CONTACT MET DE EGMONDEN Doet de VVV het niet goed Zeven soorten klompen HEEFT VANZELFSPREKEND SCHOTVANGER 'T WOUD Installatie pastoor C. P. van den Berg Kort Nieuws Vuilnisophaaldienst werpt veel stof op 9 OKTOBER 1968 NUMMER 850 Uitgave DrukkerU Helleman, Egniond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. B(j contract belangrijke reductie. Tijdens een sobere maar sfeervolle plech tigheid werd pastoor C. P. van den Berg zondagavond door de bisschop van Haarlem, monseigneur G. A. van Kleef, tot pastoor van de o.k. parochie te Egmond aan Zee ge ïnstalleerd. De o.k. kerk heeft nu twee pastoors. Tezamen met pastoor Horstman zal hij de geestelijke en tijdelijke belangen van de o.k. parochie van Egmond aan Zee be hartigen. Bovendien zal er in teamverband ge werkt worden met pastoor Wijker van Den Helder en de eme riti G. A. Smit en A. R. Heyligers. In dit verband bewerken zij een gebied dat be grensd wordt door de lijn Den HelderCas- tricumHoorn. Een uitgebreide beschrijving van dit gebied vindt men in de parochie- brief. Na de installatie zei mgr. Van Kleef, dat de benoeming van pas toor Van den Berg een nieuw begin betekende. Hij had als pastoor reeds veel ervaring en voor dit grote werk gebied was dit samengaan volkomen verantwoord. "Ontvang hem als die naar van de Heer uw God", zei hij, "het is mede aan U, of dit slaagt". De nieuwe pastoor stelde zich de apostel Paulus ten voorbeeld. Hij hoop te met hetzelfde vuur zijn taak te vol brengen. "Wij zullen elkaar in de toe komst beter leren kennen en in elkaar de mooie en de minder mooie kanten ontdekken, maar met begrip voor el kanders lasten zullen wij bereiken, waar wij gezamenlijk naar streven". Hoewel nog onbekend hier, voelde hij zich toch reeds met de parochie ver bonden, daar hij in een kerk stond, waarvan zijn grootvader de architect was geweest. Hij dankte pastoor Horst man voor de vriendschap en collegia liteit en hoopte op een steeds hechtere samenwerking, ook met de wereldlijke autoriteiten, terwijl hij ook zijn beste krachten wilde geven voor het werk in oecumenisch verband. Hij stelde het dan ook bijzonder op prijs, dat bij zijnBk installatie ook de andere Egmondse^^ kerken waren vertegenwoordigd, als mede Dom. v.d. Wielen, abt van Eg mond. Na afloop van de plechtigheid maak-fl ten de parochianen kennis met hem i: de kerk, waarna de genodigden dii^fe r" W Op 17 oktober a.s. hopen Johannes Hof en Catharina Hof-Orü de dag te herdenken, dat zij 40 jaar in de echt zijn verbonden. Dat zij nog lang in ons midden mogen blijven, is de wens van de fam. Hof. Tot hun intentie zal om 2 uur door rector Verhoogt een H. Mis van dank baarheid worden opgedragen in de pa rochiekerk. Receptie van 16.30 - 18.00 uur in ho tel "Het Roode Hert" te Egmond a.d. Hoef. Egmond aan de Hoef, oktober 1968 Herenweg 268 WIST U DA1 D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 OOK DIT JAAR TIJDENS DE VA KANTIE NIET SLUIT, BEHALVE OP WOENSDAGIDDAG voor Egmond-Biinnen verlies aan gas ten had opgeleverd. In de maand mei telde zij 85 Nederlanders, 21 Duitsers en 2 Fransen, die voor een dichte deur kwamen. "Het waren er meer", aldus mevr. Demmendal, "maar wij zijn ook wel eens niet thuis. Beide inzenders hebben kritiek op het feit, dat er geen financieel over zicht wordt gegeven. De heer Evers zegt hierop, dat dit moeilijk gaat, wan neer de penningmeester, die het heeft gemaakt en toe moet lichten, intussen aftreedt. Het overzicht is echter wel aan de federatie verstuurd. Wij kunnen nog zeer ver uitwijden over de V.V.V.