MET DE EGMONDEN Koud? Klompen van hout! Naar Schotvanger 't Woud Kort Nieuws VfS? KIP! St. Nicolaas-aktie Egmond aan Zee Ingezonden BERKHOUT Ingezonden Ingezonden St. Nicolaas ook in Egmond a.d. Hoef Trekking Hoog water Zeevogels Egmondia Bridgeclub De Egmonden D.V.W. 6 DECEMBER 1967 NO. 807 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Broeder Antonius f Broeder Antonius Canters, de bekende en zeer geziene portier van de Abdij, is maandagavond te Amsterdam over leden aan de gevolgen van een ernstig verkeersongeval dat hem eeni week ge leden in Heiloo was overkomen. Hij was in 1907 te Drunen in N.-Brabant geboren en vanaf de stichting in 1935 in de Abdij. Zijn hartelijk optreden en zijn doortastende hulpvaardigheid heb ben hem bij iedereen bemind gemaakt. Zijn dood is voor de Abdij een groot verhes. De begrafenis is donderdagmid dag om drie uur. Bartholomeus Duin f Hoewel hij, als ieder van ons, aan het leven vasthield, was het voor hem een zekerheid, dat hij spoedig heenging. Op 53-jarige leeftijd overleed hij, na een werkzaam leven. Weinigen weten hoeveel hij goed deed voor hen, die hulp nodig hadden. Als bestuurslid van de middenstand heeft hij mede vorm gegeven aan de groei van zijn dierbare Egmond. Egmond verliest in hem een gezien figuur. Moge zijn familie de kracht vinden, dit grote verlies te dra gen. Wij vernemen dat de Magneet-medewerker Henk Bel leman op 10 december een reisbu reau opent in Schagen. Het nieuwe reisbureau is genaamd "Globe". Deze naam suggereert de bedoeling van de initiatiefnemer, n.1. dat hij reizen verzorgt over de gehele wereldbol. Gezien de ervaring van de onderne mer, opgedaan tijdens talrijke reizen naar Spanje, Frankrijk, Italië, Oos tenrijk, Duitsland, Joegoslavië, Tsjechoslowakije en Engeland, kan men verzekerd zijn van een gedegen voorlichting; dat het merendeel van de Spaanse in woners in de Egmonden met bijzon- dei genoegen heeft genoten van hun "San Nicolas". In eigen stad mag 'n profeet dan niet geëerd worden, in Nederland was hun commentaar „Gue buen Allegria"; dat Sinterklaas deze week toch nog hier en daar gesignaleerd kan wor den. Hij zal o.a. ook nog een be zoek brengen aan de avond, die Zeevogels organiseert voor de jeugd van deze vereniging in de zaal van de heer Verdegaal; dat de heer P. te Egmond aan de Hoef er van de week kennelijk niet op re kende, dat zijn auto, door hem op te duwen,, het zou gaan doen. Het lukte in ieder geval wel en wel zó goed, dat zijn snelheid niet in toom was te houden, zodat hij tegen een andere auto botste. Er was flinke materiele schade aan beide wagens; dat de fa. Baltus v.d. Berg te Eg- mond-Binnen vrijdag 8 december a.s. haar nieuwe zelfbedieningskas in bloemen en planten opent. De opening zal geschieden door burgemeester Bakker 's middags om 3 uur. In kor te tijd hebben de beide firmanten van zich doen spreken door grote ondernemingslust. Hun kennis van zaken, in dit geval bloemen en plan ten en speciaal ook hun liefde voor de kleurrijke bloemenpracht, die zij in hun kas weten te toveren, zal ve len de weg doen vinden naar hun onderneming aan de Vennewaters- weg 24; dat de brandweer van Egmond aan Zee een geslaagde oefening heeft gehou den bij de grote zeeflat. Binnen de gestelde tijd van drie minuten werd onder een druk van atm. 7 water ge geven vanaf de hoogste etage van de flat. Tevoren hadden de spuitgasten de flat van het Dorus Rijkersplein "onder vuur" genomen. Brandweer commandant H. Wesselingh toonde zich uiterst tevreden over de bedre venheid van het korps. De flatbewo ners kunnen gerust zijn; dat in café „'t Haasje" duivenhouders hun