CONTACT MET DE EGMONDEN mi mpi Klompen van hout heeft Schotvanger 't Woud Kort Nieuws Taxi tel. 1900 Reisbureau Noordzee stak van wal BERKHOUT BLOEMEN - W ERELDFESTIV AL Aan leden en belangstellenden, Het bestuur van de afdeling "De Eg- monden" heeft het genoegen U te kun nen uitnodigen voor deelneming aan de excursie naar de welbekende "West- friese Flora" te Bovenkarspel op zater dag 17 februari 1968. Gezamenlijk met de buurtverenigingen: Alkmaar, Bergen en Heiloo zullen wij per bus deze wereldfestival van bloe men gaan bekijken, zoals deze 35e Westfriese Flora wordt genoemd. De kosten zijn 4,50 per persoon, entreegelden inbegrepen. De kosten kun nen in de bus worden voldaan; lid maatschapskaart behoeft niet worden meegenomen. De vertrektijden zijn Voor Egmond aan Zee (VW-kantoor) om 8.30 uur 's morgens; voor Egmond a.d. Hoef (Raadhuisplein) om 8.35 uur; voor Eg- mond-Binnen (café Swart) om 8.35 uur. Om pl.m. 1 uur in de middag verwach ten wij weer in Egmond terug te zijn. Voor deelneming kunt U zich tot 10 februari a.s. opgeven bijA.G.J. Ligt- voet, Julianastraat 87, Egmond a. Zee, tel. 1689; G. Stam, Wilhelminastr. 18, Egmond aan Zee; mej. N. Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan de Hoef, tel. 1201; Jac. Tromp, Herenweg 2, Egmond-Binnen, tel. 1941. Tot ziens dus op ,,'s werelds bloemen- festival". Het bestuur Tuinbouw en Plantkunde Wij vernemen dat tengévolgej^an de sneeuwval ook in de EgniG^Ai verschillende aanrij dingen hebber plaats gevonden. Ge lukkig deden zich daarbij geen per soonlijke ongevallen voor, maar de schade aan auto's e.d. was soms vrij zwaar; dat er in Eguwvl aan Zee een post zegelclub {^Kat, genaamd "Van Speyck". D^Pis op zich wel geen nieuws, maar wel, dat elke tweede dinsdag in de maand een ruil- en nieuwtjesavond wordt gehouden in 't o.k. verenigingsgebouw aan de Juli anastraat. Iedere verzamelaar is daar van harte welkom, terwijl hij zich ook kan melden aan het adres Mars hallstraat 1. Dit geldt zowel voor be ginners als gevorderden; dat de heer J. Verdwaald, jachtopziener in het Provinciaal duinterrein te Eg mond-Binnen op 3 februari j.1. zijn 25-jarig ambtsjubileum vierde in dienst van het PWN. Het zal de heer Verdwaald niet aan belangstelling hebben ontbroken. Onze gelukwensen; dat, terwijl wij zo nu en dan tegen een pak sneeuw aankijken en ons best doen aan de griepepidemie te ontko men, de Egmondse tennisster Astrid Suurbeek zich in de hete Australische zon heftig weert tegen de felle aan vallen van haar rivalen. Zij is tot in de halve finales door weten te drin gen. Haar prestaties zijn voor de Ne derlandse tenniswereld van grote be tekenis, van waaruit zij ook met be langstelling worden gevolgd; Uitgave Drukkerij Belleman, 7 FEBRUARI 1968 NO. 816 Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Giro 368954 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. By contract belangryke reductie. Het nieuwe reisbureau "Noordzee" is officieel geopend. In een sobere maar bijzonder feestelijke bijeenkomst is het eerste boekingskantoor van Egmond a. Zee, in de Voorstraat geopend. Gezien de smaakvolle inrichting van het reis bureau waar alle mogelijke passages kunnen worden besproken, is niets na gelaten om aan alle eisen te voldoen, die nu eenmaal aan een goed georga niseerd reisbureau worden gesteld. De voormalige kapperszaak van de heer Bosman is door aannemer Jb. Mul en timmerbedrijf Ph. Zwart op uitste kende wijze tot boekingskantoor ge maakt. De stoffering van het passage bureau was in handen van de fa. Apel- doorn-Hansen uit Egmond-Binnen. In betrekkelijk korte tijd zijn de