HET EGTE MONDJE Ten geleide Waar het om gaat CONTACT MET DE IGMONDEN NR. 870 - 26 FEBUJARI 1969 26 februari 1969 PERIODIEKE MEDEDELINGEN VAN HET iv, a GEMEENTEBESTUUR VAN EGMOND-BINNEN I AAN DE INWONERS VAN DEZE GEMEENTE Gaarne voldoe ik aan het verzoek van de opstellers van het „Egte Mond je" om deze nieuwe uitgave in de aan dacht van U, burgers van de gemeente Egmond-Binnen aan te bevelen. Ik zeg met opzet niet „inwoners", maar burgers. Burgerschap is een be grip met een wyde strekking. In zyn eenvoudigste vorm is het niet anders dan het lidmaatschap van de samenle ving. Men kan het passief ondergaan. Maar zoals bij elk lidmaatschap krygt het burgerschap pas betekenis, wanneer men beseft waarover het gaat en weet wat er van de burger wordt verwacht. Dit laatste kan men samenvatten met het begrip „burgerzin". Burgerschap in zyn beste vorm kan men slechts verwerven door met bur gerzin aktief mee te werken aan de be vordering van het algemeen welzyn. De wil daartoe is zeker wel aanwezig; de belangstelling, speciaal van de jeugd, vooral voor wat er in het gemeentelyk gebeuren plaats vindt, wijst daarop. De jeugd en de ouderen willen steeds meer meedenken. Dit is een verheugend ver schijnsel, maar heeft slechts positieve waarde als men weet waarover men spreekt. Welnu, deze uitgave wil U inlich ten over alles wat zich binnen de ge meente afspeelt; wil U aan het den ken zetten; wil U in staat stellen, zich een juist beeld te vormen over de ge meentelijke problemen en U daardoor een juist inzicht verschaffen in deze problemen. Daardoor zal het mogelijk zijn ook mee te spreken en anderen uw' zienswyze te geven, omdat U de ach tergronden kent van het hoe en waar om. U bent volwaardig staatsburger, dié' ook mee kan beslissen over de ziens wijze waarop uw gemeente zal worden bestuurd. Daarom dient U te weten en heeft U het recht om te weten, waar-: om dit wel en dat niet mag. Zo zult] U mogelijk aktief burgeres en burger worden, die mee vorm wil geven aart de toekomst van onze gemeente en haar plaatcs in onze omgeving en ons goede vaderland. Moge ,,'t Egte Mond-, je" U daarbij een goede leiddraad vor-' men. A. G. BAKKER burgemeester Het sportcomplex aan de Hoogedyk. Enkele algemene informaties Huidige samenstelling van de raad FRACTIE K.V.P. J. Groot, Slotweg 44 H. Zomerdijk, Abdijlaan 18 J. Hopman, Tijdverdrijfslaan 9 H. J. G. Bleekemolen, Zeedistel 3 J. Peetoom, Schoolstraat 12 FRACTIE GEMEENTE-BELANGEN Th. G. Apeldoorn, Herenweg 13b C. J. M. Beers, Pr. Margrietlaan 5 J. N. Sibbel, Fazantenlaan 13 S. Vermeent, Peperstraat 13b J. Vendel, Egmonderstraatweg 17 FRACTIE P.v.d.A. J. IJkel, Pr. Beatrixlaan 19 De beide wethouders zijn: J. IJkel, tevens loco-burgemeester Th. G. Apeldoorn Spreekuur burgemeester De burgemeester houdt spreekuur ie dere woensdagmorgen tussen 9.00 uur en 12.00 uur op het gemeentehuis. Eveneens op genoemde morgen het Hoofd van Bouw- en Woningtoezicht. Vergaderingen B. en W. De vergaderingen van het college van burgemeester en wethouders worden als regel gehouden iedere donderdagmiddag terwijl de vergaderingen van de raad als regel worden gehouden iedere eer ste donderdag van de maand. Raadsvergadering Zo is de eerstvolgende vergadering van de raad vastgesteld op donderdag, 6 maart a.s., aanvang des morgens om half tien. In deze vergadering zal wor den behandeld de begroting voor het jaar 1969. Gemeentehuis Het Gemeentehuis, telefonisch te be reiken onder nummer 1154, is openge steld voor het publiek maandag t.m. vrijdag 's morgens tussen 8.15 uur en 12.15 uur, terwijl voor geboorte- en overlijcjensaangiften het gemeentehuis op genoemde dagen ook 's middags ge opend is en wel tussen 2.00 uur en 5.00 uur. Laatste nieuws De burgemeester en de secretaris heb ben een uitnodiging ontvangen van