CONTACT MET Ds EGMONDEN "TORENDUIN'' OFFICIEEL IN GEBRUIK Sb Kort Nieuws wc? KfP? Fa.Wesseling opende moderne zaak DRIE MAAL 25 JAAR BERKHOUT CITROENBONEN, ze kunnen zo gaar als butter. SCHOTVANGER 'T WOUD Egmond-Binnen stal de show 21 FEBRUARI 1968 - NUMMER 818 Uitgave Drukkerü Belleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Giro 368954 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bü contract belangrijke reductie. Onder grote belangstelling werd vo rige week het nieuwe winkelbedrijf van de fa. Wesselingb Zonen te Egmond aan Zee geopend. Het ruime interieur geeft een prachtig overzicht op de uitgestalde apparaten, die duidelijk zijn ingesteld op de brand stof van de toekomst, aardgas. In vele uitvoeringen staan de diverse apparaten opgesteld, zodat de zoekende adspirant-koper zich een goed beeld van de mogelijkheden kan vormen. De fa. Wesselingh Zonen heeft ook een af deling ingericht, waar men zich speciaal op sanitairgebied kan oriënteren. Een zitje in de gezellige zaak zal het praten over een bepaalde aankoop vergemak kelijken. Deze zaak zal het zeker gaan doen, temeer daar in de toekomst steeds meer op aardgas zal worden overge gaan. Wij wensen de ondenemers veel succes. Het r.k. kerkkoor te Egmond-Binnen viert zondag a.s. feest. Drie leden van het zangkoor, de heren A. Baart, W. Baart en G. Liefting herdenken het feit, dat zij 25 jaar geleden tot het zangkoor toetraden. Het was nog onder pastoor Duyvis, in het jaar 1943, toen genoemde heren het koor kwamen versterken. Zoals in Egmond-Binnen en wijde omgeving toen bekend, was pastoor Duyvis een muzi kaal talent en hij wist zijn mensen wel te kiezen. Dat hij goed heeft gekozen, moge blijken uit het feit, dat genoemde heren voor het kerkkoor, van Egmond- Binnen zeer gewaardeerde krachten zijn, waarop het koor steeds kan bouwen. Bovendien zorgen zij zelf er voor, dat hun kennis op peil blijft, door het trouw bezoeken van de repetities, die onder leiding van de directeur de heer J. Hop man staan. Tot hun intentie zal de Hoogmis a.s. zondag worden opgedragen. Daarna vindt in het jeugdhuis een bijeenkomst plaats voor de leden van het koor met hun dames, waar buiten de huldiging van genoemde jubilarissen, de oud-diri gent, de heer C. Lute tot erelid zal worden benoemd. Deze was werkend lid van het kcj^'van 1932 tot 1967 en dirigent van tot 1963. HAAR KLEUREN? DA.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9a heeft/weet er voor/van UW BLOED V )SIR EEN LEVEN Op woensdag 3 april zal voor de drie Egmonden voor de derde maal een bloedafname-avond worden georgani seerd door het Roode Kruis. Het gaat nu eens niet om geld, maar alleen, om nog geen halve liter van uw bloed. Iedereen tussen 18 en 65 jaar die gezond is, kan dit gemakkelijk mis sen, daar binnen korte tijd de hoeveel heid afgestaan bloed in uw lichaam weer wordt bijgemaakt. Het bloed dat U nu gaat afstaan, wordt niet gebruikt voor een directe bloed-transfusie (daar hebben we in de Egmonden onze vaste donors voor), maar voor de bereiding van het even zo nodige plasma. Hierover in een vol gend stukje meer. Begin maart ontvangt U de kaart thuis waarop U en uw gezinsleden zich kunnen aanmelden. Deze kaart wordt bij U weggehaald in de week van 11 - 16 maart. Om deze kaarten op te ha len hebben we mensen nodig. Wie kan helpen? U kunt U opgeven bij onder staande adressen. Helpt uw Roode Kruis! Vul uw kaart in! Aanmelden bij de bestuursleden H. Stobbe, Prins Hendrikstraat 31 te Egmond aan Zee, voorz.; Mevr. Bier steker, Boulevard 30 te Egmond aan Zee, secr.; Mevr. de Jong, Zeeweg 60 te Egmond aan Zee; de heer Broersen, Marijkelaan 25 te Egmond a.d. Hoef. Wij vernemen dat wy in verschillende zaken carnaval kunnen vieren, o.a. in "Duin en Dal", café "Centraal"; café "De Klok", alle drie te Egmond aan Zee. In Egmond aan de Hoef kunt u terecht bij café ,,'tR ode Hert" en te Egmond-Binnen bij café Swart. Over datum, tijd en welke vorm leze men de advertenties in dit nummer. Ook organiseert de o.k. vereniging "St. Jan" te Egmond aan Zee een carnavalsavond in het verenigingsgebouw aan de Juliana- straat. Voor bijzonderheden de ad