CONTACT MET DE EGMONDEN De raad nam het niet langer meer Essogas en abonnementen heeft Schotvanger 't Woud Kort Nieuws Egmond bouwt aan sporthal 10 JULI 1968 NUMMER 837 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderttraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Egmood aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Burgemeester en wethouders van de gemeente Egmond-Binnen moesten tij dens de laatste vergadering veel kritiek van de raadsleden aanhoren. Waar het de raadsleden vooral 0111 ging, was het feit, dat allerlei afspraken, besluiten en aanbevelingen tot nu toe niet of ten dele waren uitgevoerd, terwijl de raads leden door B W niet op de hoogte werden gehouden, wanneer er onver hoopt stagnaties waren opgetreden. De raad verweet B W gebrek aan res pect. Een groot aantal punten, zijnde de in het verleden gemaakte afspraken, werd B W ter hand gesteld. De heer J. IJ kei stelde vele vragen, waarop hij zondermeer een duidelijk antwoord ver langde, welke hij slechts ten dele of na een moeizaam debat iets duidelijker kreeg. Ook het feit, dat de pers voor de voorlaatste vergadering niet was uitgenodigd, terwijl er voor de laatste vergadering slechts een telefonische boodschap werd doorgegeven op de dag zelf, zonder dat de pers in de gelegen heid was, de agenda nader te bekijken, werd bekritiseerd. Ook de aanleg van de verlichting op het nieuwe sportveldencomplex was 'n geschilpunt. B W zijn van mening, dat de jeugd hier zelf veel kan doen. De heer IJ kei noemde dit een taak van de gemeente. Wethouder Groot zei ten slotte, dat de gemeente het wel zal doen, terwijl wethouder Apeldoorn op dat punt even later weer wat onduide lijker was. De raad werd er niet veel wijzer van. De heer S. Vermeent vond die verlichting maar een duistere zaak. Misschien komt er binnenkort meer licht in deze zaak, wanneer er een ge sprek met "Zeevogels" heeft plaats ge vonden. Ernstige waarschuwing Vele inwoners blijven tot nu toe in gebreke waar het de opgave van gas ten betreft aan het politiebureau. Dit verzuim wordt als een ernstige inbreuk op de verordeningen gezien. Wanneer blijkt, dat na deze publicatie nog niet aan deze verordeningen wordt voldaan, dan ziet de politie zich genoodzaakt maatregelen te nemen tegen hen, die in gebreke blijven. Rijkspolitie Egmond aan Zee EEN VERSLAG, EEN OPMERKING EN HET RESULTAAT 7 HOORNS! In ons verslag van het drumband- concours te Schoorl, waaraan ook onze eigen drumband "Van Speyk" deelnam, werden de resultaten beschreven, die deze jonge band aldaar had geboekt. Het puntenaantal had hoger kunnen zijn, wanneer de hoornblazers in staat waren geweest, alle noten te "nemen", die de muziek aangaf, maar dit was niet mogelijk, omdat de zeer oude, overge nomen instrumenten het lieten afweten. Wij schreven toen tussen de regels door, dat daar heel spoedig iets aan gedaan moest worden, want die jongens verdienen het. Wij wisten op dat mo ment niet, hoeveel reactie deze regels zouden uitlokken. Deze week werden wij door een enthousiast bestuurslid op gebeld en hij deelde ons mee, dat zij in één gift vijf nieuwe hoorns kregen aangeboden, even later gevolgd door 'n bedrag voor nog een hoorn. Dat waren er zes. Ongeveer een uur later belde hij weer"wij hebben er nog een gekregen", was de enthousiaste uitroep. Dat waren er zeven. Wij vroe gen toen, hoeveel er nodig waren. "Acht", was het antwoord, maar die durven wij er nu wel bij te bestellen. Wij zijn er trots op, dit mee te kunnen delen. De achtste komt er ook, daar zijn wij zeker van. WIST U DAT DA.