CONTACT MET DE EGMONDEN SINT NICOLAAS KOMT SINT NICOLAAS-IDEEëN SCHOTVANGER 'T WOUD Kort Nieuws Raad Egmond aan Zee Cornelis Wijn t Simca-show bij P.L. Zwart n.v. Verloting Tambourcorps VfC?BERKHOUT TANG De rijtoer van St. Nicolaas door Egmond-Binnen Gymvereniging AchillS Hoog water Egmondia - W.F.C. Trekking St. Nicolaas-actie 22 november 1967 - No. 805 Uitgave Drukkerij Belleman ST. NICOLAAS- UITGAVE Het waren de cijfers van de begroting 1968, die voor een groot deel het ver loop van de vergadering beheersten. De opening van het bejaardencentrum zal misschien half januari plaats vinden. Er wordt haast gezet achter de bouw van 104 autoboxen in plan-zuid-II. Er begint enig schot te komen in de plannen m.b.t. de bouw van de sport hal in Egmond aan Zee, terwijl alle raadsleden het er over eens waren, dat dit zonder de combinatie met een toe ristenkerk gerealiseerd moest worden. Uit de korte discussie, die over de vorderingen in de plannen tot de bouw van de sporthal werd gevoerd, kwam onder meer naar voren, dat in decem ber een meer omlijnde uitspraak valt te verwachten, maar er met zekerheid nog niets is te zeggen. Hierbij merkte burge meester A.G. Bakker op, dat het niet eenvoudig was om van het ene naar het andere ontworpen project over te gaan. Er zijn nog te weinig concrete gegevens aldus de burgemeester, die de raad uitnodigde staande de vergadering met suggesties te komen voor het ne men van een principebesluit. Zonder hoofdelijke stemming werd het besluit genomen, dat het eerder geopperde plan van sporthal-toeristenkerk niet de voorkeur verdiende, maar gestreefd moest worden naar de vewezenlijking naar een sporthal. Op 55-jarige leeftijd overleed in de vorige week de heer C. Wijn. Weer ging een bekend Egmonder heen op een leeftijd, waarop men naar men selijke maatstaven gemeten nog veel heeft te verwachten. Jarenlang exploiteerde hij de bekende bakkerszaak op de hoek van de Prins Hendrikstraat. Veertien jaar lang was hij voorzitter van de middenstandsver- eniging. Ook was hij lid van de kerke- raad van de N.H. Kerk te Egmond aan Zee. Verschillende andere functies heeft hij tijdens een actief leven bekleed tot welzijn van de Egmondse gemeenschap. In Egmond aan Zee trok een zake lijke activiteit de aandacht. In zijn gloednieuwe en glanzende kleur straalde de nieuwste telg van de Simca-stal in de showroom van autobedrijf P. L. Zwart n.v. te Egmond aan Zeede Simca 1100, een sportieve wagen, die van alle markten thuis is. Het is een luxe, sportieve wagen, die veel bagage en goederen kan bergen. Met een sim pele handbeweging onstaat een grote bergruimte. De prijs van deze Simca is vanaf 6.595,2-deurs tot de 4-deurs GLS 7.495,Hiertussen zijn allerlei va riaties, terwijl de commerciële uitvoe ring nog geen 6.000,kost. De wa gens zijn alle uitgerust met een pook, airconditioning, terwijl de deuren op vallend licht openen en sluiten. Wij zijn geen technici maar geloven, dat de wagen vele goede eigenschappen in zich verenigt. Het is voor elke Egmonder goed te weten, dat men in eigen omge ving bij bekende en vertrouwde adres sen kan kopen. Ook hier wordt weer getoond, dat de Egmondse garagebedrij ven vooraan lopen, want het is niet voor niets, dat verschillende dealer schappen juist bij Egmondse bedrijven zijn ondergebracht. Op 4 december vindt de trekking plaats van de door het tambourcorps georganiseerde verloting door St. Nico- laas. Het corps is de heer J. v.d. Veer zeer dankbaar, dat het zijn prijzen in de etalages heeft mogen showen. Ze zijn tussen haakjes de moeite waard. De prijzen zijn in beide etalages van herenmodehuis van der Veer verspreid. Het aantal prijzen is groter dan menig een veronderstelt. De verschillende prijzen zijn als onderdeel van de etala- geopzet verwerkt, maar wanneer men er van uitgaat, dat elk voorwerp in de etalage, dat niet rechtstreeks met heren mode heeft te maken, een prijs is, dan heeft men een goed overzicht. Men