MET DE EGMONDEN Weet je wat, we halen patat! Schotvanger 't Woud vriendelijk meisje TROELSTRA-OORD wordt uitgebreid Vf£?BERKHOUT Kort Nieuws Evenementen in de Egmonden Kerkdiensten op zondag Nutspaarbank Alkmaar Taxi tel. 1900 hulp in de huish. Egmondia Burgelijkestand Hoe warm het was en hoe druk 2 AUGUSTUS 1967 - NR 789 Wie wil ons helpen in augustus met liet huishouden Wij zijn 'n gezin met 2 babytjes en een kleuter en gaan de hele maand augustus met vakantie in Huize „De Kluft" aan de Herenweg te Egmond a.d. Hoef - 't Woud. Om ons te helpen bij het huishouden zoeken wij voor augustus een voor 3 of 4 halve dagen per week te gen een behoorlijk loon. Interesse U kunt telefonisch informeren bij Mevr. v. Dam, Heiloo. Tel. 02200-31030. VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Het bekende gebouw aan de Boule vard te Egmond aan Zee, het Troelstra- oord, ondergaat momenteel weer een uitbreiding. Aan de noordzijde van het gebouw is het een en al bedrijvigheid. Het Egmondse aannemersbedrijf "De Graaff en Wittebrood" heeft momen teel de gang er goed in, daarbij bijge staan door het eveneens Egmondse Metselbedrijf Gebr. L. en Th. de Graaff. De uitbreiding omvat 21 slaapkamers, 7 per verdieping en het nieuwe gedeel te heeft een lengte van 15 nieter. Een trappenhuis dat tegen de voorgevel wordt gebouwd, is niet alleen de ver binding naar alle verdiepingen, maar zal tegelijkertijd een aangename onder breking vormen van de zeer lange ge vel van het totale gebouw. Mede daar toe zal een verbinding in de vorm van een loggica aangebracht worden, waar- door het oude gedeelte en het nieuwe meer een geheel gaan vormen. Deze loggica wordt geconstrueerd voor de eerste verdieping van het oude gedeelte. Ten dienste van de nieuwe aanbouw worden op de begane grond twee toilet groepen aangelegd in het bestaande ge bouw zodat daardoor geen ruimte ver loren gaat voor de entree en de daarbij aangebrachte vertrekken. In het trap penhuis worden twee kolommen glazen bouwstenen ingemetseld, totale hoogte 9 meter, aan de noordzijde 2,28 m en aan de zuidzijde 0,5 m breed. Het werk is in oktober begonnen en zal 1 april van het volgend jaar opge leverd moeten zijn. Daarna zal begon nen worden aan de uitbreiding van het personeelsverblijf, waartoe 8 extra ka mers worden gebouwd aan de oostzijde van het gebouw achter het bestaande gedeelte. Op 2, 3 en 4 augustus wordt een grote avond-driedaagse verreden te Eg mond aan Zee. De start is om 18.00 uur aan de Wilhelminastraat. De af standen zijn 80 - 100 km. Eveneens op 4 augustus is er een spuitbalwedstrijd te Egmond aan Zee op het plein aap de Zuiderstraat. Voor deelname aanmelden aan het WV-kan- toor. Zaterdag 5 augustus ballonoptocht met medewerking van "Lamoraal van Egmont" te Egmond aan de Hoef. Ver trek vanaf het Raadhuisplein om 19.30 uur. Ballonkaartjes verkrijgbaar a 35 ct. op het VW-kantoor, Raadhuisplein en kapsalon J. Twisk. Ballonnen afhalen na 17.30 uur bij expeditie Belleman aan de Julianaweg. Zondag 6 augustus zeehengelwedstrijd te Egmond aan Zee. Deelname 2,50. Opgeven aan het VVV-kantoor. Verza melen op de Boulevard-Noord t.o. Troelstraoord. 