CONTACT MET DE EGMONDEN ER WORDT BEKEND GEMAAKT Egmond aan Zee krijgt nieuwe sporthal BERKHOUT Kort Nieuws Heerlijke zomerdranken en lekker koud heeft natuurlijk voor U Schotvanger 't Woud 12 JUNI 1968 NUMMER 833 Uitgave Drukkerij Belleman, Egtnond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. B(j contract belangrijke reductie. Er wordt bekend gemaakt, dat zater dag 15 juni a.s. te Egmond aan Zee, een groot concours wordt gehouden van "Dorps- en Stadsomroepers" en het gaat om het predicaat "le omroeper van Nederland". Zegt het voortZegt het voort Nog nooit werd het eerder in Ne derland vertoond en voorzover bekend ook niet ergens anders op onze aard bol. Uitgerekend in Egmond aan Zee werd hei idee geboren en wel in het brein van de heer Th. Hilbers, direc teur van de VW. Als wij hem vragen, hoe het staat met de organisatie, dan slaakt hij een diepe zucht en kijkt alsof hij zeggen wil"Was ik er maar nooit aan begonnen". Maar hij is er aan begonnen omdat hij bijna elke dag het feest voor zich zag, als hij, starend door de kleine rui ten van het VW-bureau, onze levens echte eigen omroeper Ares Gravenma ker zag lopen. Het liet hem niet meer los. Als hij toen wist, hoeveel reacties hij alom in den lande zou uitlokken, dan had hij zich nóg wel een paar keer bedacht maar het zou er toch van gekomen zijn. Zaterdag is het dan zover. De tele visie heeft er al aandacht aan besteed en zal dat zaterdag ook doen. Ares Gravenmaker zelf heeft voor de came ra's van Willem Duys de beste reclame gemaakt. Heel Nederland kon horen, hoe hij in onvervalst Egmonds het feest aankondigde, waarop een veertig-tal om roepers uit ons eigen land in Egmond aan Zee komen schreeuwen en galmen. Voor de vuist weg noemde hij Willem Duys meteen zijn broer. Het gebeuren vindt plaats op de Voorstraat en begint 's middags om 1 uur. Gedurende bijna vier uur zullen de omroepers hun kelen schor kunnen scheeuwen en hun kreten zullen door een deskundige jury worden beoordeeld op dat gehalte, waarover de omroepers zelf waarschijnlijk nog nooit gedacht hebben. Maar dat hindert niet. Het gaat om de manier waarop zij gewoonlijk in eigen streken het meer of minder schok kende nieuws bekend maken. En dat moet op de meest originele wijze. Het zal een kleurrijk vermaak worden, want het is niet onwaarschijnlijk en er wordt zelfs ernstig rekening mee gehouden, dat de verschillende gemeenten, waar van een omroeper naar hier komt, ook de eigen gemeentekleuren meenemen. Er wordt nog extra bekend gemaakt, dat het de wens is van de organisatie, alle vlaggen uit te steken, die men in huis liceft en liefst de hele dag. Zegt het voort, zegt het voort De evenementen-commissie gaat zeer spannende dagen tegemoet. Geeft zo veel mogelijk medewerking, want zij doet dit zeer omvangrijke werk ook voor U. Let speciaal op de oproep, die de WV hieronder plaatst, want de ontvangst van de omroepers en de be kendheid van Egmond aan Zee hangen voor een groot deel van U af. Werkt U mee Hartelijk dank. OPROEP De VVV Egmond aan Zee doet een beroep op haar leden om voor de nacht van zaterdag op zondag 15 - 16 juni een aantal 1- en 2-persoons kamers be schikbaar te stellen. Daar op het concours voor stads- en dorpsomroepers ook een aantal vlagge- dragers (met de eigen gemeentevlag) de deelnemende omoepers zullen vergezel len, wordt een beroep op de leden ge daan om voor de nacht van zaterdag op zondag 1- en 2-persoons kamers met ontbijt gratis, of tegen vergoeding ter beschikking te stellen. In verband met het afronden van de organisatie is spoedige opgave gewenst, waarvoor wij U zeer erkentelijk zijn. In de vorige week werd door het stichtingsbestuur; "Sporthal Egmond" een bijeenkomst belegd, waarop de di verse verenigingsbesturen, vertegenwoor digingen