-Egmond-Binnen, daar het ons ter beschikking gestelde mate riaal, dat ondertekend werd, uitgebreid is. De anonieme schrijvers zijn voor ons als niet ter zake doende. Hun goed kope kritiek als "ik heb nog nooit wat van de V.V.V. gehad" kan men overal beluisteren. Men moet echter beden- deden in het verenigingsgebouw, alwaar^ pastoor van den Berg aanwezig was met zijn echtgenote en twee kinderen, terwijl ook zijn moeder niet ontbrak. Het is moeilijk om een juist beeld te krijgen van de structuur en werk wijze van de V.V.V.-Egmond-Binnen, vooral wanneer men zich dat beeld moet vormen uit een aantal kleine briefjes, die ons werden toegestuurd door een aantal V.V.V.-leden. Zij bekritiseren in deze briefjes hun V.V.Vmaar tegelijkertijd gaat het verzoek er bij, geen namen van de af zenders te noemen. Dit was trouwens onmogelijk, daar er geen namen onder stonden. Of wij dus dan maar wat kritiek willen spuien. Deze houding is zonder meer laf. Op die briefjes gaan wij dan ook niet in. Wel op een brief van me vrouw Demmendal en de heer A. Bak ker. Beide inzenders bekritiseren het beleid. Mevrouw Demmendal was tot 1 mei informatrice en de heer Bakker penningmeester. Zij hebben kritiek op het huidige bestuur, terwijl zij er zich over bekla gen, dat zij deze kritiek niet konden uiten op de voorjaarsvergadering, daar deze niet is gehouden. Ook een punt van kritiek. Deze vergadering is vol gens een andere briefschrijver statutair verplicht. Wij hebben daarom ge vraagd. waarom die vergadering niet heeft plaats gevonden. De voorzitter, de heer M. Niele zei, dat in een bestuursvergadering werd besloten, om geen voorjaarsvergadering te houden, daar verschillende moeilijk heden eerst door het bestuur zelf tot een oplossing gebracht moesten worden. Uit de ons ter beschikking gestelde statuten blijkt, dat de V.V.V.-Egmond- Binnen niet verplicht is een voorjaars vergadering te houden. Hierin wordt alleen gesproken over de "Algemene vergadering". Hoeveelheid en tijd wordt niet genoemd. De heer J. Evers, secretaris, zei, dat dè leden het recht hebben een verga dering aan te vragen. Volgens de sta tuten kan dit, maar deze aanvraag moet door 10 leden ondertekend zijn en de te behandelen onderwerpen moe- ten worden genoemd. (Dit lijkt ons de beste weg, om kritiek te uiten, red.). Mevr. Demmdal schrijft "De hele geschiedenis, die uiteindelijk resulteerde in het nemen van mijn ontslag, bewijst dat bij veel mensen het eigen belang voor het algemeen belang gaat." Deze regels besluiten een kritiek op het gebrek aan waardering, die de in formatrice bij het bestuur meende te bespeuren. Wij lezen in de notulen van de bestuursvergadering, waarin mevr. Demmendal haar ontslag nam, dat de redenen het bestuur niet hele maal duidelijk waren. Na enig aan dringen zei mevr. Demmendal, dat in de statuten van een jaar geleden niet stond vermeld, dat zij voor haar func tie zou bedanken, wanneer de heer Blomert weer iets met het V.V.V.-werk te maken zou krijgen. De evenementen commissie had hem echter weer tot haar voorzitter benoemd. Z- wilde dus bij haar besluit blijven. Uit de notulen blijkt, dat zij het ook niet eens was met de openingstijden van het kantoor, ofschoon - en weer volgens de notulen - deze niet zonder haar medeweten waren vastgesteld. De voor zitter zei, dat het bestuur niets tegen haar had. Tenslotte stelde mevr. Dem mendal, dat haar gezin onder haar werkzaamheden als informatrice leed, aldus de notulen. Mevrouw Demmendal stelt verder, dat het kantoor in het voor- en nasei zoen gewoon gesloten was en dat dit De Raïffeisenbank is goed voos* uw geld... ai uw geld. RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN spaarbank en alle bankzaken