CONTACT MET DE EGMONDEN 1968 ktPI Veel geluk en voorspoed in 1969. Schotvanger 't Woud ai uw geld. RAÏFFEISENBANK DE EGMONDEN BERKHOUT Fa. B. Duin Zonen 27 DECEMBER 1968 - NUMMER 861 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Borg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. BQ contract belangrijke reductie. Het zijn de gebeurtenissen, die aan een jaar een bepaalde kleur geven. Zij kunnen klein en groot zijn, het gaat er maar om, wie ze heeft ondergaan en welke betekenis er aan gehecht moet worden. Voor onze eigen kleine leefge meenschap zijn het de specifiek Eg mondse dingen, die ons alleen ais Eg- monders iets zeggen, ofschoon zy weer overheerst worden door het grote we reldgebeuren. Wanneer wij echter terug gaan bla deren in de uitgaven van het Contact, gedurende het jaar 1968, dan valt het op, dat sommige gebeurtenissen langer geleden schijnen te zijn dan in werke- •gklijkheid het geval is. gg In januari zien wij, dat kapsalon Bosman te Egmond aan Zee er mee Mstopt. De eerste bewoners trekken in Hhet nieuwe bejaardentehuis Torenduin', terwijl te Egmond aan de Hoef de heer Bertus Leijen overlijdt, een man die zeer veel tijd gaf voor het welzijn van anderen. In februari gaat het tankstation van J. v.d. Steen over aan garage P. L. Zwart. De postcommandant van de rijkspolitie te Egmond aan de Hoef, de heer Venema vertrekt, reisbureau "Noordzee" start in de voormalige kap salon Bosman, de fa. Wesselingh opent een moderne showroom, terwijl Kle- verlaans schildersbedrijf "een verfcen- trum" aan zijn bedrijf toevoegt. Zelfbediening Bas te Egmond aan Zee viert zijn 35-jarig bestaan. In Egmond- Binnen is een schoolstrijd rond de kleu terscholen ontbrand, die later gelukkig werd opgelost. Maar kleurrijk is de ver maarde bloemententoonstelling in café Swart. In maart viert expeditie Belleman zijn 125-jarig bestaan. De heer C. Val- kering legt zijn taak als bedrijfsleider van de fa. Valkering Sons na vele jaren trouwe dienst neer en wordt op gevolgd door de heer C. Kool. De nieuwe Sammerhoeve is, na een jaar geleden door brand te zijn ver woest, weer in volle glorie hersteld, een zware storm slaat veel duin weg en bij gelegenheid van het 100-jarig be staan van het KNVG worden mevrouw Dekker en de heer P. Hopman gehul digd wegens hun verdiensten voor de plaatselijke gymnastiekvereniging. In april zien wij Ares Gravemaker voor de TV in het programma van Wil lem Duys. Drogisterij „De Graaff' her opent zijn moderne zaak, terwijl ook snackbar „De Vuurtoren" een nieuw interieur heeft gekregen. Het nieuwe parochiehuis ,Montfort' wordt geopend. En in deze maand viert de Egmond- zeeër Reddingsbrigade zijn 40-jarig be staan. In mei viert de heer J. de Raadt zijn 40-jarig dienstverband bij het bloem- bollenbedrijf van de fa. J. de Waard Zonen. Middenstandsvereniging „De Eendracht" neemt afscheid van de heer A. Duijs. Drumband „Van Speyk" pre senteert zich voor het eerst in kleur rijke costuums aan het Egmondse pu bliek. Er wordt goedkeuring van Rijks waterstaat ontvangen om de Boulevard te gaan verbreden. In Egmond Binnen wordt de suppor tersvereniging „Rood-Zwart" opgericht. In Egmond aan Zee wordt een grote amusementshall geopend, terwijl H. Ko nijn een discobar aan zijn bedrijf toe voegt. In deze maand overlijdt Anna Belleman, met wie een stukje oud-Eg- mond voor goed voorbij is. We schrijven al weer juni. Op de Hoeverkerk daalt een ooievaar, die daar verschillende uren verblijft. Te Egm. aan Zee vindt de eerste avondbraderie plaats, die zich in grote belangstelling mag verheugen. Pastoor Horstman stel de de kejrk gedurende deze avonden open en mocht gedurende deze avon den bijna 10.000 bezoekers ontvangen. Het omroepersconcours, waaraan vijf tig omroepers uit het gehele land deel nemen, vindt plaats en reisbureau "Noordzee" organiseert rondvluchten boven Egmond. De stichting 'Sporthal' lanceert zijn plannen, de „Harvibar" en „De Zeepareï" openen en de KW-21 loopt op het strand. In juli neemt de raad van Egmond- Binnen het niet langer en verwijt B en W gebrek aan respect. In de Egmonder- ,meer brandt de boerderij van Hopman /af. Na een oproep in het "Contact" krijgt de drumband „Van Speyk" acht hoorns cadeau. De rijkspolitiekapel treedt op in Egmond aan Zee en in Egmond-Binnen houden enkele jonge ren een kunsttentoonstelling. De Voorstraat loopt onder vater, terwijl dit euvel zich nog verschillende keren zal herhalen. Bij de Raiffeisen- bank wordt de 10 miljoen aan spaar gelden volgemaakt, terwijl de Wimme- numermolen in oude glorie is hersteld. In augustus ligt er voor de kust van Egmond een booreiland in zee, dat door twee Egmondse jongens, P. Zwart en L. Konijn wordt bezocht. Circus Boltini slaat zijn tenten op en het strand wordt bezaaid met zeewier en kwallen. In september nemen de zusters van huize „St. Joseph" afscheid. Zeevogels speelt voor het eerst op de nieuwe velden aan de Hogedijk en in Egmond aan Zee wordt de verbreding van de Boulevard begonnen. De Spar-super- markt is gemoderniseerd en kleuterhuis „Bambino" breidt uit met een dames modezaak „Bambo". In oktober krijgen de Slotweg en de Egmonderstraatweg een nieuw wegdek. Te Egmond-Binnen opent slijterij Swart een nieuwe zaak terwijl C. de Goede zijn zaak omzet in een zelfbediening. Te Egmond aan Zee wordt pastoor C. P. v.d. Berg ge-installeerd en in het Karmelklooster viert zuster Gabriël haar 25-jarig jubileum. In november starten de St. Nicolaas- akties te Egmond-Binnen en Egmond aan Zee. Te Egmond aan Zee opent speciaalzaak in dierenvoedsel C. v. Pel, heropenen na een ingrijpende verbouw en modernisering boekhandel Dekker en cafétaria „Estrella". In deze maand verbrandt ooic het laatste stadsgas. De heer J. de Raadt legt zijn functie van secretaris van Zeevogels neer en wordt opgevolgd door W. Schotvanger. Tenslotte december. Te Egmond aan Zee wordt een oude gaslantaarn ge plaatst ter herinnering aan de defini tieve aansluiting van Nederland op het aardgas. In „De Zeeparel" vindt dien aangaande een plechtigheid plaats, ter wijl burgemeester Bakker een door hem getekende oorkonde met ballonnen het luchtruim in laat gaan. Wij lezen over de plannen van de stichting bejaarden tehuizen „Heegemunde" te Egmond- Binnen. En tot slot treedt wethouder J. Groot van Egmond-Binnen af. In zijn plaats wordt gekozen de heer J. IJkel. Het is het jaar 1968 in vogelvlucht. Wij hebben de diverse gebeurtenissen even aangestipt maar zijn ons er tege lijk van bewust, dat er nog veel meer op te noemen is. Men kijkt er van op, hoeveel er in een jaar kan gebeuren. Er zyn stappen genomen die goed wa ren en minder goed. Maar zij zuilen zich in het komende jaar herhalen, on stuitbaar, alleen de vorm is anders. Wjj