CONTACT MET DE EGMONDEN Zusters van afscheid huize StJoseph namen VfS? Lamoraal gaat naar Zottegem ESSOGAS ALS BIJVERWARMING vraagt advies bij SCHOTVANGER 'T WOUD TENNISNIEUWS Zeevogels naar Hogedijk Achilles Hoog watpr te Egmond a. Zee Drie verenigingen in één competitie BERKHOUT 4 SEPTEMBER 1968 - NUMMER 845 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Borg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. De receptie bij gelegenheid van het afscheid van de zusters van St. Joseph is bijzonder geslaagd. Niet alleen druk ten vele Egmonders de hand ten af scheid, maar ook verschillenden van builen de gemeente waren naar de aula van het kindertehuis gekomen. In de veertig jaar tijds, dat in huize St. Joseph is gewerkt in dienst van het kind, is een grote sympathie ontstaan voor de onbaatzuchtige arbeid van de vele zusters en leidsters, die tezamen nog werden vertegenwoordigd door de laatste negen zusters. Onder de aanwezigen was onder meer pastoor T. Horstman van de ode kerk van St. Agnes, oud-pastoor A. v. Heus- den, burgemeester A. G. Bakker, de wethouders H. Klaassen en S. Zwart alsmede raadsleden van de gemeente Egmond aan Zee en Egmond-Binnen. Een volkomen verrassing was het voor de negen zusters, dat namens de leve ranciers aan het tehuis, de heer Adr. de Boer, negen kostbare transistorradio's aanbood. Kinderen boden vergeet-mij- nietjes aan en ook werden er boeketten bloemen overhandigd op de gezellige receptie in de zonnige aula. "Hartelijk dank", riep de bejaarde moeder Evarista bij het ontvangen van de cadeaus. De heer de Boer sprak de hoop uit dat een even goede samen werking zou ontstaan met de nieuwe directrice, mej. M. Ruigewaard, die sinds januari van dit jaar de leiding van het tehuis geleidelijk heeft overge nomen. Voor de receptie werd een H. Mis opgedragen door pastoor A. van Zwieten. De zusters zijn vertrokken naai Echt, Drachten en Oisterbeek, ter wijl moeder Evarista en nog twee zus ters hun intrek hebben genomen in Huize St. Agnes aan de Voorstraat. Het wordt een sportief weekend a.s. zondag in de Egmonden. Op uitnodiging van de tennisclub Eg mond zal in het weekend 'n tennisclub uit Brühl (een voorstad van Keulen) samen met de Egmondse tennisvrienden enige spannende wedstrijden laten zien. Vrijdagavond om 7 uur zullen de ten- nisleden met hun gasten worden inge haald. Zaterdagmorgen om 10 uur zal Bur gemeester Bakker de Duitse vrienden verwelkomen in het gemeentehuis en daarna zullen om 11 uur de eerste ont moetingen op de tennisbanen plaats vinden, men houdt rekening met zeer interessante duels. Zaterdagavond komen de tennisvrienden weer bij elkaar voor een ontmoeting in Hotel Zeehuis aan de Boulevard, al waar zij samen met de Egmondse vrien" den het 10-jarig bestaan van Tennisclub „Egmond" feestelijk zullen gedenken. Zondagmorgen om 10 uur worden de wedstrijden voortgezet. Zondagavond zullen de gasten Egmond weer een tot weerziens toeroepen. De algehele leiding staat onder leiding van de heer B. Hamberg. Zondag a.s. zal de voetbalvereniging Zeevogels voor het eerst op de Hoge dijk als gastheer optreden, wanneer zij de voetbalvereniging DTS uit Langedijk ontvangt. De zaterdag daarvoor zullen om kwart over vier twee jeugdelftallen van Zee vogels de prachtig aangelegde sport velden kunnen beproeven. Het is dan zover. Het bestuur van Zee vogels is blij met deze accomodatie. Aan de ligging van het geheel zullen de spelers evenals de supporters mis schien nog moeten wennen, maar ook dit zal wel gelukken. Wij wensen Zeevogels vele goede re sultaten toe op dit prachtige sportcom plex en zullen bij de officiële in bruikname nog eens