van scholen en andere instel lingen waren uitgenodigd. Onder leiding van voorzitter P. L. Zwart werden de diverse werkzaamhe den, vorderingen en doelstelling uiteen gezet. Het werd de aanwezigen duide lijk, dat de stichting van de sporthal, die in deze omgeving een soort cen trumfunctie moet gaan vervullen, reeds tekening begint te krijgen. Het is het bestuur er om begonnen, de werkzaam heden zo snel mogelijk te laten verlo pen, zodat de bouw spoedig kan begin nen. Gestreefd wordt naar het voorjaar 1969. De bouw duurt zeker 4 maanden. De cijfers op de overgelegde begro ting laten op niet mis te verstane wijze zien, dat de stichting van de sporthal ongeveer 650.000,gaat kosten. In deze begroting is ook een bedrag van 25.500,opgenomen voor sporttoe- stellen e.d. De financiering heeft het bestuur zich als volgt ingedachtDoor subsi dies van NSF 50.000,van MRCM 76.000,(gewijzigd bedrag); Prov. Bestuur N.H. 20.000,—; K.N.V.B. 5.000,Hoogovens 1.000, Door schenking van gemeente 80.000,- (was geraamd op 95.000,met ren te van 80.000,daar dit bedrag reeds eerder beschikbaar was). Van be volking en toeristen 23.000, Het totaalbedrag komt op 255.000, De kosten tot nu toe bedragen 636.000,zodat er een lening afge sloten moet worden van 381.000, voor welk bedrag de gemeente zich ga rant zal stellen, zoals in de raadsver gadering van maandag j.1. besloten. De exploitatiekosten bedragen 60.000,- per jaar, in welk bedrag ook het sa laris van een aan te stellen beheerder is begrepen van 15.000,Overige kosten voor verwarming, verlichting, rente en aflossing enz. De baten worden gevormd door bijdragen van scholen, verenigingen 17.000,huur van de hal, toeschouwers, opbrengst evene menten, reclames, exploitatie restau rant enz. De sporthal gaat er komen, de raad heeft het goedgekeurd. In de vergade ring werd echter gestreden om de 15.000,rente, die het bedrag van 80.000,met zich meebracht, wan neer dit eerder aan het stichtingsfonds ter beschikking was gesteld. De burge meester was hier echter niet voor, daar de rente van geld, dat nog niet aan andere doeleinden is uitgegeven, nor maal ten goede komt aan de eigenaar, in dit geval de gemeente. Dit betekent, dat de stichtingskosten met dit verschil stijgen, terwijl ook de bouwrijpe grond 20.000,meer kost. De hal wordt gebouwd nabij het ge meentelijk sportpark. De watertoren en het duin gaan verdwijnen, zodat er een grote ruimte vrij komt. Ook zal er een parkeerterrein worden aangelegd. Voorstraat 125 ZEEVOGELS-NIEUWS Maandagavond 17 juni a.s., aanvang 8 uur, bijeenkomst voor alle leden van Zeevogels, lceftyd vanaf 16 jaar, in "Het Roode Hert". Men wordt dringend verzocht te komen. Het Bestuur "LAMORAAL VAN EGMONT" Het bestuur van "Lamoraal van Eg- niont" nodigt alle muziekniinnende in woners van de Egmondcn het bijwonen van het Ereconcert wjRater- dagavond 15 juni a.s. om 20.30 uur in de grote zaal van de heer Verde- gaal. Dit ereconcert staat in het teken van de grote successen, behaald op het bondsconcours te Amsterdam od^^ mei j.1. De toegang, uitsluitend voi^^erso- nen boven 16 jaar, is gratis. i*et be stuur rekent op grote belangstelling. Gezellig samenzijn met 'n dansje na afloop. Wij vernemen dat de collecte van het .Rode Kruis in Egmond aan Zee 1.231,heeft op gebracht. Namens het comité hartelijk dank aan alle medewerkers en ge vers. Onderstaande adressen nemen uw gift nog gaarne in ontvangst Mevr. v. Duin, Watertorenweg 21; de heer Stobbe, Pr. Hendrikstraat 31; mevr. De Jongh, Zeeweg 60 en mevr. Witkamp, Churchill-laan; dat de heer G. Jaspars, hoofd van de r.k. school zyn eigen schoolblad heeft uitgegeven. Dit is voor het eerst, dal wij een blad van deze school zien. Het werkje ziet er goed ver zorgd uit en het doel van de samen steller is, meer