CONTACT MET DE EGMONDEN HET VERFCENTRUM 35 JAAR BAS ZELFBEDIENING Ernst en vrolijkheid En na de opening Handbal Egmondia Bloedalname-avond Roode Kruis hoogwater mi NtP? BERKHOUT Carnaval op Trompschool Feest in Egmond-Binnen Supermarkt TELEF. 1370 79 ct. 79 ct. 69 ct. 79 ct. 79 ct. 69 ct. 99 ct. 79 ct. 79 ct. KORTING 110 110 178 79 Veegeneesmiddelen en alles voor de boerderij heelt Schotvanger 't Woud 28 FEBRUARI 1968 - NUMMER 819 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Giro 368954 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief: 15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. 't Is eigenlijk niet helemaal juist weergegeven, zoals bet in de kop staat maar dal de bekende zaak in aardap pelen, groenten en fruit van de fa. A. Bas Zoon reeds 35 jaar in Egmond aan Zee gevestigd is, staat als een paal boven water, hoewel de uitbreiding tot zelfbediening pas later kwam. De heer Bas woonde oorspronkelijk te Egmond aan de Hoef. Het was in 1933 en de tijden waren slecht. Voor die tijd werkte hij op een scheepswerf, maar daar zijn loon, ondanks goede prestaties onder invloed van die slechte tijden steeds maar zakte, zocht hij zijn heil elders. Hij ging in de handel en hoe het toen ging: waar brood in zat, werd aangepakt en hij handelde in groente, speelgoed en turf. In 1933 vestigde hij zich in Egmond aan Zee aan de Schoolstraat. Hier be gon de heer Bas zijn groentezaak. Zijn kwaliteitsartikelen vonden veel aftrek en daar uitbreiding noodzakelijk was, vestigde hij zich in 1949 aan de Voor straat, waar hij op 5 mei opende. In de oorlogsjaren moest de familie Bas ook evacueren enj in die tijd werd, na dat de heer Bas ook nog als boeren knecht werkzaam was, het oude beroep van scheepsbouwer weer opgevat bij zijn oude baas. Het was weer op 5 mei, maar nu in 1961, toen de zaak met het levensmid delenassortiment werd uitgebreid en meteen zelfbediening werd. In 1963 volgde uitbreiding. De heer Jac. Bas, zoon van de stichter, trad in 1952 bij het bedrijf in. Daarvoor werkte hij bij de Naco, diende in Indië zijn militaire dienstplicht uit en keerde vandaar weer terug naar de Naco, tot in 1952. Toen begon ook voor hem de weg in de levensmiddelensector, zij het, dat het toen nog alleen, groente betrof. De groei van het bedrijf heeft voor een groot deel als oorzaak, dat de klant steeds overtuigd was van kwaliteit. De beide firmanten willen dit steeds waar blijven maken. Wij wensen hen veel succes. De ernst kwam aan het eind van een zeer geslaagde ouderavond in het Gebouw van de Herv. Kerk, toen me vrouw F. van der Torren-van Popta, die bijna zeven jaar de Trompschool heeft gediend en daardoor een groot aandeel heeft gehad in de bloeiperiode, die deze school thans doormaakt, af scheid nam. Bij monde van de voorzit ter van de schoolvereniging, Ds. J. Oskamp, werd op haar kwaliteiten ge wezen. Het hoofd van de school, de heer H. P. Harmsen dankte voor de prettige samenwerking en de goede teamgeest, die de school geen kwaad had gedaan. Aan het begin van de avond vorm den de vijf personeelsleden een forum, dat op geanimeerde wijze een discussie gaande hield over onderwerpen als ex pressie, overlading van het onderwijs, schooltelevisie enz. Na de pauze beeldden oud-leerlingen uit de allereerste