Eg- monden een reisbureau rijk geworden, waar volgens de strakke, maar nood zakelijke bepalingen van de A.N.V.R. (de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus) aan de meest grote wensen van de clienten kan worden te- BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 6 februari A 1 J. Huiberts - P. Wittebrood 527e 2 Verbrugge - Goedel 47 3 J. Kareis - Heddes 467a 4 P. Liefting - Apeldoorn 43 5 Nieuwenhuizen - Horio 387a 6 de Goede - W. Dekker 38 7 Scholte - Tromp 3772 8 Hopman - Koper 33 B 1 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 55 2 Rosing - Rosing 47 3 Dames Wittebr. - Huiberts 4672 4 Mevr. Groot - Dekker 44 5 E. Kareis Az. - W. Koopman 417a 6 Mevr. Koolhaas - Klay 3972 7 dames de Waard 3 U/a 8 Cremer - Groot 31 De koffer draait, doet U ook mee In Zijdewind was er succes weggelegd voor de Goede - W. Dekker le, J. Hui berts - W. Koper 2e en E. Kareis Az. - J. Apeldoorn. Dat was mannenwerk. Proficiat. DONATEURSCONCERT Lamoraal van Egmont houdt op za terdagavond 10 februari a.s. zyn jaar lijkse donateursconcert in de zaal van het Rode Hert. Voor deze avond is 'n aantrekkelijk muziekprogramma samen gesteld, terwyl na de pauze het blijspel "De Trekpleister" zal worden opgevoerd door de toneelgroep "Franciscus" uit Oudorp. Tijdens deze avond zullen de nieuwe instrumenten door het gemeentebestuur officieel aan Lamoraal worden aange boden. Het bestuur heet veel zorg be steed aan de samenstelling van het pro gramma en verwacht dan ook een grote opkomst. gemoet gekomen. De typische sfeer van het boekingskantoor wordt nog versterkt door reclameplaten en series folders van alle mogelijke landen waarheen reisbu reau "Noordzee" reizen verzorgt zowel per touringcar, trein, vliegtuig, alsmede per boot. Het is mogelijk, zo verklaarde eigenaar P. Kareis van het reisbureau, om tickets voor alle luchtvaartmaat schappijen via "Noordzee" te bestellen, eveneens treinbiljetten en scheepspassa- ges. Een van de eersten, die metterdaad mét "Noordzee" in zee gaan, is het hoofd van de o.l. school, de hr. Stobbe, die bij wijze van presentje aan het reis bureau "Noordzee" alle schoolreisjes voor 1968 aanbood. "Noordzee" heeft onder meer de vertegenwoordiging van De Magneet, Hotelplan, Tor Lines, Sun- liner, Arke, Bak en andere door de A.N.R.V. erkende reisbueaus. Een keur van bloemen accentueerde de feestelijke receptie, die op de opening volgde. HOOG WATER TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 6 8.56—21.19 Donderdag 7 9.45—22.16 Vrijdag 8 10.46—23.38 (dood-tij) Zaterdag 9 0.05—00.20 Zondag 10 1.00—13.22 Maandag 11 2.00—14.22 Dinsdag 12 2.53—15.07 Woensdag 13 3.38—16.02 Donderdag 14 4.19—16.40 Het lage water is ongeveer 8 uur na de hierboven aangegeven tijden. PLATTELANDSVROUWEN EGMOND AAN DE HOEF Voor de tweede maal was zuster Faustina uit Amsterdam als spreekster aanwezig. Op 5 februari hield zy een vervolg op haar lezing van verleden jaar. En ook deze keer raakte allen diep onder de indruk bij het zien van de dia's. Dat er dicht bij ons zoveel menselijk leed is, kan men zich nauwelijks voor stellen. Zuster Faustina vertelde over de vreselijke woningtoestanden, die mede schuld zijn aan het feit, dat deze men sen hun heil zoeken in drank en vaak nog erger. Dat de kinderen hiervan het slachtoffer worden, is het ellendige ge volg. Zij wees op onze verantwoording te genover onze medemens en op de grote genade die we hadden ontvangen, niet' in zulke omstandigheden geboren te zijn. Diep respect kreeg men voor het werk van deze zusters. Het was misschien geen vrolijke avond, maar wel één, die onze dage lijkse