8.00-10.00 uur v.ni. EGMOND AAN ZEE r.k. kerk, Wilhelminastraat 12 zaterdag 19 en 20 uur; zondag 7.30, 9.30, 11.00, 19.00 en 20.00 uur. o.k. kerk, Voorstraat 112 8 uur H. Mis, 10 uur hoogmis en 7 uur vespers. Ned. Herv. Kerk: 9 uu; kinderdienst; 10 uur en 19.30 u. Duitse dienst. Ger. kerk, Pr. Hendrikstraat tot juni: 10 uur en 5 uur. V.a. zondag 4 juni t/m 6 augustus: 8.30, 10 en 19 uur. EGMOND AAN DE HOEF r.k .kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 8.45 en 10.30 uur. EGMOND-BINNEN r.k. kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 9.30 en 11.15 uur tot juni. St. Adelbertusabdij 9.30 uur hoogmis, 5 uur vespers, completen 20.30 uur. Ned. Herv. Kerk: 10 uur. Voorstraat 125 Telefoon 1314 Wij vernemen dat op zaterdag 5 en zondag 6 augus tus in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat te Egmond aan Zee een bazar wordt georganiseerd, waar bij ook het rad van avontuur niet zal ontbreken. De baten zijn voor de o.k. kerk ter plaatse, die zoals be kend, gerestaureerd moet worden, waarvoor nog veel geld te kort is. Het gaat er dus niet alleen om, de nodige steun van u te mogen ont vangen, maar een bezoek aan deze steeds weer bijzonder gezellige avon den is alleszins de moeite waard en het is dan ook zeer belangrijk, dat U dat weet. Men leze ook de adver tentie in dit blad; dat mevrouw E. Schuit-Orij, echtgenote van de heer J. Schuit, wonende in het Zuid-Australische stadje Calley- Ciew, plotseling is overleden. Zij was 51 jaar. Vorig jaar heeft zij een hart aanval gehad, maar was daarvan weer goed hersteld, alhoewel zij zich zeer moest ontzien. Totaal onver wacht is zij vorige week overleden. Het gezin Schuit emigreerde ongeveer 7 jaar geleden naar Australië. Voor dien woonden zij aan de Slolweg te Egmond aan de Hoef. Zij maak ten zich voor het verenigingsleven zeer verdienstelijk. Zowel de heer Schuit als zijn nu overleden vrouw stonden verschillende keren op de planken in het KAB-toneel en "Inter Nos". Zij hebben 8 kinderen van wie er vier zijn getrouwd. Zij maken het allen zeer goed. Voor de zielerust van de overledene werd maandag avond in de kerk van Egmond-Bin- nen een requiem gehouden, waarbij talrijken aanwezig waren; dat bridgeclub "De Egmonden" op don derdag 10 augustus weer een nridge- drive organiseert onder auspiciën der VVV. Probeert deze avond vrij te maken en maakt uw gasten er ook op attent; dat een impulsieve automobilist, die misschien wat onder invloed ver keerde van de drukte en het wanne weer, in een kwade bui zichzelf veel schade berokkende, door met een Blijkens het jaarverslag over 1966 van de Nutsspaarbank Alkmaar werd in 1966 op de spaarbankboekjes inge legd 48.408.000,en terugbetaald 44.084.000,Het spaaroverschot be droeg derhalve 4.423.000, Aan rente over 1966 werd op de spaar rekeningen bijgeschreven een bedrag v. 1.839.000,—. De totale stijging van het spaarderste goed kwam daarmede op 6.163.000,— tegen 6.748.000,in 1965. Het spaarderskapitaal bedroeg per 31 december 1966 58.059.000,—. Het aantal in omloop zijnde spaar bankboekjes steeg in 1966 van 44.700 tot 46.400. Opvallend is ook nu weer de sterke stijging van de omzet, namelijk van 75.790.000,— tot 92.493.000,—. Het aantal behandelde boekingsposten steeg van 235.600 tot 284.200. Het bedrijfsoverschot bedroeg in 1966 429.157,09 tegen 271.113.88 m '65. Na bepaalde afschrijvingen werd 403.944,12 aan de gewone reserve rekening toegevoegd. Deze reservereke ning bedroeg per 31 december 1966 2.505.875,17. De aan de spaarbank toevertrouwde gelden en de reserve waren aan het einde van het boekjaar voor een bedrag van 34.895.000,belegd in obliga ties ten laste van de overheid en pu bliekrechtelijke lichamen, voor 15.185.000,in dezelfde sfeer door middel van onderhandse leningen op schuldbekentenis en voor 6.254.000,- in eerste hypotheken. Aan direct be schikbare middelen was aanwezig een bedrag van 2.945.000, In actief en passief bedroegen de ba lanstotalen 60.843.065,38. In het bestuur van de stichting Nuts spaarbank was per 31 december 1966 aan flweurt van aftreding de heer A. L. Bv^^er. In zijn plaats werd benoemd de heer H. Dop. De heer J.H. Eyssen werd benoemd tot plv. voorzitter, de heer P.J. Meurs tot plv. secretaris. Naast de directeur waren op 31 decem ber 1966 27 personen bij de spaarbank werkai sleutel een kras te geven op een door een Duitse gast geparkeerde auto. De auto werd geparkeerd op een plaatsje waarop hij juist had willen gaan staan. Dit nam de man niet en na een harde woordenwisseling gaf hij een kras op de auto van de Duitser en reed snel weg, zich dus bewust zijnde van het ongemotiveerde van zijn daad. Omstanders hebben het nummer opgenomen, zodat de be stuurder wel achterhaald wordt; dat mevrouw A. BelJeman-Out, echtge note van de heer G. Belleman z.g. voorheen aannemer te Egmond aan de Hoef, met succes aan de 4-daagse van Nijmegen heeft deelgenomen. Zij is 57 jaar en heeft het nog niet eer der gedaan. Zij houdt veel van wan delen en het is voor haar dan ook geen onoverkomenlijke opgave, om een wandeling te maken van Heiloo naar haar familie in Bergen, van daar even bij familie en kennissen in Egmond aan de Hoef langs te gaan, om daarna welgemoed naar huis te wandelen in Heiloo-Oost. Zij nam deel aan de 40-km tocht terwijl zij geen moeilijkheid heeft ondervonden. Mr. Jonkheer van Rijckevorsel per soonlijk spelde haar het 4-daagse kruis op, daar zij als vrouwelijke deelneemster van 57 jaar een bijzon dere prestatie had geleverd. Zij is vast van plan het volgend jaar weer mee te doen. Onze felicitaties komen haar dubbel dwars toe; dat de v.v. Zeevogels deze week haar algemene ledenvergadering heeft ge houden. De elftalcommissie is in haar huidige samenstelling gehand haafd. Als trainer is aangesteld de heer A. Koopman uit Egmond aan Zee,v oud-Alkmaarvoetballer. Er zijn 2 trainingsavonden en wel op dins dag en donderdag. De heer J. Twisk is trainer van de junioren; dat U nog tot en met zaterdagavond 5 augustus uw eigen opinie kunt tes ten op de jaarlijkse zomertentoonstel- ling van de Egmondse schilder Bob Denneboom. Iedere avond van 8 tot 10 uur in de zijzaal van het Nederl. Herv. Kerkje te Egmond aan Zee t.o.v. V.V.V.-kantoor. Portretten, groepsportretten, figuurstukken en boomlandschappen. Een boeiende creatieve bezigheid! dat het VVV-bureau te Egmond aan de Hoef dagelijks doJ^een onbekend persoon wordt oj^Bbeld, die zich daarna in stilzwijgen nult en dan de verbinding verbreekt. De VVV heeft bij de PTT een klacht ingediend le gen de telefoonmaniak die bij ont dekking riskeert zijn telefoonaanslui ting kwijt te raken: GEVRAAGD Zaterdags vrij - C. Duinmeijer, Doe len 17b, Egmond-Binnen. dat op vrijdag 4 augustus 's avonds om 8 uur ook een klaverjasdrive zal plaats vinden in café Schuit te Egni.