SPAR SUPERMARKT I spotprijzen ■I n in j Tot maandag iii II Hl ii iii Maandag half twee zijn we weer bij U terug! met tal van knalkoopjes: iü; Iglokippen 100 gr. I Roomboter nu 25 Ij nu 139 cent Blikgroenten, bier en fris dranken voor Zie ook onze folder ii ii IJS! I RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank en alle bankzaken Vervolg van pagina 1. (wensen, verlangens, idealen) Grote opruiming houden en direct daarna verfraaien of zo mogelijk tegelijkertijd. De details van de verbeteringen worden verder tame lijk versnipperd opgegeven maar in grote lijnen komt het er op neer, dat men graag meer aandacht be steed ziet aan de verfraaiing in het algemeen. Onderhoud spreekt hier sterk mee. In dit verband worden genoemd wegen, bermen, oude gebouwen, restauratie e.d. Ook wordt er gesproken over mooiere huizen en aanpassing aan het landschap. Het zijn zeer be langrijke details, die wellicht bij o.a. de woningbouwvereniging meer aandacht zouden kunnen verkrijgen. Want ontsiering van een woonkern ontstaat nog maar al te vaak door de bouw van wo ningwetwoningen, die over het al gemeen de indruk geven van "het kan zo wel". MIDDENSTANDS VOORZIENINGEN. Er zijn ook vragen gesteld over de zaken, speciaal waar het het aantal betreft. Voldoende winkels vond 48% van de bevolking, 50% vindt, dat er meer winkels moeten komen. In dit verband is het in teressant om te zien, wat voor soort zaken er dan bij gewenst worden. Voor Egmond aan de Hoef is het opvallend, dat er velen een viswinkel willen. Ook een da meskapsalon staat vrij hoog geno teerd. Te Egmond-Binnen zou een een confectiezaak in aanmerking komen. Hierop vielen de meeste stemmen, terwijl een warenhuis een van de daarop volgende zake .ou zijn. Zowel te Egmond aan de Hoef als te Egmond-Binnen zijn wensen inzake een meubelzaak, 'n wasserette, 'n supermarkt en een schoenwinkel, maar deze zaken, enkel of er bij, zouden geen schijn van kans maken, terwijl de be staande zaken in hun bestaan ern stig zouden worden bedreigd. BUSVERBINDINGEN. Over de busverbindingen was 55% geheel tevreden, 30% rede lijk en 13% niet tevreden. Het ligt voor de hand, dat het grootste per centage van „redelijk tot niet te vreden" te Egmond-Binnen werd genoteerd. In totaal is 55% van de bevolking over de busverbin dingen tevreden, wat inhoudt, dat er op dit punt nog het een en an der verbeterd kan worden, of schoon het pecentage van 30%, dat redelijk tevreden is oveT de busverbindingen, bij elkaar uit maakt, dat de busverbindingen er niet zo slecht afkomen. HET DORPSHUIS De noodzakelijkheid van een dorpshuis blijkt uit 90% van de antwoorden. Dat is bijzonder hoog. Zoals bekend, zijn er op dit punt al grote vorderingen gemaakt. Waarschijnlijk wordt dit pecentage beinvloed door de acties en publi caties, die reeds hebben plaats ge vonden. En toch zou men hierbij nog enkele vraagtekens kunnen plaatsen. Zowel te Egmond-Binnen als te Egmond aan de Hoef zijn verschil lende verenigingen, die in aanmer king komen, om van deze accom modatie gebruik te maken. Deze verenigingen hebben hun bijeen komsten nu over het algemeen bij de bestaande Horecabedrijven, waarvan bekend is, dat zij alle mogelijke service verlenen. Daar bij komt, dat een Horecabedrijf een zekere sfeer heeft, waaraan men verknocht is. Men vindt het gezel lig om naar de biljartclub, de kla verjas- en bridgedrives en naar re petities te gaan en heus niet om de club alleen. Nee, de sfeer doet er veel aan toe. Het muziekje op de achtergrond, de gezellige zitjes, de bar, de binnenkomende en gaande man, de aparte tafereeltjes, enfin, deze trekpleisters zijn niet zomaar te omschrijven, men moet ze gewoon beleven. Zijn al die aan trekkelijkheden tü vinden in een dorpshuis