CONTACT MET DE EGMONDEN St. Nikolaas komt zaterdag in de Hoef Alles voor de schoen heeft Schotvanger 't Wou Egmond a. Zee 5000 inwoners hhbmJmb 100 69 98 89 59,90 42,75 75 3,45 VKTberkhout Kort Nieuws Sinterklaas N YJ. IS!3oip"v'a Supermarkt Vrijdag a.s. 1 december voor 6 uur schoentje brengen voor Sinterklaas Bij aankoop v. tien gulden IQpCt. korting op elke kip Voor de Sint dubbel zegels 225 of 2 volle zegelboekjes Taxi tel. 1900 Koopavonden j jbepj ft jooa ja.w Jeeui 'doïj utz do jara jbejs 0000T Uw afgestempelde kassastrookje meebrengen met naam en adres. kunt U een schoen zetten. 2 zelfrijzend bakmeel 124 nu 100 gr Smith Thee 86 nu 1 vacuuni Rookworst 99 1/1 blik Ananas 129 5 kg Aardappelen 95 Grote Chips van 135 nu 2 grote rollen Biscuit 98 nu 1 Panty nylon 295 1 maal per week kip eten, deze week Racebaan met transformator Racebaan op batterijen kleine plastic auto's Grote plastic auto's Kikkers en muizen Chocolade letters Banket letters ST. NICOLAAS- UITGAVE 29 november 1967 - No. 806 Uitgave Drukkerij Belleman prees zijn collega-zanger. Op geestige wijze belichtte hij in het kort de taak van een koorzanger van een kerk koor, daarbij puttend uit een schat van jarenlange revaring. spontaan. De toneelvereniging "Inter Nos" neemt de algehele leiding in han den. Een spontane medewerking brak er los, toen men de zakenmensen van Eg- mond aan de Hoef over deze plannen benaderde. Want Sint Nicolaas had geld nodig en medewerking, om al die ver langende kinderhandjes tc vullen. Wij kunnen nu zeggen, dat hij komt. Er kwam medewerking van alle kanten. Iedereen is enthousiast. "Lamo raal van Egmont" zorgt voor een fees telijke intocht in eigen contreien. De Sint heeft dit al vernomen en vindt het een pracht corps. Hij wordt afgehaald nabij de Karmel om half drie. Van hier uit trekt de stoet eerst door de noorde lijke nieuwe woonwijken van het dorp. Daarna komt de rondrit door het dorp. Het zou een feestelijk gezicht zijn, als de vlaggen hangen. Dankbaar zal hij zijn intrek nemen in de zaal van de hr. Verdegaal, van wie hij weet, dat deze zijn zaal gratis beschikbaar stelt. Hier zal hij feestelijk worden begroet en toegezongen. Sint Nicolaas verwacht alle kleuters en kinderen en reken maar, dat zij getracteerd woden. Het belooft een mooi feest te worden. VofgM.aat 125 Telefoon 1314 UITDAGEN ST. NICOLAAS-ACTIE De weekprijzen zijn gevallen op nr. 12080 kaas, 186 fles cognac, 19852 mand levensmiddelen. Voor alle duidelijkheid nogmaals de inle^Étdressen: Berkhout's vishandel; dros^crij Tang; melkhandel G. Wijker; manufacturen Dorresteijn; H. de Boer, Helmlaan 2. U weet nog hoe het moet? Doe 20 zegels in een enveloppe en vermeld daarop uw naam en adres. Tegen in levering hiervan ontvangt u een lot. U kunt nog zegels inleveren t/m dinsdag 5 december. De trekking wordt nog bekend gemaakt. dat de trekking van de loterij van het tambourcorps "Van Speyk" te Eg- mond aan Zee zal plaats vinden op maandag 4 december, 's avonds om 8 uur in het o.k. verenigingsgebouw. De plaatselijke politie zal er op toe zien, hoe Sint Nicolaas zich van de ze taak zal kwijten. De Sint draagt de drumband eem warm hart toe, zo dat hij ondanks de drukte de trek king graag wil verrichten; dat de trekking van de Sint Nicolaas- actie Eginond-Binnen op zondag 10 december zal plaats vinden in café Tervoort. De zegels moeten uiterlijk op die datum ingeleverd zijn bij ma nufacturen Apeldoorn vóÓ£ 's mid dags vier uur; dat op 67-jarige leeftijd is overleden de heer Melchert Schuurman te Alk