Kort Nieuws Roode Kruis postzegelaktie Taxi tel. 1900 Hoog water Van levensmiddelen tot en met de beste klompen van hout levert Schotvanger 't Woud OUDE SINT JOZEFSCHOOL GAAT WEG VJ£?berkhout ..&ÜÉI <5. 6 SEPTEMBER 1967 NO. 794 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Wij vernemen dat wij eerst even iets recht moeten zet ten. In de vorige week gaven wij ver slag van de abtswijding van Dom. van der Wielen in de abdij te Egm.- Binnen. Er staat echter een onjuist heid in, waar het de gever van de schelvis betreft. Deze werd geschon ken door pastoor T. Horstman van de o.k. parochie te Egmond aan Zee. Wij werden er terecht op attent ge maakt, ook in een briefje, dat wij van de abdij ontvingen, waarin tevens de dankbaarheid uitgesproken werd voor dit sympathieke en oecumenisch gebaar. Pastoor Horstman deelde ons overigens mee, dat het een kabeljauw was. In het woordenboek staat, dat een kabeljauw een schelvisachtige vis is. Wat het dan ook was, het was een vis van een meter lang en wij bieden onze excuses aan voor de gemaakte fout; dat de collecte voor het Koningin Wil- helniinafonds te Egmond aan de Hoef het bedrag van 437,50 opbracht. Het comité dankt allen, die aan dit prachtige resultaat hebben medege werkt; dat het plan bestaat om in oktober, waarschijnlijk op vrijdag de 27e, een veiling te houden waarvan de op brengst ten goede komt aan de ver bouw, die momenteel gaande is tér inrichting van een r.k. jeugdhuis in de oude onderwijzerswoning aan de Wilhelminastraat te Egmond aan Zee; dat aan het bedrijfspand van expeditie Belieman te Egmond aan de Hoef enige werkzaamheden plaats vinden. Hei doel is niet alleen een verbete ring van het bestaande gebouw, maar ho.v»*£ tevens een uitbreiding in van d^^istaande accommodatie. Er ko- me>n grotere deuren in, zodat ook de grootste wagens naar binnen kunnen rijden; dat er ook bouwwerkzaamheden zijn begonnen aan het pand Voorstraat nr. 137 te Egmond aan Zee. Het is daf^,4oeling, dat hier een winkel- p^^ verrijst, waarin een slijterij worclt gevestigd; dat Lamoraal van Egmont gloednieuwe instrumenten heeft ontvangen. Het gehele corps heeft hiermee een totaal nieuwe bezetting gekregen. Dit ver heugende feit heeft mede tot gevolg, dat er weer leerlingen kunnen wor den aangenomen. Men leze het arti kel in dit blad; dat pater Schmidt, die tijdelijk de open gevallen plaats heeft ingenomen door het vertrek van pastoor Woudenberg van de r.k. parochie, tot pastoor is benoemd in het Friese Makkum, waar het bekende Makkums aardewerk vandaan komt. Hij heeft hier een pa- rochie van 25 km doorsnee; dat de raad van de gemeente Egmond- Binnen op donderdag 7 september, 's avonds om 8 uur bijeen komt ter behandeling van een 8 punten tellen de agenda. Er zal ook gesproken worden over de speelgelegenheid voor Zeevogels. Er zal een keuze gemaakt worden uit a. het plan Tervoort; b. alternatief G. de Wit. In verband met het 100-jarig bestaan van het Ned. Rode Kruis, zal aan alle postkantoren t.m. 30 september 1967 een serie Rode Kruis-zegels met toe slag verkrijgbaar zijn. De serie bestaat uit zegels met de volgende frankeer- waarde, 12, 15, 20, 25 en 45 ct., waar boven een toeslag van resp. 8, 10, 10, 10 en 20 ct. Ze blijven geldig t.m. 31 december '68. Deze zegels kunt U ook bestellen bij het secretariaat van het Ned. Rode Kruis, Boulevard 30, Egmond aan Zee. