GROOT MET DE EGMONDE Voor de inmaak Groente en Fruit Wij gaan met vakantie van 3 sept. tot 16 sept. Rythrrsisch weekend in Egmond Kort hSieuws Het weer haalt weer op, daarom voor frisdranken en lekker koud naar Schotvanger 't Woud Supermarkt TELEF. 1370 Voor de school gr. spons gratis raamw. gratis emmer gratis Hoog water Pastoor van Zwieten geïnstalleerd Kerkdiensten op zondag yf£?BERKHOUT 23 AUGUSTUS 1967 NO. 792 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN UitgaveDrukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Inktlappen, potloden, ballpoints. 4 schoolschriften - 59 Kladbloc 30 Schooletui's vanaf 245 Notablocs 50 veis - 69 Notablocs 100 veis 98 Ordners voor boekhouding 275 1 Vileda zeem 395 of 550 1 grote Andy met 2 pak Sunil met Grote fles Opecla 116 voor 4 pot 56 voor 8 pot 114 1 Enveloppe inmaakvliezen 39 200 gram Bonbons 98 2 x 250 gr. Biscuits 98 2l/a kg Bintjes of Doré's 79 1 kg handperen Precose's 89 kg James Greeves 65 2 Si Si Sinas 98 500 gr Rode Kool Q (ook gesneden) 500 gr Snijbonen J™ j" (ook gesneden) 500 gram Andijvie 29 Taxi tel. 1900 Woensdag 23 5.51—18.12 Donderdag 24 6.22—18.42 Vrijdag 25 6.53—19.11 Zaterdag 26 7.23—19.42 Zondag 27 7.58—20.20 Maandag 28 8.42—21.08 Dinsdag 29 9.41—22.13 Woensdag 30 10.56—23.36 Donderdag 31 12.27 De r.k. parochie van Egmond a. Zee heeft weer een pastoor. Tijdens een kerkelijke plechtigheid werd pastoor A. van Zwieten officieel als herder aange steld. Zoals bekend is hij geen onbeken de in Egmond aan Zee, ofschoon het wel 22 jaar geleden is, dat hij hier voor het laatst was. In de kerk werd hij namens het kerk" bestuur en de parochie verwelkomd door de heer C. Klaver, die in zijn spontane welkomstspeech de kleine pa rochie van Egmond aan Zee omschreef als een deel van de totale Egmondse bevolking, waarin een oeucumenische sfeer heerst. In dit verband wees hij op de zeer vruchtbare contacten, die er be staan tussen de verschillende kerkge nootschappen en de geestelijkheid ter plaatste. Hij sprak de wens uit, dat ook pastoor Van Zwieten het werk van zijn voorganger, pastoor Woudenberg, in dezelfde geest zou voortzetten, niet al leen tot zegen van de r.k. parochie, maar speciaal ook van de gehele Eg mondse gemeenschap. Tijdens de Eucharistieviering verricht te deken Hupperechts de installatie- plechtigheid. Na de kerkdienst was er in de aula van het kindertehuis "St. Jozeph" ge legenheid, om de nieuwe parochieher der de hand te drukken ter kennisma king. Velen maakten hiervan gebruik en het zal voor pastoor van Zwieten een hoopvol teken zijn, dat de gemeen schap van Egmond aan Zee zich door haar opkomst zo spontaan toonde. Burgemeester Bakker en de wethou ders Klaasen en Zwart waren namens het gemeentebestuur ter begroeting aan wezig, evenals de geestelijkheid van de O.K. Kerk, Pastoor Horstman, van de N.H. Kerk, Ds. Oskamp, terwijl de heer J. Baart namens de Ger. Kerk de nieuwe pastoor begroette. De gezellige welkomstneceptie nam door de grote belangstelling meer tijd en werd ver na tien uur beëindigd. EGMOND AAN ZEE r.k. kerk, Wilhelminastraat 12 zaterdag 19 en 20 uur; zondag 7.30, 9.30, 11.00, 19.00 en 20.00 uur. o.k. kerk, Voorstraat 112 8 uur H. Mis, 10 uur hoogmis en 7 uur vespers. Ned. Herv. Kerk: 9 uu; kinderdienst; 10 uur en 19.30 u. Duitse dienst. Ger. kerk, Pr. Hendrikstraat tot juni: 10 uur en 5 uur. V.a. zondag 4 juni t/m 6 auguslLs 8.30, 10 en 19 uur. EGMOND AAN DE HOEF Ned. Herv. Kerk: 10 uur. r.k .kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 8.45 en 10.30 uur. EGMOND-BINNEN r.k. kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 9.30 en 11.15 uur tot juni. St. Adelbertusabdij 9.30 uur hoogmis, 5 uur vespers, completen 20.30 uur. Voorstraat 125 Telefoon 1314 Wij vernemen dat zaterdag a.s. de midgetgolfwedstrij- den op de baan ''De Kolle" te Eg mond aan Zee zullen plaats vinden. De aanvang is gesteld op 9 uur, maar wanneer men wat later komt, schept dat geen problemen. Inlichtingen kunt u op de baan en op het VVV-bureau bekomen; dat het aantal gasten in de Egmonden door de afloop van het vakantiesei zoen merkbaar afneemt. In Egmond- Binnen en Egmond aan de Hoef is weer voldoende ruimte. In deze beide dorpen is korte tijd sprake geweest van een piek in de bezetting, maar dit hoogtepunt was weer snel voor