Wij vragen het ons alleen maar af. Apart in de enquete wordt ge sproken over de noodzaak van een gymnastieklokaal. Hierop ant woordt 94% positief. Het zal in de bedoeling liggen, dat deze gym- accommodatie in het dorpshuis wordt ondergebracht en daarom heeft zo'n gebouw voor de ge meenschap alle bestaansrecht. Ook kruisverenigingen en dat soort in stellingen zullen er in worden on dergebracht. Een gebouw dus te algemenen nutte. Desgevraagd zei een van de zaalhouders in de Eg- monden, dat hij uit gemeenschaps oogpunt een dorpshuis wel kon toejuichen maar wel vraagt hij zich af, of zijn accommodatie, waarmee hij steeds alle service verleent, o.a. nooit zaalhuur berekent, wel is te handhaven, wanneer verschil lende verenigingen, die tot nu toe bij hem kwamen, van het dorps huis gebruik zouden gaan maken. Het is daarom niet zo verwonder lijk, dat de beroepssector deze ont wikkeling terecht wat sceptisch be nadert. ZWEMBAD. Ook een zwembad is een van de dierbare wensen. Hoewel een der gelijke aanleg kostbaar is en de exploitatie geen kleinigheid, is een zwembad in een behoorlijke leef gemeenschap, zonder meer een vereiste. Als wij stellen, dat velen het met deze bewering niet eens kunnen zijn, schrijven wij in de stijl van nog maar enkele jaren geleden. Toen gold het, dat de zee immers dicht bij is. Er is dus zwemgelegenheid genoeg. Dit gaat nu niet meer op, want zwemmen moet het gehele jaar mogelijk zijn. Zeer velen maken gebruik van de accommodatie in de omliggende plaatsen, o.a. Alkmaar en Bever wijk. Maar deze zwembaden zijn zo overbelast, dat men op een wachtlijst geplaatst wordt, om na verloop van tijd een abonnements kaart te kunnen bemachtigen. Het is dus alleszins redelijk, dat men zijn aandacht naar de stichting van een verwarmd bad laat uitgaan en wellicht kan men het doel snel be reiken, wanneer men althans wat dit project betreft, de koppen van de drie Egmonden bij elkaar gaat steken. SPORTVELDEN. Ook het aantal sportvelden blijkt nog onvoldoende. Zelfs de ruimte op de voetbalvelden is nog onvol doende. 45% van de bevolking vindt, dat er op dit punt nog het een en ander moet gebeuren. De behoefte echter aan velden voor andere sporten is groter. Het blijkt en dat is eigenlijk wel een bekend feit, dat de sportaccommodatie wat al te eenzijdig is, alsof er in de gemeente alleen maar voetballief hebbers wonen en geen minnaars van andere sporten. Uit de enquete blijkt duidelijk dat er op dit punt te kort wordt geschoten. Maar liefst 61% wil andere sportmogelijkheden. Een groot aan tal heeft liefhebberij voor tennis, terwijl hand- en volleybal ook ge liefde sporten zijn. Er worden ook verschillende in-doorsporten ge noemd, maar die zullen hun ver vulling kunnen verkrijgen met de stichting van het dorpshuis. Feit is, dat er meer aandacht aan deze mogelijkheden moet worden be steed, want de belangstelling is breder, dan oppervlakkig wordt waargenomen. Het leefklimaat in de gemeente Egmond-Binnen zou er zeker mee gediend zijn. KINDERSPEELPLAATSEN. Hoewel er de laatste tijd verschil lende speelattributen voor kinderen zijn geplaatst, blijkt de noodzaak van aanleg van nog meer kinder speelplaatsen groot. Vele ouders leven dagelijks in angst, daar de kinderen steeds meer gevaren on dervinden van het snelverkeer. Maar liefst 72% van de ge- enqueteerden vindt, dat er onvol doende kinderspeelplaatsen zijn. Wanneer men bedenkt, dat het niet allemaal ouders zijn, die de vragen hebben beantwoord, dan kan men er vanuit gaan, dat de *vens om noodzakelijkheid van meer speelplaatsen nog veel gro ter is. En weer komen we hier op hetzelfde punt neer, het punt waar heen alle antwoorden zonder uit zondering wijzen "Het leefbare klimaat in de gemeente, dat