CONTACT DE EGMONDEN Vte? U kuftt Egmondia kampioen maken DOE DE WAS OP ESSOGAS VAN SCHOTVANGER 'T WOUD Blijf twintig jaar lang veertig TRIM BERKHOUT Zij blonken uit •Kort Nieuws J RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN 16 APRIL 1969 NUMMER 877 Uitgave Drukker^ Belleman, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Borg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. B(j contract belangrijke reductie. „Trim" is voor velen in de Egmon- den nog een onbekende uitdrukking, maar binnenkort zal de betekenis van dit woord voor velen een begrip gaan worden, dat is althans te wensen. Het woord trimmen betekent eigenlijk even bijsturen, wat bijregelen, een koerscor rectie, om een hedendaagse uitdrukking te gebruiken. „Trim" moet een gevleu geld woord gaan worden, want daar achter gaat een brok gezondheid schuil, die niet zondermeer is uit te vlakken. Het is een initiatief van de Neder landse Sportfederatie (lees even door, ja juist u, die niet aan sport doet). Het plan is ontstaan onder invloed van de tijdsomstandigheden, die met zich mee brengen, dat velen tijdens hun werk niet de lichaamsbeweging krijgen, die noodzakelijk is, om in goede conditie te blijven, duidelijker gezegd, om ge zond te blijven. Het gevolg van de te geringe lichaamsbeweging is, dat men zich te gauw lusteloos voelt, soms na de geringste inspanning. Wanneer daar om inspanning wordt vermeden, zal de conditie nog meer bergafwaarts gaan en ongemerkt komt men in een situatie, die niet alleen onplezierig maar in ve le gevallen ook levensgevaarlijk is. De zeer grote toename van hart- en vaat ziekten is een rechtstreeks gevolg van deze omstandigheden. Wanneer men dan bedenkt, dat een regelmatige ontspanning door een be trekkelijk geringe inspanning van uw spieren veel van deze narigheid kan voorkomen en dat deze geringe licha melijke inspanning beter is dan welk ander middel ook, dan mag er niets in de weg staan, om te gaan 'trimmen'. Want hiermee voldoet u aan de voor waarde, om zonder aan officiële sport te doen met verenigingslidmaatschap en al, een gezond lichaam te houden met een gezonde geestelijke instelling. Dit wordt niet geschreven om U bang te maken, integendeel, men moet nu eenmaal nuchter onder ogen kunnen zien, dat een gezonde inspanning de nodige weerstand schept tegen vele he dendaagse kwalen, waar ook de arts niets tegen kan doen. De lichamelijke conditie van iemand kan onbewust zelfs zo zijn, dat het raadzaam is, eerst de arts te consulteren, alvorens aan het trimmen deel te nemen. Dit is een van de belangrijke punten, waarin de „TRIM"-organisatie adviseert. In de Egnionden gaat het bestuur van de „Stichting Sporthal Egmond" ge heel volgens de regels van de NSF, het trimmen organiseren. Men kan in het kader van deze activiteiten de meest uiteenlopende sporten beoefenen, waar voor straks de sporthal een unieke mo gelijkheid biedt. Nu deze er nog niet is, moet men het nog met bepaalde buitensporten doen. Als start zal op 30 april een strandloop worden georgani- serd die een wedstrijdkarakter draagt, maar ook een prestatie-element. Ieder een kan daar dus aan mee doen, hoe wel het in sommige gevallen misschien is aan te raden, eerst even met de arts spreken, daar de NSF zowel als de plaatselijke organisatie zich aan de ad viezen houdt van de „Trim"-organisatie. Aan deze strandloop zijn leuke attrac ties verbonden en elke deelnemer ont vangt een sporthallot, waarop zoals be kend, een auto, merk Simca SL gewon nen kan worden. Het attractieve is ook, dat die prijs 's avonds nog wordt ge trokken. Maar voor het trimmen is dat in wezen bijzaak. Het initiatief van het actieve stichtingsbestuur is te huldigen. Men krijgt daardoor de kans, om zon der verplichtingen toch aan de zo no dige lichaamsbeweging tegemoet te ko men. De Nederlandse Sportfederatie motiveert de noodzaak van de "Trim- activiteiten" aldus Het huidige levenspatroon veroor zaakt voor zeer, zeer velen een ge brek aan lichaamsbeweging; bewe ging is voor de gezondheid en het behoud daarvan essentieel; voldoende beweging resulteert in een gevoel van