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 LETTERLIJK ALLES OP BABY- GEBIED VERKOOPT! Wij vernemen dat op de loten, die verkocht worden t.b.v, de o.k. kerk en pastorie een onjuistheid voorkomt. Er staat, dat de hoofdprijs een antieke ladenkast is (buikmodel). Dit moet zijn "een ladenkast, antiek model". De kast is er niet minder mooi om; dat in het afgelopen weekend een ern stig ongeval plaats vond aan de Eg- monderstraatweg. Twee bromfietsen kwamen frontaal met elkaar in bot sing. De 50-jarige mevrouw J. Kroe- se uit Westzaan werd levensgevaarlijk gewond. De 17-jarige W. Scholten en de 18-jarige S. Valkering liepen een hersenschudding op en diverse andere verwondingen; dat de leerlingen van de Trompschool te Egmond aan Zee, die dit jaar de school gaan verlaten, een heus af scheidsdiner kregen aangeboden, dat bijzonder in de smaak viel. Niet om het diner, maar om het persoonlijke karakter is dit afscheid bijzonder waardevol en het zal voor deze leer lingen een aangename herinnering blijven gedurende hun hele leven, aan de school, waarop zij hun grond slag kregen; dat de kindercrèche by de r.k. kerk te Egmond aan Zee zeer goed voldoet. Vele ouders brengen hun kinderen daar, terwijl zij zelf de mis (onge stoord) kunnen bijwonen. De leidsters van de crèche vragen om nog wat meer speelgoed. Wie heeft er nog wat liggen? Zij zijn u er dankbaar voor; Een felle brand verwoestte in korte tijd de boerderij van de heer Hopman in de Egmondermeer. Het hooi was juist geheel binnengehaald en de hooi- dat de toepassing van de bijstandswet voor velen nog een groot vraagteken is. Vanuit de gemeente Egmond-Bin nen is nu het initiatief genomen, hierin opheldering te brengen. In het "Contact" van deze week is een pagina opgenomen, waarop een voerige uiteenzetting wordt gege Wij raden eenieder aan, deze zeer belangrijke publicatie te bewaren en goed te raadplegen. De steller van deze uitleg verdient hiermede veel waardering. Hoewel de toepassing der wet per gemeente kan verschillen, zal de gegeven voorlichting in grote lijnen overeenkomen met die in an dere gemeenten; dat Egmond aan de Hoef tijdens het komende weckend in kermissfeer is. Op het plein aan de Egmonderstraat- weg worden de diverse vermakelijk heden reeds weer opgebouwd. De kermis trekt steeds grote belangstel ling, zowel van de zijde der gasten als van de inwoners. Traditioneel wil het weer nog al eens tegenwerken, maar uitzonderingen zijn niet uitge sloten; dat reisbureau "Noordzee" sinds kort is aangesloten bij de ANVR, wat zeg gen wil, dat dit bureau alle facilitei- fen geniet en alle mogelijkheden in houdt, als alle andere bonafide reis bureaus; dat de o.k. pastorie momenteel dras tisch onderhanden wordt genomen. Het aannemersbedrijf Gebr. L Th. de Graaff voert de werkzaamheden uit. Een rem op de werkzaamheden is het feit, dat een der firmanten, de heer Doms de Graaff plotseling in het ziekenhuis moest worden opge nomen. Van harte beterschap; dat de heer Reinier Groot te Egmond aan de Hoef met een van zyn dui ven een groot succes boekte. Zondag morgen om 7.15 uur klokte hij een kopduif. Het beestje kwam uit Bar- celona