CONTACT MET DE EGMONDEN 1 I Veegeneesmiddelen heeft ook. Schotvanger 't Woud "Kom over de brug STILLE OMGANG GESLAAGDE AVONÖ" De nieuwe Sammerhoeve Kort Nieuws 9">We haring BEKKHOUT's Supermarkt TELEF. 1370 Donderdag-, vrijdag- en zaterdag- voordeeltjes nu 59 nulOO Aardappelen, groente, fruit f 1,48 9 ct. 9 ct. 110 ct. t 4,85 Win 25 gulden Nieuw Nieuw 120ct. 42 ct. 118 ct. Uitgave Drukkerij Belleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Giro 368954 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bü contract belangrijke reductie. 13 MAART 1968 NO. 821 Op de Egmonders wordt een beroep gedaan en meestal is dat niet tever geefs. Onder het motto "Kom over de brug" wordt een gift gevraagd voor de zending en het werelddiakonaat. Er zijn verschillende missieprojecten die dringend hulp nodig hebben. Maandag a.s. worden in Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef folders en zakjes bezorgd bij allen, die aangesloten zijn bij een kerk genootschap, waaronder bovengenoemd werk ressorteert. Vrijdagavond worden de zakjes weer opgehaald. Kom voor dit grootse project over de brug. Aktie voor het werk van de kerken overzee "Kom over de brug", giro 7600. Kijk en luister naar radio en t.v. Het plaatselijk aktiecomité De r.k. vereniging van de Stille Om gang afdeling de Egmonden, maakt be kend, dat de datum voor de Egmonden is vastgesteld op zaterdag 16 maart. De bus vertrekt om 23.15 uur van Egmond aan Zee (P. Schotsmanstraat); om 23.20 uur van Egmond aan de Hoef (hoek Egmonderstraatweg) en om 23.30 uur vanaf Egmond-Binnen (café Swart). Voor het eerst in de geschiedenis van de Stille Omgang kunnen nu ook dames deelnemen. Het bestuur ver wacht, dat er velen deelnemen. Op donderdag 14 maart is er een vergadering in café Van Schagen te Rinnegom. Er worden 5 vrije reizen verloot, terwijl er ook kaarten verkrijg baar zij.n Aanvang 20.00 uur. Vanaf heden] zijn er ook kaarten verkrijgbaar tot zaterdag 17.00 uur bij J. Tervoort en C. Weijers, Egmond- Binnen; J. Burgmeijer, Rinnegom; J. de Boer, Egmond aan Zee;aE. Hopman» De Bleek; G. Kleverlaan, Egmond a.d. Hoef. Het initiatief van het KVG om een avond te organiseren voor de jeugd van Egmond aan de Hoef is boven alle verwachtingen) buitengewoon goed ge slaagd. Er waren 45 jongeren. Gedurende het eerste deel van de avond gaf de heer Renzema een toe lichting op talrijke problemen, die alle jongeren aanspreken. Na de pauze kon den vragen worden gesteld, van welke gelegenheid velen profiteerden. Vele problemen werden naar voren; gebracht» die door spreker glashelder werden be licht. Wij geloven dat wij namens alle aanwezigen spreken, wanneer wij de heer Renzema en het KVG hartelijk danken voor deze zeer interessante en boeiende avond. Richard en Nico Aelbers Noot van de redaktie. Bovenstaand berichtje van twee jonge mannen van Egmond aan de Hoef geeft te denken. In de plaatsen rondom zien wij jeugdverenigingen, die een groot deel van de hedendaagse problematiek aan de orde stellen, door deskundigen daartoe uil te nodigen. Het Vrouwen gilde te Egmond aan de Hoef gaf de kans aan de jeugd en stelde daarmee een voorbeeld aan allen, die de plicht verzaken, een deel van hun vrije tijd in dienst te stellen van de jonge men sen, die aanstonds 't volle leven ingaan. De belangstelling voor deze bijeen komst bewees, dat de opgroeiende jeugd wil Maar wat wordt hen, vooral in Egmond aan de Hoef, bitter weinig kansen geboden. Waar zit dat in Er wordt zo veel tegen elkaar ingepraat in de gemeenteraad en op ander ter rein. Iedereen denkt het beier te weten. Onderlinge na-ijver is er wel, maar op bouwende aktiviteit zo bitter weinig. Waarom gebeurt er elders zo veel meer Nogmaals, waar zit 'm dat in Wij willen graag uitleg, zowel van ge meentelijke als van kerkelijke autoritei ten. BALLONNENWEDSTRIJD ROND "TORENDUIN" De kinderen, die ballonkaartjes te rug hebben ontvangen van de ballon nenwedstrijd bij gelegenheid van de opening van het bejaardentehuis "To renduin", kunnen deze nog inleveren tot uiterlijk a.s. donderdag bij pastoor Horstman, Torensduin 14. KINDEREN THUIS U kunt er niet tussen uit BEL dan toch die D.A.