fitheid. HET MIDDELHet regelmatig beoefenen van activitei ten. Beweging is de stap naar gezondheid. Lichamelijk welzijn is niet alleen de sleutel tot een gezond lichaam, het is tevens de basis van een dynamische en gezonde geest. Wij worden overspoeld door de snel voortschrijdende industrialisering. Onze levensstijl verandert volkomen en ver stikt de motorisch geboren mens. Men wordt blasé. Het nieuwe woord, "civili satiestoornis" is in de mode, maar ieder een denkt, dat zijn buurman daarmee wordt bedoeld. Maar de papieren lig gen geheel anders. Praktisch de helft van de patiënten, dat dagelijks de spreekuren van de artsen bezoekt, klaagt over vermoeidheid, gebrek aan energie, slapeloosheid, hoofdpijn, adem- halings- en bewegingsstoornissen. De Hartstichting noemt de toestand in ons land zorgwekkend. Omstreeks 50% van alle sterfgevallen kan men thans note ren op de zwarte lijst van hartziekten. Dr. R. J. H. Kruisinga (soc. zaken en volksgezondheid) zegt"Wij beseffen niet, dat wij langzamerhand leven bij de gratie van een steeds verfijnder me dische begeleiding". Het is niet de be doeling, nog meer feiten aan te halen, omdat er zo snel een "angstpsychose" kan ontstaan, maar wel is uit onderzoe kingen komen vast te staan, dat het schrijnende tekort aan lichaamsbewe ging oorzaak nummer één is. De NSF stelt het zich tot taak, die conditieteruggang van het nederlandse volk een halt toe te roepen, maar bo venal om de fitheid en een grotere weerstand tegen ziekten en de span ningen van het moderne leven te be vorderen. Het actiecomité "Sporthal Egmond" werkt daar graag aan mee. Maar uw medewerking is nodig. Weest er enthousiast voor, het is in uw eigen belang en in dat van uw gezin. U zult in uw omgeving spoedig de blauwe "TRIM"-biljetten zien. Leest ze aan dachtig en geef gehoor aan deze op roep. U moet het zelf doen, u moet zelf actief zjjn maar weest dan ook ac tief. TRIM U kunt zich voor de eerste "TRIM"- rand loop opgeven bij ^^•flëisbureau „Noordzee", Voorstraat 117. tel. 2122; VW, Voorstraat 69, telef. I 1362. Inschrijven op 30 april is mo- j gelijk in ,De Zeeparel", Kennedyboule- vard, Egmond aan Zee. DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Van 18 april 8.00 uur tot 21 april 8 uurzr. Korse, tel. 02206-1444 en zr. Canisia, Hoogeweg 65, Heiloo, tel. 02205-224. Voorstraat 125 Telefoon 1314 DIEBURG NAAR EGMOND Met de Pinksterdagen zal de Duitse voetbalclub F.C. Viktoria weer de gast zijn van Zeevogels. Deze om de twee jaar terugkerende uitwisseling gaat echter niet altijd zonder zorgen voor bij. Vandaar dat wij nu reeds een be roep doen op onze grote voetbalfamilie één of meer gasten te willen ontvangen. Binnenkort komen wij U bezoeken om uw gastvrijheid te ervaren en daardoor dat deel van onze zorgen te verlichten. Hartelijk dank alvast. De aankomst zal zijn zaterdagavond 24 mei en het vetrek dinsdagmorgen 27 mei. Bestuur „Zeevogels" Ook miss- en mis- terverkiezing te Eg mond a. d. Hoef, welja, waarom ook niet. Op de foto Theo Castricum en Angèle Kogels, die door de jury van de jeugdver. Relax als beste werden beoordeeld op ui terlijk, kleding en voordracht. Het zjjn verdiensten, die zjj binnenkort mogen meten met andere opvallende jonge mensen uit Noord- Holland. Wjj vernemen dat de o.k. mannenvereniging "St. Jan" op donderdag 17 april een openbare instuifavond houdt, voor iedereen dus. Deze avond is belegd in het vereni gingsgebouw aan de Julianastraat te Egmond aan Zee en begint om acht uur. De bedoeling van deze avond is, dat iedere geïnteresseerde oud- en nieuw-Egmonder op deze avond eens zijn mening komt uiten over allerlei onderwerpen. Men doet mee aan de discussies en stelt eventueel punten aan de orde. Speciaal voor nieuwe ingezetenen is deze avond belangrijk, maar deze instuif wordt des te waar devoller, wanneer de insider-Egm on der, die alles van zijn omgeving'weet of denkt te weten, ook aanwezig is. Het is de moeite waard voor deze avond elke andere bijeenkomst te laten voor wat die is om hier naar toe te gaan; dat de kienavond, die ten bate van de sporthal werd georganiseerd, een