maar. De heer Schuurman genoot vooral in Egmond aan Zee bekend heid door zijn muziekschool, die hij daar gedurende een aantal jaren heeft geleid; dat de heer P. Bras te Egmond aan de Hoef zondag j.1. het feit herdacht, dat hij 40 jaar lid was van het r.k. zangkoor en 25 jaar kerkmeester. Tijdens een gezellige broodmaaltijd, waaraan behalve zijn familie, ook het kerkbestuur en het dames- en herenzangkoor aanzat, deelde pastoor Kloes hem mee, dat hij door Paus Paulus VI was onderscheiden in de orde van St. Silvester. De directeur van het koor, de heer A. Aelbers, prees de jubilaris voor de geweldige opofferingsgezindheid, die hij steeds aan de dag had gelegd, terwijl ook de heer C. Valkering van het kerk bestuur zich als zodanig uitliet. Ook de vitale, 85-jarige heer v.d. Velden Het heerlijke avondje van Sinterklaas is nog niet gekomen maar vol verwach ting klopt het hart van alle kinderen, omdat zij er allen zonder meer vanuit gaan, dat zij wat krijgen, speelgoed of marsepein. Want sinds het afgelopen weekend hebben de meeste kinderen van de Egmonden gezien, dat Sinter klaas hoogstpersoonlijk weer is gearri veerd en zich momenteel op een gehei me plaats ergens in de Egmonden moet ophouden, daar hij zo nu en dan met zijn knechten rond gaat om te strooien en lekkernijen in de schoentjes te doen, die knus rond de kachel zijn geplaatst. Wij leven weer in die verwachtings volle tijd en men zou willen, dat hij kon denken als een klein kind, dat deze dagen als een spannende en wat huive rige tijd beleeft, want je kunt immers nooit weten Maar Sinterklaas is er weer. Egmond aan Zee en Egmond-Binnen hebben de goedheiligman feestelijk ingehaald. Za terdag was hij te paard gezeten. Een feestelijk musicerend "Lamoraal van Egmont" en honderden kinderen met hun ouders begeleiden de Sint langs de Voorstraat, naar het gemeentehuis waar een duizendkoppige menigte zich had opgesteld. In zijn antwoord zei de Sint, dat hij bijzonder verheugd was, weer in Egmond te mogen zijn en ook, d^t hij had gehoord van de plannen, om een sporthal te bouwen. Dit vond hij een bijzonder lofwaardig streven en hij vond, dat met deze plannen veel haast gemaakt moest worden, zodat hij met slecht weer ook daar kon worden ont vangen. Hierna volgde een gezellige rondgang waarbij honderden meeliepen. In het o.k. verenigingsgebouw werden alle kinderen getracteerd door de zwarte knechten van de Sint, terwijl hijzelf voor ieder kind een goed woordje over had. Zondagmiddag bracht hij een bezoek aan Egmond-Binnen. Het regende maar het enthousiasme was groot. De rit te paard van de vorige dag was de Sint kennelijk niet al te best bekomen, zodat hij hier in een koets was gezeten. In de zaal van de heer Swart was het hierna zeer gezellig. Honderden kinderen zon gen uit volle borst de oude liederen, die zij op school en van vader en moeder geleerd hadden. Een jeugdgroep van "Eensgezindheid" zorgde voor de muzi kale opluistering, maar zo nu en dan zongen enkele kinderen voor de micro foon de sint ter ere. Ook de burge meester was hierbij aanwezig. Het or ganiserend comité, dat Sint Nicolaas in staat stelde, alle kinderen te tracteren, komt veel lof toe voor de wijze, waar op zij dit feest hebben georganiseerd. De bekende organist Johan Jong bege leidde op de piano. In Egmond aan Zee was het de actie van de middenstand, die het feest mo gelijk maakte, terwijl de pas opgerichte drumband, waarvoor de baten van de actie zijn, voor de entourage zorgde. In beide dorpen was het een prachtig ge slaagd feest. Maar