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 5 september 1967 1 de Goede - W. Dekker 45x/2 2 J. Huiberts - P. Wittebrood 44Va 3 E. Kareis Jz. - P. Huiberts 41 4 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 38 5 C. Hopman - A. Scholte 37 6 Nieuwenhuizen - Horio 35'Aj 7 Rosing - Rosing 33V2 8 Dames de Waard 24V-2 9 Mevr. Wittebrood - Mevr. Huiberts 24Va Wie zaterdag 9 september a.s. mee wil naar de kermisdrive in Zijdewind, kan zich tot zaterdag 9 september, 12 uur opgeven bij Ben Wittebrood, tel. 1489. TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 6 5.01—17.27 Donderdag 7 5.42—18.05 Vrijdag 8 6.21—18.46 Zaterdag 9 7.04—19.28 Zondag 10 7.50—20.14 Maandag 11 8.45—21.16 Dinsdag 12 9.56—22.35 Woensdag 13 11.26—13.14 Donderdag 14 1.03—13.34 Het lage water valt ongeveer 8 uur later als de aangegeven hoogwatertijden- De ,,Mariejanne"lop het droge. Het seizoen is voorbij Reddingsbrigade kijkt ter Als de reddingsbrigade zou gaan ver tellen over het afgelopen seizoen, ge loven wij dat de Egmondse bevolking, die toch al zo met de brigade meeleeft; dan pas goed beseft, wat de leden in het afgelopen seizoen hebben verricht. Als wij enige dingen mogen noemen Een aantal mensen werd van de ver drinkingsdood gered, en schrikt U niet, dit jaar een totaal van ongeveer 60 per sonen, waarvan enige met zuurstof of kunstmatige ademhaling behandeld moesten worden. Daarnaast hebben de leden der E.R.B. er met elkaar voorge- zorgd, dat een aantal van zeker 600 kinderen aan de soms radeloze ouders kon worden terugbezorgd. Ook verleen de men 200 maal eerste hulp, die vari eerde van behandeling van een kwallen- beet tot zware verwondingen, veroor zaakt door bijv. kapot gegooide flessen, op het seizoen waarvan de scherven menige vakantie aan scherven deed vallen en behande ling in een ziekenhuis vaak noodzake lijk was. Dat de leden der brigade dit werk allemaal belangeloos doen, is iets wat veel gasten maar moeilijk kunnen be grijpen. Het is de kracht echter van de E.R.B. dat zij dit belangeloos doet en stil en vaak onopgemerkfl haar weg langs het strand gaat. Dat er ondanks alle moeite toch een slachtoffer viel te betreuren, is iets wat de brigade moei lijk kon verwerken. Bestuur en leden zijn niet ontevreden over de goede resultaten van een sei zoen hard werken aan het Egmondse strand. Niet alleen de gasten, maar ze ker ook Egmond zelf, zijn deze mensen veel dank verschuldigd, want dit werk is goodwill van het eerste soort. Aan de Slotweg te Egmond aan de Hoef staat de oude Sint Jozefschool, die sinds jaar en dag het monotone ge luid van de onderwijzer-citerende-kin- deren binnen zijn muren heeft gehoord. En als de oude muren van het zeer vervallen gebouw zouden kunnen spre ken, dan zouden zij kostelijke verhalen kunnen vertellen over de vele leerlingen die nu als volwassenen nog dagelijks langs lopen en nu niet meer het oude schoolhek doorgaan, maar op weg zijn naar hun dagelijkse bezigheden, aldus in praktijk brengend, wat zij binnen die oude muren hebben geleerd. Deze school gaat verdwijnen. En om dat wij evenals velen, nieuwsgierig wa ren naar "het wanneer en wat dan", hebben wij enige informaties ingewon nen. Op de plaats van de school en het terrein in de onmiddellijke nabijheid daarvan, zullen bejaardenwoniiigen ver rijzen. Bijna