bij. Ofschoon in Egmond aan Zee de drukte ook merkbaar terugloopt, kan hier nog van een behoorlijke be zetting worden gesproken. Daar de scholen weer zijn begonnen, is hel aantal dagjesmensen sterk teruggelo pen, wat vooral op het strand merk baar is. dat er, voor het seizoen is afgelopen - dat kan nog best tot eind september duren, als het weer een beetje mee zit - nog twee belangrijke evenemen ten staan te gebeuren, beide in au gustus. De eerste vindt vandaag, woensd~T. 23 augustus plaats in de O.K. IQ aan de Voorstraat te Eg mond aan Zee. Simon C. Jansen zal het orgel van deze kerk bespelen en het behoeft geen aanbeveling, dit concert te gaan beluisteren. De naam van de organist staat borg voor een avond V hoog muzikaal genot. Het begint óm 8 uur. Vanaf deze plaats past een woord van dank aan het organiserend comité, bestaande uit de heren P. Zwart en J. Hille, die er voor hebben gezorgd, dat men gedu rende het seizoen van een viertal prachtige orgelconcerten heeft kun nen genieten; dat het tweede evenement bestaat uit een grote lampion- en fakkeloptocht, georganiseerd door de VVV van Eg mond aan Zee en Egmond aan de Hoef. Deze is gesteld op zaterdag 26 augustus a.s. om 20.00 uur. De op tocht te Egmond aan de Hoef start bij de Prinses Beatrixlaan, terwijl "Lamoraal van Egmont" zijn onmis bare medewerking zal geven. In Eg mond aan Zee wordt gestart vanaf het Dorus Rijkersplein, terwijl hier medewerking wordt verleend door de Harmonie "Soli Deo Gloria" en het "Alkmaars Trompettercorps". Eind punt van beide optochten op het Ge meentelijk Sportpark te Egmond aan (Vervolg pagina 4) Het traditionele drumbandconcours, dat in het afgelopen weekend werd ge houden, betekende voor de organise rende commissie van de VVV Egmond aan Zee een groot succes. De organisatoren, de heer D. de Vries en mevrouw de Jong, hebben met hun helpers tijdens dit festijn voor Eg mond aan Zee veel goodwill gekweekt. Ook de medewerking van "Lamoraal v. Egmont", welk corps bij de opening, tij dens de pauzes en bij het défilé ,zijn onmisbare medewerking verleende, heeft op voortreffelijke wijze aan het wel slagen van dit concours meegewerkt. De VVV Egmond aan Zee stelt er dan ook prijs op, haar bijzondere dank jegens bestuur en leden te uiten, daar zij geduende het gehele weekend door het concours in beslag waren genomen. Het concours is bijzonder gezellig verlopen. De leiding hield er een vlot tempo in, zodat de toeschouwers steeds weer een nieuw corps voorgesteld kre gen, dat door een dikwijls verrassend optreden de belangstelling er goed in hield. Het weer heeft zich, hoewel zich aanvankelijk het slechtste deed vermoe den, van haar goede zijde laten zien, terwijl het zondagmiddag zelfs bijzonder zonnig was. De goede stemming werd hierdoor sterk in de hand gewerkt. De veelal kleurrijk uitgedoste corpsen bo den daardoor een des te feestelijker aan blik. In pogramma-volgorde presenteerden de verschillende corpsen zich aan de jury, waarna elk corps een stilstaande en een lopende mars ten beste gaf. Aan het concours was een défilé ver bonden, dat na afloop, om 6 uur be gon. De op het veld opgestelde corpsen marcheerden achter elkaar, voorop ge gaan door "Lamoraal van Egmont" door het dorp. Onderweg beoordeelde een aparte jury, het optreden van de corpsen, terwijl hierbij vooral werd ge let op het gericht marcheren en de al gemene indruk. Hiervoor werden extra prijzen toegekend, die gewonnen wer den door het Trompettercorps Alkmaar' Drumband HIN uit Haarlem en Drum band r.k. fanfarecorps "Leo" uit Hil versum. Op de eerste dag behaalde drupiband "Triomf" de eerste prijs, welke band vooral veel punten vergaarde om de keurige kleding en het bijzonder cor recte optreden. Na afloop reikte burgemeester Bak ker de prijzen uit aan de winnaars van het défilé en het concours. Een bijzon der woord van dank is hier op zijn plaats aan het politiecorps en de reser visten van Egmond aan Zee, die o.l.v. Opper de Jong aan het welslagen heb ben meegewerkt. Pp onze foto "Lamoraal van Egmont" als eerste corps van het défilé door Egmond aan Zee. Burgemeester Bakker tijdens de prijs uitreiking op het drumbandconcours te Egmond aan Zee. Zie voor uitgebreid verslag van dit concours het hoofdarti kel in dit blad..

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1