CONTACT MET DE EGMONDEN 8.88 168 Kort Nieuws Voor uw bier en frisdranken moet u bij Schotvanger 't Woud zijn Renault John Zagwijn Supermarkt TELEF. 1370 Egm. a. d. Hoef AzetJusd'Oronge Doperwten fijn nu 69 NU 98 49 98 Vers vlees 179 nu 314 158 Vleesworen Weekend- reklame wmk raiffeisenbank nHÏÉDE egmonden Groots en modern Autobedrijf Chris Baltus De auto heeft zijn weg gevonden Uitgave Drukker^ Belleman, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Borg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. B(J contract belangrijke redactie. 7 MEI 1969 NUMMER GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 trekken, van ook niet-tennisspelenden; dat de St. Jozefschool van Egmond a. Zee een dagje uitging naar Maduro- dam en de havens van Rotterdam. Het weer was niet alles, maar de kinderen hebben volop genoten; dat de herdenkingsplechtigheden in de Egmonden bijzonder veel belangstel ling hebben getrokken. Een woord van dank aan de zeei; goede organi satie is hier zeker op zijn plaats; dat de Trim-strandloop op het strand te Egmond aan Zee is geslaagd. Er waren 1400 deelnemers, die bij prach tig weer volop genoten van het strand en de zilte zeelucht; dat het Vrouwengilde van Egmond- Binnen haar seizoen besloot met een dagje-uit. In Bloemendaal werd het P.E.N.-gebouw bezichtigd. Ook werd Katwijk aan Zee aangedaan; dat de VVV Egmond-Binnen de contri butie heeft verhoogd tot 15,Dit is gunstig i.v.m. de BTW. De bijdra gen worden verlaagd, dat de Raad van de gemeente Egmond- Binnen haar vergadering houdt op donderdag 8 mei a.s., 's avonds om 19.30 uur. De Raad van Egmond aan Zee komt eveneens bijeen, maar op vrijdag 9 mei a.s., ook te 19.30 uur. In beide vergaderingen worden weer belangrijke punten besproken. Zie verdere tekst op pagina 4 mor Wegens enorm succes nogmaals van 115 HU 79 Kersenjam HJEI.I., AZET Tomatenpuree, 3 blikjes 3 flessen GAZEUSE 20 Vb liters KELLER PILS Gratis thuisbezorgd Woensdag en donderdag: 500 gram GEHAKT h.o.h. Vrijdag en zaterdag: 500 gr. SCHOUDERCARB. slechts or Flink SOEPPAKKET slechts HAMBURGERS, 3 voor Maandag en dinsdag TARTAAR, 3 voor 188 Speklappen, 500 gram 198 150 gram Boterhamworst 59 150 gram Cervelaatworst 98 150 gram Gebr. Gehakt 75 De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... bi uw geld. VOETBALTOURNOOI OP BEVRIJDINGSDAG Op initiatief van de heer Nooteboom, onderwijzer te Egmond aan de Hoef, hebben de lagere scholen van Egmond aan Zee en Egmond aan de Hoef op bevrijdingsdag hun krachten gemeten op het Zeevogels-terrein. Begunstigd door het zeer mooie weer hebben organisa toren, voetballers en natuurlijk de sup porters een prachtige dag gehad. Als uiteindelijke winnaar kwam de Van Speykschool uit Egmond aan Zee uit de bus door in de finale de St. Jozefschool uit Egmond a.d. Hoef met 1-0 te verslaan. Uitslag: 1. Van Speyk school, bekerwinnaar; 2. St. Jozefschool Egmond a.d. Hoef; 3. de Ruiterschool, Egmond aan Zee; 4. St. Jozefschool, Egmond aan Zee; 5. Van Speykschool II; 6. Trompschool, Egmond aan Zee. Naast de beker voor de winnaar krij gen de spelers, die de tweede resp. der de prijs behaalden een medaille en elke deelnemer een herinneringsvaantje. De jeugd heeft door dit initiatief een leu ke middag gehad. Dank aan allen, die dit tournooi hebben doen slagen. De kinderen van de derde klas van de Van Speykschool hebben het zee aquarium te Bergen aan Zee bezocht, terwijl de leerlingen van de le en 2e klas zich in de speeltuin hebben ver maakt. KEURING SIERTUINEN Op zaterdag 3 mei j.1. hield de sier- tuinenvereniging afd. Egmond haar le keuring van bolgewassen en onderhoud van tuinen De 45 deelnemende tuinen lagen verspreid in de 3 Egmonden. De uitslag was1de heer C. Aber- krom, Egmond aan Zee, met 99 pnt., de beker plus 40,2. mevr. Hop man, Herenweg 91, Rinnegom, met 96 punten,- 30,3. Th. v. d. Molen, Churchill-laan 18, Egmond aan Zee, met 93 punten, 25,4. G. Baltus, Herenweg 23, Egmond-Binnen, met 91 punten, 15,5. de heer Delver, mej. Koeman en de heer Admiraal, ieder met 90 punten. Wy vernemen dat maandag a.s. de algemene voor jaarsvergadering der VW Egmond aan Zee zal plaats vinden in „Speel tuin De Egmonden". Deze vergade ring is tweemaal uitgesteld. Op deze vergadering zal ondermeer gesproken worden over de actie „Schoonschip" en de evenementen in het seizoen; dat aan de Voorstraat te Egmond aan Zee een boetiek is geopend onder de naam „Modpub" en wel in de voor malige souvenirszaak van mej. Annie Genet. Het interieur is uitgevoerd in grof metselwerk. De stenen zijn af komstig van afbraak van de Berg straat, evenals het hout. De boetiek voert hippe en minder hippe kleding speciaal voor jongeren; dat aan het Luilaatje 24 te Egmond- Binnen is gevestigd manege Bommer. Het wordt daardoor in de Egmonden nog gemakkelijker paard te rijden en te leren. In deze manege kunnen ook gastpaarden worden ondergebracht; dat op 10 mei een jeugdavond wordt gehouden in het gebouw van de N.H. Kerk te Egmond aan Zee, georgani seerd door de herv. jeugdvereniging. Het wordt een gezellige dansavond m.m.v. „The Firemen", entree f 1,50 ten bate van de sporthal; dat, over „The Firemen" gesproken, de ze jongens het zeer goed doen. Het is een jonge band, die vorige week een ^gratis dansavond verzorgde in de „Speeltuin". Er was een groot aantal bezoekers, die de gehele avond volop genoten hebben van de muziek van deze knapen; dat op de verbindingsweg tussen de La- moraalweg en de Julianaweg soms 'n vuilnisbelt wordt gevormd, 's Avonds plegen verschillende bewoners hun vuilnis in zakken of andere verpak king tegen de buitenmuur van het achter de huizen liggende pad te de poneren. Hier komt de vuilniswagen niet. Dat weten ze, maar er wordt geredeneerd „als ik er maar af ben". Even aan de weg zetten scheelt en kele stappen; dat Gljju Visser zondag j.I. zjjn 450e voetbalwedstrijd voor Egmondia heeft géspeeld; dat de tennisster Astrid Suurbeek, die pas terug gekomen is uit Amerika, zaterdag a.s. in samenwerking met de trainer, de heer H. Hemmes, een demonstratie zal geven om ongeveer 2.30 uur op de „Duinpan". Het gaat hier speciaal om een instructieve de monstratie, die veel belangstelling zal Bovengenoemd bedrijf heeft in zeer korte rijd rijn sporen verdiend. Auto bezitters hebben dat gemerkt en stroom den toe. De heer Baltus had al spoedig te kort ruimte en zou als het ware door zijn klanten worden gedwongen, zijn be drijf weer uit te breiden, ware het niet, dat hü ze voor was. „Meer service voor mijn klanten en gemakkelijk werken voor mijn perso neel zijn aanleidingen genoeg, om er aan te beginnen", zegt de heer Baltus. Gelukkig