aanvliegen en had vrijdagmor gen 6.30 uur een afstand afgelegd van 1270 km. Het weer was onder weg slecht. Landelijk zal de heer Groot in deze wedstrijd de 32e plaats bezetten; dat de Provinciale Bibliotheekcentrale te Haarlem deze week een openbare bibliotheek opent te Egmond aan Zee in het bijzaaltje van het o.k. verenigingsgebouw. De uitlening ge schiedt zowel voor gasten als Eg- monders. Het bestuur zegt verheugd te zijn, dat met de groei van het aan tal inwoners ook de voorzieningen op cultureel en ander gebied groeien; (Men leze de advertentie). dat alle 71 leerlingen van de vier scho len van Egmond aan Zee, die aan het verkeersexamen deelnemen, zijn ge slaagd. Burgemeester Bakker teikte hen de diploma's uit; blazer stond nog tegen het pand. Van af 't weiland zag de heer Hopman, hoe zijn boerderij plotseling brandde. Er viel niets meer te redden. DE RIJKSPOLOTEKAPEL TREEDT OP. In het kader van de seizoenevene menten treedt a.s. donderdag 11 juli te Egmond aan Zee de Rijkspolitieka- pel op. Deze Rijkspolitiekapel bestaat uit een harmonie-orkest van 54 perso nen en een drumband van 29 personen. De dirigent van de Rijkspolitiekapel is de res. Kapitein der Rijkspolitie H. Ch. Hoogervorst. Behoudens de dirigent be- staat de gehele kapel uit amateurmusi ci. Nagenoeg iedere week komt de ka pel bij elkaar, hetzij voor een optreden in den lande, hetzij voor repetitie. De amateurmusici van deze kapel zijn Rijkspolitieambtenaren, die overigens normaal politiewerk verrichten. Zij wo nen door geheel Nederland verspreidt, o.a. in Maastricht, Heemstede, Dedems- vaart, Driebergen en Egmond aan Zee (wachtmeester Ras), om zo maar wat plaatsen op te noemen. De repetities vinden plaats te 's-Gravezande in lo kaal "De Brug", waar ook de berg plaats is voor het muziekarchief en de instrumenten. De bedoeling van de Rijkspolitiekapel is om de verhouding politie - publiek te verbeteren ofwel te verstevigen. Men ziet in de Rijkspoli tiekapel de "politie" in een andere hoe danigheid dan normaal en het betekent dal zij op cultureel terrein haar steentje kan bijdragen. Wanneer de kapel donderdagmiddag om drie uur aan de grote rondgang door het dorp begint, zal eerst een of ficiële ontvangst door het gemeentebe stuur voor het raadhuis plaats vinden. Hierbij zijn ook aanwezig overste Cam- maert van het district en de comman dant van de groep Bergen, adjudant Duuster, terwijl de commandant van het corps Egmond aan Zee, opperwacht meester De Jong zijn corps vertegen woordigt. Daarna wordt er een bezoek gebracht aan de inwoners van de Prins Hendrikstichting, Torenduin en Troel- straoord. 's Avonds om half acht ver zorgt de kapel op het Dorus Rijkers plein een populair openluchtconcert. De toegang is geheel vrij. Iedereen, gasten, inwoners en belangstellenden uit wijde omgeving, is van harte welkom. Dit mag u niet missen. Het drie-en tachtig man sterke orkest is tot zeer veel in staat en brengt een repertoire van zeer populaire werken. Hiernaast de oude pastorie van de o.k. kerk te Eg mond aan Zee. Aan het interieur wordt momenteel hard gewerkt, om aan het eind van dit jaar bewoon baar te kunnen zijn voor pastoor Horstman en zijn gezin. Wat er dit jaar is losgeslagen in Egmond aan Zee, heeft zich nog nooit vertoond. Het dorp bruist van energie en praktisch iedereen voelt aan, dat men gezamenlijk tot grote