contact te onderhou den met ouders. Als wij ons niet ver gissen, geven alle scholen van Eg mond aan Zee zo'n blad uit, terwijl wij die van enkele scholen regelma tig ontvangen. Wij houden ons gaarne op de hoogte; dat de voetbalvereniging Egmondia het komende weekend uit gaat naar Val kenburg. Reisbureau Noordzee ver zorgt de reis. O.a. is er ook een trip naar Altenahr (Dld.); dat in het komende weekend ook de kemis t.b.v. de bejaarden van Egmond aan Zee plaats vindt. Plaats van ge beuren Waaigat; dat de begrafenis van dr. E. D. Spel berg niet zoals in sommige bladen vermeld op woensdag plaats vindt, maar op donderdag 13 juni op de begraafplaats van de N.H. Kerk te Egmond aan de Hoef. De rouwdiens' begint 's middags om half twee in de slotkapel. Dominee Spelberg heeft vroeger te Egmond aan de Hoef ge woond en was daar de geestelijke lei der van de Ned. Herv. Gemeente. Hij is de oprichter van de VPRO; dat aan de lagere Agrarische school te Castricum de volgende Egmonders zijn geslaagd. Voor landbouw T. v. Ham te Egmond aan Zee; voor tuin bouw E. Hopman en P. Hopman te Egmond aan de Hoef en A. Tromp te Egmond-Binnen; dat de hoogste klassen van de o.I. school van de gemeente Egmond-Binnen op 19 juni a.s. een driedaagse reis naar Putten maken. Het vervoer is uniek geregeld, dit doen de ouders van de leerlingen met hun auto; dat Nienke Jaquet van de o.I. De Ruy- terschool te Egmond a. Zee geslaagd is voor het toelatingsexamen voor het Gezellige braderie te Egmond aan Zee De Voorstraat te Egmond aan Zee heeft nog nooit zo'n gezellige sfeer ge kend als tijdens de woensdagavonden van dit seizoen. Voor het eerst vond daar afgelopen woensdag de avondbra derie plaats en vanavond, over enkele uren dus, gaat het weer gebeuren. Voor de eerste openingsavond trad drumband "Van Speyk" op, waarvan het kleinste lid, Wilma de Boer de voo1" haar te grote schaar hanteerde, om het lint door te knippen, dat de toegang tot de braderie afsloot. Langs de Noordzijde van de Voor straat waren zo'n vijftigtal kramen op gesteld, waarop de Egmondse zakenmen sen hun waren aan de man brachten. De stemming was zo goed en de sfeer zo gezellig, dat men er al spoedig van overtuigd was, dat dit nou juist iets was, wat aan de toeristische sfeer nog had ontbroken. Door de verlichting, die voor het eerst dit jaar boven de Voor staat is aangebracht, kreeg het geheel ook nog een zekere romantiek, die men alleen in de avonduren kan bereiken. Deze verlichting wordt voor een zeer groot deel door de standhouders opge bracht, zodat markt en verlichting nauw met elkaar samenhangen. En juist door de verlichting werd de avondbraderie weer mogelijk, daar dit bij een donkere Voorstraat als uitgesloten moet worden geacht. Een plan, dat al jaren in de pen zat, is eindelijk werkelijkheid ge worden. Men zou de gezellige sfeer, zonder auto's, brommers en motoren, niet meer willen missen. Elke woensdag avond tijdens het seizoen is het weer zo ver. WIST U DAT D-A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 OOK BABYSCHALEN VERHUURT HANDBAL EGMONDIA Op het door Meervogels georgani seerd handbal-tournooi gelukte het de junioren de eerste prijs te behalen, ter wijl de adspiranten met een dikverdien" 2e prijs naar huis terugkeerden. ^P*r is maandag 18 juni trainen. Ver zamelen Meeuwenlaan. Tevens deelt het bestuur mee, dat voor de afdeling He renhandbal nog enige leden vanaf 17 ^^^j^eplaatsMcunnen worden. Brand op het strand Maandagmorgen vroeg ontdekte de heer C. Zwart brand in de strandkassa van het strandbedrijf "Noordzeebad" (eigenaar de heer Kockx). De snel ge alarmeerde brandweer moest toezien hoe de kassa een prooi der vlammen werd, maar kon het paviljoen behouden. De gehele administratie van verhuurde strandhuisjes ging verloren, terwijl