hart hebben kunnen ophalen op de daar georganiseerde duiventen- toonstelling. De gevleugelde dieren toonden zich trots als een pauw aan het publiek, dat grote waardering voor de hoogvliegers opbracht; dat verschillende voorwerpen zijn ach tergelaten in zaal Verdegaal, waar zaterdagmiddag Sinterklaas een be zoek bracht. De voorwerpen, waar onder een parelsnoer, liggen voorlo pig bij de familie Groot (Doe-het-zelf zaak) in depot; dat de siertuinvereniging op vrijdag 15 december in het o.k. verenigingsge bouw, o.l.v. de hr. Rondeel, 'n avond organiseert in het vervaardigen van Kerststukjes. Schaar en vaasjes mee nemen. Opgeven bij het bestuur; dat de raad van de gemeente Egmond- Binnen op donderdag 7 december bijeen komt, 's avonds om half acht. Er is o.a. een voorstel tot verhuur van het oude raadhuis aan 'Lamoraal van Egmont'. De weekprijzen zijn gevallen op de nummers 14301 kaas; 11725 cognac en 14253 fruitmand. Vorige week werd vermeld, dat de zegels t/m 5 december ingewisseld kon den worden. Deze termijn is verlengd t/m donderdag 7 december. De trekking vindt plaats op vrijdag 8 december om 8 uur in het o.k. verenigingsgebouw. De commandant van de plaatselijke po litie, de heer de Jong verricht de trek king. De leveranciers van de prijzen wor den verzocht hun facturen in te dienen daar de eindafrekening donderdag ge maakt wordt. Mededeling van de gezamenlijke Vrouwenverenigingen Namens de besturen der gezamenlij ke vrouwenbonden, de Plattelands vrouwen, het r.k. Vrouwengilde en de Christen Vrouwenbond afd. „de Eg- monden", moeten wij tot onze spijt aan de leden berichten dat de verga dering, gepland in verband met een eventuele samenvoeging der beide ge meenten, geen doorgang kan vinden, omdat de door ons aangezochte gede puteerden, de heren dr. G.C.M. Mier- mans en Mr. J. Roelse hebben laten weten ons hierin niet ter wille te kun nen zijn. A.s. vrijdag 8 december wordt er door voornoemde heren over deze zaak vergaderd met de Raad der ge meente Egmond aan Zee. In dit stadium achten zij het niet gewenst in een openbare vergadering voor ons vrouwen te spreken en spra ken de verwachting uit, dat wij hier voor begrip zouden^ kunnen opbrengen. Wij vinden het jammer, dat de heren zelf geen begrip kunnen opbrengen voor de wensen van ons, burgeressen dezer gemeenten over deze actuele zaak. U ziet het, „Zonder ons, over ons". De Gezamenlijke Besturen NEDERLANDSE CHRISTEN VROUWENBOND AFD. "DE EGMONDEN" 21 November was onze laatste ver gadering. Onderwerp was "Het Verze keringswezen". Na de pauze een paar prachtige kleurenfilms: "Pr. Beatrix op Drakensteijn" en een tweede film "Pr. Margriet de bruid". Ondanks dat de meesteni de uitzen ding van de televisie wel gezien had den, was dit in kleuren een sprookje gelijk, waar we allen opnieuw van ge noten. De opkomst was goed. 19 December houden we onze Kerst avond, nu niet in de kolonie, maar in de zijzaal van de Gereformeerde kerk. Voor die avond is geen opwekking no dig, want dan komen er altijd veel. Gasten en belangstellenden welkom. Voorstraat 125 Telefoon 1314 ST. NICOLAAS-FEEST Plattelandsvrouwen De afdeling van de bond in de Eg- monden vierde op 4 december het Sint Nicolaasfeest in het verenigingsgebouw in Egmond aan de Hoef. Het is een bijzonder geslaagde avond geworden. In afwijking van andere jaren, toen de leden zelf voor een pakje moesten zorgen, had het bestuur voor alle le den een leuke surprise gemaakt. In een lange rijm, voórgelezen door de presi dente, bleek de Sint goed op de hoogte te zijn van het verenigingsleven. Hij spoorde ieder aan hun best te blijven doen. Helaas was Sint zelf