klassen van mevrouw van der Torren enkele episoden uit haar (school)leven uit. Haar begin, haat- huwelijk en een moment uit het jaar 2000. Alles met veel fantasie en zeer tot vermaak van de talrijke aan wezigen. Een prachtig zilveren roomstel, een zilveren kandelaar en een fraai boeket kreeg de scheidende onderwijzeres aan geboden namens ouders en kinderen, terwijl het bestuur de daad bij het woord voegde middels een bijzonder mooie sierschaal. Voor mejuffrouw H. Gastel, in wie het bestuur een energiek opvolgster van "juf van Popta" heeft gevonden was het een aangenaam voorproefje van de sfeer, waarin de schoolvereniging, haar taak in de Egmondse gemeenschap vervult. TAFELKLEED? ZOONLIEF? GROTE VLEK! D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9a HEEFT ER WAT VOOR Nog even over "Torenduin", het pas geopende bejaardencentrum te Egmond aan Zee. Door de burgerij is geld bij een gebracht, om de bejaarden bij ge legenheid van deze opening een cadeau aan te kunnen bieden. Voor dit geld is een dia-projector met scherm gekocht zodat het tehuis nu zelf over de mo gelijkheid beschikt, dia-avonden te ver zorgen. Voor de diagroep van de Eg mondse Fotoclub "DEFA" zit hier pers pectief, want wij stellen ons voor, dat deze groep over zoveel materiaal be schikt, dat zij voor de bewoners van "Torenduin" een prachtige avond zou kunnen verzorgen. Van het gemeentebestuur werd een elektrische windwijzer ontvangen, sym bool van de verbondenheid van Egmond aan Zee met weer en wind. Het r.k. kerkbestuur schonk een barometer, zo dat de weersgesteldheid - zeer belang rijk voor bejaarden - zonder meer afge lezen kan worden. De architect schonk de naamplaat, die momenteel de gevel siert. De be woners zelf lieten zich ook niet onbe tuigd, zij schonken een schilderij en een zilveren sigarendoos. De o.k. kerk schenkt de benodigde liturgische voor werpen, zodat het ook mogelijk is, in het gebouw kerkdiensten te houden. De Ned. Herv. Kerk schonk een siervaas met bloemen. Van diverse leveranciers en bewoners van de Emgonden kwamen verschillen de geschenken binnen, van blijvende zowel als tijdelijke aard. Kortom alle maal bewijzen, dat de Egmonden met hun bejaarden alle goeds voor hebben. Uitslagen 24 februari Sen. SVW - Egmondia 59 Programma 3 maart a.s. Sen. Egmondia - DDO 12.50 uur Adsp. Egmondia - DDO 12.45 u. Zaterdag 2 maart Jun. LSW 2 - Egmondia 2- 19.45 u. VROUWEN WERELDGEBEDSDAG Vrijdag a.s. zal in de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee een korte bijeen komst worden gehouden, waarbij da mes van alle gezindten zijn uitgenodigd. Deze bijeenkomst is in het kader van de Vrouwenwereldgebedsdag en wordt van harte aanbevolen. De bijeenkomst begint om half acht. Een stukje interieur en exterieur van de nieuwe zaak. Aan de Schoolstraat te Egmond aan de Hoef stelde de heer G. Kleverlaan zijn nieuwe verfcentrum in bedrijf. Het nieuwe gebouw straalt vitaliteit uit en is duidelijk op de toekomst gebouwd. De moderne opzet getuigt van de vooruitziende blik van de ondernemer. Het verfcentrum houdt zeer veel in. Voor menigeen is een potje verf en een kwast niet meer dan wat deze twee woorden oppervlakkig betekenen. Maar wie even gaat praten met de heer Kleverlaan, komt tot de ontdekking dat een vakkundig advies, alvorens