een half jaar geleden is door B W van de gemeente Egmond- Binnen aan de woningbouwvereniging het verzoek gedaan, een plan in te die nen voor een bejaardenflat. Sindsdien heeft men van de woningbouwvereni ging over eventuele plannen in deze richting niets meer vernomen, werd ons meegedeeld. Na het verzoek aan de wo ningbouwvereniging heeft het gemeente bestuur extra bouwvolume gevraagd en op dit verzoek is gunstig beslist. Het bouwvolume is dus reeds aanwezig. Aangezien de vorderingen op dit punt vlot verlopen, had de gemeente al veel eerder iets willen horen over de plan nen, aldus onze informaties. Van de zijde van de woningbouwver eniging werd ons desgevraagd meege deeld, dat de architect, de heer P. Selle uit Amsterdam uitgenodigd was, om 'n plan te maken. De hr. Selle heeft in dit verband contact gehad met burgemees ter Bakker. Maar volgens de heer Kla ver van de woningbouwvereniging, heeft de heer Selle nog geen definitieve op dracht gekregen, het betreft hier dus een voorlopig plan, waarover tot nu toe niets was vernomen. Wij hebben ons toen tot de architect gewend. Uit dit gesprek bleek dat de plannen reeds ver gevorderd waren en zeer binnenkort, wellicht nog in sep tember, worden ingediend. Het be vreemd ons eigenlijk een beetje, dat er naar de vorderingen van het ontwerp niet is geinformeerd, zodat de woning bouwvereniging en andere instanties in de gemeente niet méér op de hoogte zijn. Ondertussen blijkt de voortvarend heid van de architect, die ondanks het feit, dat hem geen definitieve opdracht werd verstrekt, het plan heeft uitge werkt. Het is dus een voorlopig plan. Voor dat het ter tafel komt, kan de heer Selle er niet veel meer over zeggen, dan dat het 18 woningen zullen worden, twee maal negen boven elkaar, aaneen gebouwd of aan blokjes. Hier is dus geen sprake van een bejaardenflat of verzorgingstehuis. Wanneer het plan spoedig wordt goedgekeurd, dan kan er Voorstraat 125Telefoon 1314 "L AMOR A AL"-NIEU WS Verleden week zijn ook onze nieuwe instrumenten aangekomen. Wij hebben nu dus de beschikking over een gloed nieuwe bezetting en kunnen dan ook nog enkele nieuwe leden gebruiken. Al diegenen die zich hebben opgege ven bij ons bestuur voor opleiding tot het bespelen van een instrument dienen zich volgende week op de hoogte te stellen van de aanvangstijden der les uren bij de heer J. Peetoom, School straat. Deze lessen zullen vrijdag 15 september a.s. een aanvang nemen, on der leiding van de heer F. Eleveld, leraar aan het muzieklyceum, onder auspiciën van de Stichting voor Ama teurmusici. De kosten hieraan verbon den bedragen 0,50 per week per leer ling. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 10 september a.s. Purmerend 1 - Zeevogels 1 2.30 uur Vertrek per bus 1 uur Zeevogels 2 - SVW 3 2.30 uur Zeevogels 4 - Kolping Boys 6 12.15 uur HSV jun. 2 - Zeevogels jun. 1 12 uur Adsp.: De Rijp a - Zeevogels a 11 uur RKAFC h - Zeevogels b 3 uur op zaterdag 9 september EGMONDIA-NIEUWS Programma donderdag 7 sept. AJAX 1 - Egmondia 1 19.00 u. Vertrek per bus 17.45 uur Programma zondag 10 september Egmondia 1 - SVW 1 2.30 uur W. Frisia 2 - Egmondia 2 2.30 uur Vertrek per bus 13.00 uur Egmondia 3 - HSV 3 12 uur Berdos 3 - Egmondia 4 12 uur Egmondia 5 - Vitesse 5 2.30 uur Jun.: Egmondia 1 - Adelbert 1 12 uur Egmondia 2 - J. Holland 2 4.15 uur