niet aan wezig ,maar alles werd goed toen na de pauze met heerlijke koffie en koek twee zwarte Pieten verschenen, niet be geleid door Spaanse muziek, maar door een echt-hollandse harmonika. De zoete spaanse wijn en hartige hapjes zorgde mede voor een haast uitgelaten stem ming. Veel te gauw was het tijd om naar huis te gaan. Presidente dankte allen en in bij zonder de zwarte Pieten voor hun spontane medewerking. Namens de le den sprak mevr. Vermeulen haaf waar dering uit voor deze gezellige Sinter- klaasvieing en dankte het bestuur dat in deze drukke tijd alles zo fijn had verzorgd. Het was een goed besluit van 1967. De eerstvolgende bijeenkomst, de jaar vergadering, is op maandag 8 januari 1968. Het bestuur rekent op u allen, en wenst U alvast heel prettige feest dagen. Tot ziens in 1968. Zeer hoofdjen of zweetvoetjens D.A.-drogist TANG heeft er wel iets voor "Wat een buitenstaander er van denkt". Enige tijd geleden kon men m.i. tot vreugde van vele ouders, de jeugd van Egmond aan de Hoef, op het voor hun gemaakte speelterrein aan de oude Eg monderstraatweg zien spelen, hoofdza kelijk voetballen. Maar tot verbazing van velenj is dit de laatste tijd niet meer het geval. De reden daarvan is, zegt men, dat de voetballende jeugd de aan grenzende bewoners overlast bezorgd, door dat er af en toe een bal in hun tuin belandt. Ik kan mij die ergernis voorstellen, maar vraag mij tevens af, is hier niets aan te doen? Mag ik het gemeentebe stuur een suggestie doen? Zorg dan dat dit speelterrein afdoende wordt afgezet met een 6 a 7 meter hoge afrastering, de jeugd kan dan vrij uit spelen, zodat de ouders kunnen zeggen: „Ze zijn daar op het voor hen gemaakte speelterrein gBlp hun plaats". De financiering voor deze afrastering zullen misschien wel een rol gaan spe len, maar als men bedenkt enfin, ik ben even naar de werkzaamheden gaan kijken, voor de aanleg van de nieuwe sportaccommodatie aan de zij- jrnmueg van de Zeeweg, waar door water- fJjHrerlast nu al niets meer te begininen is. Ik vraag mij af wat dit voor een voetbalterrein, moet worden. Dit is m.i. niet te bespelen in de natte periode. Als men hiervoor zo'n slordige 365.000,(als men het er voor klaar krijgt) neertelt, dan hoop ik dat het luttele bedrag voor de afrastering rond het speelterrein voor onze eigen jeugd ook beschikbaar kan worden gesteld. Met dank voor plaatsing, Ben Wittebrood, Egmonderstraatweg 46 Egmond aan de Hoef. In de Sint Nicolaastijd is menigeen in de pen geklommen om te rijmen. In aansluiting op bovenstaand ingezonden stuk van de zelfde schrijver het vol gende Sinterklaas, Goed Heiligman, Trek in Godsnaam laarzen an. Wanner U na verloop van tijd naar een der voetbalvelden rijdt En als supporter van Uw club In het water staat van „hup hup hup" Laat toch dit land, voor wat het is Breng Zeevogels en Adelbert niet in de tis, Leg deze clubs niet in de luren Met thuiswedstrijden bij de buren Te moeten spelen, want zo komt het af Dit is financieel een zware straf. De jeugd is hier niet mee gebaat Sint hoopt dat U het ook bekijken gaat Geef de voetballers een droog terrein Ze zijn het gewend, het speelt zo fijn Koop desnoods hun huidige veld Knap dit wat op, en het kost minder geld Dan dat moeras aan de Krommedijk Het is maar net, hoe men het bekijkt Dit is de wens van de voetbaljeugd Dat op een dergelijk besluit, zich zeer verheugd. B en W. Zeer geachte redactie, Zou ik U mogen verzoeken het volgen de in ons aller "Contact" te willen plaatsen? Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Uit de reactie van het bestuur van de afdeling Egmond aan Zee van het V.v.V.V. blijkt, dat voornoemd bestuur niet alleen bijzonder gevoelige lange tenen heeft, maar ook niet kan (of wil?) begrijpen, wat mij bewoog het zo zeer gewraakte stukje in de Alkmaarse Cou rant te doen plaatsen. Het was in hoofdzaak inderdaad de weinig hoffelijke ontvangst door "het jongmens". Ik weet niet wat in deze de maatstaven zijn van het bestuur van het Verbond voor Veilig Verkeer, voor mij was "het jongmens" als receptionist in ieder geval beneden de maat. Dat het bestuur het nu voorstelt, alsof ik in de pen klom omdat ik niet aan de beurt kwam, als rancune derhalve, niets is minder waar Resumerend kan tenslotte worden vastgesteld, dat gezien het feit, dat de wagen de avond vóór het testen al op het Pompplein stond, de openingstijd van 10 uur te laat was. Ook zou het normaal geweest zijn, wanneer de lei ding - wie dat was wil ik in het mid den laten - gezegd had: „we kunnen bv. 50 mensen testen, we geven 50 nummers uit, gewoon aan de eerstko- menden". Dan was in ieder geval voor komen, dat velen met mij twee keer in de val liepen!. Voorts nog mijn dank aan de afde ling Egmond-Binnen voor de opgave van de afstand naar Maastricht. Tot besluit, we zijn er toch zo mooi dicht bij de beste wensen voor 1968 aan de beide besturen van het V.v.V.V. van de egoistische kortzichtige Egmonder E. Konijn, Zuiderstraat door een antiekliefhebber. Aan het "Contact met de Egmonden". M. Heren, Gaarne een plaatsing in uw jarenbe- staande blad "Contact met de Egmon den" De laatste tijd is er nogal een run naar oude voorwerpen. Men spreekt dan vaak van antiek, want zegt men dan: „Mijn moeder heeft het van haar moeder en die heeft het weer van haar grootmoeder" en men denkt het dan met antiek te doen te hebben. Egmond heeft een verleden, dat ten dele nog zichtbaar is. Van dat zichtba re verleden ligt een deel in Alkmaar (De Egmoiri-kamer). Mijn vraag is „Kan datA^iet in Egmond bewaard worden"? ^Fcle onmiddellijke omgeving van de oude slotkapel staat een even eens historisch huis leeg. Het is een unieke gelegenheid op 'n unieke plaats. Zou het niet mogelijk zijn, eens in de maand een avond te organiseren met een deski^Kge voor een vereniging van liefhe^jpi-s: van de oudheid? Dan kan er gediscusseerd worden over wat men gezien heeft en wat men heeft. Zijn er liefhebbers? Zo ja, steekt dan uw vinger op en we gaan eens met el kaar praten. Met dank voor uw plaatsing, Schotvanger 't Woud tel. 1388 SINT NICOLAASFEEST DER O.L. SCHOLEN Op vrijdag 1 december was het lang verwachte avondje voor de hoogste klassen der lagere scholen. Traditiege trouw werd er ook nu weer een toneel stukje opgevoerd door mensen van de O.C., de leerkrachten en gastspelers. Vol spanning leefde de zaal mee met de avonturen op het toneel, men grie zelde van de tovenaar Carolo, kracht puttend ui zijn hoed in plaats vanuit het toverstokje. De kinderen beleefde een avond van plezier. Het originele bedankje van twee leerlingen, waarbij de dames en de heren medespelenden een verrassing werd aangeboden was 'n leuke vondst. De gedachte om nu eens te breken met het uitreiken van het zakje snoep na afloop en dit te ver vangen door een fruitbakje, is een goed idee gebleken. Tot slot der O.L.