ken, dal een V.V.V., waar omheen veel leden zijn, die alleen hun eigen belang zien, zeer moeilijk in stand is te hou den. Kritieken kunnen gegrond zijn, maar het lijkt ons beter, om eens' met elkaar te gaan praten in een algemene vergadering, al dan niet aangevraagd. Misschien werkt het erg verhelderend. Wij hopen daar nog iets van te horen. De zeer gegronde kritiek, dat de Egmonden reclame maken speciaal voor het naseizoen en als de gasten dan komen, overal gesloten deuren ontmoe ten, is een hoofdstuk apart. Dit ligt meer op zakelijk terrein, maar het is zeer belangrijk, dat daaraan meer aan dacht wordt besteed. Gasten, die Egmond-Binnen voor het naseizoen hadden verkozen, vonden bij de V.V.V. een gesloten deur. Na uit eindelijk toch een adres gevonden te hebben, deed zich het probleem voor, dat zij nergens konden gaan eten, be halve in de duurdere prijsklasse. Zij waren op Alkmaar aangewezen. Dat het V.V.V.-kantoor gesloten is na het seizoen, mag dan niet helemaal kloppen, maar wanneer dit geopend is, zal er de gehele dag iemand dienst moeten doen. Het liefst iemand, die de vreemde talen spreekt. Wie zal dat betalen Egmond-Binnen kan dat niet alleen, ook Egmond aan de Hoef niet. Hier komt het punt van de samenwer king weer boven. In Egmond aan Zee wordt de gehele dag gewerkt. Misschien kan een onderlinge afspraak veel re sultaat opleveren. Het wordt tijd, dat hieraan meer aandacht wordt besteed. Een der briefschrijvers uit kritiek op de sluitingstijden. Wanneer het bureau gedurende het weekend in het nasei zoen wel geopend is, wordt er om half zes al gesloten „terwijl", zo schrijft hij, „vele slrandbezoekers pas na 18.00 uur logies gaan zoeken". Hier zouden we dit op kunnen zeggen: Deze gasten doen dom. Ze moeten eerst onderdak gaan zoeken en dan uitgaan. Zij kunnen niet verlangen dat het bureau geopend blijft, totdat zij uiteidelijk zelf believen te komen. Egmond aan Zee sluit al om 5 uur en in het weekend nog eerder. Komt al deze kritiek, doordat het seizoen min der goed was? Wij geloven van wel. De praktijk heeft het steeds nog be wezen. HOOG WATER - EGMOND A. ZEE Woensdag 9 5.2617.40 Donderdag 10 5.57—18.12 Vrijdag 11 6.31—18.44 Zaterdag 12 6.64—19.19 Zondag 13 7.45—20.03 Maandag 14 8.35—21.00 Dinsdag 15 9.44—22.19 Woensdag 16 11.08—23.50 (Dood-tij) Donderdag 17 12.3600.20 ZEE VOGELS-NIEUWS Programma zondag 13 oktober Watervogels 1 - Zeevogels 1 2.30 uur Vertrek 1 uur per bus 80: Zeevogels 2 - Alkm. Boys 2.30 232: Zeevogels 3 - Egmondia 5 2.30 294: Zeevogels 4 - Flamingo's 5 12 u. 349: Zeev. jun. 1 - Volendam 3 12 u. 455: Alkm. Victrix adsp. a - Zeev. a 12 uur Programma zaterdag 12 oktober 198: Zeev. adsp. b - Alkm. boys 3.45 209: Vitesse i - Zeevogels c 3.45 uur Pupillen: Alkm. Victrix a - Zeev. a Berdos b - Zeevogels b 2.30 uur Zeevogels c - Alkm. Boys m 3 uur SIERTUINEIN VERENIGING Op de vergadering van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde in het Roode Hert, heeft burgemeester A. G. Bakker de prijzen uitgereikt. De heer J. Oorthuis vertoonde enkele filmpjse uit tijden, die menige herinne ring opriepen bij de leden. De heer de Vries uit Castricum, die de tuin- keuringen had geleid, toonde voorts enkele dia's van keurig aangelegde tuinen. De aktiviteiten van de vereniging strekken zich niet alleen meer uit tot de tuinen, maar ook tot bloembakken en graszerken. Met het toenemen van de werkzaamheden, wordt er ook meer geld gevraagd. Het is het bestuur vaak een grote zorg om financieel rond te komen. Het sprak tijdens de vergade ring de hoop uit, dat de gemeente hun voortvarendheid zou belonen om de vereniging te