groot succes is geworden. Er werden op die avond 675 loten aan de man gebracht. De avond werd opgeluis terd door het duo „Ab Glas" met assistentie van mevr. Glas, die een sporthallied had geschreven, dat zij op deze avond ten beste gaf. Hel sporthal-stichtingsbestuur is bijzonder verrast door de spontane reactie; dat er ook tijdens het wielrennen in Alkmaar door enkele leden van het stichtingsbestuur, dames van Achilles cn een bestuurslid van de boksclub, 250 loten zijn verkocht. Petje af voor deze "doordouwers"; dat op zondag 27 april, 's morgens om 11.30 uur een misviering zal plaats vinden met rytmische begeleiding in de o.k. kerk te Egmond aan Zee. De rytmische begeleiding wordt ver zorgd door het interkerkelijk jeugd koor uit Heiloo; dat de VW Egmond-Binnen een be roep doet op haar leden, die voor het 1 mei-weekend logies/ontbijt ver strekken, zich op te geven bij de in- formatrice. De leden die zich voor Pasen reeds hebben opgegeven, be hoeven dat nu niet te doen. Opgave ook telefonisch nr. 2103; dat op zondag 20 april a.s. in de Ned. Herv, Kerk te Egmond aan de Hoef (slotkapel) een kerkdienst gehouden wordt, waarin de muziekvereniging "Lamoraal" haar medewerking zal verlenen. Onder leiding van de heer F. Alleman zal o.a. uitgevoerd wor den "To a wild rose" van Dowell- deRooij met een cornet-solo, gespeeld door de heer C. J. M. Wittebrood. De dienst begint om 10.00 uur. Voorganger Ds. Tuinstra; Helemaal in stijl van zee- en scheep vaart werd in de Pr. Hendrikstichting een boot geplaatst. Hij staat op het droge, maar over de reling komt veel vocht in de vorm van een pilsje en een oorlam. De scheepsbar geniet veel be langstelling onder de bewoners. dat de collecte voor „SIMAVI" te Eg mond aan Zee het mooie bedrag van 726,45 opbracht. Hartelijk dank namens het comité aan alle mede werkers en de gulle gevers; dat het Hoogheemraadschap, welke in stelling o.a. de Voorstraat in beheer en onderhoud heeft, aan een ingeni eursbureau om advies heeft gevraagd, om de wateroverlast aan de Voor straat op te heffen. Zoals bekend, heeft de middenstandsvereniging vo rig jaar dit probleem bij de gemeen te aan de orde gesteld; dat de PWN voornemens is, het "Rob- bezand" voor het toerisme toegan kelijk te maken. Het "Robbezand" is het gebied, dat ligt langs de Eg- monderstraatweg aan de Zuidzijde. De gemeente zou er ook graag een hertenkamp aanleggen, maar dat vindt de provincie niet goed. Waarom is ons niet bekend; dat er voor de Boulevard een nieuwe verlichting is besteld voor de zeezijde. Het worden vier meter hoge masten, dus belanrijk lager dan die aan de oostkant, met sierlijke polyester kap pen; dat met de toekomstige instelling van het eenrichtingsverkeer te Egmond aan Zee, de veiligheid van de hoek Zuidersraat/Burg. Nielestraat er niet beter op wordt. Speciaal met het oog op de kleuters, die naar de in het zuidplan staande kleuterschool gaand, steeds deze weg moeten over steken, dienen er voorzieningen ge troffen orden. De gemeente heeft het gev^Kreeds onderkend; dat het raaunuis te Egmond aan Zee verbouwd gaat worden. Gepuzzeld wordt nog op een aparte kamer voor raadsleden, die ongehinderd stukken in willen zien. Gedacht wordt aan een vouwwand in de raadszaal; dat er op de nieuwe langs-parkeermo- gelijkheid aan de Boulevard nu reeds kritiek bestaat. Ondanks dat er nu aan twee kanten geparkeerd mag worden, zouden er minder auto's kunnen staan. Er kunnen er inder daad meer staan, wanneer het vis- graadidee wordt toegepast, zij het dat de witte strepen onder een klei ner, hoek t.o.v. het trottoir aange bracht moeten worden. Het doorgaand verkeer kan dan gemakkelijk passe ren; dat de vijver op het Winkelmanplant soen nog voor de zomer zal worden aangebracht; dat aan het Hoogheemraadschap een verzoek is ingediend, om eindelijk de witte scheidingsstreep op het nieuwe wegdek van de Egmonderstraatweg aan te brengen. Tijdens mistig weer is de situatie inderdaad gevaarlijk; dat de watertoren binnenkort van het toneel gaat verdwijnen. Hjj moet plaats maken voor de sporthal, die onmiddellijk daarachter gaat