niet koud, strak en alleen maar zake lijk moet zijn, maar in nog veel sterker mate vriendelijk, hartelijk en weldadig, want de gemeente is structueel bovenal leefgemeenschap waarvan de bewoners hun levens mogelijkheden elders opdoen. KLEUTER- EN LAGER ONDERWIJS De antwoorden, die binnen zijn gekomen op de vragen betreffende het onderwijs, laten zien, dat de opvattingen hierover op zijn zachtst gezegd vreemd zijn. Wellicht trap pen wij op zere tenen, wanneer hier gesteld wordt, dat een deel van de deelnemers, die .de vraag over voldoende onderwijsmogelijk heden in de gemeente met "ja" heeft beantwoord, niet geheel van egoisme ontbloot is, of de beant woording moet ondoordacht zijn geschied. 45% vindt de mogelijk heden tot kleuter- en lager onder wijs voldoende, terwijl het nog niet eens zolang geleden is, dat men in de gemeente een soort schoolstrijd voerde over de plaatsing van kleu ters. Er is toen een noodoplossing gevonden, maar deze is nog niet afdoende. Is het dan zo, dat de ouders, van wie de kleuters wél 'n plaatsje hebben gekregen, de moei lijkheden van de andere ouders niet meer zien Het blijkt uit de antwoorden van 41% der deelnemers, dat de on derwijsmogelijkheden nog lang niet voldoende zijn, terwijl in de sug gesties ter verbetering van deze situatie sterk de nadruk wordt ge legd op de uitbreiding van het aan tal plaatsen op de kleuterschool en bij het openbaar onderwijs. Er is dus wel degelijk behoefte aan ver betering en het is moeilijk voor te stellen, dat 45% dat niet ziet. RECREATIE. 54% van de bevolking vindt, dat er voldoende campings zijn, alhoe wel in Egmond-Binnen(dorp) meer gegadigden voor uitbreiding van deze mogelijkheid waren. Mogelijk heden voor zomerhuisjes zijn er volgens 62% voldoende. Over de WV toonde 30% zich tevreden, 44^ oordeelde redelijk en niet terjjden was 15%. In de sugges ties ter verbetering wordt o.a. ge zegd Meer activiteiten, minder vriendjespolitiek (oud gezegde), één VVV voor de drie Egmonden, bel^e krachten inschakelen (be- taSr en o.a. beter toezicht op de WV. Uit verschillende van de ze suggesties klinkt een ondertoon van wantrouwen t.o. van hen, die hun krachten aan dit werk geven. VW-bestuurder zijn is niet gemak kelijk. Het blijkt, dat door 76% van de bevolking niet wordt verhuurd, 24% dus wel, waarvan een groot deel logies/ontbijt verstrekt. Uit de enquete valt nog zeer veel op te maken, waarop wij zo spoe dig mogelijk verder ingaan. Inte ressant is bijvoorbeeld het hoofd stuk over de toekomst van de Eg monden en over het bestuur. De opmerkingen, die o.a. gemaakt worden met betrekking tot de raad (slechts 23% is daarover tevreden) zouden wellicht beter tot volgend jaar bewaard kunnen blijven, wan neer de verkiezingen weer plaats vinden. Men zou er zijn voordeel mee kunnen doen. Samenvattend kunnen wij zeg gen, dat de gemeente Egmond-Bin nen met het houden van deze en quete een waardevol onderzoek heeft verricht, terwijl de inwoners van de gemeente de hoop mogen koesteren, dat de verlangens, die eruit spreken, in de toekomst ver vuld mogen worden, want anders heeft zo'n enquete weinig waarde. Op uw knietjes voor uw gasten Niet doenHuur een electr. vloershampo- roiler. In 3 kwartier klaar D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 V.V.V. "EGMOND AAN ZEE" Dit bericht is bedoeld voor alle leden van de V.V.V. "Egmond a. Zee" en in het bijzonder voor hen die woningen of kamers verhuren en (nog) geen lid zijn van de VVV "Egmond aan Zee". Nu het seizoen 1969 ten einde is, dienen wij, dat zijn alle inwoners van Egmond aan Zee die direct of indirect betrokken zijn bij het toe risme, ons te beraden over plan nen en aktiviteiten om het seizoen 1970 te doen slagen. Enkele zaken waarover we