beschermen, waardoor een blijvend fraai aanzien aan de Egmon den kan worden gegeven. De voorzit ter van de K.N.M.T.P., de heer A. J. Ligtvoet is van mening, dat een fraai Egmond een genieting is voor iedere inwoner en bezoeker van de Egmondse dorpen. SUCCES VOOR DRUMBAND „EENSGEZINDHEID" Het Js weer gebleken, dat 'een dracht macht maakt", dus letter lijk gezegd» "Eensgezindheid" zijn doel altijd bereikt. Bij het concours te Heiloo, waar 16 korpsen aanwezig waren (en bepaald niet de kleinste), is "Eensgezindheid" met de tweede prijs (183 punten) uit de bus w^Kpien. Het bestuur meent dan ook^^s te mogen zijn om met 10 personen dit resultaat te halen Dit is het resultaat van slechts zeven maanden repeteren. Er hebben zich inmiddels 15 nieuwe krachten gemeld, maar een goede drumband moet uit zeker 30 personen bestaan; dus er man keert nog wel wat aan. En aangezien een drumbandcorps niet enkel een mannelijke anagelegenheid is, vragen wij ons af, waar blijven de dames? In een band hoort ook „fleur" en in capaciteit doet een vrouw zeker niet voor de man onder. Dus dames, u kunt u melden bij C. Verhoogt en C. Beentjes, want ook voor U wordt een trommel aangeschaft. Wij hopen dan ook op een volgend concours geen ..eerste", maar een „ere-prijs" te be halen; en dat kan. EGMONDSE BOKSCLUB '64 In de vrijdagavond j.1. gebokste voorronde voor de kampioenschappen van Noord-Holland heeft wel tergewicht P. Dekker; van de Egmondse boksclub zich weten te plaatsen in de kwart finales, die in Krasnapolsky gehouden worden op 10 oktober. Hij wist met een snelle linkerdirekte-rechtsehoek- kombinatie zijn tegenstander, H. v.d. Kroon van de Amsterdamse politie tot opgave te dwingen. Helaas moest onze moedige halfzwaar- gewicht J. Zandvoort de strijd in de eerste ronde opgeven, toe hij een stoot incasseerde, waarvan hij niet snel ge noeg herstelde. De Boksclub zit te springen om be stuursleden. Voelt U er wat voor? In lichtingen Prins Hendrikstraat 33. HANDBAL EGMONDIA Programma 13-10-1968 Sen. Alkmaar 1 - Egmondia 1 11 u. Jun. Egmondia 2 - AVA 2 13.30 u. Adsp. DDO 1 - Egmondia 2 10 uur Reeds enige tijd zijn er ook heren bij ons aangesloten. Deze heren nemen deel aan de zaalcompetitie, welke aan vangt op 3 november. Er kunnen nog leden geplaatst worden. Opgave Prins Hendrikstraat 33. FOTOCLUB D.E.F.A. Vrijd e j.1. de eerste zwart-wit wedstrijd van de fotogroep. Een keur van foto's werd ter beoordeling voor gelegd. De heer Jansen bleek de eerste plaats te hebben veroverd met twee zeer goede foto's, die hem totaal 46Vs punt opleverde, de tweede plaats was voor W. Smith met 42Vs punt en de derde plaats werd gedeeld door mevr. Dekker-Fröhlich en de heer de Rooy. Egmondzeeër Reddingsbrigade Het bestuur der reddingsbrigade deelt mee, dat vanaf heden weer gelegenheid bestaat zich op te geven als lid. De minimum-leeftijd is vanaf 13 jaar. Als eis wordt wel gesteld het zwemdiploma A - B of een eenheidsdiploma E.H.B.O. Opgave bijA. Zwart, Julianastraat 7; C. Zwart, Torensduin 10 en J. Zwart, Jacob Scholplantsoen 6, allen te Eg mond aan Zee. Verder deelt het bestuur mee, dat dit jaar een begin is gemaakt met het plaatsen van drie grote verbandtrom- niels en een zuurstofkoffer met reser- vefles op bovenstaande adressen. Bij een ongeval kan dan de hulp van deze deze mensen, allen geroutineerde E.H. B.O.'ers worden ingeroepen. Ook de heren doktoren en de politie zijn of worden hiervan in kennis gesteld. DRUMBAND J.CJ. VAN SPEYK Zaterdag j.1. is de drumband op het concours in Alkmaar zeer goed voor de dag gekomen. In haar afdeling be haalde zij een eerste prijs met 200Vi punt, terwijl