CONTACT MET DE EGMONDEN 4 ZWAN f 11,95 WENSEN - VERLANGENS - IDEALEN 25 cent Het gemeentebestuur van Egmond-Binnen weet wat de bevolking wil. vers pak vleeswaren Koopjes van de week dus 20 pullen f 9,69 Nieuw Zaterdag 4 okt. Supermarkt TELEF. 1370 Egm. a. d. Hoef Renault John Zagwijn Taxi tel. 1900 J.C.E. Helle en D.Zuiderveld, artsen Dr. Helle: Dr. Zuiderveld: 24 SEPT. 1969 - No. 900 Uitgave Drukkerij Belleiuan, Burg. Eytnaplein 2a Egmonderstraatweg 5, Egmond aan Zee Telefoon (02296) 1201 Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief: '5 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 Het ijverig speurwerk, door de gemeente Egmond-Binnen opgezet als een modern stuk research, waarvan de herkomst niet vreemd is, heeft zijn definitieve uitwerking gekregen in de vorm van een keu rig dossier, waarin op 38 bladzij den de wensen en verlangens van de bewoners van de gemeente Eg- Het enquêteformulier werd aan 10% van de in het bevolkingsregis ter ingeschreven personen boven de 16 jaar verstuurd. 63% heeft gereageerd, welk resultaat zeer goed is te noemen. Het gemeente bestuur is terecht van mening, dat het met deze werkwijze een weg heeft ingeslagen, waardoor meer inzicht en inspraak van de bevol king kan worden verkregen. DEELNEMERS AAN DE ENQUETE. Onder de geenqueteerden vindt men de meest uiteenlopende be roepen. Op pagina 3 van het script vindt men daarvan een opsom ming. Onder de deelnemers vindt men huisvrouwen, bouwvakarbei ders, studenten, schilders, winkel bedienden, verpleegsters, religeu- zen, bouwkundigen, onderwijzers, garagebedienden, een bankdirec teur, tuinders, een operateur, amb tenaren en 'n gouvernante, kortom zij komen uit de meest uiteenlo pende beroepen. Wij geven hier maar een uittreksel. WAARDERING VOOR DE VESTIGINGSPLAATS. Van de deelnemers zijn er 134 in de Egmonden geboren, 140 niet. Van de in Egmond geborenen ver kiest 72% de Egmonden als woon plaats, 8% niet en 20% had geen oordeel. Van de niet in Egmond geboren deelnemers verkiest 68% Egmond als woonplaats, 14% wenst elders te wonen en 18% had geen oordeel. Het komt er dus op neer, dat 70% van alle deelnemers in Eg mond wenst te wonen. Opvallend is dat 14% der niet autochtonen hier niet willen blijven tegenover 8% van de autochtonen. DE STRAAT WAARIN MEN WOONT. In de enquete werd gevraagd naar een oordeel over de straat waarin men woont, speciaal waar het het uiterlijk betreft. 30% vond het uiterlijk goed, 52% redelijk en 17% slecht. De gewenste voor zieningen zijn over het algemeen meer verlichting, riolering, par keerruimte, trottoirs, groenaanleg, terwijl opvallend veel deelnemers kritiek uiten over het zeer gevaar lijke fietspad, dat ligt langs de He renweg naar Egmond-Binnen. mond-Binnen staan beschreven, terwijl allerlei andere gegevens door middel van schema's en grafieken overzichtelijk worden weergegeven. Dit omvangrijke werk geeft het gemeentebestuur een helder beeld van wat leeft onder de bevolking, terwijl het nu in staat wordt ge- Velen zullen zich de kritiek nog herinneren, die wij in ons blad over deze paden hebben geuit. De verantwoording hiervoor ligt bij het Hoogheemraad. Over het alge meen staan de straten van de ge meente Egmond-Binnen bij de be volking ongunstig aangeschreven. Maar liefst 61% vindt dat de stra ten onvoldoende voorzieningen hebben. De meeste grieven werden uitgebracht over de onvoldoende parkeerruimte, te