CONTACT MET DE EGMONDEN STUDIO 17 Kort Nieuws Pastoor W. Westerhoven 40 jaar priester Vte? kt?? BERKHOUT Taxi tel. 1900 (RAIFFEISENBANK I DE EGMONDEN Feike Asma geeft orgel concert in de o.k. kerk Essogas en aanverwante artikelen heeft Schotvanger t Woud 9 JULI 1969 NUMMER 889 Uitgave Drukker^ Belleman, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymapleln 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. B(j contract belangrijke reductie. Zondag 13 juli a.s. viert de parochie van St. Adel- bert te Egmond-Binnen het feit, dat haar parochie herder, pastoor W. Wes terhoven, 40 jaar geleden tot priester werd gewijd. Op zaterdag 12 juli a.s., 's avonds, zal het feest in de parochie reeds begin nen met een plechtige eucharistieviering, die door het koor van zijn voor malige parochie uit IJmui- den, zal worden opgeluis terd. Pastoor Westerhoven is nu 2V2 jaar hier en het bevalt hem hier buitenge woon goed, zoals hij zelf zegt. Hij is 63 jaar en ge niet een uitstekende ge zondheid. Wanneer wij hem vragen, of hij het plan heeft, om op 65-ja- rige leeftijd rust te gaan nemen, zegt hij, daar niet over te peinzen. "Ik voél mij best en als dat dan nog zo is, waarom zou ik?" In het korte gesprek, dat wij met hem konden hebben, vertelde hij iets van zijn parochie uit IJmuiden. Het grote ver schil tussen die parochie en de parochie van St. Adelbert van Egmond-Binnen was wel hierin gelegen, dat de een zaamheid daar groot was, in tegenstel ling met Egmond-Binnen, waar een grote onderlinge verbondenheid bestaat. De parochie te IJmuiden is voor een groot deel samengesteld uit mensen die elkaar niet kennen, zij komen uit het gehele land. "Hier in Egmond-Binnen is dat anders". "Iedereen kent elkaar, alhoewel", zegt hij, "daarin ook nade len schuilen". Daarom heeft hij grote belangstelling voor het sociale leven". "Dat moet gezond zijn" zegt hij, "dan gaat daar zeer veel goeds van uit". Toen de in 1929 gewijde jonge neo mist aan het begin van zijn grote taak stond, zal hij nog wel niet hebben kun nen vermoeden, hoe de verhoudingen in de kerk er over 40 jaar voor zou den staan. Hij heeft toen ook nog niet geweten, dat hij dikwijls naar zijn pen zou grijpen, om tegen de zijns inziens te ver gaande veranderingen in de kerk te ageren, want dat is pastoor Wester hoven. Hij houdt zich aan de regels van oudsher gesteld en hij schroomt niet zijn mening te verkondigen, wan neer hij voelt, dat die regels ook door hogere kerkelijke autoriteiten anders worden uitgelegd. Hij is een man, die rond voor zijn mening uitkomt, en dat ook wil weten. Men weet precies, wat hij bedoelt, zijn woord is voor maar één uitleg mogelijk. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat niet iedereen het met hem eens kan zijn. Hij maakt zich zorgen over de ontwikkeling van het kerkelijk leven en rekent het tot zijn taak, zijn woord te laten horen, waar hij dat nodig vindt. Hij legt dan ook een grote belangstelling aan de dag voor alles, wat zich buiten de kerk afspeelt, want de daad van de mens is de weer spiegeling van zijn innerlijk leven. Daarom staat pastoor Westerhoven in het middelpunt van de belangstelling, niet in het minst ook door zijn regelma tig verschijnende stukjes in "Sursum Corda", die ook door vele niet-parochi- anen wordt gelezen. Men kan het met