- Binnen. 't Is hier altijd erg gezellig, dus wat is er tegen, om daar heen te gaan; dat de heer I. Scholten sr. de eerste prys behaalde tijdens een hengeiwed- strijd in de vijvers van Heiloo-Oost. Hij ving 2 karpers. dat de heer P. Scholten, slager van pro fessie. tijdens zijn werk met een hak mes zijn hand zwaar verwondde. Hij is in het ziekenhuis opgenomen. dat de voetbalvereniging Zeevogels op de zondagen 20 en 27 augustus zal deelnemen aan het S.V.A.-tornooi te Assendelft. Er neemt een groot aan tal verenigingen deel; dat de driedaagse wielerronde te Eg mond aan Zee vanavond aanvangt. Vanavond en morgenavond worden er 80 km verreden en vrijdagavond 100 km. Bekenden uit de wielersport zullen deelnemen o.a. de Gebr. Tes- selaar. Hoogzaad, Solaro enz.; dat wegens het grote succes van de afgelopen keer, op 26 augustus a.s. weer midgetgolfwedstrijden zullen plaats vinden op de midgetgolfbaan "De Kolle". Dit is abusievelijk piet op de evenementen lijst vermeld. In ons volgende nummer volgen hier over nadere mededelingen; dat te Egmond-Binnen weer een jeugd organisatie is opgericht onder voor zitterschap van Hans de Groot. Een van de eerste aan te pakken doelen is, het restaureren en weer in gebruik stellen van het verenigingsgebouw, dat danig in verval is. Wij hopen U over de vorderingen iets meer te kunnen vertellen, waarvoor wij, me de in het belang van hun werk, het bestuur gaarne uitnodigen. PROGRAMMA ZATERDAG 5 AUG. Egmondia 1 - Zilvermeeuwen 1 6 uur Egmondia 2 - Zilvermeeuwen 2 6 uur PROGRAMMA ZONDAG 6 AUG. Adspirantentornooi „P. Zwart" Gemeente Egmond aan Zee GEBOORTEN: Nathalie Wij- ker, dochter van J. Wijker en J. Glas, Eisenhowerstraat 118: Ro- bert Groen, zoon van E. Groen en L. de Vries, Bergstraat 5; Eva Valkering, dochter van J. Valke- ring en M. Bakkum, Torenstraal 3; Peter Wagner, zoon van P. Wagner en J. Zwart, ParaJlelw. 10; Robert Visser, zoon van D. Visser en G. Kruijff, Blauwe Distellaan 18; Caroline Visser, dochter van D. Visser en G. Kruijff, Blauwe Distellaan 18: Filippus Buis, zoon van G. Buis en L. Blok, Wilhelminastraat 110 OVERLIJDEN: Maartje Zwart, 91 jaar, weduwe van E. Groen; George Schuddeboom, 77 jaar, echtgenoot van E. Houwink; Jan Schol, 90 jaar, weduwnaar van Aagje van der Plas; Gerrit van der Heide, 82 jaar, weduwnaar van Jansje Jordens. Het was nog vroeg, toen wij deze foto maakte en wij stonden aan het begin van een lange, hete dag, waarop wij de krant moesten verzorgen, anderen hun waren aan de man moesten brengen en de mannen op de vuurtoren op grote hoogte verder bouwden aan de nieuwe omkransing. Zij hadden het mooiste uitzicht en toen de krant eenmaal op de pers lag, begon het te regenen. HUWELIJKEN: Hermanus Franse te Heiloo en Albertje Zwaaij, Troelstraweg; Klaas de Goede, Plantsoenstraat 10 en Grietje Krab, Schoolstraat 24. ONDERTROUW: Klaas de Goede, Plantsoenstraat 10 en Grietje Krab, Schoolstraat 24; Job dee Vrij, Julianastraat 24 en Agatha van Veen, Heiloo, Nural Oter te Heiloo en Emerentiana van Duin, Watertorenweg 13 INGEKOMEN: Pieter de Vrij, van Velsen naar Eisenhowerstr. 