ook 's avonds op een bijzonder aangename manier kunnen vermaken, terwijl een spelle tje mini-golf in deze gezellige sfeer nog spannend is ook. De banen vol doen aan de internationale spelregels, zodat ook de mogelijkheid aanwezig is, op de banen wedstrijden te hou den. Dit gaat dan ook binnenkort ge beuren. Hierover volgen nog caties, terwijl de VVV Egmond aan Zee hierover inlichtingen kan geven. Voorlopig raden wij U aan, zeker eens een spelletje te wagen. U zult er geen spijt van hebben. Wij zouden willen dat we meer tijd hadden. Waar de baan ligt? Aan de Julianastraat, nabij de koloniehuizen Kerdijk en Zwartendijk. Veel plezier; dat op vrijdag 23 juni a.s., 's middags om 3 uur de nieuwe en zeer moderne slijterij van de heer Nic. Tervoort te Egmond-Binnen zal worden geopend. Burgemeester Bakker zal deze geest rijke zaak van start doen gaan en hoewel wij niet precies weten, hoe hij dat zal doen, mag men voor deze zaak veronderstellen, dat hij dit doet door het uitbrengen van een feeste lijke toost op het welslagen van deze onderneming; dat op zondag 25 juni a.s. het feest van St. Adelbert wordt gevierd. Voor de Egmonden is dit zeer belangrijk, daar dit feest sinds mensenheugenis velen naar Egmond-Binnen doet komen, alwaar zich het beroemde en histo rische plekje van St. Adelbert bevindt de "St. Adelbertusakker". In de vroege morgenuren vindt er dan reeds een kerkdienst in de openlucht plaats. Er zullen dit jaar twee diens ten zijn, en wel om 7 uur en 10 uur. Het zijn beide Hoogmissen, terwijl de Mis van 10 uur wordt gezongen door de paters Benedictijnen. Wij ver zoeken onze Egmondse gastgevers, hun gasten hiervan op de hoogte stellen; dat de rijkspolitie te Egmond aan Zee een man aangehouden heeft, die in het bezit bleek te zijn van een kg. hasjisj. Of hij er in Egmond aan Zee gegadigden voor had, is niet bekend, maar voor dat hij de kans kreeg, om het ellendige goedje aan de man te brengen, liep hij tegen de lamp. Op de "markt" heeft deze hoeveelheid Dit uit vroeger eeuwen voor ons bewaard geble ven gebouw, staat op een plaats, waar de historie dag en nacht door de bo men ruist en door de wind verder gedragen wordt over Egmonds wij de polderland ten Oosten en over het prachtige duinlandschap ten Westen. De Slotkapel was door de loop der eeuwen in verval geraakt maar geluk kig was er een aantal men sen, dat de handen uit de mouwen stak en het initia tief nam, aan het verval een halt toe te roepen. Met veel enthousiasme werd de bevolking gewe zen op de grote historische waarde van kerk en om geving. En men gaf ge hoor. Nu is het dan zover, dat op vrijdag 23 juni a.s. de eerste fase van het her stel wordt afgesloten met een plechtige bijeenkomst in de Slotkapel, die om 11 uur 's morgens begint. Deze historische bijeen komst zal ongetwijfeld door velen bijgewoond worden. een waarde van enkele duizenden gul dens; dat de autopuzzelrit te Egmond aan Zee belangstelling kreeg van 91 equipes. De deelnemers reden door een prachtige stukje Egmonds natuur en velen spraken hun waardering uit voor de gedegen organisatie, terwijl zij tevens de mogelijkheid kregen, van Egmond en zijn wijde omgeving te genieten. Na afloop vond de prijs uitreiking plaats in de zaal van de heer van Balen, speeltuin "De Eg- monden". Ook voor de zeehengel- wedstrijd was grote belangstelling. 95 vissers hadden ingeschreven, maar met zijn allen verschalkten zij maar 28 visjes. 1 werd J. Beerepoot, 2 A. Scheithof. 