kon hij het naast hem liggen de perceel overnemen en daar lag te gelijk de mogelijkheid. Hierop is een prachtig pand verrezen, een servicehal van de eerste orde, voorzien van de modernste technieken, alles afgestemd op de eisen van de autobezitter van nu en de toekomst. Burgemeester Bakker opende het prach tige pand. In een super Fiat sport auto reed hij het echtpaar Baltus tot voor de garage, waar een luid claxon- concert het begin van een nieuw tijd perk van de zaak inluidde. De hal meet 500 m2, vooraan is een kantoor en cantine aangebracht en een modern geoutilleerd smeerstation. De kleuren zijn origineel Fiat, het bekende automerk, dat autobedrijf Chris Baltus voert. De opening trok zeer veel be langstelling en verschillenden voerden het woord. Een groot aantal bloem stukken verhoogde de feestelijke stem ming. Vanaf deze plaats wensen wij de heer en mevrouw Baltus veel succes met hun prachtige bedrijf. De bouw werd uitgevoerd door fa. Gebr. Apeldoorn, het schilderwerk door de fa. C. Ter voort en het loodgieterswerk door de fa. Druiven. EENRICHTINGSVERKEER IN EGMOND AAN ZEE Vorige week is door de gemeente een aantal verkeersmaatregelen geno men. Aan de Voorstraat werd eenrich tingsverkeer ingesteld in de richting oost/west en aan de Zuiderstraat west/ oost. Doordat het verkeer aan het be gin van de Voorstraat westzijde niet tijdig opmerkzaam werd gemaakt op de nieuwe verkeersmaatregel, reed men dus de Voorstraat in met het te verwach ten gevolg, dat velen zonder zich om de borden te bekommeren, doorreden. De bedoeling is, dat men om het Pompplein rijdt en zo de Zuiderstraat in. Ook dit was niet duidelijk. Opstop pingen bleven dan ook niet uit. De Zui derstraat is er niet veiliger op gewor den. Integendeel, deze toch al niet op frequent verkeer ingestelde straat bleek als verkeersweg reeds in het eerste week end de nodige problemen op te leveren. Vooral op het punt, waar de School straat, Duinstraat en Schinkelstraat sa menkomen, was de doorgang te nauw. Wanneer men dan op de hoek Voor straat aankomt, komt een nieuwe moei lijkheid. De bussen, die vooral tijdens drukke weekenden in groter aantal rijden, ont nemen hier elk uitzicht op verkeer van rechts. Automobilisten moesten dan te ver de Voorstraat oprijden, om te zien of de weg vrij was. Meestal was niet zo, achteruit dus, maar dat gp> weer niet mogelijk door de achteroprij- dende auto's. Gevolgopstoppingen. De talrijke overstekende voetgangers op dit punt ondervonden ook de no dige moeilijkheden. Het ligt wel in de bedoeling, het verkeer verder om hpt zuiden te leiden, maar het moet a weer op de Voorstraat uitkomen, hot verkeer uit de vele zijstraten zal zich hier nog bijvoegen, zodat er voorlopig nog niets gewonnen is. Egmond aan Zee schijnt zich voor deze verkeers maatregelen nog niet te lenen. Wellicht is er na dit proberen meer dan ooit een reden aanwezig om met nog groter klem aan te dringen op het aanleggen van rondwegen, zoals reeds lang in de plannen staan omschreven. Voor de plaatselijke politie van Egmond aan Zee moet het komende seizoen nu niet be paald een plezierig vooruitzicht zijn. De trekking van de grote sporthal- loterij vond vorige week dinsdag plaats maar op dat moment was het 'Contact' i.v.m. Koninginnedag al gedrukt, zodat wjj de winnende nummers niet op