smalle trottoirs, soms zeer slecht of geheel ontbre kend, onvoldoende of volkomen ontbrekende verlichting, terwijl ook de fietspaden zeer veel kritiek ont vingen. steld, om langs meer gebaande pa den te gaan werken in het belang van de gemeenschap. Het stuk kan worden gezien als de roep van de gemeentenaren, zodat daadwerkelijk kan worden beantwoord aan de op dracht "Als het gemeen U roept, brengt het als uw eigen". dat 9% het uiterlijk slecht vindt, alhoewel wij hier direct bij aan kunnen tekenen, dat onder dit per centage wellicht een aantal zwart kijkers schuilen. Want de woon kernen van de Egmonden met "slecht" te betitelen gaat ons te ver. Overal vindt men wat en wij zijn er van overtuigd, dat men eerst eens ver buiten de Egmonden heeft moeten kijken, om daarover te kunnen oordelen. Het percenta ge dat met "slecht" antwoordde, Over restauratie van gebouwen ge sproken. Dit pand te Egmond aan de Hoef valt onder Monumenten zorg. Wij vragen ons af, waar de zorg blijft. HET UITERLIJK VAN DE WOONKERNEN. Het uiterlijk van de woonkernen komt er over het algemeen zeer re delijk af. Uit de antwoorden blijkt, dat men daar over het algemeen mee tevreden is, dat wil zeggen, dat "redelijk" nog lang niet wil zeggen, dat men het goed vindt. Uit de uitdrukking "redelijk" kan men heel gemakkelijk "matig" le zen, welke betekenis misschien wel iets meer bij de werkelijkheid zou kunnen liggen. Dit kan men al thans afleiden uit het percentage van 21%, dat het uiterlijk als goed betitelde. Dit is laag. Met 'redelijk' antwoordde 70%. Dit percentage houdt in, dat er in de Egmonden nog heel wat valt te doen, om het aanzien te verbeteren. Hierbij komt kon dan wel eens beduidend klei- er zijn. S Feit blijft, dat er nog veel te doen valt en dat hierin een aan leiding zit, om heel spoedig over te gaan tot het aanstellen van een aantal actieve - lees goed - actieve mensen, dat het gemeentebestuur adviseert bij de uitwerking van concrete plannen terwijl het daar bij zelf stimulerend te werk gaat. Opvallend bij de beoordeling van het uiterlijk is, dat de bewoners van "Wimmenum" hun woonkern met 100% als redelijk zien. Dit prachtige stukje Egmond zou men toch zondermeer met "goed" moe ten beantwoorden, want "redelijk" klinkt hier te matig. SUGGESTIES. Veel waardering kan men heb ben voor de deelnemers, die bij hun antwoord, dat zij niet hele maal tevreden zijn, tegelijk aange ven, wat er dan aan mankeert. Er zijn dan ook veel suggesties, die voor het gemeentebestuur een wel haast onuitputtelijke bron van werkobjecten vormen. Boven aan de lijst staat de krotopruiming, on middellijk gevolgd door betere en meer groenvoorziening. Het een houdt verband met het ander. Vervolg pagina 4 De klacht over onderhoud van we gen en bermen is niet ongegrond. Op de foto een stukje fietspad tus sen Egmond aan de Hoef en Eg mond-Binnen. Dit fietspad is le vensgevaarlijk. Zal er eindelijk ver andering komen, als het eerste slachtoffer is gevallen of zal het Hoogheemraad voor die tijd ingrij pen IN HOLLAND KOMT EEN HUIS. "En in dat huis daar komt een kind" "En dat kind dat moet naar school" ja, ja Het lijkt op een kinderliedje. In werkelijkheid gaat het ook over kinderen. Die kinderen zijn er ook! In onze provincie ongeveer 40 tot 60 Het gaat ook over een school en die school komt er ook, in Ber gen in de Oudtburgpolder. Waar wij Uw aandacht voor vragen is echter dat huis dat bij