een groot aantal sleutels e.d. waardeloos werden. Gisteravond h ebben 2 jongens een vermiste trommel gevonden, waarin re serve-bonboekjes. De trommel lag in het zand, onder een der huisjes. Hier door wordt het vermoeden gewettigd, dat iemand 's nachts in de strandkassa is geweest en de trommel heeft meege nomen. Met moedwil of door onvoor zichtigheid heeft hij daarbij brand ver oorzaakt. BRIDGECLUB "ONS GENOEGEN" A 1 Hopman - van Pel 48 2 Dekker - de Goede 477z 3 mevr. Slotboom - Verbrugge 45Va 4 mevr. Zwaan - Suurbeek 43 Vz 5 Stikvoort - v.d. Linden 43Vz 6 de Ruiter - Zwaan 40 7 Familie Roos 35 8 mevr. Kingma - Gouda 327e B 1 Westerwal - Satniker 29Vz 2 - Horio - Kareis 28 3 Ds. Brandjes - Erkelens 24Vz 4 Familie v.d. Molen 23 5 Ds. v.d. Berg - Brak 217t 6 Prins - Glas 2172 7 Dekker - Visser 20 EGMOND UIT DE LUCHT GEZIEN „Ardstikke mooi", zei Ares Graven maker, roemrucht omroeper van Eg mond aan Zee, na afloop van de vlieg tocht boven zijn Derp en vanuit de lucht keek hij in de Voorstraat, waarin hij zaterdag op eigen bodem in het krijt treedt tegen 40 collega's. Het initiatief van reisbureau "Noord zee" verdient een vervolg. De belang stelling was groot, pl.m. 70 mensen na men deel. Het was mooi helder weer, dus het zicht was goed. Voor velen duurde de trip te kort (voor sommigen te lang), maar men kreeg een prachtige indruk van eigen omgeving. De trips die het reisbureau ook tij dens het seizoen organiseert, zullen ze ker aftrek vinden. Murmellius Gymnasium, voor het MAVO onderwijs te Alkmaar Gerrit de Ridder en Pieter Visser en te Hei- loo Harry Harms en Andrea Tuinen- burg; dat de gym.ver. Achilles te Schagen een zeer goed figuur heeft geslagen op de turndag van het K.N.G.V. Met succes namen zij deel aan de diverse demonstraties. Zij werden met een beker beloond; dat tijdens de "jongste jaarwisseling" de vlaggestok van het Wit-Gele Kruis te Egmond-Binnen door onbekenden is weggehaald. Het bestuur heeft na enige tijd moeten besluiten tot ver vanging over te gaan, waarmee een bedrag van 45,is gemoeid. Aan de daders wordt verzocht dit bedrag alsnog te vergoeden; dat dc Princeruiters zaterdag 8 juni j.1. op het gehouden streekconcours te Eg mond a.d. Hoef een eerste, tweede en zesde prijs behaalden. Met klavertje vier werd eeo 3 e prijs behaald. Het volgende concours voor pony's is 29 juni in de Starnmeer en voor paarden en pony's op 20 juli te Bergen. HOOG WATER EGMOND AAN ZEE Woensdag 12 Donderdag 13 Vrijdag 14 Zaterdag 15 Zondag 16 Maandag 17 Dinsdag 18 Woensdag 19 4.37—17.10 (Sping-tij) 5.29—18.02 6.21—18.51 7.14—19.43 8.07—20.37 9.05—21.35 10.04—22.34 11.04—23.31 (Dood-tij) Donderdag 20 0.0500.20 Het lage water is ongeveer 8 uur na de hierboven aangegeven tijden. EGMONDIA-NIEUWS Op de zaterdag en zondag j.1. ge houden adspirantendag te Alkmaar wis ten 2 elftallen van Egmondia het fel begeerde speldje te winnen. Met groot machtsvertoon wisten zij hun concur renten achter zich te laten. AUTOPUZZELRIT De VW Egmond-Binnen organiseer1 op zaterdag 15 juni de eerste puzzel- rit van dit seizoen voor auto's, moto ren en brommers. Er wordt in drie klassen gereden en het gaat om de wis selbekers. Verder zijn er veel andere prijzen. De volgende ritten zijn op 13 juli en 3 augustus. VISWEDSTRIJD VISCLUB "DE EGMONDEN" Op 8 juni j.1. van 2-5 uur visten de leden in de Wimmenummervaart op paling. Ondanks dat het hard regende, hadden vele leden de moed de elemen ten te trotseren. Diverse palingen vielen in het natte gras en gingen verloren. De heer Hottentot was deze middag de grote man. De uitslag1 S. Hotten tot; 2 J. Bos; 3 C. van Pel; 4 S. Hop man; 5 H.Wijker; 6 J. Peetoom. Doornat en verkleumd haastten zich allen om 5 uur huiswaarts.

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1