Sint Nicolaas heeft ontdekt, dat er in de drie Egmonden, nog een vergeten groep kinderen is, na menlijk die van Egmond aan de Hoef. Hij had wel het plan een bezoek te brengen aan de kinderen, die op school gaan, maar er waren er, die vonden, dat hij daarmee niet alle kinderen kon bezoeken/. En daarom vroeg men hem, of hij ook een bezoek aan Egmond a d. Hoef wide brengen en dat wilde bij Eerder dan verwacht werd in Egmond aan Zee de 5000e inwoner in het regis ter van de burgerlijke stand ingeschre ven. Het is de dochter van de heer J. de Boer en mevrouw M.J. de Boer-Orij en zij heet Geertruida Elisabeth Maria. Trudy is haar roepnaam. Dat Egmond aan Zee spoedig de 5000 zou halen, hing al in de lucht. Het breidt zich vooral de laatste jaren sterk uit. Het nieuwe plan Zuid is daar ook niet vreemd, terwijl er in de Prins Hendrikstichting ook ruim 30 inwoners zijn bijgekomen. De aangifte voor de burgerlijke stand vond gistermorgen om 10 uur plaats. Burgemeester Bakker nam voor deze gelegenheid het werk over van de amb tenaar der burgerlijke stand, de heer G. Hoogeboom. De tekening van de of ficiële stukken vond plaats mede in te genwoordigheid van de wethouders, de heren Zwart en Klaasen. Ook de secre taris, de heer Lodder was hierbij aan wezig, tewijl verschillende persvertegen woordigers er voor zorgden, dat dit I voor Egmond aan Zee heuglijke üj^in het nieuws zou komen. Namens de gemeente bood burge meester Bakker een spaarbankboekje aan, waarop reeds een beginbedrag was ingeschreven, zowel door de ge meente als door de Raiffeisenbank. De gemeente Egmond aan Zet^iat een dergelijke gebeurtenis niet PPs- merkt voorbij gaan. Voor het gemeente huis werd de driekleur gehesen en de vlag van Egmond aan Zee. De vrolijke kleuren manifesteerden een feestelijke sfeer in het gemeentehuis, waar koffie werd geschonken en om in de stijl te blijven, met een heerlijk stuk Sint Ni- colaas-banket. Het is niet de gewoonte in een gemeentehuis maar voor deze keer kwam er ook enig geestrijk vocht aan te pas, waarmee de heuglijke ge beurtenis nog eens extra werd overgo ten. In de loop van de morgen bracht het voltallige gemeentebestuur ook een be zoek aan mevrouw de Boer. Haar bood de burgemeester namens de gemeente Egmond aan Zee een bouquet anjers aan. De feestvreugde in het gezin van de familie de Boer was groot en de extra aandacht, die aan de geboorte van de 5000e inwoner, in dit geval in woonster door het gemeentebestuur van Egmond aan Zee is besteed zal haar nog lang heugen. Egmond aan Zee groeit voorspoedig. Toch heeft het dorp een achteruitgang meegemaakt. Dat was in de twintiger jaren, toen vele vissers naar IJmuiden D trokken, om daardoor meer kans te hebben, aan de visserij verbonden te J worden. In 1957, toen burgemeester Niele nog verschillende jaren aan het hoofd van de gemeente zou staan, werd de 4000e geboren. In 1960 waren er 4150 inwoners en nu in 1967 5000. De heer de Boer, vader van de 5000e is dragline-machinist, terwijl hij in zijn vrije uren de belangen van Egmond aan Zee dient, daar hij, buiten ver schillende andere functies, die hij be- kleedt, ook raadslid is. Er zijn weer eeni aantal koopavonden t.w. woensdag-, donderdag-, vrijdag- en maandagavond. Ofschoon niet iedere zaak geopend is, kan men er over het algemeen van uit gaan, dat elke zaak, die voor uw Sint Nicolaasinkopen van belang is, geopend zal zijn tot 's avonds 9 uur. Wanneer u eventueel twijfelt, raden wij aan even te bellen.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1