verwarre deze prijzen niet met die van de St. Nicolaas-actie. Deze zijn opgesteld in de etalage van het oude pand van de fa. Dorresteijn aan de Ju- lianastraat. Oudercommissie ,,Van Speykschool" De zaal van het verenigingsgebouw was goed bezet toen de voorzitter de bij eenkomst opende. Ook burgemeester Bakker was aanwezig. De heer Stobbe ging uitgebreid in op de mogelijkheden van het voortgezet onderwijs na de la gere school. Hierover werden veel vra gen gesteld. Over het probleem, sexuele voorlichting op de school, ja of nee, werd uitgebreid gediscusseerd. Men be sloot dit onderwerp nog eens intern te bespreken. De gratis verloting was een groot succes. De rondvraag leverde stof voor een genuanceerde discussie. Wegens zijn grote verdienste voor het O.L. onderwijs herdacht de heer Stobbe met enige gevoelvolle woorden de pas overleden heer Wijn, jarenlang voor zitter van Volksonderwijs en de O. C. Wij vernemen dat tijdens het zeevissen vorige week vrijdagavond aan het strand te Eg mond aan Zee iemand zich op ge mene wijze de vangst van een ander toeeigende. In het maanlicht stond de 50-jarige IJ. Blok naar het topje van zijn hengel te turen, terwijl hij zijn vangst, 2 beste gullen, een stukje achter zich aan zijn fiets had hangen, die op het droge strand stond. Ook de derde gul zou hij even in veilig heid brengen, maar bij zijn fiets aan gekomen, ontdekte hij dat de eerste twee vissen verdwenen waren. In het donker meende hij nog juist iemand in zuidelijke richting te zien weg fietsen. Voor hem was de aardigheid er wel af. Op deze manier is het hengelen geen ontspannend tijdver drijf meer. Het is een laffe streek; dat men tijdens een rondrit door de Egmondcn door vele etalages er steeds weer aan herinnerd wordt, dat Sint Nicolaas in aantocht is. De sfeer van de donkere dagen is er al en in verschillende zaken is een aar dige Sint Nicolaasdrukte waar te ne men. Het is opvallend, wat men zoal als Sint Nicolaas-cadeau kan geven. De zakenmensen brengen de klanten steeds weer op goede ideeën. Een bij- zonder originele Sint Nicolaassurprise Elk jaar kloppen de harten van de Egmondse kinderen sneller, wanneer de tijd van Sint Nicolaas is aangebro ken. Want zij weten uit ervaring, dat de Sint hun goede dorp nooit overslaat en altijd wat tijd weet vrij te maken, om een bezoek te brengen. En dit gaal dan a.s. zaterdag 25 november gebeu ren. Het zal gezellig worden, want "La moraal van Egmonl" zorgt voor een muzikale ontvangst aan het begin van het dorp. Sint Nicolaas wordt om 13.45 uur door het ontvangend comité en door het muziekcorps bij de Prins Hendrik- stichting opgewacht, om in optocht de Sint te begeleiden naar het raadhuis, alwaar om 14.00 uur de burgemeester zijn opwachting maakt, om de hoge gast ook namens het gemeentebestuur en de gehele bevolking te verwelkomen. Hierna volgt een grootse rondgang door het dorp. Sint Nicolaas, die zoals hij ons heeft medegedeeld, op zijn trouwe viervoeter is gezeten, wordt ge flankeerd door een tiental van zijn zwarte knechten. Hij heeft ons ook ver teld, dat er hele rare bij zijn, hoewel zij geen kwaad doen. De route waar langs de optocht gaat is via de Voorstraat naar de Ir. de Vassyboulevard, Wilhel- minastraat en door de Julianastraal naar het o.k. verenigingsgebouw, alwaar hij tegen drie uur arriveert. Gedurende het eerste half uur ont vangt hij de kleuterklassen en de moe ders met de kleinste kinderen, tot on geveer 6 jaar. Daarna komen de school kinderen aan de beurt en de kinderen van de kolonietehuizen. Alle kinderen ontvangen een tractatie. Het feest be looft vooral voor de kleinen heel mooi te worden. Het comité van ontvangst verzoekt de ouders, aan een goed ver loop in het verenigingsgebouw mee te werken, door de aanwijzingen van het comité op te volgen. zagen wij dezer dagen in een zaak, waar je zo op het eerste gezicht geen Sint Nicolaascadeaus verwacht, of schoon een pondje, paling als