men verfpot en kwast ter hand neemt, won deren kan doen;. De kwaliteit van zijn produkten staat er trouwens al borg voor, maar wanneer de waardevolle adviezen ook daarbij ter harte worden genomen, dan is men in staat, zelf een stukje vakwerk af te leveren. En dat is dan ook het doel, waar voor de heer Kleverlaan deze zaak heeft opgezet. Zelf een man van de praktijk zijnde, is hij in staat, ieder die dat zelf wil doen, met behulp van goe de artikelen, die hij als vakman het beste naar waarde kan schatten, goed werk te laten verrichten. Wij wensen hem veel succes. Datum: 3 april. Afname van 7-10 u. 's avonds. De oproepingskaart, welke U op 6 maart ontvangt vermeldt de plaats en tijd. Voor Egmond aan Zee en Egmond a.d. Hoef: Van Speykschool, Pastoor van Kleefstraat 7. Voor de bewoners van de Hoef rijdt er weer een bus. In Egmond-Binnen moet U weer ver schijnen in de school. De aanmeldingskaarten worden opge haald van 6-16 maart. Nogmaals: .wie helpt ons hiermee H. Stobbe Prins Hendrikstraat 31, tel. 1231, voorz.; mevr. Biersteker, tel. 1464, secr.; mevr. de Jong, tel. 1524 en Th Broersen, Marijkelaan 25, Egmond 'J30H sp uee Woensdag 28 Donderdag 29 Vrijdag 1 J^terdag 2 ^Bondag 3 NIaandag 4 Dinsdag 5 Woensdag 6 Donderdag 7 4.23—16.35 4.59—17.11 5.33_17.42 (Springvloed) 6.04—18.15 6.35—18.46 7.04—19.19 7.37—19.54 8.14—20.33 8.56—21.26 Het lage water is ongeveer 8 uur later als de hierboven aangegeven tijden. Voorstraat 125 Telefoon 1314 DEZE WEEK HEILBOT EN VERSE PONEN De oudercommissie heeft de leerling en van genoemde school uitbundig la ten) deleu in het carnavalsfeest. Er kwamen oliebollen, chips en chocolade koeken aan te pas. De tractaties lieten de kinderen zich goed smaken en deze snoeperijen zijn voor kinderen voldoen de, om in de juiste carnavalssfeer te komen. Dat gebeurde dan ook. De vreugde steeg al spoedig ten top, zodat de kinderen dit carnavalsfeest niet spoedig zullen vergeten. Het zangkoor van de parochie te Eg mond-Binnen vierde zondag j.1. feest. Op die dag werden drie jubilarissen ge huldigd. Het. was de heer G. Lute, die 45 jaar aan het koor was verbonden en de heren A. Baart, W. Baart en G. Liefting, die gedurende 25 jaar hun beste krachten aan het zangkoor had den gegeven. Dat de parochie haar koorzangers waardeerdt, werd bewezen, tijdens een hartelijke receptie, die na de Hoogmis plaats vond in het jeugdgebouw Joeb. Pastoor van Westerhoven prees de getrouwheid van de jubilarissen, om ge durende zo'n lange periode steeds op hun post te zijn. De heer J. Hopman, directeur van het kooi], belichtte de grote waarde van een zangkoor, waar door de eredienst wordt opgeluisterd. Mevr. A. Melker-Berkhout sprak na mens het dameszangkoor en bood bloe men aan. De heer Lute werd tot ere lid van het zangkoor benoemd, waar toe hem een oorkonde werd uitgereikt. Het spreekt voor zich, dat de jubilaris sen gedurende het verdere verloop van de dag niet over belangstelling te kla gen hebben gehad. ZEEVOGELS Programma zondag 3 maart Zeevogels 1 - WFC 1 2.30 uur Limmen 2 - Zeevogels 2 2.30 uur Alkm. boys 11 - Zeevogels 3 12 uur Limmen 5 - Zeevogels 4 12 uur Jun.: Zeevogels 1 - Vitesse 2 12.15 Adsp.: Zeevogels a - Egmondia a llu. Programma zaterdag 2 maart Jun.: BOL 2 - Zeevogels 2 4.15 terrein LSW