3 Albert Groen. In juli en augustus volgen weer een aantal wedstrijden; dat op zaterdag 24 juni een auto brommer-scooter-motor-puzzel rit wordt georganiseerd door de VVV Egmond- Binnen. De start en finish zijn op het Kerkplein te Egmond-Binnen. De in schrijving is vanaf 18.00 uur op het VVV-bureau en de eerste start om 19.00 uur. Hierbij zij opgemerkt, dat bromfietsers een kaartlezer achterop mee moeten nemen. Voor een auto is het startgeld 4,50, voor een mo tor en scooter 3,50 en voor brom mers 2,50. Nog een opmerking aan de finish lokt een goed gevulde prijzentafel. Ook deze rit zal wel veel belangstelling trekken. Regle menten e.d. worden bij de inschrij ving verstrekt; dat voor het eindexamen Rijks HBS te Alkmaar zijn geslaagd: G. J. Rem te Egmond aan de Hoef; mej. A. C. Zwart te Egmond aan Zee, beiden HBS A. Voor B slaagde P. Helle te Egmond aan Zee. Onze felicitaties; Is het U bekend, dat Egmond aan Zee een Museum rijk is? Dit Museum 'is ontstaan toen bij de wederopbouw /van het tijdens de tweede wereldoorlog afgebroken gedeelte van het dorp onder het puin oude tegeltjes, pijpekoppen e.d. werden gevonden. De Egmonders werden door deze vondsten zodanig geïnteresseerd, dat zij veel voorwerpen, alle betrekking heb bende op Egmond aan Zee, op het raadhuis kwamen brengen. Op deze wijze ontstond er langzamerhand een verzameling van folkloristische kleding, schilderijen, foto's enz. In de jaren vijftig slaagde men er in het voormalige gereformeerde kerkje aan de Zuiderstraat aan te kopen. In 1960 was men dan zover, dat het Mu seum kon worden geopend. Door mid del van deze publikatie probeert het bestuur het bezoek aan het Museum te stimuleren. Om een greep te doen in wat er zo al is te zien: de roeireddingsboot. Deze boot heeft veertig jaar in Egmond aan Zee dienst gedaan, nl. van 1900-1940. Geen roeireddingsboot heeft een staat van dienst achter de rug als deze. Voorts zijn er tientallen foto's, schilde rijen, oude gebruiksvoorwerpen, een Egmonds kamertje, kledingstukken enz. Het Museur gelegen aan de Zui derstraat 7 alle dagen geopend van 15.00-17.C®jdur. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen 0,35 en voor kinderen tot 12 jaar 0,20. Wij wensen U een aangename middag toe' Voorstraat 12-'vp Telefoon 1314 WARME GEBAKKEN VIS tot half twaalf 's avonds dat de trekking heeft plaats gevonden van de prijsvraag ter gelegenheid van de opening van de Raiffeisenbank te Egmond aan Zee. De goede oplos sing van de rebus was: Uw spaarbank de Raiffeisenbank. Onderstaande per sonen wonnen een reis van 250, J. Pepping, Marijkelaan 33, Egmond aan de Hoef; A. J. van Ham, Voor straat 85a, Egmond aan Zee; Co Bakker, Krijt 14 te Egmond-Binnen. De trekking vond dinsdagmiddag plaats t.o.v. notaris P. Hilbrand; dat de werkzaamheden aan het sport complex Hogedijk zijn begonnen. Deze werkzaamheden zijn zeer om vangrijk en wanneer men tot goede resultaten wil komen, zal er nog wel enig water en andere voor sportvel den vijandige substanties verwijderd moeten worden. Wanneer alles mee loopt, zal het complex misschien in 1969-1970 in gebruik kunnen worden genomen; dat op donderdag 22 juni een raadsver gadering wordt gehouden in de ge meente Egmond-Binnen. De agenda bestaat uit enige hamerstukken, ter wijl er twee voorstellen zijn, de een tot wijziging van een verordening tot subsidiering van het Wit-Gele Kruis, de ander tot het aanschaffen van een vrachtwagen voor het ophalen van grof huisvuil. In verband met de ver moedelijk zeer korte duur der ver gadering stellen B en W voor een vóórbespreking te houden, of even tueel een definitieve bespreking over de z.g. Groene Vlekkenkaart en dat lijkt ons zeer belangrijk; dat tijdens de afgelopen week nog gif ten zijn binnengekomen voor het Roode Kruis. De resultaten zijn nu Egmond aan Zee 1575,Egm.