hem eens zijn of niet, feit is, dat pas toor Westerhoven 40 lange jaren op de zijn eigen sterke wijze klaar stond voor het wel en wee van de hem toever trouwden en die periode wordt het ko mende weekend afgesloten en feestelijk gevierd in zijn parochie van Egmond- Binnen, waar het hem zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. EVENEMENTEN EGMOND AAN ZEE: 10 juliZomeravondconcert in de oud- kath. kerk aan de Voorstraat. Or ganist Feike Asma. Aanvang 20.00 uur. Toegangskaarten a 2,ver krijgbaar bij het WV-kantoor. Scholieren 1, 11 juliWandelpuzzeltocht door de straten en steegjes van Egmond aan Zee. Aanvang 19.00 uur in de tuin van de Pr. Hendrikstichting, ingang Voorstraat. Deelname 0,50. 12 juli: Draaiorgelmuziek. Op verschil lende plaatsen spelen gedurende deze dag enkele draaiorgels voor U. EGMOND-BINNEN 12 juliGezelligheidsrit voor auto's, motoren en bromfietsen (met duo passagier). Start 19.00 uur Kerkplein. Inschrijving vanaf 18.00 uur in café Tervoort, Abdijlaan. Deelnameau to's en motoren 3,bromfietsen 2,1 per voertuig. Uitzetters leden van de Evenementencommissie. EGMOND AAN DE HOEF: 12-13-14 juli KERMIS. Elke woensdag avondbraderie aan de feestelijk verlichte Voorstraat. Museum "Egmond aan Zee", Zuider straat 5, dagelijks geopend van 15.00 tot 17.00 uur. Bridgen elke woensdagavond in "De Klok". GESLAAGDE DAG IN EGMOND-BINNEN Het zal waarschijnlijk iedereen wel opgevallen zijn, dat de WV Egmond- Binnen tijdens de vermelding van de evenementen in dit blad wel heel sterk naar voren kwam. Afgelopen zaterdag was de sfeer in het dorp als op een nationale feestdag. Een groot aantal kinderen was 's morgens bezig, het as falt van "De Krijt" met tekenkrijt te bewerken. Het was bijzonder plezierig om te zien, hoe de vele jeugdige deel- nemertjes hun inspiratie aan het asfalt toevertrouwden. Voor de meesten was deze manier van kunstuiting volkomen vreemd, maar het was opvallend, dat sommige kinderen een goed ontwikkeld gevoel hadden voor vlakverdeling. De meest vreemdsoortige figuren werden aan het asfalt toevertrouwd. Maar gaf niets, het was een feest voor de bijna 130 kinderen en een succes voor de organisatie. 's Middags waren er rolschaats- en skelterwedstrijden, die eveneens veel be langstelling trokken. De avond was muzikaal. Het plaatselijke fanfarecorps "Eensgezindheid", de drumband onder gelijke naam en de showband "Exel- sior" uit Limmen brachten weer veel publiek op de been, zodat een rijk over laden programma, dat door de VW- evenementencommissie goed was geor ganiseerd, een zeer geslaagd slot kreeg. HOOG WATER Woensdag 9 0.01—00.20 Donderdag 10 0.32—13.11 Vrijdag 11 1.37—14.12 Zaterdag 12 2.28—14.56 Zondag 13 3.10—15.38 Maandag 14 3.50—16.18 Dinsdag 15 4.28—16.55 (spring-tij) Woensdag 16 5.05—17.31 Donderdag 17 5.39—18.03 Grote Teer. of Vetvlek op uw nieuwe witte broek D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 spuit er iets speciaals op en het is weg ENQUETE GEMEENTE EGMOND-BINNEN De enquete, die de gemeente Egm.