CONTACT MET DE EGMOMDEN Jeugdhotel Klein Rinnegom" officieel geopend. Zondag 26 okt. SporthalralBy RESTAURANT ALTENBURGUNIEK IN NEDERLAND Wie weet een passende naam mi ictpi Taxi tel. 1900 BERKHOUT weer geopend! TANG! NO 904 22 OKTOBER 1969 Uitgave Drukker}) Helleman, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206* 1201 Borg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief: '5 ct. per mm. Btj contract belangrijke reductie. Giro 368954 Het was vandaag, woensdag 22 ok tober, gezellig druk in het nieuwe jeugd hotel "Klein Rinnegom". Deze sfeer werd niet veroorzaakt door de vakan tie-genietende jeugd, die het huis voor al tijdens de vakantiemaanden pleegt te bezoeken en als tijdelijk home ver kiest. Daar was de stémming deze keer te officieel voor, want het machtige complex, dat door de zorg van de KVC te Rinnegom is verrezen, mag dan voor tieners en twenners een goedkoop on derdak verschaffen, de opzet is zo ri ant en comfortabel, dat het gebouw als een pronkstuk gezien mag worden in de reeks van 19 vakantie-jeugdhotels, die de KVC nu onder haar beheer heeft. Met de stichting van dit gebouw wordt weer een belangrijk stuk jeugd werk tot stand gebracht, alhoewel ook de niet meer zo jeugdigen hier een onderdak kunnen krijgen. Dat het werk van de KVC in den lande gewaardeerd wordt, wordt niet alleen onderschreven door de jeugd van Nederland zelf. Ook de regering ziet in deze activiteiten veel gunstige pers pectieven. De vakantiemogelijkheid door middel van jeugdhotels,, vroeger jeugdherbergen geheten, brengt de jeugd een grote mate van zelfstandig heid bij, terwijl de recreatieve sfeer een zeer aangenaam karakter geeft aan het verblijf in een dergelijk gebouw. De staatssecretaris van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, mr. H. J. v.d. Poel wees in zijn openings woord op het speciale werk in het be lang van de maatschappelijke en cul turele ontwikkeling van de jongeren. