CONTACT MET DE EGMONDEN Rondvlucht boven deEgmonden U zich dus snel op ReisbureauNoordzee Geelt Geacht dorpsgenoten, Afscheid Kort Nieuws Achillesnieuws ABDIJ EGMOND-BINNEN jonge hennen J. C. E. HELLE, arts Vte? ICtPl BERKHOUT Vrouwengilde Voor alle irisse zomerdronken en lekker koud natuurlijk bij Schotvanger 't Woud 15 MEI 1968 NUMMER 829 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmond aan Zee Egmond aan de Hoef, Burg. Eymaplein 2a Eginonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per ram. Telefoon (02206) 1201 Giro 368954 BU contract belangrijke reductie. ZONDAG 26 MEI A.S. Wij hebben byna 2 toestellen volge boekt. Er zyn nog enkele plaatsen vry. KOSTEN 30,incl. vervoer naar Schiphol v.v. en bezoek aan de wan- delpier. Voorstraat 117, tel. 1253 b.g.g. 1745. Wij wenden ons door medewerking van "Rel Contact" tot U. Zo U in de circulaire, die U inmiddels ontving, heeft kunnen lezen, is het de bedoeling om ONS DORP iets aan trekkelijker te maken voor onze gasten. Voor Egmond aan Zee is dat van groot belang. Wij moeten allen en met elkaar iets tot stand brengen. Volgende week gaan er verschillende mensen, op stap, om U te verzoeken, mee te willen werken voor het kleine bedrag, dat wij U vragen. Laat ze niet zonder resultaat weggaan. Help mee Als allen meedoen komt het voor el kaar. Laat, als alles klaar is, gezegd kunnen worden„Dat hebben wij met ons allen voor elkaar gemaakt". Het is dan iets van het hele dorp, dus ook van U. Wij vertrouwen op uw welwil lende medewerking. De Verfraaiings-commissie B. Blokker, J. v.d. Veer, J. Berkhout, G. Tang, G. M. de Baar en N. H. Willems. INGEZONDEN Dezer dagen kregen veel ingezetenen van Egmond aan Zee een circulaire, waarin zij werden uitgenodigd om voor verfraaiing der Voorstraat een bepaald bedag aan het Verfraaiings-comité te geven. Zonder ook iets ten nadele van dit comité te willen zeggen, vraag ik mij evenwel toch af, of er nu werke lijk geen andere punten in ons dorp zijn die hoognodig aan verfraaiing toe zijn, het Jacob Scholplantsoen bijv. is beslist een aanfluiting. Het onkruid tiert er welig en in de ruim vijf jaar dat dit plantsoen bestaat, is tot op he den twee maal het gras gemaaid. Het duin om de oude watertoren, volliggend met omgehakte dennenbomen is ook al zo'n plaats waar voor een dergelijk comité zeer zeker werk te doen is. Ik maak me sterk dat er zo nog wel een aantal plekjes is aan te wijzen waar men de activiteiten van een dergelijk comité zou prijzen, terwijl 'n feestverlichting aan de Voorstraat, hoe mooi ook, toch alleen maar een straat van ons dorp zou gaan sieren, terwijl de rest der straten naar alle waar schijnlijkheid wel steeds de aandacht zullen houden. Desondanks wens ik dit comité alle goeds toe, maar vraag nog maals beleefd maar dringende, beperk U niet tot een straat. J. Zwart Jacob Scholplantsoen (NOOT VAN DE REDACTIE) Uit dit ingezonden stukje blijkt, dat het gelukkig door gaat dringen in het dorp, dat er iets moet gaan gebeuren. Wij kunnen voor de mensen, die zich voor de verfraaiing gaan inspannen niet anders dan de grootste waardering op brengen. Wij hebben ons met hen in verbinding gesteld en wij kwamen al spoedig tot de ontdekking, dat zij in derdaad de bedoeling hebben, de ver fraaiing van het dorp op alle mogelijke punten aan te pakken .maar alles tegelijk gaat nu eenmaal niet. Wij kunnen echter moeilijk verlangen van de commissieleden, dat zij gras gaan maaien of met takken gaan sjouwen. Dat is een gemeentelijke aan gelegenheid. Maar zij zullen hier toch op in gaan en binnenkort contact hier over opnemen met het gemeentebestuur. Ondertussen organiseert de commis sie zaken, die zij zelf aan kan, zij het met medewerking van alle ingezetenen en dat is noodzaak. Egmond raakt ach terop, wanneer wij ons gaan vergelij ken met andere plaatsen. Daar wordt veel ondernomen maar met mede werking van alle ingezetenen. Dat moet hier ook kunnen, zodat wij niet meer te horen krijgen, dat hier nooit iets gebeurt. Het moet zo wor den, dat men zal zeggen„Hoe doen zij dat eigenlijk in Egmond, ze preste ren het toch maar". Dan kan iedere Egmonder met trots zeggen: „Dat doen wij gezamenlijk". Dat het iets kost, begrijpt iedereen, maar merk je dat op het eind van het jaar? Nee toch. Activiteit merk je altijd en vooral ook de gast van Egmond voelt dat en waardeert dat en daar moet Egmond het voor een groot deel van hebben. NED. CHRISTEN VROUWEN BOND Tijdens de laatste vergadering sprak mevr. Kath. Lannoy. Zij droeg voor uit verschillende kinderboeken. Door haar meeslepende verteltrant zagen we onze kinderjaren herleven. Het was 'n fijne avond. Het reisje naar het Keukenhof ging niet door, wegens te geringe belangstel ling. Op 28 mei is er een landdag van de N.C. Vrouwenbond gewest Noord- Holland-Noord in Hoorn in het park- paviljoen, spreker Ds. J. v.d. Blink uit Baarn. Onderwerp"Het gezin in de branding". Verder zang en declamatie. We vertrekken met de bus van 9 uur uit Egmond aan Zee op eigen kosten. Programma tevens toegangsbewijsf 1,75. Lunchpakket (niet verplicht) f 1,75. Zo vlug mogelijk opgeven bij mevr. Groot, Voorstraat 62. We hopen dat er veel meegaan. U bent op tijd weer thuis. Tijdens de vorige week gehouden feestavond van de Egmondse winke liers- en middenstandsvereniging "Een dracht" te Egmond aan Zee, werd af scheid genomen van de heer A. Duis, secretaris van de vereniging. Zoals be kend zal de heer Duis een moderne supermarkt gaan exploiteren te Pur- merend. De scheidende secretaris werd toegesproken door de voorzitter, de heer G. Gravenmaker, die in het kort de verdiensten van de heer Duis voor de vereniging schetste. Door zijn toedoen is er in het be staan van de vereniging zeer veel ver beterd. In veel situaties, waarvoor de vereniging zich gedurende de afgelopen jaren zag geplaatst, wist de heer Duis door zijn menselijk optreden, waarbij steeds grote ervaring tot uitdrukking kwam, de juiste koers aan te wijzen. Hierdoor is het contact ook in de ver houding tot andere verenigingen en in stellingen belangrijk uitgebreid en ver beterd. De heer Gravemaker belichtte in het kort de werkwijze van de ver eniging en het doel, dat absoluut niet strikt zakelijk alleen is. Veeleer gaat het om de goede verhoudingen in het dorp, waarin elke Egmonder leeft en werkt. Dat daarbij een vooruitstrevend zakenleven een onmisbaar element is, staat vast. Juist hierdoor is de vereni ging in staat, om mee te werken aan de sociale vooruitgang van het dorp. Men is nu meer in staat, om steun te verlenen aan goede initiatieven dan voorheen, alleen omdat het besef dat men niet alleen voor zichzelf, maar voor de gehele gemeenschap werkt, veld gaat winnen. Vele verenigingen moch ten dan ook van de verschillende mid denstandsacties profiteren. Hieraan heeft de heer Duis krachtig meegewerkt en het speet de heer Gra vemaker, dat de vereniging het nu zon der zijn krachten zal moeten stellen. In zijn plaats is een opvolger benoemd, die het werk voorlopig zal voortzetten. Als dank mocht de heer Duis verschil lende cadeaus in ontvangst nemen. Wij vernemen dat op donderdag 16 mei om 8 uur 'n discussie-avond plaats vindt in "Het Gebouw" van de N.H. kerk te Eg mond aan Zee. Onderwerp"Demo nische machten"; dat zaterdag a.s. de grote kerkcveiling te Egmond aan de Hoef plaats vindt. De zaal van Verdegaal zal weer het middelpunt zijn van enthousiaste kooplust, terwijl - en dat moet men goed bedénken - er steeds een sfeer hangt, die de bekende bezoekers niet graag willen missen. Dus houdt deze avond vrij, U zult er geen spijt van hebben; dat zaterdag j.I. een zeer druk bezochte receptie plaats