verrij zen; dat de toneelvereniging 'Flierefluiters' haar uitvoeringen heeft uit moeten stellen wegens ziekte. Men leze de advertentie in dit blad; dat de siertuinenvereniging op vrijdag 18 april haar jaarvergadering houdt in de zaal van de heer J. van Balen (Speeltuin). Na afloop kan men zich overgeven aan het gezellige kienspel; dat dezelfde vereniging op vrijdag 25 april een avond geeft in de Pr. Hen drikstichting. Voor deze bijeenkomst is een leuk programma uitgezocht; Zondag a.s. treden de jongens van Egmondia in het veld tegen CSV. Het is een thuiswedstrijd met een zeer span nend karakter. Nog zijn ze geen kam pioen en dat zullen ze zondag ook nog niet worden, maar de kansen zijn mo menteel zo groot, dat met nog een klein beetje doorzetten het kampioen schap voor het grijpen zal zijn. Het elftal zal zijn uiterste best doen, om die kans op zondag a.s. reeds voor een groot deel veilig te stellen. De jongens hebben het vaste voor nemen te gaan winnen, maar u als supporter kunt daar voor een groot deel aan bijdragen door er te zijn met uw aanmoedigingen, met uw waardering voor hun spel. Trouwens, waar blijven de toeters en de spandoeken Die kun nen er toch best bij. Laten wij met z'n allen er voor zorgen, dat er een derbysfeer heerst. Laat het in minia tuur lijken op een derby als bijvoor beeld Ajax - Benfica in Parijs. Neem ze mee die spandoeken, die toeters en die bellen, zet alvast maar een feest hoed op. Maak sfeer, u moet eens zien, wat die jongens er dan van terecht brengen. Succes Egmondia De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... alle bankzaken RAADSVERGADERING EGMOND AAN ZEE Rinus Glas, de bekende gemeente werkman, die verleden week onverwacht tijdens zijn werk overleed, is gister avond herdacht door burgemeester A. G. Bakker aan het begin van de raads vergadering. Over de hoofden van de raad heen richtte de heer Bakker woor den van troost tot de achtergeblevenen. De woorden van nagedachtenis werden gevolgd door een felicitatie met het nieuwe leven dat raadslid mevr. Kemps had geschonken in de "persoon" van een welschapen dochter. Koffie met ge" bak voor de raad en de pers benadrukte deze heuglijke gebeurtenis. Vandaag, woensdag, verneemt B. en W. meer inzake de financien m.b.t. de sporthal, aldus vernam raadslid P. Zwart. Raadslid J. de Boer toonde zich ontstemd over het college, omdat de Ned. Heidemij. de grondwerkzaamheden reeds ter hand had genomen, terwijl er eerst een inschrijving zou worden ge houden. Burgemeester Bakker gaf de fout van het college ruiterlijk toe en zegde toe in het vervolg hierop te let ten. De parkeerterreinen Boulevard Zuid en Kennedy Boulevard worden aan de heer A. Lover uit Alkmaar verpacht voor respectievelijk 4.000 en 3.000 gul den. De raadsleden H. Wijker en G. Stam vernamen, dat tot verhoging van de pachtprijs eerst wordt overgegaan als de exploitant zijn inkomsten niet ziet slinken. De gemeente Egmond aan Zee neemt de helft van de kosten op zich terzake van het leeghalen van de vuilnisbelt bij de kalkovens. Tezamen betalen de gemeenten Egmond-Binnen en Egmond aan Zee 50.000,aan aannemer v.d. Gragt uit Wormerveer, die de klus uitvoert. De vuilnisverbrand- oven in Alkmaar is nog niet klaar, daarom dit besluit. De wethouderswedde is gesteld op 3.975,per jaar, terwijl de wethou der als presentiegeld per vergadering 27,50 beurt, een raadslid daarentegen 17,50. Raadslid C. Visser vernam dat de politie en Openbare Werken een diepgaande studie maken over het fiet- senprobleem langs de boulevard. Het gasthuisweidje bij de kalkovens wordt aan veehouder C. de Groot voor de tijd van drie jaar verpacht tegen 150 gulden per jaar. WIST U DAT D.A .-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1627 3 MAANDEN GARANTIE GEEFT OP ZEEMLEER! SCHIETVER. "DE VRIJHEID" Uitslag clubwedstrijd maandag j.1. P. Dekker 120, Chr. de Goede 120, S. Komen 120, A. Hof, 120, C. Leyen 120, H. Liefting 120, J. Duin 119, W. Dorresteyn 119, G. de Raadt 119, Corn. de Goede 119. Totaal kwam men op het puntentotaal van 1196.

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1