- Binnen 461,90; Egmond aan de Hoef 141,86. Op de Raiffeisenbank Hiermede betuigen wij onze dank aan Burgemeester A. G. Bakker en de ker misexploitanten voor de bijdrage aan de kas van het bejaardencomité. Het Bestuur van de Bejaarden Egmond aan Zee 60,Totaal dus uit de Egmonden 2238,76. Hartelijk dank aan alle gulle gevers en medewerkers namens het comité; dat de eerste weekmarkt te Egmond a. Zee een gezellig karakter had. Over het succes kan men zich eigenlijk nog niet uitlaten. De standhouders zijn over het algemeen niet tevreden. Ve len hadden er meer van verwacht. Hoewel er enkelen waren, die over de resultaten van deze eerste markt niet ontevreden waren, vraagt men zich toch af, of deze markt na het seizoen stand houdt. Het assortiment was zeer uitgebreid. Het aanbod was groot, maar "de meeste mensen lopen wat te kijken", aldus sommige stand houders. Hoe het zich ontwikkelt, de tijd zal het leren; dat de kermis te Egmond aan Zee zich in een behoorlijke belangstelling heeft mogen verheugen. De kas van het comité bejaarden, waarvoor een deel van de opbrengst was, zal er in ieder geval wel bij gevaren zijn: dat op vrijdag 23 juni a.s. het nieuwe VW-kantoor te Egmond-Binnen op een meer officiële wijze in gebruik wordt genomen. Dit feit zal herdacht worden tijdens een samenkomst in Café 't Haasje, waarna het bureau bezichtigd wordt, terwijl men daarna in genoemd café nog eens van ge dachten kan wisselen over het toeris me en dingen die daar zijdelings mee he-vben te •ïiakcn; dat ook op die dag de Slotkapel te Egmond aan de Hoef in gebruik wordt genomen. Hiervoor verwijzen wij u naar de publicatie met foto; r.k. Parochie Egm. a. Zee Aan de parochianen, U kunt mee stemmen, wie U in de pastorale raad als kandidaat wilt heb ben. U heeft zeggingsmacht om in het beleid ook Uw eigen mening te laten horen. Grijpt deze gelegenheid aan. Kiest toch allen. Laat het niet aan andere over, doet mee De biljetten zijn U bezorgd aan huis dezer dagen. Grijpt uw kans en weest niet passief, maar doet mee: er zijn van Egmond hier twee kandidaten: G. Vis en B. Peltenburg. U bent niet gebonden aan Uw dekenaat. U, moogt drie kandidaten stemmen, doch slechts een keer. Deponeer uw stembiljet niet later dan 25 juni op de pastorie! In een gesloten enveloppe. De Pastoor Succes voor BOKSCLUB De door de Egmondse Boksclub ge organiseerde bokswedstrijd is een groot succes geworden, terwijl de Egmondse deelnemers, S. Werner, B. de Groot en P. Dekker de eer van Egmond hoog hielden, door resp. tegen Snoek door k.o., tegen Verbaan op punten en tegen M. de Bie ook op punten te winnen. Met veel enthousiasme volgde de aan wezigen de spannende wedstrijden. De zaal was tot de laatste plaats toe bezet, zodat met deze eerste wedstrijd al bleek, dat Egmond een boks-minnend publiek is. Ook burgemeester Bakker gaf van zijn belangstelling blijk. Na afloop kreeg Dekker de prijs voor de beste Egmond se bokser. De organisatie door de Eg mondse boksclub was voortreffelijk en hierin hadden de heren K. Petit en A. Prins een belangrijk aandeel. Niet al leen technisch maar ook organisatorisch blijkt er talent onder de Egmondse bok sers te schuilen. Bovendien stonden de wedstrijden op hoog sportief pijl en dat maakt een dergelijk evenement reeds waardevol. Verschillende sprekers spra ken hun waardering hierover uit.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1