- Binnen onder haar bevolking houdt is eigenlijk al afgelopen. De uiterste in- zenddatum was 5 juli. Het blijkt echter, dat de termijn wat aan de krappe kant is geweest. Velen die het plan hadden, het formulier in te sturen, zagen hier toe nog geen kans, maar die krijgen ze alsnog. Er is reeds een groot aantal formulieren ingestuurd, maar het ge meentebestuur heeft het liefst een zo volledig mogelijk beeld van de gemeen te, zodat de gelegenheid nog daar is, Het verwacht dat iedereen, die tot nu toe nog niet heeft gereageerd, dit bin nen enkele dagen zal doen. De enquete wordt er waardevoller door. Voorstraat 125 Telefoon 1314 KERKDIENSTEN OP ZONDAG Egmond aan Zee o.k. kerk, Voorstraat 112: 8.00, 10.00 (hoogmis), 19.00 vespers; rk. kerk, Wilhelminastraat 12: zaterdag 19.00 - 20.00; zondag 7.30, 8.30, 9.30, 11.00, 19.00 en 20.00 uur; ned. herv. kerk10.00 uur; geref. kerk9.00, 10.30 en 19.00 uur, Egmond-Binnen r.k. kerkzaterdag 19.15 uur; zondag 7.30, 9.30 en 11.15 uur; Egmond aan de Hoef: r.k. kerkzaterdag 19.15; zondag 7.30, 9.30 en 11.00 uur; ned. herv. kerk10.00 uur. karmelkloosterzondag 9.00 uur; in de week 8.00 uur. In dit nummer van "Het Contact" kunt U een advertentie lezen, waarin staat, dat er een nieuwe bar in Eg mond aan Zee is gevestigd. Het is een discobar, ontstaan als jongste spruit van de er boven liggende grote dancing "De Zeeparel". Helemaal onder in de gewei yen van "de Zeeparel" is "Studio 17" ingericht, het is een knusse bedoening daar beneden en een zeer stemmige verlichting zorgt voor de nodige gezel- ligheid. Dat velen de weg naar deze "studio" al hebben gevonden, werd in het afgelopen weekend gedemonstreerd. Het was er vol. Zeer vele jongelui had den er zich "genesteld" in de zeer knusse hoekjes van dit aparte optrekje, dat ondanks de vrij grote ruitnte een intieme sfeer heeft. De muziek komt van de zwarte schijf, en daardoor is het mogelijk, dat steeds de modernste hits ten gehore worden De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank en alle bankzaken Nu is het weer rustig. Maar maandag j.1. striemde een noordwester storm onze kusten. Voor de strandexploi- tanten was het aanleiding veiligheidsmaatregelen te gaan nemen. Op bad Noord van Arie de Groot waar het water meestal hoger komt, werden de kostbare dubbele bad stoelen in veiligheid ge bracht. Gelukkig nam de wind tijdig af, zodat niet veel schade is ont staan. W« vernemen dat de gemeenteraad van Egmond-Bin nen op donderdag 10 juli vergadert, aanvang half acht. In deze vergade ring zal o.a. het nieuw benoemde raadslid, de heer P. C. M. Simons worden beëdigd. Buiten het benoemen van verschillende commissies, zal de raad zich bezig houden met een aan vraag van "St. Adelbert" ter verste viging van de financiële basis; het advies van de sportcommissie ter stichting van een zwembad te Eg mond aan de Hoef; de aanleg van een kinderspeelplaats nabij het Oran jeplein; enige grond aan- en verkopen ook in verband met de aanleg van een industrieterrein; uitslag enquete, gehouden onder de verenigingen en subsidies voor de oranjeverenigingen en "Zeevogels"; dat de voorzitter van de gymnastiekver. "Achilles", de heer D. Tol, zyn func tie beschikbaar heeft gesteld. Het is nog niet bekend wie zijn opvolger zal worden; dat de kerkdienst op zondag a.s. in de Gereformeerde Kerk te Egmond aan Zee, die om 7 uur zou aanvangen, 20 minuten is vervroegd i.v.m. sa menzang voor de dienst. Dus de aan vangstijd is nu tien over half zeven; dat zaterdag 12 en zondag 13 juli een fancy-fair gehouden wordt in 't o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastr. te