nader op dit coff plex terugkomen. ZEEVOGELS Programma 8 september Zeevogels - D.T.S. De Rijp 2 - Zeevogels 2 Limmen 5 - Zeevogels 3 12^. Zeevogels 4 - Alcmaria 8 2.30 uur Zeevogels 1 jun, - HSV 2 12 uur Bergen 2 jun. - Zeevogels 2 12 uur De Rijp adsp. a - Zeevogels a 11 uur Zaterdag 7 september Zeevogels B adsp. - RKAFC e 4.15 Zeevogels C adsp. - RKAFC I 4.15 H.B.V. EGMONDIA Wedstrijdprogramma zondag 8 sept. Sen. A.O.G. - Egmondia 10 uur Jun. D.D.O. 1 - Egmondia 1 11 uur Jun. Egmondia 2 - C.S.V. 2 10.30 uur Adsp. Alkmaar 1 - Egmondia 1 onbek* De senioren 1 zijn gepromoveerd naar de 2e klas. Deze competitie komen wij met 6 zeventallen uit. Het is ons gelukt om in ons korte be staan met een eigen clubblad uit te ko men. VERLOTING De uitslag van de verloting te Egmond Binnen ten bate van de verenigingen luidt voor de niet afgehaalde prijzen fiets 759 groen; stoel 320 groen; dweil 758 groen; bagagedrager 398 groen; rolschaatsen 512 groen; schuier 319 groen; blik fruit 950 groen; nest scha len 296 groen; bad fris 696 groen; Castella perskom 73 groen; vaas 695 oranje; overpot 631 oranje; blik aard beien 330 rose; Vrijdag 6 september beginnen de gym lessen weer voor huisvrouwen. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden op vrij da avond 9.00 uur in het gymnastieklo kaal. Bij de heren is nog steeds plaats vrij. Belangstellenden zijn welkom op de lessen die om 9.00 uur beginnen. „MOET DAT NOU", dit is een stukje tekst uit een hedendaagse tophit en het houdt tevens de vraag in of het moet dat de ruiten van het gymnastieklokaal telkens weer stuk gegooid worden. In een tijdsbestek van 14 dagen na de va kantie zijn er 6 ruiten gesneuveld met alle gevolgen, o.a. veel glasscherven en splinters in het lokaal. Wij doen een vriendelijk verzoek vooral aan de jeugd waarbij U ouders kimt helpen laat de ruiten van het gymnastieklokaal heel, er is al genoeg stuk. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... 4 sept.; 1.41 14.1» 5 sept.: 2.41 15.09 6 sept.: 3.25 15.53 7 sept.: 4.08 16.34 8 sept.: 4.47 17.10 (springtij! 9 sept.: 522 17.42 10 sept.: 5.55 18.15 11 sept.: 6.29 18.48 12 sept/. 7.03 19.19 bl uw geld. "Wjj hebben altijd prettige ervaringen opgedaan in de vriendschappelijke wed strijden met de andere Egmondse ver enigingen". Dit zijn woorden van se cretaris H. C. Veldhuisen van Egmon dia aan het begin van het voetbalsei zoen. Volgend jaar wordt er feest ge vierd bij Egmondia tig.v. het dertig jarig bestaan van de vereniging, die bijna vierhonderd leden heeft. Egmondia komt uit in de vierde klas van de KNVB tezamen met St. Adelbert en Zeevogels. De heer Veldhuisen toonde zich op timistisch in een vraaggesprek in tegen stelling tot zijn collega H. Liefting van St. Adelbert van Egmond-Binnen. St. Adelbert met zijn 230 leden, in zijn bestaan van achttien jaar, heeft een gezonde groei gekend en tintelt nog steeds van leven. Maar in die acht tien jaren is er weinig gebeurd aan de accommodatie op de velden van de voetbalvereniging, de PWN-terreinen achter het voormalige jachthuis. Een onduidelijke vasthoudendheid van het PWN zet de jonge vereniging de voet dwars waar het gaat om de aanleg van kleedkamers of een kantine op de vel den. Uit de woorden van de heer Lief ting blijkt duidelijk dat hij het ronduit betreurt, dat een overheidsinstantie niet de moed bezit om "zijn" vereniging met een supportersvereniging van 250 leden de hand te reiken. Het .motief van de afwijzing zal vermoedelijk zijn "ontsiering van het duinlandschap". Over "ontsiering" van de jeugd wordt kennelijk weinig nagedacht De meer sombere uitlating van St. Adelberts sympathieke secretaris staat