vond in café Swart wegens het kampioenschap van Adel- bert. Vele verenigingsbesturen voer den het woord en ook de oud-voorzit- te, de heer P. Berdee sprak zijn vreugde uit over het behaalde resul taat. Burgemeester Bakker bood na mens de gemeente een bal aan, even als de heer J. Hopman namens het jeugdbestuur. De voorzitter, de heer G. Melker dankte allen, speciaal voor de zeer welkome cadeaus, die in het belang van de vereniging zullen aan gewend worden; dat Lamoraal van Egmont op 26 mei a.s. op concours gaat naar Krasna- polsky te Amsterdam; dat de voetbalvereniging "Zeevogels" in het komende seizoen zeer waar schijnlijk gebruik zal gaan maken van het nieuwe sportveldencomplex aan de Hogedijk; dat de WV Egmond aan Zee op don derdag 16 mei a.s. zijn voorjaars vergadering houdt in café "De Boei"; dat de heer Winter, voormalig ondcr- *vjjzer te Egmond-Binnen, 40 jaar by onderwijs is. Op vrijdag 17 mei in de land- en tuinbouwschool, óranjelaan te Castricum een receptie plaats vinden om 11.15 uur; dat er in de Egraonden geleurd wordt met een leesportefeuille, waarop re clame kan worden gemaakt. lierbij ^tordt gebruik gemaakt van de naam f^Baiffeisenbank. Maar deze heeft er aosoluut niets mee te maken, 't Is maar dat U het weet. dat de deelname voor de "Achilles"- wandeltocbt op 23 mei voor leden en niet-leden is. Opgave bij de heer Sloof, Pr. Hendrikstraat 14. Opgave kan ook op de dag zelf bij het startpunt, plein v. Speykschool. Afstanden van 8-11 jaar 10 km, 12-15 jaar 15 km, boven 16 jaaf 30 km. Starttijd van 10.30 tot 12.30 uur. Het nieuwe interieur van IFA-zelfbedie- ning Fr. Groot aan de Ankerstraat te Egmond aan Zee. Het is een zeer ruime WIST U DAT D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 ALLE BRUYNZEEL WASSOORTEN VERKOOPT Wij maken de adspiranten die aan de wandeldag deelnemen er op attent dat ze om 10.15 uur op het plein van de v. Speykschool aanwezig dienen te zijn, dus niet bij het gymnastieklokaal. Zondag 9 juni neemt de vereniging deel aan de turndag te Schagen, deel genomen wordt met een grote groep meisjes. Zaterdag 29 juni worden de jeugd- vaardigheidsproeven gehouden, adspi ranten van 8-12 jaar, die hier aan meedoen dienen echter de wandeltocht van 10 km mee te lopen. (Zie verder onder "Kort Nieuws") zaak met een moderne inrichting, waar in de winkelende huisvrouw ach zeker thuis zal voelen. Enkele weken geleden schreven we over het nieuwe interieur van snackbar "De Vuurtoren" van de hr. S. Koomen aan de Smidstraat. Hier een plaatje van de keurige uitvoering, waarin de heer Koo men en zyn vrouw een belangrijk aan deel hebben. GEEN SPREEKUUR Het spreekuur van de burgemeester van dinsdag 21 mei te Egmond a. Zee en van woensdag 22 mei te Egmond- Binnen komt te vervallen. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zaterdag 18 mei Fupillen: Duinranders a - Zeev. a 1.30 Duinranders b - Zeevogels b 1.30 uur. Vertrek beide om half één per fiets Programma zon19 mei Zeevogels 1 - Unity 2.30 u. Zeevogels 2 - Unity 2 1 uur Jun. Adelbert 1 - Zeevogels 1 12 uur Adelbert 2 - Zeevogels 2 12 uur Door familie-omstandigheden zijn twee plaatsen vrij gekomen voor de reis naar Dieburg. Liefhebbers kunnen zich op geven bij de hj^^C. de Raadt, Juliana- weg voor zonc^Rvond a.s. HOOG WATER - EGMOND A. ZEE Woensdag 15 5.40—18.10 Donderdag 16 6.30—19.01 Vrijdag 17 7.25—19.58 Zaterdag 18 8.27—21.05 Zondag 19 9.38—22.16 Maandag 20 10.51—23.27 Dinsdag 21 0.03—12.20 (dood-tij) Woensdag 22 0.34—13.04 Donderdag 23 1.32—13.59 BRIDGECLUB „DE EGMONDEN" De leden worden attent gemaakt op de kerkeveiling a.s. zaterdag. Ook onze club komt voor geldelijke steun in aan merking. Toon uw belangstelling dus. PLATTELANDSVROUWEN Op 9 mei j.1. maakte de afdeling een uitstapje met als einddoel de Bonds- beurs in Rotterdam. Met de bus van