Pupillen Zeevogels a - Bergen a 3 uur Zeevogels b -Bergen b 2.15 uur Zeevogels c ^fcprgen d 1.30 uur Egmondia f BBeevogels d 2 uur Voor opstelling en verdere bijzonder heden moeten de pupillen kijken in het kastje b:j de kerk. Zegt het voort. EGMONDIA^ Programma 3 maart De Rijp 1 - Egmondia 1 2.30 uur Vertrek per bus 13.00 uur Egmondia 2 - SVW 2 12 uur Egmondia 3 - Limmen 3 2.30 uur Vrone 3 - Egmondia 4 10 uur Alkmaria V. 7 - Egmondia 6 10 uur Jun.: St. Adelbert 1 - Egmondia 12 u. Egmondia 2 - Vitesse 4 2.30 uur Adsp.: Zeevogels a - Egmondia a llu. Programma zaterdag 2 maart Adsp.: Egmondia b - de Rijp b 4.15 Duinranders b - Egmondia c 4J5 Egmondia d - RKAFC j 3 uur. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 27 februari A 1 Gebr. Beers 63 2 J. Kareis - Heddes 62. 3 Verbrugge - Goedel 60 4 Hopman - Koper 53Vs 5 Liefting - Th. Tromp 537® 6 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 51 7 Nieuwenhuizen - Horio 51 8 de Goede - Dekker 50 9 Schol te - Tromp 49 V2 10 J. Huiberts - P. Wittebrood 4672 B 1 Apeldoorn - E. Kareis Az. 47 2 P. Huiberts - Groot 45V2 3 Kleverlaan - J. Rosing 45 4 Burger - Dekker 447® 5 Koning - Levering 407® 6 Dms. Wittebrood - Huiberts 39 7 Siewertsen - E. Kareis 39 8 Mevr. Koolhaas - Klay 357e Welkom aan Jan Burger die weer van de partij is na zijn ziekte. Heeft U de koffer al gespeeld? K.V.G. EGMOND AAN DE HOEF Maandagavond 4 maart zijn de dames Plattelandsvrouwen onze gasten. We zijn er in geslaagd ons voor deze avond te verzekeren van de medewerking van de bekende schrijfster mevrouw Harriët Freezer. Mevrouw Freezer zal ons in humo ristische kant van de gewone alledaagse dingen en gebeurtenissen laten zien Het wordt een vrolijke avond, maar met een serieuze achtergrond. We be ginnen om kwart vóór acht in de zij zaal van "Het Rode Hert". De discussie-avond voor jongeren (vanaf 15 jaar) o.l.v. de heer RenSzema, medewerker van Dijk en Duin te Hoorn staat eindelijk vast. Vrijdag 8 maart om 8 uur in de zijzaal van 'Het Rode Hert'. Alle jongeren zijn van harte - én gra tis - welkom Onze leden hebben de heer Renzema gehoord; we rekenen op hun medewerking. mm Donderdag- vrijdag en zaterdag voordeeltjes 1/2 fles Koffiemelk van 98 voor 2 les Gazeuse van 98 voor 1 fles Azet Appelsap van 75 v. 2 fles Pub ub van 130 voor 1 literblik Jonker Fris Snijbonen van 98 voor 1 Ruyter Chocolade Vlokken van 80 voor 8 Venz chocolade repen van 120 voor 3 Olympische Spelen-Lucifers van 93 voor 6 heerlijke Cano's van 95 voor Nu weer volop BIJ DE BOODSCHAPPEN paar populair nylons van 100 nu voor 69 Tijdelijk voordeel op 1 grote flacon Silan 150ct. 1 blik Unox Nasie Goreng 15ct. 1 pak Momento Rijst 10ct. 1 pak Gezins Sunil 30 ct. Gratis sleutelhanger 1 fles Saranto 2 kleine of 1 familiebaai chips 1 Calvé frites-saus 1 rol Prince Fourré 1 Chocolade Boter 1 pak Popla 1000 2 grote pakken Omo Aard., groente, fruit Wegens enorm succes geprolongeerd 9 flinke Jaffa's voor slechts 10 Mandarijntjes slechts 110 8 flinke Citroenen slechts 5 kg. Bintjes voor 89 1 pracht Bloemkool 79 3 Grape fruits 99 3 pond zoete Appels 79 5 pond Moesgoudreinetten .79 Nu ook diepvr.vlees Iets fantastisch! deze week 400 gram Gehakt 4 Croquetten Alb. v. Zoonen

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1