ons dienen te beraden zijn o.a. a. hoe krijgen we onze zomer huizen, woningen, kamers voor lo gies ontbijt en hotels/pensions zo danig bezet dat we aan het eind van het seizoen tevreden kunnen zijn. b. hoe ontvangen we de vakan tiegangers, wat zijn hun wensen en hoe kunnen we hieraan tegemoet komen. c.' welke voorzieningen dienen te worden getroffen om het de gas ten in Egmond aan Zee zo aan genaam mogelijk te maken. d. wat biedt Egmond aan Zee voor vertier aan de gasten. Is dat gene wat het afgelopen seizoen is geboden voldoende naar de zin van de gasten geweest of verdient het aanbeveling dat er andere of meer evenementen worden georga niseerd. Dit zijn enkele punten die wij ons allen dienen af te vragen in het belang van de ontwikkeling van het toerisme in Egmond aan Zee. U zult begrijpen, als ieder van ons deze punten (en nog vele an dere) persoonlijk gaat onderzoeken en/of aktie gaat ondernemen dit geen gemakkelijke taak is en resul taat blijft bij de individuele 'aktie- onde^nemer" meestal uit. Hier ligt een taak voor een geza menlijk optreden. Egmond aan Zee beschikt over 'n organisatie die de belangen van 't toerisme in de ruimste zin behar tigd; namelijk de VW. Artikel 4 van de statuten van de VVV luidt dan ook De vereniging heeft ten doel de bevordering van 't vreemdelingen verkeer naar en in Egmond aan Zee, om zodoende de bloei van Egmond aan Zee als badplaats te verwezenlijken. Artikel 5 luidt o.a.: De vereniging tracht haar doel te bereiken door a. propaganda, werving en het ver strekken van inlichtingen; b. het belangstelling wekken voor het vreemdelingen-verkeer en de economische, culturele, ideële en sociale betekenis daarvan; c. het samenwerken met de over heid en andere daarvoor in aan merking komende lichamen; d. het nemen van initiatief, voor zover dit tot reizen naar en bezoek aan het gebied, waar de vereniging werkzaam is, kan bijdragen en wel in het bijzonder ten aanzien van het vervoer, het verblijf en de ont spanning van de bezoekers. Overeenkomstig o.a. deze arti kelen van de statuten dient het be stuur van de VW "Egmond aan Zee" zijn beleidslijnen te bepalen. De beleidslijnen en de plannen van het bestuur worden in de al gemene ledenvergaderingen (2x p. jaar) aan de leden voorgelegd en als zodanig besproken. Hierdoor hebben de leden dus di rect inspraak op het beleid. Het bestuur wordt door de leden ge machtigd de plannen verder uit te werken en alszodanig uit te voe ren. Doordat de VW "Egmond aan Zee" een groot aantal leden heeft, wordt dus steeds namens een groot gedeelte van de inwoners (belang hebbenden) gesproken of gehan deld. Helaas profiteert nog een aantal inwoners van de werkzaamheden en aktiviteiten van de VW, zon der dat ze hiervoor bijdragen in de kosten welke worden gemaakt. We willen die mensen langs deze weg nogmaals vragen "WORDT LID VAN DE WV omdat ook uw belang er mee gediend is. Aan de leden verzoeken wij attendeer uw kennissen, vrienden of buren, welke geen lid van de VVV zijn, doch wel verhuren of andere belangen bij het toerisme in Egmond aan Zee hebben, op de mogelijkheden welke het lid maatschap van de VW biedt. Juist nu, doordat Nederland als toeristenland door z'n hogere prij zen in een slechte concurrentiepo sitie ten aanzien van andere lan den is komen te verkeren, dienen we te beseffen dat we alleen door een krachtige- en gezamenlijke aanpak kunnen trachten de naam van Egmond aan Zee in gunstige zin uit te dragen, zodat eenieder van ons zijn of haar profijt van het toerisme kan trekken. Met dank aan de redactie van "Contact met de Egmonden" voor de aangeboden ruimte, Namens bestuur VW "Egmond aan Zee" P. v.d. Schinkel, voorzitter

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 6