op zaterdag 9 september Adsp.: Egmondia a - CSV a 10 uur Egmondia b - CSV b 10 uur Egmondia c - Bergen b 4.15 uur op zaterdag 9 september RKAFC i - Egmondia d 3 uur op zaterdag 9 september Afberichten voor senioren bij J. F. Dekker, Julianastraat 62. aan de bouw in het voorjaar worden begonnen. Dit houdt in, dat de school zeel^^.c- nenkort gesloopt moet worden, zodat ér geen onnodige stagnatie ontstaat. Voor uit lopend dus op de goedkeuring van het plan, kunnen deze werkzaamheden worden aangepakt. Maar dan dient zich wel een moei lijkheid aan en dat is, dat verschij^p^e verenigingen van hun accommo^Je zijn verstoken. Van de verschillende lo kalen wordt nog een druk gebruik ge maakt, o.a. door de bejaardensociëteit, jeugdvereniging "Zeevogels", Lamoraai van Egmont en ook is er een biblio theek gevestigd. Men heeft onlangs plannen geopperd, tot de stichting van een dorpshuis, daar verschillende ver enigingen van elk comfort zijn versto ken. Dit gaat met het verdwijnen van de school nog erger worden. Waar zijn eigenlijk die plannen? Of zijn ze alleen maar gemaakt om in de doofpot te stoppen? We hópen, dat wij het mis hebben, maar vrézen, dat het zo is. Graag zouden wij in dit verband nog eens een ernstig beroep willen doen op allen, die er iets aan kunnen doen, o.a. verenigingsbesturen, raadsleden en ge meenteambtenaren, die iets voelen voor het algemeen welzijn en bereid zijn, zich daar enige moeite voor te getroos ten. Steekt de koppen bij elkaar. U zult eens zien, wat U gezamenlijk kunt be reiken maar zoals het nu gaat, hopeloos. De bisschop van Haarlem VROEGER PASTOOR VAN EGMOND AAN ZEE, TREEDT AF. Zoals wellicht uit courantenberichten bekend, heeft de bisschop van Haarlem van de oud-katholieke kerk, mgr. Jaco- bus van der Oord per 1 september j.1. zijn ambt neergelegd en werd op 5 sep tember een opvolger gekozen, die zijn keuze minstens 14 dagen in beraad houdt. Mgr. v.d. Oord heeft gedurende 8 jaar het pastoraat van Egmond a. Zee vervuld en als zodanig leeft hij nog in veler herinnering voort, temeer, daar hij in de rampjaren 1916-1918 aan zeer velen tijding heeft moeten brengen van de dood van man, vader of zoon, die op zee gebleven waren. Teneinde de erkentelijkheid der kerk aan de scheidende bisschop te bewijzen is een comité gevormd, dat zicht en doel stelt, de scheidende bisschop ten afscheid een bedrag te overhandigen, waaraan hij naar vrije keuze een bestemming kan geven. De parochie van de H. Ag- nes te Egmond aan Zee is door middel van de heer A. Dekker, Wilhelmina straat 83 in dit comité vertegenwoor digd. In overleg met andere comitéleden is besloten en inzameling te houden voor dit afscheidscadeau. Zij, die hier aan willen bijdragen kunnen dit doen door a een bedrag over te maken op post rekening 54 17 59 ten name van Pas toor Oud-Katholieke gemeente Eg mond aan Zee; b een bedrag te brengen bij de Raiffei- senbank ten bate van de Oud-Katho lieke parochie van de H. Agnes, met vermelding mgr. v.d. Oord; c een bedrag te storten op postrekening 348588 van de Coöp. Raiffeisenbank De Egmonden met vermelding t.b.v. Oud-Katholieke parochie mgr. v.d. Oord; d een gift over te maken op postreke ning 4000 van de Algemene Bank Nederland, Zijlstraat, Haarlem, met vermelding Comité afscheid mgr. J. v.d. Oord.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1