het tamboerkorps een 1ste prijs behaalde met liefst 212 punten. Ook het optreden van de tambour- maitre werd met een eerste prijs be kroond. Het talrijke publiek had zeer veel waardering voor dit optreden. Het was een imponerend gezicht onze drum band over het Waagplein te zien mar cheren. Zoals wij reeds meer meldden, overal waar zij komt, trekt deze drum band grote belangstelling. Hier kan Egmond trots op zijn. EGMONDIA Programma 13 oktober 1968 Egmondia 1 - Hollandia T. RKAFC 2 - Egmondia 2 DTS 2 - Egmondia 3 Egmondia 4 - Vitesse 6 Zeevogels 3 - Egmondia 5 Egmondia 6 - Vitesse 8 Jun. Egmondia 1 - Berdos 1 Egmondia 2 - Alkm. B. 3.45 Egmondia 3 - Alkm. Boys 7 Adsp. de Rijp a - Egmondia Vitesse d - Egmondia b 3.45 Egmondia c - Vitesse e 3.45 Egmondia d - Limmen d 2.30 2.30 u. 12 uur 10 uur 2.30 u. 2.30 uur 2.30 uur 12 uur B-terrein op 12-10 10 uur a 11 uur op 12-10 op 12-10 op 12-10 Wij vernemen dat vrijdag 11 oktober om 8 uur in de oude school aan de Slotweg een a- vond wordt gehouden voor de jeugd. Men kan er kaarten, sjoelen, voet ballen, dammen etc. Voortaan zal er bijna elke vrijdagavond wat te doen zijn; dat woensdagavond 8 uur in de o.l. school te Egniond a.d. Hoef een ou deravond wordt gehouden. Na af handeling van de agendapunten zal de heer L. Doorn uit Amsterdam van „Volksonderwijs" een inleiding hou den over de mammoetwet: dat de eerste avond van de Prot. Jeugd vereniging in de Egmonden op 12 oktober is. 19.30 uur in de zaal van de Ger. Kerk te Egmond aan Zee. Er is een ledenvergadering met daar na discobal; dat een jonge lapjeskat reeds meer dan een week zwerft in de buurt van het Graaf Dirkplein 10 en 13. Het dier zoekt naar zijn huis; Vrijdagavond zou er een gesprek plaats vinden te Egmond aan Zee over een gemeenschappelijke regeling voor de vuilnisophaaldienst. Wanneer wij onze conclusie moeten trekken uit de uitla tingen van wethouder Apeldoorn, dan konden deze gesprekken wel eens plaats gevonden hebben zonder een wethouder van de gemeente Egmond-Binnen. En dan zijn de resultaten, ook na ander half jaar, toen het plan tot samenwer king op dit punt werd geopperd, nihil. „Ik bedank er feestelijk voor om naar Egmond aan Zee te gaan", zei een ge ëmotioneerde wethouder Apeldoorn. Hij onthulde toen meteen maar, dat het in het college van B. en W. helemaal niet goed ging. Er wordt maar wat ge kibbeld en hij begon zijn geduld te ver liezen. Sinds het door de raad inge diende plan, dat door B. en W. nader zou worden uitgewerkt, bleek er nog geen enkel vruchtbaar contact met Eg mond aan Zee te zijn geweest. De heer IJ kei vroeg zich af, wat er dan wel was gebeurd. Burgemeester Bakker kon hier geen concreet ant woord op geven, waarop de heer IJkel zei, dat dit probleem een voor de raad volkomen onaanvaardbare benadering kreeg. De voorzitter verweet zijn wethouders de slechte gang van zaken. Hiermee was de heer Apeldoorn het volstrekt niet eens. Er waren helemaal geen pa pieren of plannen op tafel gekomen, terwijl ook de conceptplannen van Eg mond aan Zee nooit besproken waren. Zelfs voor de bespreking van vrijdag was er geen voorbereiding getroffen. De heer Sibbel vroeg, waarom het voor stel dan niet teruggebracht was in de raad. Als raadslid voelde hij „zich voor aap staan". De heer IJkel concludeerde, dat er in het college communicatie-stoornissen waren, waardoor vruchtbaar werken uitgesloten wordt. De heer Zomerdijk gebruikte enkele niet mis te verstane woorden, die zeer duidelijk zijn misnoegen tot uitdruk king brachten. De heer Vermeent vond het maar een vui(nis)zaakje.

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1