surpri se uit een van de Egmondse viszaken zeker niet te versmaden is. Maar de heer Berkhout zag nog een andere mogelijkheid en behoudens zijn Sint Nicolaaspalingsurprises creëerde hij een "zeefruitmand", die er bijzonder smakelijk uitziet. In zijn etalage kunt U ze bewonderen en het is wel zeker dat dit cadeau ook zeer welkom zal zijn; dat de oud-Egmonder pater P. de Waard, thans als priester in Duits land, vermoedelijk medio december naar Brazilië vertrekt. De jonge priester krijgt als hoofdtaak de oplei ding van vakspecialisten. Zijn werkge bied ligt in de omgeving van Sao Paulo. Zondag preekt pater de Waard in de r.k. kerk van Egmond aan Zee; dat een van de gashouders te Egmond aan Zee binnen afzienbare tijd wordt gesloopt. Op de vrij gekomen plaats wordt een station gebouwd i.v.m. de gastoevoer voor het dorp; dat de dameskapsalon van de heer R. Bout sinds vorige week een geweldige uitbreiding heeft ondergaan. Het in terieur, een zaal gelijk, is zeer mo dern van opzet. De warme kleuren en de smaakvolle plafondbekleding vormen een meesterstuk van vakman schap. Het moet voor de onderne mer plezierig zijn, zijn klanten in een dergelijke zaak te kunnen ontvangen, P terwijl de klanten zich in deze mo- - derne maar uiterst gezellige sfeer ze ker thuis zullen voelen; dat er twee VVV-najaarsvergaderingen plaats vinden. De VVV -gmond-Bin- nen vergadert op donderdag 23 nov. om 8 uur en Egmond a.d. Hoef op maan-dag 27 november, ook om 8 u. De agenda's zijn zeer belangrijk, dus een grote opkomst is gewenst. Voorstraat 125 Telefoon 1314 Maggie en de ouwe Doe Met dit toneelstuk trad de "Spiegel" in zaal Swart voor het voetlicht. We gens ziekte van de voorzitter leidde mevr. Ory het stuk met enige woorden in. Het gegeven was simpelDe doch ter van de ouwe Doe Baker verhuist en ontvangt bezoek van een oude ken nis, goed gespeeld door A. Zentveld. Tijdens dit bezoek besluit zij haar va kantie bij hem door te brengen, temeer als zij hoort dat dokter MacAdams, 'n zeer goede bekende van haar, daar woont. Zij wordt gegrepen door het werk van de vliegende dokters en weet ieder voor zich te winnen. Het happy end met twee huwelijken is iets wat ieder al snel ziet aankomen. J. Apel doorn als Jane, en A. Zentveld droegen veel bij tot succes en een hartelijk lachen. Hulde aan de jonge groep en regisseur F. Stam voor de moed om een dergelijk stuk te spelen. KAARSIE KOPEN KAARSIE KIJKEN D.A.-drogist Smidstraat 9A - Telefoon 1027 Egmond aan Zee Zondagmiddag 26 november om 2 u. bezoekt de Sint Egmond-Binnen. De feestelijke aankomst is op het Kerk plein. Vandaar gaat de route over de Hagedoornlaan, Visweg, Fazantenlaan, Visweg, Hagedoorndlaan, Kerkplein, Esdoornlaan, Duinweg, Heerenweg, Boonakkersteeg, Krijt, Dom Huybenln., Vennewatersweg, Peperstraat, Abdij laan, café Swart. De kinderen verzame len zich op het Kerkplein om kwart voor 2. De moeders met de kleinste kinderen wordt aangeraden om kwart voor drie in de zaal aanwezig te zijn. Het Bestuur van het St. Nicolaasfeest. Op de onderlinge wedstrijden voor de jongens zijn de volgende winnaars naar voren gekomen le groep «:ongenskampioen 1. G. de Lange {Prr' aten; 2. Dolf Beijer 47,9; 3. Freti -Glas 45.2. 2e groep 1 P. Stam 40.4, M. de Lange 39, Han Groefsma 38. 3e groep K. Wijker 34,2; A. Wijker 34.1 en A. Stam 28,5. Dames senioren: le groep T. Dekker 31,8; N. Gul 29.2 en A. Stam 28,5. 2e groep A. Beijer 28,4, C. v. Duin 27,9, Th. Rietveld 27,2. 