Egmond aan Zee. De dames en heren die dat organiseren, weten van wanten, wij raden daarom eenieder aan, daar eens een kijkje te gaan nemen, want het is er altijd bijzon der gezellig; dat de consumptietent van de heer G. Apeldoorn op het strand te Egmond- Binnen is uitgebreid. Hij kan nu be langrijk meer bieden, zodat de gasten ook op het strand van Egmond-Bin nen meer service genieten. De heer Apeldoorn maakt ook reclame voor het schoonhouden van het strand. Hij vindt terecht, dat iedereen daar zon dermeer op moet worden gewezen; dat de openbare verkoop van het pand Pr. Hendrikstraat 15-17 te Egmond aan Zee, die op donderdag 10 juli gebracht want deze discotheek, die zeer uitgebreid is, wordt voortdurend met de nieuwste uitingen van muzikale en luidruchtige vondsten aangevuld. Met vaardige hand bedient disk-jocky, (kort weg "D.J.") Hans van Dijk, de draaien de schijf en hij weet zijn repertoire steeds zo te kiezen, dat de goede stem ming van het moment nog meer in de hand gewerkt wordt. De wanden van "Studio 17" zijn kleurrijk beschil- derd en hier en daar doen - rietmatten het uitstekend, j.' 'f Men is nog steeds doende, het interieur nog meer in stijl te brengen, want zo zegt de heer de Vries, we 1 j moeten de jeugd een omge- •f? I ving bieden, waarin zij i z'ch thuis voelt en dat was '^*1 er tot nu toe niet 'n Es- H mond aan Zee. V ia Er bestaat steeds 'n soort drempelvrees, omdat er ff I meestal een te grote ruim- te is of de sfeer is niet passend bij de jongeren van nu. En dat is wat wij i -: JI hier wel brengen, sfeer en fl.S gezelligheid, speciaal voor de jongeren en het is opvallend, zegt de heer de Vries, hoeveel ouderen hier komen zitten en waarom ook niet. zou worden gehouden, niet doorgaat; dat het aannemersbedrijf C. Breed n.v. te Egmond aan de Hoef is begonnen met de restauratie van de kerktoren van de r.k. kerk. Momenteel is men doende de steigers aan te brengen; dat bij het schriftelijk studiecentrum "Culemborg" slaagden voor hef di ploma "winkelassistentie" Ineke Duinmeijer, Marga Ulaga, Rita Hof, Elly Pepping, Annemieke v.d. Veer. Zij waren tevens leerlingen van de St. Agnesschool te Heiloo; dat de visclub DVW Heiloo meedeelt, op 13 juli de 2e competitiewedstrijd wordt gehouden in het kanaal H'- Waard. Het inleggeld te voldoen voor 11 juli h 1,50 p.p.; dat de VVV's Egmond, Bakkum en Schoorl op dinsdag 15 juli a.s. een rijwieltoertocht organiseren door de mooiste plekjes van ons gebied. Start 's avonds 7 uur Pompplein. In lichtingen WV-kantoor. Donderdag a.s., 10 juli 1969, zal de bekende organist Feike Asma het eer ste concert verzorgen in de serie Zo meravondconcerten te Egmond a. Zee. Deze concerten worden georganiseerd door het Comité Zomeravondconcerten onder auspiciën van de WV Egmond aan Zee. Het programma voor deze avond vermeldt de volgende werkenG. F. Handel, Occasional Ouverture; JOH. SEB. BACH, Sinfonïa; César Franck, Prélude, Fugue et Variation; Louis Vier- ne, Carillon de Westminster; vervolgens van Jan Zwart, Toccate over Psalm 146, en van de organist zelf een Cano- nische bewerking over Psalm 138. Het concert vangt aan om 20.00 uur. Toegangsbewijzen a 2,(scholieren 1,verkrijgbaar aan het WV-kan toor en 's avonds aan de kerk.

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1