kunnen slechts het beste hopen en daar houden we het dan maar op. De Raïffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank e HOOG WATER TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 25 8.13—20.38 Donderdag 26 9.05—21.32 Vrijdag 27 10.00—22.30 Zaïterdag 28 11.01—23.37 (dood-tij) Zondag 29 0.02—12.20 Maandag 30 0.4213.09 Dinsdag 31 1.42—14.04 Woensdag 1 2.31—14.45 Donderdag 2 3.12—15.25 Voorstraat 125 Telefoon 1314 Wij combineren het oude met het nieuwê, omdat wij de ervaring, opgedaan in het oude jaar, in het nieuwe in praktijk kunnen brengen. U stelde ons mede daartoe in staat, waarom wij U danken voor het in ons gestelde vertrouwen. Moge 1969 voor U een gelukkig en gezond jaar zijn. DRUKKERIJ BELLEMAN KERSTMAALTIJD OP DE KLEUTERSCHOOL Maandag 23 december was er voor de kinderen van de kleuterschool een ~.zamenlijke kerstmaaltijd. Het inilia- was van de onderwijzeressen uitge gaan, terwijl de oudercommissie haar steun verleende. Er werd begonnen met het zingen van kerstliederen en .er,werd een kerstverhaal voorgelezen. De gezamenlijke broodmaaltijd van de kinderen, onderwijzeressen en ouder- jjBfcmmissie is een succes geworden. van vankei ijk dacht men te veel te hebben, tijdens de maaltijd onstond de vrees, dat men toch nog tekort zou ko men, maar ook dit was niet het geval. Bij het naar huis gaan, mochten de kinderen allen nog een leuke attentie meenemen, in de vorm van een stukje tafelversiering en een zakje snoep. De organisatoren van deze middag zijn vast besloten om een dergelijke geza menlijke maaltijd in de kersttijd te her halen. ACTIE KLEIBAKOVEN "VAN SPEYKSCHOOL" De leerkrachten van de „Van Speyk- school" hebben in samenwerking met de oudercommissie een actie op touw gezet tot aanschaffing van een oven, waarin de produkten, gemaakt tijdens de les handenarbeid, gebakken kunnen worden. Voor dit doel had men een groot aantal kerststukjes door de leer lingen laten maken en voor verschillen de prijzen te koop aangeboden. De laatste stukjes, die gewoonlijk het moei lijkst weggaan, leverden deze keer geen enkele moeilijkheid op. Na de opvoe ring van het spel „Als de klokken lui den" door de leerlingen van de hoogste klas, kwam men handen tekort om aan de vraag te voldoen. Het werd een groot succes. DANK! Aan eenieder, die op enigerlei wijze heeft meegewerkt om het bedrag van de NVV Zonnestraalactie tot f 541,39 te laten stijgen, wordt vriendelijk dank gebracht. Zoals bekend, wordt de ver antwoording dit jaar niet meer persoon lijk gedaan, maar de opbrengst wordt regelrecht verzonden. Ook hen, die de huis-aan-huis geplaatste busjes verzorg den, hartelijk dank. FOTOCLUB D.E.F.A. Vrijdag 20 december waren 2 jonge fotografen gast bij DEFA. Deze avond is uitgelopen tot een der beste avonden van het seizoen De twee sprekers, die beiden een goede naam in de amateur- fotografie hebben, lieten hun werk zien en bespraken dit in een geanimeerde discussie met de aanwezige leden. Het bestuur had een goede greep ge daan met het uitnodigen van deze twee deskundigen. NIEUWJAARS-RECEPTIE Burgemeester en Wethouders van de gemeente Egmond aan Zee houden een nieuwjaarsreceptie voor alle besturen van verenigingen en belangstellende ge meentenaren /pot 2 januari 's avonds v. 8-10 uur. Deze receptie wordt ook ge houden in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef op 3 januari, eveueens van 8 - 10 uur. VERKEERSi^fRSUS Door de s*v.ve toename van het ver keer is het van het allergrootste be lang, dat men op de hoogte is van de verkeersregels. Het is daarom dat het bestuur van de afdeling gemeente Eg mond-Binnen deze winter de sleutel cursus van het verbond voor veilig ver keer mondeling zal toelichten geduren de 6 avonden. U krijgt het behandelde van die avond in druk mee naar huis ter na dere bestudering. Op de 7e avond wordt een examen afgenomen. De geslaagde kandidaten zullen op een volgende avond bij elkaar komen, waarbij diplo ma's en speldjes zullen worden uitge reikt. Deze avond zal in samenwerking met het landelijk verbond voor veilig ver keer worden georganiseerd. Gezien de geringe kosten n.1. 4,50 voor de le den en 5,50 voor niet-leden, kan het voor niemand een bezwaar zijn hieraan deel te nemen. De cursus zal worden gehouden te Egmond aan de Hoef in de kantine van de brandweerkazerne op donder dagavond te beginnen 9 januari 1969 om 20.00 uur. Te Egmond-Binnen, in café Tervoort op maandagavond te beginnen 6 janu ari 1969 om 20.00 uur. BRIDGECLUB "ONS GENOEGEN" Uitslag clubdrive van 23 december j.1. 1 Gouda - Westerwal 6972 2 Hopman - van Pel 60 3 Familie Zwaan 5772 4 dames Brak - v.d. Berg 5772 5 Familie v.d. Molen 5972 6 Prins - Glas 54 7 Familie Roos 52 8 Visser - Dekker 47 9 mevr. Dekker - Appel 4472 10 Stikvoort - v.d. Linden 4372 ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 29 december Zeevogels 1 - Hollandia T 1 2.30 u. Zeevogels 2 - Egmondia 3 12 uur Volendam 3 - Zeevogels jun. 1 12 uur Het bestuur van Zeevogels heeft ge meend, om leden die geschorst zijn door bv. belediging scheidsrechter, natrappen, enz., vanaf 1 januari 1969 de helft van de daaruit vloeiende kosten te la ten betalen. Zijn de betrokken leden niet genegen te betalen, dan zal het be stuur een beslissing in deze nemen. WEEKEND-DIENST WIJKVERPLEEGSTERS Te beginnen volgende week zullen in dit blad de weekenddiensten van de wijkverpleegsters worden opgenomen. Het Wit-Gele Kruis in de Egmonden heeft in samenwerking met het Groene Kruis van Heiloo en de Wit-Gele Kruis verenigingen van Heiloo en Limmen 'n regeling getroffen, waardoor de wijk verpleegsters regelmatig een vrij week end kunnen hebben terwijl men toch over hulp kan beschikken. Volgens de publicatie neemt het Groene Kruis in de Egmonden niet aan deze regeling deel. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive van 23 december jj. A 1 Apeldoorn - E. Kareis 4872 2 P. Liefting - Th. Tromp 48 3 dames Wittebrood - Huiberts 4572 4 Nieuwenhuizen - Horio 44 5(D) mevr. Twisk - B. Wittebrood 4072 6 Gebr. Beers 4072 7 Scholte - H. Tromp 38 8(D) J. Huiberts - P. Wittebrood 31 B l(P)de Goede - W. Dekker 267a 2 Koper - P. Huiberts 26 3(P) Koning - Levering 2572 4 Siewertsen - E. Kareis Az. 2372 5 Cremer - Klay 23 6 J. Rosing - Kleverlaan 2272 7 G. Rosing - N. Dekker 21 D is degraderen - P is promoveren. Tot maandag 30 december a.s E.H.B.O.-AVOND Op 9 januari, 's-avonds om 8 uur, zal dokter Versteegh een demonstratie avond geven over de mond-op-mond- beademing. Plaats,,'t Roode Hert" te Egmond aan de Hoef, aanvang 8 uur. Wu wensen al onze klanten, vrienden en bekenden een gezond en gelukkig 1969 toe voorstraat 103 Julianastraat 9 Telefoon 1419

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1