dingen in staat is. Dit geeft de burger moed en voor de mensen, die zich inzetten voor het welzijn van iedereen, is het een krachtige stimulans om door te gaan op de weg, die men is ingeslagen ondanks dat er soms wel eens een dom pertje in de vorm van enfin, dat maakt men overal mee. In al die activiteiten is de bouw van een sporthal ingelast en ook daarvoor zetten zich verschillende mensen in. Door hun doorzettingsvermogen is het gelukt, dat er tijdens de acties van vo rige week een bedrag van 14.500, werd genoteerd. Hieraan heeft de drum band zijn onmisbare medewerking ver leend en vele leden van verenigingen, die overal aanbelden, om de giften in ontvangst te nemen. Er waren verschillende mensen niet thuis. Mogen wij hen vanaf deze plaats vragen, ook hun bouwsteentje bij te dragen? Zij kunnen hun gaven kwijt bij de bestuursleden. De voorzitter is de heer P. L. Zwart, Achterom 1, de pen ningmeester C. Wijn, Zeeweg 40, giro 1590919 t.n.v. Stichting Sporthal Eg mond Egmond aan Zee; bank Coöp. Raiffeisenbank, de secretaris J. P. Velt- kamp, Emmaslraat 29. Het binnengekomen bedrag is een aanloop naar het bedrag van 23.500,-. Daarom gaan de activiteiten door. Binnenkort start er een grote loterij, misschien eind juli nog. De prijzen zijn o.a. een auto, tv-toestel, diverse reizen enz. De trekking vindt plaats in decem ber t.o.v. van notaris J. J. v.d. Stadt. Egmond is in beweging. Iedereen wordt er door geraakt en daarom is men tot grote dingen in staat. Wij la ten hieronder enkele regels volgen van een stuk, ingezonden door een inwoner: Ik hoop dat deze geest, ook op an deren overslaat. Er is nog niet genoeg, dus jongens, aan het werk, maak dit samen af, eendracht alleen maakt sterk, (tot onze spijl konden wij het ingezon den stuk niet in zijn geheel opnemen). Evenementen EGMOND-BINNEN Vrijdag 12 juli expositie van schil derwerk, beeldhouwwerk van amateurs die geMuden wordt van 12 juli tot en met Mag 16 juli in de grote zaal van Swart, toegangsprijs 0,50. Dagelijks geopend van 10 uur 's mor gens tot 's avonds 10 uur. Zaterdag 13 juli schatgraven op het strand voor kinderen lot 14 jaar. Start 14.30 uur. Deelname is geheel gratis. Het strand zal een schat aan prijzen verbe t, waarnaar de jeugd met gre tige u Jen kunnen graven. Zaterdag 13 juli puzzeltoch voor au to's, motoren en bromfietsen. Start 19.00 uur op het Kerkplein, inschrijven vanaf 18.00 uur in café Tervoort, Ab dijlaan 5. Inschrijfgeld auto's 4,50; motor en bromfietsen 3,50. Woensdag 17 juli wordt de uitgestel de wandelpuzzeltocht gehouden, die za terdag j.1. in het water is gevallen. Het is een hele leuke puzzeltocht. Deelna me voor iedereen. Start 19.00 uur v.a. café Tervoort, Abdijlaan 5. Hier ook inschrijven vanaf 18.00 uur. Deelname 0,75 p.p. Prijzen t.w.v. 10, 772, 5 en 2Vs gulden. EGMOND AAN ZEE Donderdag 11 juli Rijkspolitiekapel met grote mars (15.00 uur) en popu lair concert (19.30 uur) op Dorus Rij kersplein (zie stukje in dit blad). Vrijdag 12 juli wandelpuzzeltocht, aanv. 19.00 uur, start en inschrijven a 0,50 bij het VVV-kantoor, Duinstr; Van 15 tot 21 juli Tennistoernooi (open A B C D toernooi), tennispark De Duinpan, inschrijven bij J. P. Velt- kamp, Emmastraat 29. EGMOND AAN DE HOEF Vrijdag 12 juli Klaverjasdrive in 't Roode Hert, 8 uur, deelname 1,25, tijdens de pauze wordt er gekiend. 