-DROGIST TANG! Het gaat niet om het bedrag. 't Is nr. 1027. Het is bijna een jaar geleden, dat de boerderij van de familie Ligthart in de Sammerpoider door een felle brand totaal werd verwoest. Het gebeurde op 27 april. Nog nooit had de smalle pol derweg zoveel verkeer te verwerken als in die enkele uren. De brandweer had moeite, om zijn doel te bereiken, maar spuiten hielp toch niet meer. Nu, bijna een jaar later, zijn wij er weer eens een kijkje gaan nemen. Een totaal nieuw bedrijf heeft de plaats in genomen van de oude boerderij, die daar sinds mensenheugenis heeft ge staan. Het is het beeld van de moder nisering, die zich ook hier, hoewel noodgedwongen, heeft voortgezet. Het woonhuis is los gebouwd van de boerderij. In het bedrijf zijn de nieuwste methoden doorgevoerd, ter wijl een luchtverversingsinstallatie er voor zorgt, dat de temperatuur steeds constant blijft. Een 40 stuks vee zijn in de stal ondergebracht. Zij staan aan beide zijden van een loopgang, zodat het voederen der dieren zeer wordt vergemakkelijkt. De dieren aanvaarden hun nieuwe home als een vanzelfspre kendheid, terwijl de heren Ligthart, hoewel zij eerst nog wel even aan de situatie moesten wennen, enthousiast zijn. Mevrouw Ligthart niet minder. Zij is blij, dat alles weer zo snel voor elkaar is gekomen en zij voelt zich in haar nieuwe huis al volkomen; thuis. Toneelgroep „De Spiegel" De toneelgroep "De Spiegel" van Eg mond-Binnen gaat a.s. donderdagavond de inwoners van de Pr. Hendrikstich ting een gezellige avond bezorgen met een blijspel "Ping zei de klok". Dit zelfde stuk kunt U zaterdagavond a.s. om 8 uur in Egmond-Binnen gaan ziert. Zie verder de advertentie in dit Christen Vrouwenbond Bijeenkomst op 19 maart in de Pr. lulianakolonie 's avonds om 8 uur. De rier en mevrouw de Graaff uit Am- 5"dam hebben een reis gemaakt naar .-vinerika en Canada. Zij komen daar van vertellen en vertonen voor de pau ze films en na de pauze dia's. Er bestaan plannen om op 9 mei uit te gaan, 's morgens naar de Keukenhof en 's middags naar Madurodam. Dit mag U niet missen. Op de jaarvergade ring hoort U wat het kost en kunt U zich opgeven. Wij vernemen dat de middenstandsvereniging te Eg mond a. Zee op donderdag 14 maart a.s. 's avonds om 8 uur een zeer be langrijke ledenvergadering houdt in hotel "Duin en Dal"; Er staan verschillende belangrijke aktiviteiten op het programma. Het bestuur en de verschillende aktie- comités rekenen op een. bijzonder goede opkomst, ondanks het feit dat bijna elke zakenman ook 's avonds nog wel weet, wat hij doen moet. Maar dat weet het bestuur ook en de mensen die hun schouders onder een omvangijk werk willen zetten. Aller opkomst is dus dringend ge wenst; dat het kerkeveilingcomité van Egmond aan de Hoef weer plannen heeft tot het houden van een veiling. Deze tra ditionele gebeurtenis zal binnenkort plaats vinden, waarover nadere me dedelingen volgen; dat vrijdag a.s. weer een klaverjasdrive plaats vindt in het Roode Hert te Egmond aan de Hoef. De opbrengst is voor Zeevogels; dat de bloemenkas van Frans Hilbers binnenkort een geheel ander aanzien krijgt. Over