27 en C. Stokman 26,2. TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 22 6.49—19.05 Donderdag 23 7.32—19.54 V rijdag 24 8.26—20.53 Zaterdag 25 9.29—22.04 Zondag 26 10.45- -23.35 (dood-tij) Maandag 27 —.03—12.20 Dinsdag 28 0.38—13.03 Woensdag 29 1.31—14.02 Donderdag 30 2.18—14.35 In deze wedstrijd werd in de eerste helft bij een uitstekende Egmondia-aan- val de. uitstekende WFC-doelman zo danig geblesseerd, dat hij moest worden vervangen. In de tweede helft werd eerst een speler van WFC en daarna van Egmondia wegens natrappen door de goed leidende scheidsrechter van het veld gestuurd. Aan spanning heeft het niet ontbroken. De strijd ontwikkelde zich zo, dat er geen overwicht was. Verschillende malen moesten de ke pers aantonen dat hun plaats in het elftal als laatste man van groot belang is. Na rust bracht C. Schol de Egmon- dia-aanhang tot wanhoop door naast te schieten. De achterhoedespeler van Eg mondia paste een sliding toe, waarna de speler van WFC zich zo vergat, dat hij ging natrappen. Gevolg: naar de kleedkamer. De grootste sensatie moest evenwel nog komen, bij een scrimage voor het Egmondia-doel werd een over treding begaan en onverbiddelijk wees de scheidsrechter naar de stip. Grote ontreddering in de prima Egmondia- vedediging. Tot vreugde van het legioen was de Huiberts in staat deze straf schop te stoppen. Stam die een WFC- speler op grove wijze het spelen belette moest eveneens naar de kleedkamer. Het eindsignaal kwam zowel voor de spelers als toeschouwers als een ver lossing. Gezien de verhouding in het veld had ieder wel vrede met de uit slag. De weekprijzen van de tweede trek king zijn gevallen op no. 19101 kaas; 12029 fles cognac; en 19116 fruitmand. De prijzen van de eerste trekking zijn reeds afgehaald. De volgende trekking is vrijdagavond. EGMONDIA-NIEUWS Programma zondag 26 november a.s. SVW 1 - Egmondia 2.30 uur Vertrek per bus om 13.15 uur Egmondia 2 - W. Frisia 2 10 uur Egmondia 3 - St. Adelbert 2 2.30 u. Alkm. Victrix 4 - Egmondiia 4 10 u. Egmondia 5 - Meervogels 2 12 uur Egmondia 6 - Go Ahead 5 10 uur Jun. Egmondia 2 - Zeevogels 2 2.30 Adsp. St. Adelbert a - Egmondia a 12 Kolping boys c - Egmondia c 12 u. Programma zaterdag 25 november Adsp. St. Adelbert b - Egmondia b 2.30 Egmondia d - St. Adelbert c 2.30 uur ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 26 november Zeevogels 1 - Purmerend 1 2.30 uur 79: SVW 2 - Zeevogels 2 12 uur 173: Zeevogels 3 - Alkm. B. 11 12.15 342: Bergen jun. 1 - Zeevogels 1 12u. 356: Egmondia 2 - Zeevogels 2 2.30 432: Zeevogels adsp. a - Assendelft 11 HANDBAL EGMONDIA Uitslagen 19 november Sen. Egmondia - SVW 86 Jun. Egmondia 1 - St. Viktor 15 Jun. Fo-esters - Egmondia 32 Adsp. Egmondia - Con Brio 316 Programma 26 november Jun. Hollandia T. - Egmondiia 10.50 Jun. S. Viktor - Egmondia 17.40 Adsp. A.O.G. - Egmondia 11.40 De afsluiting van de eerste helft dei- competitie is nu bekend, met het vol gend resultaat Dames Senioren met 1 punt achterstand op de tweede plaats; Senioren 2 staan op de tweede plaats; Junioren 1 op de derde plaats van onder; Junioren 2 op de derde plaats van onder; Adspiranten op de tweede plaats van onder. Het ledenaantal is nog steeds stijgen de. Bij de senioren kunnen er nog best enige leden bij. Binnenkort hoopt men een grote verloting te organiseren met veel fraaie prijzen. BRIDGECLUB "ONS GENOEGEN" Egmond aan Zee 1 mevr. KingsmaGouda 68 2 Zwaande Ruyter 65'/a 3 PrinsKrijnen 61 Va 4 Stikvoortv.d. Linden 57 5 DekkerMeyer 55Va 6 Fam. Bas 51 Va 7 GlasVisser 48 8 Fam. Roos 46Va 9 mevr. v.d. LindenDekker 44Va 10 mevr. ZwaanSuurbeek 42 BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 21 november A 1 Liefting-Th. Tromp 64Va 2 Gebr. Beers 60 3 HopmanKoper 58 4 Mevr. TwiskB. Wittebrood 56Va 5 VerbruggeGoedel 53 6 J. HuibertsP. Wittebrood 52 7 de GoedeDekker 51 Va 8 KoningLevering 51 9 ScholteH. Tromp 48 10 E. Kareis Az.Siewertsen 45Va B 1 J. Kareis—J. Heddes 45 2 Mevr. KoolhaasKlay 40Va 3 RosingRosing 38 4 Fam. Groot 37Va 5 Mevr. Wittebr.Mevr. Huiberts 36 6 ApeldoornE. Kareis Jz. 36 7 NieuwenhuizenHorio 33Va 8 BurgerDekker 3 2 Va 9 Dames de Waard 25 We gaan natuurlijk allemaal zaterdag a.s. naar Egmond-Binnen. Heen kunt U met de bus en terug, wanneer de bus weg is, wordt U netjes thuis gebracht. De baten zijn voor de kas, dus tot zaterdag. Kijkt U ook even naar advertentie.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1