kon den nemen. Dat doen wjj dus deze week. De trekking vond plaats ten over staan van notaris J. J. v.d. Stadt, in wiens plaats zijn assistent, kandidaat notaris Schuyt optrad. Joke Zwart, dochter van de voorzitter van de stich ting „Sporhal Egmond" trok de win nende nummers en de prijzen. Hierbij waren aanwezig burgemeester A. G. Bakker, wethouder S. Zwart, het Stich tingsbestuur, enkele persmensen en ad judant Düster van de rijkspolitie, groep Bergen. De auto viel op nummer 1820, dat gekocht werd door de fam. Kuin te Heemskerk. Het T.V.-toestel viel op nr. 3640 en de vijfdaagse vliegreis naar Parijs op .nr. 3522. De winnende num mers zijn: 7176 - 5996 - 1633 - 565 - 5661 - 11361 - 1670 - 6947 - 5681 - 11643 - 3640 - 1317 - 14620 - 3522 - 1820 - 8716 - 12816 - 3354 - 12345 - 10352. Op de foto ziet U de overdracht van de auto aan het echtpaar Kuin. De heer Klaasen is 6 jaar wethouder van Egmond aan Zee en 12 jaar raads lid. Zeven jaar was hij voorzitter van de woningbouwvereniging. Terwijl wij zitten te praten, komt fruithandel Wil lem Stam een prachtige fruitmand bren gen. „Asjeblieft Sjaantje", zegt de heer Klaasen, „van je overburen". En hij vervolgt„je wordt gedreven in een bepaalde richting en dan doe je dat. Zo zit het eigenlijk, anders is het niet. Ie dereen heeft recht op dezelfde hoeveel heid zon". Inderdaad, anders is het niet. Het echtpaar Klaasen is de zon voor elkaar en zij proberen daarvan iets aan ande ren mee te delen. Op het feest, ter ge legenheid waarvan woensdag (vandaag) de receptie plaats vindt in „De Klok" van 16.00 - 18.00 uur, ontbreekt ook de 94-jarige moeder van de heer Klaa sen niet. Vanaf deze plaats onze har telijke felicitaties en nog zeer veel zon. 50 jaar echtpaar Klaasen-Stokvis Het is niet moeilijk om met de heer H. Klaasen, wethouder van de gemeen te Egmond aan Zee, een gesprek aan te knopen. Moeilijker is het, wanneer het gesprek moet gaan over zijn 50-jarig huwe lijksfeest, want zegt hij, het is niet nodig, we heb ben gewoon geluk gehad en daarin zit op zichzelf geen prestatie. Inderdaad vaart niemand zonder ge luk helemaal wel, maar in het gezellige gesprek, dat zich hierna ontknoopte, komt men tot de conclu sie, dat het echtpaar Klaa sen niet alleen door geluk haar 50-jarig huwelijks feest mag vieren, of hier moet het geluk bedoeld worden, dat beiden door en met elkaar ondervinden. En dat is het dan ook. ,,'t Is te gauw gegaan", zegt de heer Klaasen, „ik heb het idee, dat wij 20 jaar overgeslagen hebben", ,,'t Is ge woon gegeven en we behoeven ons niet op de borst te slaan. Wij zijn van dank baarheid vervuld en daarmee zijn wij er over uitgesproken, en we zijn nog al tijd gelukkig en tevreden met elkaar". Dat laatste moest hij er nog even aan toevoegen. Wanneer men beiden hoort praten over vroeger, toen zij nog in Amsterdam woonden, dan ligt het voor de hand, dat zij nu 15 jaar geleden, toen het echtpaar naar Egmond aan Zee kwam, al spoedig in de gemeenschap werk zaam waren. Mevrouw Klaasen werkte voor de oorlog pro deo voor humani- tas. Zij moest hierbij dikwijls onbegrip en ondankbaarheid ondervinden. Nu in Egmond aan Zee heeft zij nog zitting in de comitees Kon. Wilhelminafonds, Novib, Sakor en in het bestuur van het be j aardencentrum

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1