de N.T.S. tesamen met een aantal burge meesters en secretarissen uit Noord- Holland deel te nemen aan het pro gramma in de serie INBURGEREN Wet-strijd, onder het motto „Iedere Ne derlander wordt geacht de wet te ken nen", welk programma eens in de maand wordt uitgezonden. De opname van dit programma vindt plaats op 29 april a.s. Wanneer dit programma zal worden uitgezonden is nog niet be kend. Een van de voornaamste gebeurte nissen werd het in gebruik nemen van het sportveldencomplex- aan de Hooge- dijk genoemd, waarbij even stilgestaan werd bij de hierbij ondervonden tegen slag, de hoop werd echter uitgesproken dat de officiële opening spoedig een feit zal zijn. Ook prees de burgemeester het brand weercorps waarvan 4 leden het diploma brandwacht 1ste klasse en 8 leden dat van brandwacht 2de klasse verwierven. Een voorstel om dit corps van een be hoorlijke uitgaansuniform te voorzien is reeds gedaan. Bovendien is een nieuw alarmeringssysteem voor de brandweer in studie. Een trieste zaak vond de burgemees ter het dat het aantal woningzoekenden steeds groter wordt (1 januari 1968 89; 1 januari 1969 98), bovendien nog 14 aanvragen voor een woning voor bejaardenhet werd dan ook spij tig gevonden dat het voornemen van het college om te komen tot de bouw van 18 bejaardenwoningen, doorkruist werd door Monumentenzorg die het voor deze woningen bestemde terrein tot beschermd gebied verklaarde. Een goede oplossing voor dit stedebouw- kundige vraagstuk is er tot op heden jammer genoeg nog niet. Het overige gedeelte van het bestemmingsplan dorpskern Egmnod aan de Hoef, plan Rinnegom, Vennewatersweg, recreatie terrein Egmonderstraatweg zijn op en kele onderdelen na goedgekeurd en van .kracht geworden. Met de uitvoering is ten dele reeds een aanvang gemaakt. Verwacht mag worden dat ook met de uitbreidingsplannen ten N.O. van de Hoef binnen afzienbare tijd een aan vang kan worden genomen. Over het bejaardentehuis Heegemunde in de dorpskom Egmond-Binnen werd gezegd dat het plan hiervoor bij Gedeputeerde Staten is ingediend en dat gewacht moet worden op de goedkeuring door de Provincie alvorens verdere stappen (o.a. grondaankoop) kunnen worden gedaan. Het plan Dorpshuis Egmond-Binnen blijkt nog in een zeer pril stadium te verkeren, terwijl dat in Egmbnd aan de Hoef reeds goed van de grond is geko men en verscheidene instanties al hun goedkeuring hebben verleend; de bur gemeester hoopte dan ook de opening ervan dit jaar verwezenlijkt te zien. Over de wegen werd gezegd dat de weg ten westen van Egmond-Binnen, dit jaar gerealiseerd schijnt te worden, bo vendien zal de gemeente in de toekomst de aandacht gericht moeten houden op de aanleg van diverse wegen rond en in ons gebied om de steeds toenemende stroom gasten snel te kunnen verwer ken. Enkele ontwerpen zijn reeds door het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier aan het gemeentebe stuur voorgelegd. Met dank aan de beide wethouders en de raadsleden voor het door hen verrichte werk in het afgelopen jaar beëindigde burgemeester Bakker zijn nieuwjaarsboodschap. Een opmerkelijke gebeurtenis na af loop van de raadsvergadering vormde het feit dat de burgemeester aan de heer P. C. M. Simons de oorkonde van de Gemeente Egmond-Binnen overhan digde voor het feit dat genoemde heer Simons 31 jaar onafgebroken deel uit maakte van de raad, nl. van 3 septem ber 1935 tot 6 september 1966, waar van ruim 2 jaar als wethouder (van 20 april 1964 tot 6 september 1966). De heer Bakker deed de overhandiging ver gezeld gaan van een terugblik op de ja ren dat de onderscheidene deel uit maakte van de raad en besloot zijn woorden met de wens dat de heer Si mons nog vele jaren in goede gezond heid op deze oorkonde een blik moge werpen. De heer Simons dankte de burge meester