de heer Kareis vertrok men om 8 uur uit Egmond. Onderweg dronk men ge zellig koffie en in Rotterdam vond 't eerste bezoek plaats aan het oude zak kendragers huisje, waarin volgens oude traditie nog tin wordt gegoten. Hier kon men een fraaie collectie antieke tinvormen bewonderen. Natuurlijk stond ook een ritje met de Metro op het pro gramma. Daarna het hoofddoel van de reis, de beurs Naast alle moderne keukens, kachels etc. etc., dient te worden vermeld de prachtige handwerken, die hier waren bijeengebracht door de afdelingen, waar onder één van mevr. de Jager-N ieuwen- huizen van onze afdeling, de mode show en een voorstelling van de IJsel- meerpolder-verenigingen met eigen krachten. Wel vermoeid maar zeer vol daan vertrok men om half vijf uit Rot terdam voor de terugreis die in Nieuw- Vennep voor een heerlijk diner werd onderbroken. Dank aan allen, die zich de moeite hebben gegeven deze dag te doen slagen en dit geldt zeker voor de heer Kareis, die met al onze wensen rekening heeft gehouden. deelt aan zijn patiënten mede, dat met ingang van 15 mei 1968, de regeling van de apotheek wordt veranderd. De medicynen en verwijskaarten kunnen uitsluitend aan de voordeur afgehaald worden VAN MAANDAG t/m VRIJDAG 's morgens van 11.00 - 12.00 uur en 's avonds van 7.00 - 7.30 uur. Lege doosjes en flessen, die gevuld moeten worden, kunnen in het oude kastje geplaatst worden. Aanvragen voor huisbezoek voor 9.00 uur 's morgens. Voorstraat 125 Telefoon 1314 Wij willen U herinneren aan de jaarlijkse Bedevaart naar Heiloo op donderdag 16 mei a.s.. De dagbedevaart begint om 10 uur en de avondbedevaart om 7 uur. De intentie luidt"Dat wij als gelovigen de weg mogen gaan, die in deze tijd de juiste is voor gezin en maatschappij" Ieder gaat op eigen gelegenheid. TUINKEURING Zaterdag 11 mei j.1. vonden de 1ste tuinkeuringen in de Egmonden plaats, georganiseerd door de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De jury was van oordeel, dat het geleverde werk van onze siertuinliefhebbers speciaal in Egmond aan Zee over het algemeen van een iets lager gehalte was dan de voorafgaande jaren. Van de 12 best geklasseerden in deze eerste ronde zijn er slechts 4 woonachtig in Egmond a. Zee en de 8 overigen in Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen. Hieronder volgen de namen van de eerste 12 uitblinkers C. Aberkrom, Egmond aan Zee, Zr. Korse, Egmond-Binnen, J. v. Eek, Eg mond a.d. Hoef, J. G. Baltus, Egmond- Binnen, M. Niele, Egmond-Binnen, mevr. Horstman, Egmond aan Zee, R. H. de Jongh, Egmond a.d. Hoef, J. v. Heyum, Egmond a.d. Hoef, J. Zwart, Egmond aan Zee, N. Schuit, Egmond- Binnen, S. Boom, Egmond aan Zee en J. Admiraal, Egmond a.d. Hoef. De 2e keuring wordt in de maand augustus gehouden. K.WJ.-VERENIGING EGMOND A.D. HOEF De j.1. zaterdag gehouden actie t.b.v. de K.W.J.-vereniging is een groot suc ces geworden. Er was gerekend op 250,netto-winst. Maar dit bedrag is ver overtroffen, het werd namelijk 565,totaal. Onze hartelijke dank aan de inwo ners van Egmond a.d. Hoef. Als donateur hebben zich al 5 mensen opgegeven. Jeugdleden zijn er nu pl.m. 40, maar het kunnen er 250 zijn Jongens en meisjes, het is voor jullie allemaal, geef je dus op als lid. Nog een verduidelijkingde K.W.J. is voor en door jongeren opgezet en is voor alle gezindten. Geeft u dus al len op als lid van de K.W.J., leeftijd van 14 tot 21 jaar. Het actie-programma 25 mei a.s. groots dansfeest in café "Het Roode Hert" met medewerking van de beatband SQ '66. 9 juni a.s. voetbaltournooi in Assen delft Supporters, komt in grote getale naar Assendelft. Na afloop een gezel lig dansje. Dames let op ook jullie kunnen voet ballen. De afdeling Egmond aan de Hoef gaat een damesvoetbal-tournooi organiseren. Het Bestuur

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1