13 - 1 4 - 15 juli Kermis. Woensdag 17 juli Rolschaatswedstrijd voor de jeugd op het kennisterrein, deelname 0,35 (voor iedere deelne mer een traktatie). De gehele maand juli tekenwedstrijd voor de jeugd, 4-8 jaar, 9-12 en 13-16 jaar. Tekenvellen aan het VW-kantoor a 0,25. RESULTATEN MIDDENSTANDS- SCHOOL HEILOO 1968, R.K. MAVO HEILOO In de examenplaats Alkmaar hadden zich 377 kandidaten voor het schrifte lijk examen gemeld. Hiervan zijn er 354 opgekomen, waarvan 155 afgewe zen werden. Toegelaten werd dus 199 kandidaten ofwel 56.2 Gezien het percentage over het gehele land n.1. 48.9 nog vrij gunstig. Van de middenstandsopleiding Heiloo mocht 92 naar het examen, ofwel 10 meer dan in 1967. Van de kandidaten, die naar het mon deling examen mochten, konden 80.1 het diploma meenemen. Van de mid- denstandsschool Heiloo behaalde 84 het diploma. In het geheel bezien heeft uiteindelijk de examenplaats Alkmaar 43 geslaagden opgeleverd, terwijl de cursus Heiloo tot een percentage van 78 kwam. Een zeer goed resultaat. Uit onze Egmonden slaagdenmej. J. Liefting, de heren C. Kager, T. Tromp en T. de Vries. EEN PAAR RUSTIGE DAGEN Tijdens het afgelopen weekend heb ben Jozef H. en Rainer S. uit Lever- kusen (Duitsland) een paar rustige da gen doorgebracht in de cellen van het politiebureau te Egmond aan Zee, van waar zij dinsdag 1.1. voor de officier van justitie zijn geleid. Zij hadden autoraampjes opengebro ken en uit de auto's een camera, fris dranken en dergelijke gestolen. Zij vra- ren zonder enig geld uit Duitsland ge komen en zouden in Nederland wel zien hoe zij aan de kost kwamen. Dit deden ze dan op bovenstaande manier. O.a. tankten zij benzine uit een andere auto. Dank zij een tip van een paar inwo ners wist de politie van Egmond aan Zee na nauwkeurig speurwerk de da ders te pakken te krijgen. MET DE E.R.B. VOOR DE KRAAM LANGS. Op de wekelijkse woensdagavond- markt staat deze maand de reddings brigade in een door een zakenman be schikbaar gestelde kraam. Wie woens dag j.1. langs kwam kreeg de indruk dat de heren meededen aan een stand werkersconcours. Met een grap en een kwinkslag werden de voorbijgangers uitgenodigd om voor een kwartje drie pijlen op een bord te werpen. Dat een en ander onder dikwijls grote hilariteit gepaard ging, laat zich begrijpen. Nog drie weken zal de E.R.B. deze stand exploiteren. VISWEDSTRIJD Zondag j.1. was er in Egmond aan Zee een viswedstrijd van de WV in samenwerking met de visclub "Bij nacht en ontij". Een behoorlijk aantal deel nemers mat elkanders krachten. Bij de eindcontrole bleek dat velen een gelijke vangst hadden, zodat het lot moest be slissen. HOOG WATER TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 10 3.3416.10 Donderdag 11 4.2717.01 (Spring-tij) Vrijdag 12 5.17—17.49 Zaterdag 13 6.0618.34 Zondag 14 6.51—19.18 Maandag. 15 7.37—20.02 Dinsdag 16 8.20—20.45 Woensdag 17 9.0621.33 Donderdag 18 10.01—22.27 Het lage water is ongeveer 8 uur na de hierboven aangegeven tijden. BRIDGECLUB "ONS GENOEGEN" Uitslag 9 juli 1968 A 1 Fleiry - Nubbolt 25Vs 2 Hopman - v. Pel 2472 3 Huiberts - Huiberts 2472 4 v.d. Linden - Stikvoort 24 5 Gouda - Völke 24 6 Zwaan - de Ruyter 23 7 Dekker - de Goede 2272 B 1 Kareis - Horio 3072 2 Meyer - Dekker 29 3 Glas - Prins 24 4 Fam. Jansen 23 5 Brak - v.d. Berg 23 6 Fam. Dekker 2072

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1