enkele weken kunt u daar een lustoord vinden van bloemen en planten, siervazen en, potten en wat dies meer zij; dat op het land op de hoek Vennewa- tersweg/Herenweg te Egmond-Binnen een geheel nieuw bouwplan wordt gecreëerd. Momenteel kan men op De jongste storm heeft problemen op geleverd. Hier een foto van de "strand- afgang" van Bad Noord. Op de top van het duin is het begin nog zichtbaar. De rest is weg. Hierin moet nog hard verandering komen, anders zal Arie de Groot nog verplicht zijn een kabel baan aan te leggen DE^ERSTE ECHTE VISHANDEL Voorstraat 125 - Tel. 1314 een aldaar aangebrachte plattegrond zich reeds een indruk vormen van de plannen, die het aannemersbedrijf G. Tervoort Zonen te Egmond- Binnen zich daar voorstelt te reali seren. Het zal daar een aardige om geving worden, terwijl wij ons voor stellen, dat in het kader van de trek naar het platte land, veel belangstel ling bestaan; dat het caravanpark "De Egmonden" van de heer K. Blok een spectaculaire uitbreiding ondergaat. Momenteel ziet men de zandauto's af en aan rijden om het overtollige zand, dat elders zeer goed is te bebruiken, af te voeren. Er komen totaal 5 eenhe den voor het plaatsen van caravans bij, dat wil zeggen, dat de capaciteit wordt uitgebreid van 200 tot 350 caravans. Er wordt een volleybalveld aangelegd en een kinderbad. Een aan plant van 4600 jonge bomen zal het geheel een fraai aanzien geven, ter wijl het in de bedoeling ligt, dat op de top van een der duinen een res taurant verrijst. Hier wordt gewerkt aan een belangrijk stuk sociaal toe risme, een punt, waaraan in de Eg monden helaas weinig aandacht wordt besteed. Integendeel, men kan voor of tegen zijn, maar feit is, dat de vakantiebesteding in de toekomst door middel van caravan of tent een grote groei zal beleven. Wanneer de Egmonden hier niet de nodige aan dacht aan besïeden, zal onze omge ving op dat punt een minder sym pathieke klank krijgen. Een toeristen plaats moet aan eenieder de moge lijkheden kunnen bieden, die hij zoekt en dat houdt inGrote ver scheidenheid en mogelijkheden; dat de opbrengst van de aktie voor het jubileum van de reddingsbrigade te Egmond aan Zee voorlopig het prachtige bedrag van 2065,16 heeft opgebracht. Hierbij komt nog 15, gestort op een girorekening. In de opbrengst is een gift begrepen van de strandxeploitanten van 600, Ook de middenstandsvereniging zal 250,bijdragen; dat mej. Anneke Zuurbier te Egmond- Binnen dezer dagen slaagde voor het praktijkdiploma boekhouden. Gefeli citeerd. mor 1 pot Uyttewaal Augurken schijfjes 2 blik Groene Erwten met Wortelen jampot Mayonaise nu 99 pak Weekenders (8 st.) nu 59 pak verse Cano's Aviatcur Ontbijtkoek fles Hero Sinas Marsrepen voor Bensdorp Repen voor pakje Dadels voor pakjes Succes Boter Kwatta Repen pak Popla 1000 pak Variate Biskwie nu 89 84 nu 59 98 100 109 69 99 65 89 Donderdag- en vrijdagreklame 0 i.g puikbeste biufjes 78 NU 10 KG BINTJES 2 pond andijvie98 8 flinke Citroenen98 1 flinke krop Slanu 39 1 pond gest. Koolraap 1 pond gesn. Rode Kool 9 Jaffa's voor slechts Wist U dat U bij ons maar betaalt voor 35 kg puikbeste binten Denk om de SPIC SPAN-MAN Ook in de Egmonden komt hij zo maar aan de deur. Haal vlug een nieuw pak Spie en Span 1 Gratis sleutelhanger bij: 3 dikke Venz repen 2 rol Prince Fourré 1 spuitbus Pledge 3 rol Black White 1 Calvé Slasaus 1 fles Mix-cognac, zonder statiegeld 1 Calvé gezins-mayonaise 1 Calvé gezins-frites-saus 2 cups Eyssen Smeerkaas 8 Zandtaartjes, v. bakker Winkel Lceuwenzegel in de nieuwe aluminium verpakking Pindakaas met Honing nu slechts

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1