zorgen ver naar de achtergrond schoof en de aanwezigen tot nadenken heeft gebracht. Dank aan zuster Faus tina, die ondanks haar minder goede gezondheid toch heeft willen komen. Jaarvergadering Woningbouwvereniging Egmond aan Zee De voorzitter, de heer Groot kon een groot aantal leden welkom heten. Spre ker was verheugd om zowel in leden aantal als in bezit een groei der vereni ging te kunnen constateren. Gezien de huidige ontwikkeling had het bestuur nog veel plannen, die indien mogelijk zeer zeker uitgevoerd zullen worden. Het bestuur zag de toekomst vol ver trouwen tegemoet. Het punt der een gezinswoningen (in aanbouw in plan Zuid 2) werd door de voorzitter uitvoe rig behandeld, terwijl hij geruchten over al toegewezen woningen beslist van de hand wees. De heer Snijders werd als nieuw be stuurslid geinstalleerd, terwijl de aftre dende heer Zwart als blijk van waar dering en boekenbon in het vooruitzicht werd gesteld. Na de pauze kwam men aan het belangrijkste agendapunt n.1. het ministeriele besluit de woningbouw vereniging toestemming te geven om huizen in haar bezit aan leden/huurders te verkopen. Het advies van het bestuur was dit voorstel niet te volgen en het bezit der vereniging niet te versnipperen. Dit voorstel was vervat in een apart bij de convocatie gevoegd schrijven. De voor zitter pleitte voor de gedachte van de woningbouwvereniging (o.a. de financi eel minst draagkrachtigen toch aan een goede woning te helpen) te laten pre valeren en het bestuursvoorstel te vol gen. Verschillenden meenden, dat men wel tot verkoop moest overgaan. Na soms felle maar ook verwarde discus sies, werd besloten tot stemming over te gaan. Hieruit bleek, dat de meerder heid de zienswijze van het bestuur deel de, zodat er geen verkoop van woning en zal plaats vinden. Voor stemden 22 ^^,onen, tegen 92 personen. Na door ^Vergadering te zijn gemachtigd, stap pen te ondernemen om tot bebouwing van het voormalige Waaigat te komen en ook om tot grondaankoop voor au toboxen te mogen overgaan, kon de v^rzitter om ongeveer 23.30 uur deze ^mimeerde vergadering sluiten. Voorstraat 125 Telefoon 1314 NED. CHRISTEN VROUWEN BOND AFD. "DE EGMONDEN" Dinsdag 13 februari, 's avonds 8 uur viering van het eerste lustrum. De avond wordt gehouden in de zijzaal van de Gereformeerde kerk. Mej. Tineke van Nes uit Delft, dochter van qievrouw van Nes die eni ge tijd 2e presidente was, zal de avond geheel verzorgen. Men behoeft dus zelf niets te leren, geen plannen te maken, maar alleen genieten. Mevrouw van Nes zal waarschijnlijk mede aanwezig zijn, evenals zuster Meijroos, nu mevr. Koelewaard. Zij was de eerste presi dente. We hopen op een fijne avond. dat vrijdag 16 februari het nieuwe be jaardencentrum „Torenduin" officieel het plaatselijk stichtingsbestuur wor- in gebruik zal worden gesteld en aan den overgedragen; dat de collecte in Egmond aan Zee voor het nieuwe bejaardenhuis heeft opge bracht f 755,Het ligt in de bedoe ling voor dit bedrag een cadeau aan te schaffen dat zal worden aangeboden namens de inwoners van Egmond aan Zee. KATHOLIEK VROUWENGILDE EGMOND AAN DE HOEF Maandag 12 februari a.s. bijeenkomst in de zijzaal van het Rode Hert om 7.45 uur. Deze avond staat in het teken van de komst van het aardgas en alles wat daarmee samenhangt, zoals o.m. de inruilactie van de niet meer bruik bare gastoestellen. Een instructrice van de gasfabriek (toonzaal) te Alkmaar zal deskundige en onpartijdige voorlichting geven over de voor- en nadelen van de diverse gas- apparaten. De bijeenkomst van maandag a.s. staat (gratis) open voor alle belangstel lenden. Brengt