vertentie elders in dit blad; dat de raad van Egmond-Binnen don derdag 22 februari a.s. bijeen komt. Tijdens die vergadering wordt o.a. gesproken over het beschikbaar stel len van twee lokalen van de land bouwschool t.b.v. het r.k. lager on derwijs en het kleuteronderwijs. In comité zal worden gesproken over het verslag betreffende samenvoeging, dat opgemaakt is naar aanleiding van het gesprek met Egmond aan Zee. Ook in comité zal worden gesproken over het openbaar kleuteronderwijs; dat waarschijnlijk een tweede vuurtoren wachter te Egmond aan Zee zal wor den aangesteld, daar de Egmondse vuurtoren een zeer belangrijke taak aan de Nederlandse kust krijgt te vervullen; dat in huize' 'St. Agnes" een gezellige avond heeft plaatsgevonden, verzorgd door "Artiestenpalet" uit Utrecht; dat schildersbedrijf Kleverlaan zyn ge heel nieuwe en modern opgezette winkel in verfbenodigdheden voor de doe-het-zelver a.s. zaterdag voor het publiek zal open stellen; Voorstraat 125 Telefoon 1314 HOOG WATER TE EGMOND AAN ZEE Woensdag Donderdag 21 22 8.55—21.26 9.58—22.38 (dood-tij) 11.20—13.17 1.01—14.16 1.46—15.11 2.51—15.11 3.40—16.35 4.23—16.35 4.59—17.11 Vrijdag 23 Zaterdag 24 Zondag 25 Maandag 26 Dinsdag 27 Woensdag 28 Donderdag 29 Het lage water is ongeveer 8 uur later als de hierboven aangegeven tijden. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 25 februari 56: RKAFC 8 - Zeevogels 4 12 uur Programma zaterdag 24 februari Adsp.: Meerv. a - Zeevogels a 3 uur HANDBAL EGMONDIA Uitslag verloting le prijs no. 563; 2e prijs no. 861; 3e prijs no. 1027; 4e prijs no. 253; 5e pr. no. 715; 6e prijs no. 571; 7e prijs no. 178; 8e prijs no. 1180; 9e prijs no. 388; 10e prijs no. 771; 11e prijs no. 448; 12e prijs no. 735; 13e prijs no. 1475; 14e prijs no. 501; 15e prijs no. 1238; 16e prijs no. 1309: 17e prijs 313; 18e prijs no. 510; 19e prijs no. 1273; 20e prijs no. 1460; 21e prijs no. 963; 22e prijs no. 911; 23e prijs no. 1484; 24e prijs no. 158; 25e prijs no. 1420; 26e prijs no. 294; 27e prijs no. 493; 28e prijs no. 1141; 29e prijs no. 1453; 30e prijs no. 1213; 31e prijs no. 460; 32 prijs no. 69; 33e prijs no. 1245; 34e prijs no. 122; 35e prijs no. 479. Prijzen afhalen Prins Hendrikstraat 33» na 6 uur. Uitslag 18 februari 1968 Adsp. Hugo Girls - Egmondia 97 Programma zondag 25 februari a.s. Sen. SVW - Egmondia 17.55 u. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 20 februari j.1. A 1 Verbrugge - Goedel 62 2 Scholte - H. Tromp 59Va 3 J. Kareis - Heddes 59 4 J. Huiberts - P. Wittebrood 567a 5 Hopman - Koper 56 6 Koning - Levering 53 (D) 7 Nieuwenhuizen - Horio 51 8 de Goede - W. Dekker 49 9 Gebr. Beers 477a 10 Liefting - Th. Tromp 467a B 1 Rosing - Rosing 49 2 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 477a (P) 3 P. Huiberts - E. Kareis 47 4 N. Dekker - Groot 447a 5 Mevr. Koolhaas - Klay 417a 6 Siewertsen - E. Kareis Az. 417a 7 Dms. Wittebr. - Huiberts 35 8 Dames de Waard 30 P is promoveren. D is degraderen. Volgende week, ondanks carnaval, bridgen we gewoon op dinsdag. Heeft U de koffer al gespeeld In zijn openingsrede huldigde de bur gemeester de mensen van het stichtings bestuur, stuk voor stuk mensen, die waarachtig wel wat anders te doen heb ben dan het stichten van een bejaar dentehuis. "Maar zij hebben het gedaan en dit is een grote verdienste". "Dit is dan ook de meest plezierige verplich ting, waaraan ik ooit heb mogen vol doen", aldus burgemeester Bakker. Tijdens de bouw hebben zich vele zorgen voorgedaan, veroorzaakt door de weersomstandigheden. Maar men ver saagde niet. "Egmond heeft zeer veel zand, maar deze grote hoeveelheid symboliseert geen zorgen maar wel de liefde voor de medemens en dat is hart verwarmend". De verbondenheid van Egmond aan Zee met weer en wind wilde het gemeentebestuur symboliseren in de aanbieding van een electrische windwijzer, die het gebouw zal sieren. De voorzitter van het stichtingsbe stuur, pastoor T. Horstman, gaf een .overzicht van de werkzaamheden, die verzet waren, om tot het doel te ko men. Hij huldigde de vele werkers aan de tot standkoming van het gebouw, in welke huldiging hij ook de initiatiefne mers