9; Guda Kabel, van Koog aan de Zaan naar Eisenhowerstraat 11; Pauline Werkhoven, van Zaan dam nr. Rooseveltstraat 46; Jan Zwart, van Den Helder nr. Voor straat 41; Elisabeth Alles, van Schermerhorn naar Torensduin 6; Georgius Vis en gezin, van Alkmaar naar Churchilllaan 26; Geertruida Grapendaal, van Be verwijk naar Eisenhowerstraat 9; Reinder Knol en gezin, van Heemstede naar Roosevteltstraat 38; Helena Schouten, van Am sterdam naar Julianastraat 84; Gerdina Kuiper, van Amsterdam naar Julianastr. 84; Ingrid Lar denoije, van Eindhoven naar Ju lianastraat 84; Wilhelm. Smidts, van Eindhoven naar Julianastr. 84; Harm Aaldring en gezin, v. Rotterdam naar Marshallstraat 45; Maria van Rooij, van Bloe- mendaal naar Julianastraat 84; Marijke Pijpker, van Bergen naar Trompenbergstraat 3; Elfrida Degner, van Oostenrijk naar Boul. Ir. de Vassy 15; Liselotte Gegenhuber, van Oostenrijk nr. Boulevard 7; Jacob Zwart, van Nigeria naar Duindoornlaan 10; Pieter Delver en gezin, van Alk maar naar Churchill-laan 30; Maria Krauwer, van Hilversum naar P. Hendrikstraat 64; Joan- nes Brakenhoff, van Assendelft naar Voorstraat 82; Wilhelmina Schlebaum, van Amsterdam nr. Julianastraat 82; Erik Bleeker, van Dordt naar Kennedy Boule vard 140; Marianna van der Ge vel, van Haarlemmermeer naar Julianastaat 82; Anna Vriend, van Hoogkarspel naar Pr. Hen drikstraat 64; Hendrik Visser, v. Vlissingen naar Voorstraat 158; Sonja Koorn, van Texel naar Julianastraat 84; Maria Sjerps, van Hensbroek naar Pompplein 9; Aafke Bijl, van Langedijk nr. Piet Heinstraat 15; Akke Strik, van Diever naar Julianastraat 82; Mary Portegies, van Haarlem nr. Julianastraat 84. VERTROKKEN: Reina Bos, van P. Schotsmanstr. 4C naar Rotterdam, Schiebroeksestr. 48a; Nicolaas van Duist, van Voorstr. 41 naar Apeldoorn, van Limburg Stirumweg 19; Bernardus Wille- mars en gezin, van Kennedybou- levard 90 naar Nijmegen, Berg en Dalseweg 152; Hilbert Baard en gezin, van Voorstraat 127 nr. Alkmaar, Fred. Hendriklaan 39; Wilhelmina Tomp, van Boulev. 24 naar Krommenie, Esdoornln. 2. Hendrika Houtveen, van Pr. Hendrikstraat 64 naar Arnhem, Agnietustr. 170; Sije Visser, van Sch. v.d. Plasstr. 1 naar West- dongeradeel, Holwerd Fontein straat 53; Pieter Wentink en ge zin, van Meeuwenlaan 11 naar Castricum, Zeeweg 1; Nicolaas Bier en gezin, van Voorstraat 146 naar Alkmaar, Amalia van Solmsstraat 350; Fokje Lage veen van Ankerstraat 1 naar Amster dam, le Helmerstraat 104; Fran ciscus Koolmees en gezin, van Boulevard Ir. de Vassy 20 naar Koedijk, Kanaaldijk 166; Ferdi- nand Snoeks en gezin, van Jac. Scholplantsoen 1 naar Bussum, De Dennen 96; Jacobus Wou denberg van Wilhelminastraat 12 nr. Gendringen, Netterden, Wal- burgsiplein; Anneke Zwart, van Julianastraat 82 naar Breukelen, Schepersweg 18; Anna de Vries, van Julianastraat 82 naar Gaas- terland, Jan Jurjensingel 7; Jo- annes van Beekum, van Noor derstraat 17, naar Alkmaar, Nas- sauplein 6; Robert Rietmeijer, van Voorstraat 34 nr. Alkmaar, Trompenstraat 66; Gerardus Schneider, van Wlihelminastraat 12 naar Zuid-Afrika; Albertje Zwaaij van P. J. Troelstraweg 5 naar Heiloo, Gentoom's Akker 1.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1