U dus gerust Uw ken nissen mee; ze zijn van harte welkom. Willen de leden zo mogelijk op de bijeenkomst hun contributie 7,50 vol doen? Bij voorbaat dank. BRANDALARM In het constructiebedrijf van de fa. v.d. Wel te Egmond aan de Hoef raakte waarschijnlijk door het overspringen van een vonk, veroorzaakt door slypwerk- zaamheden, een gasfles in brand. Deze fles moet bij de kraan, waarop de meter is geplaatst, een lek gehad hebben, daar het ontsnappende gas een grote steekvlam veroorzaakte. De gasfles was gemonteerd op een wagentje, naast een zuurstoffles. Een aantal rubberslangen raakten eveneens in brand, waardoor een stinkende rook ontwikkeling onstond. De taak van de brandweer was het koelhouden van de flessen, zodat een niet denkbeeldig ont ploffingsgevaar werd verkleind. Dit was moeilijk, daar voor de bran dende nog verse billende «ndere flessen stonden. Tenslotte lukte het beter, toen aan de westzijde van het gebouw een raam werd geforceerd, zodat het vuur van die kant kon worden bestreden. Niet lang daarna kon men de flessen verwijderen. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 11 februari 65: Zeevogels 2 - De Rijp 2 2.30 uur 157: SV Dynamo 3 - Zeev. 3 2 uur 163: Schoorl 4 - Zeevogels 4 12 uur 329: Jun. Zeev. 1 - HSV 2 12 uur 344: Alkm. V. 2 - Zeev. 2 12 uur Programma zaterdag 10 februari 78: Adsp.: Limmen a - Zeev. a 3.45 u. 146: Kolp. Boys b - Zeevogels b 3.45 DE 'MOEILIJKE' KRUIDEN LEVERT D.A.-DROGIST TANG! DIRECT. DE "ONMOGELIJKE" DUREN IETS LANGER. Smidstraat, telefoon 02206-1027 In de beide Eginonden hebben de eerste raadsvergaderingen van het jaar weer plaats gevonden, waarin ook de traditionele nieuwjaarsrede door de burgemeester is gesproken. Hy liet voor wat betreft de woningbouw pessimis tische geluiden horen. Het contingent woningwetwoningen is zeer gering, het aantal woningzoekenden daarentegen groot. Hy vroeg medewerking van hen, die in staat zouden zijn, om met behulp van de bouwpreinie zelf te gaan bou wen. Dit kan een belangryke oplossing betekenen. Alleen het grondvraagstuk kan hier misschien remmend werken. In Egmond aan Zee liggen verschil lende stukken grond, die bestemd zijn voor hotel- en pensionbouw. Er be staan onder andere plannen, om een hotel te bouwen op het Kurhausterrein en aan de Kennedy-boulevard, ten zui den van het flatgebouw, terwijl in deze omgeving, ten westen van het gebouw een restaurant moet verrijzen. Verschil lende flatgebouwen zullen het dorp gaan sieren of ontsieren, het hangt er vanaf, hoe de planologen het zien of in staat zijn het te zien. Tot nu toe heeft men er niet veel van weten te maken. Maar de ervaring zal hierbij wellicht ook als de beste leermeester werken en daarom zien wij hoopvol uit naar nieu we ontwikkelingen. De badplaats wordt in zijn groei ern stig belemmerd, daar met weinig geld - een uitkering voor 5000 inwoners - in de zomermaanden gezorgd moet worden voor 25.000 inwoners. Het is dan ook onbegrijpelijk, dat plaatsen zo als Egmond aan Zee niet in aanmerking komen voor een hogere uitkering uit 's Rijks financiën. Op onze foto's een deel van het mo derne Egmond met op de achtergrond de oude, maar ook gemoderniseerde vuurtoren en daarnaast een overzicht over het oude dorp gezien in noord westelijke en noordoostelijke richting. Veel van de daarop voorkomende huis jes zullen in de toekomst verdwijnen, terwijl er nieuw voor in de plaats komt. Wij bewaren deze foto's zuinig en zul len over een aantal jaren vanaf het zelfde punt weer een paar foto's ma ken. Een kijken, hoeveel er dan veran derd is.

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1