hartelijk voor deze oorkonde en zei er zeer vereerd mee te zijn. De voltallige raad feliciteerde de heer Si mons met zijn onderscheiding en op gezellige wijze werd nog even nage praat. Wij achten dit een goed slot en ho pen over enige tijd opnieuw op deze wijze enkele bijzonderheden mede te delen over hetgeen er alzo om en in uw gemeenteraad plaats heeft. L.S. Het gemeentebestuur van Egmond- Binnen wil met deze mededeling als aanvang u periodiek op de hoogte hou den van het wel en wee van de ge meente. Het wil daarbij trachten een nauwer contact teweeg te brengen met de inwoners en hen steeds op de hoogte houden van de stand van zaken van belangrijke besluiten. Bij velen uwer heeft namelijk de mening postgevat dat als een besluit eenmaal genomen is, niets de verwezenlijking ervan meer in de weg staat; zo eenvoudig liggen de stukken echter niet en wij zullen dan ook trachten te gelegener tijd de stand van verscheidene zaken volledig uit de doeken te doen. Het lijkt ons echter juist om dit nieuwe begin van communicatie te openen met een uittreksel uit het jaar overzicht dat burgemeester Bakker in de raadsvergadering van 4 februari j.1. gaf. Daarin zei hij o.a. Wij leven thans in een boeiende tijd, waarbij op ieder terrein van onze sa menleving ontwikkelingen gaande zijn in een zodanig tempo dat men ze ter nauwernood kan bijhouden; ontwikke lingen zowel op materieel als op gees telijk terrein die sommigen onder ons met hoop, anderen echter met twijfel of zelfs vrees vervullen. Hij memoreer de de gruwzame feiten uit het afgelo pen jaar, o.a. de moordaanslagen op Robert Kennedy en Martin Luther King, de opstand in Tsjechoslowakije, maar daarnaast ook de verbazingwek kende vooruitgang van de communica tiemiddelen die het mogelijk maakte ooggetuige te kunnen zijn van een reis om de maan door de Apollo 8. Hierna ging de burgemeester over tot de zaken die de gemeente zelf be treffen. Wij zullen hier de belangrijke punten in het kort aanhalen. 1 Januari 1968 bedroeg het aantal inwoners 4348, welk aantal vermeer derde met 83 geboorten doch weer te rugliep tot 67 door 16 sterfgevallen. Opmerkelijk is echter de daling door het vertrek van 235 inwoners waarte genover slechts 188 personen als in woner hun entree maakten. Het aai^ inwoners nam dus slechts met 20 JB sonen toe tot 4368 op 31 december 1968 (over 1967 bedroeg de vermeer dering nog 71 zielen). De oorzaak van het vertrek weet de burgemeester aan het gebrek aan woningen. Men moet if- De historische omgeving in welks nabijheid echter hieruit niet de conclusie trek ken dat de bouwcapaciteit zou hebben stilgestaan, integendeel, want er werden 93 bouwvergunningen afgegeven, te weten37 voor de bouw van woningen, 32 voor verbouw en voor uitbreiding van woningen, 18 voor verbouw en uit breiding in de sector van handel en nijverheid, voorts 43 voor de bouw van garages en bergruimten, 14 voor be drijfsruimten in de agrarische sector als nieuwbouw en voor verbouwingen in deze sector 5. Bovendien 2 bouw vergunningen voor bijzondere objecten, nl. de bouw van een jeugdcentrum op de plaats van de Rinnegommerkerk en de bouw van een rioolgemaal en pers leiding in verband met de voorgenomen afvoer van rioolvuil naar de zuiverings inrichting te Alkmaar. De burgemeester memoreerde voorts dat door het teruglopen van het aantal leerlingen de Lagere Landbouwschool moest worden gesloten en dat door concentratie van dit onderwijs nu voor onze regio een school voor land- en tuinbouwonderwijs is gesticht te Castri- cum. De nu voormalige landbouwschool zal echter haar bestemming voor het onderwijs toch blijven behouden, n.1. ,voor het lager onderwijs en voor het openbaar kleuteronderwijs zo gauw de gelegenheid hiervoor openstaat.

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 3