in sterke afwijking van die van de se cretaris van Zeevogels, de heer J- C. de Raadt. Een nieuw sportveldencom plex aan de Hogendijk ligt voor de 180 leden tellende vereniging klaar. Wat moet je nog meer. De onzekere zwerftijd van de voetbalvereniging is voorbij. Deze oudste van de drie ver enigingen, liefst 37 jaar, krijgt het op zijn oude dag nog voor elkaar wat zij in niet onbelangrijke mate heeft te danken aan burgemeester Bakker, die een fel voorstander was van het nieuwe sportcomplex, dat door de Heidemij. knap is aangelegd. Een fusie met St. Adelbert of Egmondia zit er volgens de mening van de secretaris niet in. Hij noemt de Egmondse clubs besloten en beschikkende over een eigen karak ter. Hij is van mening, dat geen van de Egmondse clubs iets voor fusie voelt. Trouwens wat zou er dan van de der- bies overblijven, die zich elk jaar in een verheugende belangstelling uitdruk ken. De drie verenigingen zitten niet stil in het aantrekken van jonge krach ten en vernieuwingen. Egmondia's trainer is oud-speler Piet Buis (ex-prof Alkmaar) terwijl de ex- Alkmaar- en Schoorl-speler Adrie Wit tebrood zijn kunnen reeds heeft ge toond. St. Adelbert heeft keeper Theo Sentveld moeten afstaan aan ZFC en trainer Gerrit de Heer dient een nieuwe te zoeken. Zeevogels heeft de ex-Alk maarspeler Arie Koopman als trainer, terwijl Willy Kastanje en Cor Peper kamp (beiden ex-Alkmaar) eveneens de gelederen versterken.. De drie clubs tezamen hebben meer dan 800 leden. EINDELIJK IS HET ZOVER Na enkele weken van gedwongen rust is eindelijk de goedkeuring van het mi nisterie gekomen voor de grote ver loting. Het actieve stichtingsbestuur heeft gemeend dat, na de grote suc cessen met andere acties waarin ruim f 16.000,werd gecollecteerd, een ver loting met als hoofdprijs een auto, ze ker tot de mogelijkheden behoort. Bovendien zijn de overige prijzen w.o. buitenlandse vliegreizen, t.v.toestel, als mede radiosets enz. ook de moeite waard. De hoofdprijs een Simca 1000L, staat al enige weken in de showroom van ga rage Zwart te Egmond aan Zee. De verenigingsbesturen zijn uitgenodigd om donderdagavond om 20.00 uur de loten in ontvangst te nemen. Vanaf vrijdag kunt u dus verenigings leden verwachten die u de loten voor een gulden per stuk te koop aanbie den. Het stichtingsbestuur en alle overige be sturen twijfelen er niet aan of deze aktie zal ook weer door uw hulp sla gen omdat het gaat om ons gezamenlijk doel: EEN SPORTHAL IN EGMOND* Bridgeclub „Ons Genoegen" Uitslag van 3 september 1 Glas-Prins 421/* 2 de Ruiter - Zwaan 38 3 Hopman - van Pel 37 4 Mevr. Dekker - Gouda 35V« 5 Dekker - Visser 35 »/a 6 v.d. Linden - Stikvoort 35 Vi 7 fam. Roos 34" 8 Ds. Brak - v.d. Berg 33 9 Dekker - Meyer 32Vs EGMONDIA Programma zondag 8 september LSW 1 - Egmondia 1 2.30 uur Vertrek per bus 13,15 uur Egmondia 2 - SVW 2 10 uur A-terr. Meervogels 2 - Egmondia 3 2.30 Egmondia 4 - Alkm. Boys 7 12u. A.terr Alcm.jiitjctrix 5 - Egmondia 5 10 uur Egm; flfcr St. Adelbert 4 2.30 u. A-terr- Jun. -SPai. B. - Egm. 10 uur Egm. 2 - Berdos 3 2.30 u. B-terrein Duinranders - Egmondia 3 2.30 u. Adsp..Egm. a - Alkm. V. 12 u. B-terr. J. Holland c - Egm. b 3.15 u. 7 sept. Egm. c,. - Flam. d. 4.15 u. op 7 sept. Berge^t- Egmondia d 4.15 op 7 sept. INGEZONDEN Volksonderwijs schrijft ons Op donderdag 7 maart werd door de Gemeenteraad van Egmond-Binnen, bij een stemmenverhouding van 7-3, aan genomen 't verzoek van een 35 inwo ners van deze gemeente om tot stich ting van een Openbare Kleuterschool over te gaan. Op 20 februari daaraan voorafgaand werd in het R.K. Parochiehuis te Eg mond-Binnen door de Heer Pastoor W. toen nog voorzitter