-festiviteiten bracht de goedheiligman dinsdag een bezoek aan de laagste klassen der 2 scholen, waarbij hij aan ieder een presentje uit reikte. Groot is het enthousiasme geweest van de honderden kinderen en volwassenen bij de ontvangst van Sinterklaas met 6 zwarte Pieten in de zaal van Verdegaal. Sinterklaas was gekomen op uitnodiging van de toneelvereniging „ïnter Nos", die onbaatzuchtige medewerking ondervond van alle inwoners. De burgemeester sprak St. Nicolaas toe en na het hoge bezoek zorgde het pop pentheater van de toneelvereniging nog voor menig spannend ogenblik. Elk kind ontving een heerlijke taaipop. St. Nicolaas stelde het zeer op prijs dat hij geen zaalkosten behoefde te maken. „Dit uitgespaarde bedrag kan ik voor zieke kinderen besteden", vertelde de Sint in een vertrouwelijk gesprek na af loop. Hij was zichtbaar afgemat. TAMBOURCORPS "VAN SPEYK" le 1781; 2e 3303; 3e 2921; 4e 1147; 5e 1446; 6e 596; 7e 276; 8e 2639; 9e 2684; 10e 2862; 11e 121; 12e 1292; 13e 3117; 14e 810; 15e 806; 16e 1537; 17e 2750; 18e 1197; 19e 1721; 20e 406; 21e 1024; 22e 2424; 23e 395; 24e 856; 25e 821; 26e 937; 27e 2586; 28e 2652; 29e 1442; 30e 1304; 31e 2739; 32e 393; 33e 840; 34e 1392; 35e 1719; 36e 476; 37e 356; 38e 2305; 39e 284; 40e 2188; 41e 904; 42e 510; 43e 2494; 44e 3263; 45e 290. De prijzen worden thuisbezorgd. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag AAN ZEE 6 7.11—19.35 7 8.05—20.29 8 9.01—21.30 9 10.01—22.34 10 11.07—23.41 (doodtij) 11 0.11—12.20 12 0.44—13.10 13 1.40—14.01 14 2.24—14.36 Programma zondag 10 december 64: Zeev. 2 - Alkm. Victrix 3 2.30 u. 143: Alkm. Victrix 8 - Zeev. 3 12 uur 148: Kolping Boys 6 - Zeev. 4 12 u. 311: Zeevogels jun. 1 - Meerv. 12.45 326: Zeevogels 2 - Adelbert 2 11 uil 401: USVU adsp. a - Zeev. a 12 u. Zeevogels adsp. b - Schoorl b 2.30 u. op zaterdag ST. NICOLAAS-AVOND Vrijdag wordt voor alle jeugdleden (pu pillen en adspiranten) een St. Nicolaas- avond gehouden in de zaal van de hr. Verdegaal. Aanvang half acht. De avond is om ongeveer 10 uur afge lopen, zodat ouders eventueel hun kin deren kunnen afhalen. Programma zondag 10 december Grashoppers 1 - Egmondia 1 2.30 uur Vertrek per bus om 13.15 uur Egmondia 2 - Grashoppers 2 12 uur DTS 3 - Egmondia 3 10 uur RKAFC 6 - Egmondia 4 12.45 uur Uitgeest 2 - Egmondia 5 2.30 uur Egmondia 6 - St. Adelbert 5 2.30 uur Jun. Egmondia 1 - JColping B. 2.30 Egmondia adsp. a - Limmen a 12 uur HSV d - Egmondia b 12 uur Bergen b - Egmondia c 12 uur Programma zaterdag 9 december Junioren: J. Holland 2 - Egmondia 2 2.30 uur Berdos adsp. c - Egmondia d 2 uur Uitslag clubdrive 4 december A 1 Scholte - H. Tromp 65 2 de Goede - W. Dekker 65 3 Verbrugge - Goedel 64 4 J. Kareis - Heddes 6372 5 Rosing - Rosing 58V2 6 J. Huiberts - P. Wittebrood 54 7 P. Huiberts - W. Beers 50 8 Liefting - Th. Tromp 4872 9 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 4172 10 Hopman - Koper 30 B 1 Siewertsen - E. Kareis Az. 40 2 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 3972 3 mevr. Wittebr. - mevr. Huiberts 3772 4 Nieuwenhuizen - Horio 3772 5. Cremer - Groot 37 6 Mevr. Koolhaas - Klay 3672 7 Koning - Levering 3572 8 dames de Waard 3272 9 Burger - N. Dekker 28 De volgend week bridgen we*, weer op dinsdag. Liefhebbers voor de drive van 16 december in Callantsoog kunnen zich alsnog opgeven. SINTERKLAAS VISWEDSTRIJD Op zondag 3 december j.1. organi seerde D.V.W. voor haar leden een extra viswedstrijd in het N.H.-kanaal, dit in verband met de Sinterklaas-vie ring. De opkomst was zeer bevredigend. Sinterklaas en z'n Zwarte Piet waren speciaal voor die wedstrijd uit Spanje gekomen om de prijzen uit te reiken. De goede Sint had voor iedere visser een prijs in petto. De uitslagen zijn, wat betreft de eer ste tien: 1. I.H. v. Willigen 13 stuks, 2. M. Groefsema 10 stuks, 3. H. Scholten 9 stuks, 4. H. Sonneveld 7 stuks, 5. A. de Jong 6 stuks, 6. Mars 6 stuks, 7. Kramer 6 stuks, 8. Stel 5 stuks, 9. I. Schol ten 4 stuks, 10. Tehupeiori 4 st.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1