betrok, o.a. de heer G. de Baar, de heer Stplte en ds. v.d. Zee. Hij was verheugd, het gevoel te heb ben, dat er voorlopig veel voor de be jaarden was gedaan, maar het feit, dat er een groep was, die door ziekte niet opgenomen kan worden, omdat een der gelijke inrichting daarin niet kan voor zien, betreurde hij. "Het is de groep, die juist onze hulp het hardst nodig heeft en het is dan ook voor ons aan leiding, om onze aandacht aan een stu die in die richting te wijden". Hij dankte het gemeentebestuur voor de voortvarendheid, waarmee de zaak wa/,^ aangepakt, Ook de Ned. Stichting y" .vesting Bejaarden dankte bij mon- AJWjan de heer de Bruin het gemeente- '^nur, daar de nodige vergunningen door haar toedoen zeer snel konden worden gerealiseerd. Burgemeester Bak ker kreeg de 'roffel aangeboden, waar mee hij, anderhalf jaar geleden de eer ste steen heeft gelegd, ^^ele belangstellenden waren tijdens plechtigheid aanwezig, waaronder t-01 de wethouders, de heren Klaasen en Zwart De openingsplechtigheid kon door de bejaarden op hun kamers door middel van de huisradio worden gevolgd. Dat het voor hen een feestdag was, getuigt een brief, die wij van een der bewoners ontvingen. Het enthousiasme, wat daar uit sprak, is een duidelijk bewijs van de goede verzorging, waarmee de bejaar den worden omringd. aparte bekoring gehad. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat de fa. Cas- tricum zich op zijn stand op de tege lijkertijd gehouden beurs, zich hierop had ingesteld. De middenstandsbeurs vond plaats in café ,,'t Haasje", waar het ook gezellig druk was. Wij zagen daar o.a. heren modehuis v.d. Veer' meubelhandel Pep ping, electrohandel Castricum en reis bureau Bak. Een zeer interessante huisvlijttentoon- stelling vond plaats in het jeugdhuis JOEB, waarvoor ook behoorlijk belang stelling bestond. Het was tijdens het af gelopen weekend een geweldige concen tratie van aktiviteit op één punt, ter wijl de mogelijkheid hiervoor niet in het minst in de hand werd gewerkt door het feit, dat het jeugdhuis JOEB hierbij ingeschakeld kon worden. Terwijl vele bejaarden reeds enige weken hadden genoten van de prima verzorging in hun nieuwe tehuis, werd vorige week de realisering officieel be krachtigd, tijdens een plechtige ope ningsplechtigheid in de recreatiezaal van het nieuwe gebouw. Even later dan het schema aangaf, hees burgemeester Bakker de vlag, ter wijl de kinderen van de Egmondse scho len hun ballonnen oplieten. De jeugd van Egmond maakte hiermee wereld kundig dat hun gemeenschap de bejaar den goed had verzorgd. r Het kleurrijk bloemenfestijn van Eg- mond's Bloemenshow is weer voorbij, maar vele bezoekers zullen nog met plezier terug denken aan de frisse lente- tinten, die zich als een golvende zee voor het oog uitstrekten, overal waar men keek. Deze bloemenshow is tege lijkertijd een hulde aan het organise rend comité, dat voor de achtste maal velen heeft laten genieten van dit kleur rijke schouwspel. Voor velen was het zien van de pracht reeds genoeg, maar de kenners, die dagelijks met bloemen en bollen omgaan, was het een kennelijk genoe gen, te kunnen constateren, dat de kwa liteit van het produkt sinds de laatste jaren met sprongen was vooruit gegaan. Deze vooruitgang is niet in het minst aan deze jaarlijkse show te danken, want de stimulans, die gegeven wordt door het steeds weer terugkeren van dit evenement, spoort de kweker aan, het steeds beter le gaan doen. Het was een trotse voorzitter van de Egmondse afdeling van Bloembollen cultuur de heer Jb. Hopman, die met plezier constateerde, dat de beste pro- dukten ingezonden waren door leden van deze afdeling. Enkele duizenden bezoekers hebben door hun aanwezigheid het werk van het comité op haar waarde geschat. Het arrangement verzorgd door de heer Th. Ruyter, reeds een goede bekende in Eg mond, was geheel anders dan voorgaan de jaren. In de gehele opzet was de functie verwerkt van "het beeld in de tuin", vroeger een veel voorkomend verschijnsel, dat nu weer in zijn waarde wordt hersteld. Het samengaan van keramiek en tuinaanleg heeft steeds een

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1