van 't R.K. School bestuur toegezegd, dat van de 3 leeg staande lokalen van de Lagere Land bouwschool te Egmond-Binnen 1 lo kaal beschikbaar werd gesteld aan de groepering „Openbaar Kleuteronder wijs". Bij dit onderhoud waren o.a. aanwezig de rechtskundige adviseuse van de Ver. V.O. en een gedelegeerde van V.O. Wij waren blij met deze toezegging en hebben die geste als zodanig hoog ge waardeerd. Inmiddels is de goedkeuring van G.S. van dit betreffende raadsbesluit afge komen, naar we menen in de 2e week van augustus, en rust op 't geme^ntebe" stuur van Egmond-Binnen, de plicht aan dit goedgekeurde raadsbesluit uitvoe ring te geven. Hierbij aansluitend zien we nu de realisering tegemoet van de toezegging door 't R.K. Schoolbestuur met betrekking tot dit 3e lokaal, met belangstelling en met goede verwach tingen. Een verdere stap is de inschrijving te openen (door B. en W. red.) voor de ouders, die voor hun kind(eren) open baar onderwijs verlangen. We hopen, dat deze wel erg lange wachttijd beloond wordt met een groot aantal inschrijvingen en dat we spoe dig in Egmond-Binnen evenals straks in Egmond aan Zee Openbaar Kleuter- onderswijs kunnen begroeten. Hoogachtend, W. Schipper Gedelegeerde V.O. Naschrift van de redactie Belofte maakt schuld. Voormal 125 Telefoon 1J14 Vj In dit toch wel oude en ~J historische gebouw speelt fanfare „Lamoraal v. Eg- mont" de eerste viool. Er wordt in het oude raad huis druk gerepeteerd in verband met het bezoek van het corps aan het Bel gische stadje Zottegem op as. zaterdag. Graaf La moraal zou zich ongetwij feld in zijn element voelen bij het aanschouwen van de afbraak rond zijn hui dige ruïneuze behuizing van de Slotweg. De lokali teit van de fanfare is in het voormalige raadhuis maar door deze voornaam heid laten de musici zich niet van de wijs brengen. Trouwens, dat deed hun patroon ook niet, zelfs niet toen het zijn „kop" kostte* Hoe het ook zij allen een goede reis en behouden thuiskomst en schoon weer SUPPORTERS EGMONDIA Supporters voor de wedstrijd van a.s. zaterdag tegen L.S.V.V. kunnen zich voor een plaats in de touringcar van reisbureau „Noordzee* opgeven donder dagavond vanaf 6 uur tot uiterlijk 8.15 uur. Leden van de supportersclub hebben voorrang bij inschrijving op vertoon van de lidmaatschapskaart. Opgeven bij Mevr. Zwart-Buis, Pr. Hendrikstraat32; H. Foeken, Voorstraat 48; C. de Groot, Eisenhowerstraat 29 en Adr. Zwart, Zuiderstraat 18. Na inschrijving wordt beslist, hoeveel touringcars er rijden. Start van de voetbalcompetitie Zondag a.s. start ook voor de amateurs de voetbalcompetitie. Voor de Egmon den is de bijzonderheid, dat er dit jaar dit jaar drie elftallen uit de Egmonden in een afdeling uitkomen, n.1. Egmon dia, Zeevogels en St. Adelbert. De ver wachting is dus gerechtvaardigd dat er volop spanning tussen deze drie clubs zal gaan heersen. Op deze derbies ho pen wij te zijnertijd terug te komen. K.WJ. NIEUWS Op 6 september a.s. om 8 uur in de zij zaal van de heer Verdegaal is er een bijeenkomst met als spreker de heer Broersen. Het onderweip zal zijn „Het Dorpshuis". Bestuur K.W.J. WIST U DAT DA.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 ARTIKELEN VERKOOPT WAARVAN U HET BESTAAN NIET EENS KENT? Bridgeclub „De Egmonden". Uitslag clubdrive 3 september 1968 1 Mevr. Twisk-B. Wittebrood 30 2 de Goede - W. Dekker 271/* 3 Nieuwenhuizen - Horio 27 4 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 25 Vz 5 Mevr. Koolhaas - Mevr. Groot 22*'1 6 Mevr. Wittebr. - A. Scholte 17"" Zo u ziet zijn we weer begonnen, mogen we a.s. dinsdag ook op U rekenen

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1