CONTACT MET DE EGMONDEN Fa. G. TERV0 0RT EN ZONEN BOUWT IN EGMOND-BINNEN 117 WONINGEN Klompen van het allerbeste hout heeft Schotvanger 't Woud[ Riante boulevard te Egmond aan Zee 25 september 1968 No. 848 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct per mm. Bfy contract belangrijke redactie. Egmond-©innen breidt uit,( en wel sterk. Verschillende nieuwe bouwplannen zijn er reeds gerea liseerd. Nu heerst er grote activi teit langs de Herenweg en de Ven- newatersweg, waar het aannemers bedrijf van de fa. G. Tervoort en Zonen met vaardige hand en groot enthousiasme een aantal woningen neerzet, dat veel belangstelling trekt door hun aparte stijl en af werking. Het geeft het dorp een nieuw gezicht en het entree vanuit het Zuiden krijgt iets voornaams. Be langrijk is daarbij, dat de bijzonder lelijke woningen, die aan het be gin van de Vennewatersweg sinds jaren het beeld daar beheersen, na genoeg aan het oog zijn onttrokken. Met grote voortvarendheid wordt het plan, dat ontworpen is door de Amsterdamse architect P. Selle» ten uitvoer gelegd. Het aannemers bedrijf Tervoort staat, sinds het heengaan van de heer C. Tervoort, onder jonge leiding. De traditie, die hij aan het bedrijf gaf, - die van een stuk werk afleveren, dat met inzet van alle krachten tot 'n eerste-klas-fcwaliteits-werkstuk is uitgegroeid, - wordt door zijn zoons voortgezet. Wij spraken een van de jonge ondernemers, de heer G. Tervoort, die zich bijzonder ge lukkig prijst met het feit, dat hij over een kern van personeel be schikt, waar hij zondermeer trots op kan zijn. "Die jongens werken alsof 't hun eigen zaak is, dat zou eigenlijk een keer in 't Contact moeten staan, zij verdienen 't", al dus de heer Tervoort. Daar staat het dan, want aan een dergelijke plezierige verhouding werken wij graag mee. Op grond, dat voorheen als wei land in gebruik was bij de heer H. Mooi, verrijzen 117 woningen. En nog voor het einde van dit jaar hoopt men de eerste 20 klaar te hebben. Het plan zal in etappes worden uitgevoerd. Het initiatief van het aannemers bedrijf Tervoort geeft het dorp op dit punt een totaal ander aanzien. Het plan kwam tot stand in goede samenwerking met de gemeente terwijl de vlotte contacten met de vele particuliere gegadigden aan een snelle realisering meewerken. De huizen zijn reeds alle verkocht. Sommige kopers hebben nog en kele moeilijkheden, waar het de fi nanciering betreft. Velen werken met een garantiestelling van de ge meente ingevolge een rijksregeling» Voor sommigen komt deze garan tiestelling niet al te vlot af, zodat hierdoor soms enige belemmering optreedt. Voor een vlotte gang van zaken zou het wenselijk zijn, dat hierin sneller wordt voorzien, daar dit voor velen de basis is, om een eigen woning te kunnen bouwen. De heer Tervoort zag dit echter met groot vertrouwen in het ge zond plaatselijk gemeentelijk be leid. j 'jgg Aan de bouw werken ook verschil lende Egmondse onderaannemers, o.a. loodgietersbedrijf Druiven en electro-installatiebedrijf Apeldoorn. De bijzondere medewerking van deze Egmondse bedrijven stelde de heer Tervoort op hoge prijs. "De samenwerking is prima en daar be reik je wat mee". In het plan ligt besloten, dat de Pepei^Vüt over de Vennewaters weg zal^orden doorgetrokken. De straat komt uit op een langgerekt plein, dat temidden van het plan is gelegen. Het gehele plan wordt begremri door Herenweg, Venne- wateriÉPj, Limmerweg en aan de Zuidkant"" door een nieuw aan te leggen rondweg. Tussen de huizenblokken zullen dan ook verschillende verbindings wegen nog worden aangelegd, als onderdeel van het verdere plan. Momenteel rijden zware zandwa- gens af en aan, om voor het nood zakelijke niveau te zorgen. Het aannemersbedrijf Tervoort heeft nog verschillende projecten onder handen, oa. Eriks packing- rubber te Alkmaar. Een ander pro ject, dat in de Egmonden zal wor den ondernomen, maar waarover wij momenteel nog niet kunnen uiuitwijden, staat misschien binnen kort op stapel. Maar daarover had de heer Tervoort zelf nog geen ze" keheid. Door de geweldige uitbreiding van Door de geweldige uitbreiding van het bedrijf was het nodig, dat er nog een tweede torenkraan moest worden aangeschaft, die binnen kort ook in bedrijf wordt gesteld. wezig is. Als de weersomstandig heden meewerken, zullen de werk zaamheden in het vroege voorjaar gereed zijn. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... ai uw RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN WEER SUCCES VOOR DRUMBAND "VAN SPEYK" Bij het in Heiloo gehouden con cours ter gelegenheid van het 70- jarig bestaan van de muziekvereni ging "Eensgezindheid", is de drum band er in geslaagd weer twee prijzen in de wacht te slepen n.1. een eerste prijs met 1941/* punten, deze prijs werd gewonnen door het tambourcorps; een tweede prijs met 190Ve punten, deze prijs werd ge wonnen door het tambourcorps, hoornblazers en de majorettes. De Egmonders die het concours bezochten, zullen het er over eens zijn dat "J.C.J. van Speyk" wel een der best verzorgde korpsen was. Er was geen zg. defileerprijs ter beschikking, Egmond had zeker een goede kans gemaakt. Bij de aankomst gaf de band een gezel lige polonaise weg op het Waaigat. Het bestuur dankt alle autobezit ters die de drumband naar Heiloo vervoerde. Dit is 'n belangrijk rug- gesteuntje. aan het Vuurtorenplein komt een dubbele rijbaan. Rechts van elke rijbaan worden de parkeerhavens aangelegd met op elke straathoek vervloeiende ronde hoeken, zodat in- en uitrijden gemakkelijk is. Bovendien staat dit veel beter. Het trottoir aan de oostzijde blijft in dezelfde de staat, hiertegen ligt de parkeerhaven, dan het wegdek met een breedte van 5.70 m, in het midden komt een lange vlucht heuvel over de volle lengte van de boulevard, dan weer een weg dek van 5.70 m. breed, een par keerhaven, die op de zeeduin komt te liggen, precies vanaf de weste lijke begrenzing van het nu nog bestaande trottoir, terwijl dit trot toir met een breedte van 3.15 m. nog verder op het duin wordt aan gebracht. De totale verbreding is 6 meter. Het stuk Boulevard van af het Vuurtorenplein tot aan Westeinde wordt voorlopig niet verbreed. Op het duin, dus nog verder uit lopend naar het strand, komen 6 terrassen, waarop banken. Deze terrassen zijn vrij en hebben een diepte van 8.10 m. Zij geven dus een prachtig uitzicht over zee en strand. Waarschijnlijk komt er ook een terras op het aflopende stuk voor de vuurtoren, maar dat is nog niet zeker. Het ligt in de bedoeling om op de vluchtheuvel lichtmasten met twee armen aan te brengen, maar, daarover is men nog niet uitgepraat in verband met de hoge kosten. Bij deze plannen ging men van twee kanten uit 1. De Boulevard moest zeer mooi worden; 2. De Boulevard moest een groot parkeerterrein worden. Men koos voor het eerste, terwijl er toch voldoende parkeeraccomo- datie is, temeer, daar deze moge lijkheid nu aan twee kanten aan Het is weer enkele jaren geleden, dat tijdens een gesprek op het ge meentehuis tussen burgemeester en wethouders, de directeur gemeente werken, de heer B. Blokker, de ge meentesecretaris, de heer J. Lodder en het plaatselijk V.V.V.-bestuur, het plan op tafel kwam om van de Boulevard iets meer te maken, dan deze er tot nu toe is. Na deze plannen is men aan het werk gegaan, er zijn diverse be sprekingen gevoerd en ideeën ge opperd en het resultaat van dit overleg gaat nu zichtbaar worden in een verbreding en verfraaiing van deze belangrijke wandelpro menade. Wan dit heeft steeds voor op gestaan, de boulevard moet in eerste instantie geen parkeerterrein worden, want hiermee is dit vraag stuk toch niet opgelost. De mooiste straat van Egmond aan Zee moest nog mooier worden, want dit is de badplaats aan zich zelf verplicht, terwijl iedereen van deze verbetering zou profiteren. Hierbij werd vooral gedacht aan een beter uitzicht op strand en zee, speciaal ook voor hen, die geen lange wandelingen kunnen maken. Er moesten dus ook de nodige rustpunten komen, eveneens met ruim uitzicht. Al deze overwegingen liggen ten grondslag aan de uitvoering van de nu begonnen werkzaamheden. Dit wil niet zeggen, dat er niet meer geparkeerd kan worden. In tegendeel, er worden nu parkeer havens aangelegd aan beide zijden. Hier kan men langs-parkeren, dus het zijn geen insteekhavens. Vanaf het noordeinde, waar de werkzaamheden zijn begonnen, tot - IPÜcSf ÉÉr Plattegrond van het bouwfiMfci Tervoort. In aanbouw is deel aan de Herenweg (onderaan) en aan de Venne- -■w*terweg3(linicsi

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1