die school vóór die kinderen gebouwd gaat worden. Dat huis waarvoor een startkapitaal van 500.000,no dig is en dat wij gezonde mensen MOGEN betalen. Hoewel het u inmiddels duidelijk is geworden dat het hier om geld gaat zijn er een aantal vragen waar over wij u graag willen inlichten. Om kinderen met een normaal verstand maar gehinderd door een blijvende handicap toch onderwijs te geven, zij het op een geheel andere manier dan onze gezonde kinderen, is na zeer veel particu lier voorbereidend werk door de overheid besloten om in Bergen 'n streek-Mytylschool te stichten. Gedacht wordt aan spastische kin deren, poliopatienten en lijders aan spina bifida en multiple sclerose. Een dergelijke school kan echter niet functioneren zonder een inter naat (waar ca. 40 kinderen die veraf wonen, van maandag tot en met vrijdag onderdak kunnen vin den) en zonder aangepast vervoer. Nu komt echter de grote moei- lijkhe' ^de overheid sticht wél de schooi .naar het internaat moet er komen door de inzet van particu lieren. Twee grote landelijke instel lingen de Dr. Winthrop M. Phelps-Stichting en het Prinses Beatwinds hebben nu het initia tief gtnomen om tot de bouw van dit internaat te komen. Er is ge vormd een "provinciaal" comité, dit zorgde voor de samenstelling van 6 regionale comité's - waar van Alkmaar er een is -. Het re gionale comité Alkmaar vroeg en kreeg de medewerking van onder getekenden om in de drie Egmon den de collecte voor dit doel voor te bereiden en verder ook af te handelen. Wij op onze beurt prij zen ons gelukkig om U in de ko mende drie weken verder in te lichten over de taak die ons en ook u te wachten staat. Hiervoor stelde de redactie van het "Contact met de Egmonden" ons bereidwil lig ruimte beschikbaar. Tot slot ditAls er een startkapi taal moet komen van 500.000,-, dan is dit landelijk gezien ongeveer 3,per gezin. Wie helpt ons mee om dit te bereiken G. J. WEEL D. POELSMA Th. B. HILBERS ZWANENBERG 150 gram Pork nu 69 1 Zwan Leverworst van 98 nu 89 1 Zwan Theeworst van 98 nu 89 1 Zwan Saksisch van 98 nu 89 2 fles Joy Sinas van 138 nu 1 09 1 fles Raak Up 63 2e fles voor 54 4 pullen Amstel Bier nu 239 20 fles Classe Royal bier 750 gr. diepvr. Boerenk. 125 750 gr. diepvr. Spinazie 125 1 pak Zuurkool 55 1 Rookworst 119 1/1 Veza Koffiemelk v. 169 nu 149 Biolon voor moderne witte weefsels. Geel wordt weer wit. Voor alle wasmachines. Per pak 124. Proefpak na 2 uur gesloten wegens huwelijk van Jan v. Loenen en Thea Groot. mm GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 maken bekend, dat met ingang van 1 oktober 1969 de spreekuren als volgt worden veranderd maandag en woensdag middag van 1-2 uur; donderdag en vrijdag ochtend van 8-9 uur; dinsdag wordt de hele praktijk waargenomen door Dr. Zuiderveld. maandag, dinsdag, woensdag ochtend van 8-9 en vrijdagmiddag van 1-2 uur; donderdag wordt de hele praktijk waargeno men door Dr. Helle. Dinsdag en donderdagmiddag is er GEEN SPREEKUUR APOTHEEK De medicijnen kunnen afgehaald worden van maandag t/m vrijdag van 11.30 tot 12 uur en 5.30 uur tot 6 uur 's middags. Zaterdag is de apotheek gesloten Medicijnen die herhaald moeten worden kunnen dezelfde dag worden afgehaald, mits zij vóór 4 uur 's middags in het kastje zijn gezet. Boodschappen afgeven uitsluitend aan het praktijkhuis Voorstraat 47, tel. 1252, vóór 9 uur 's morgens.

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1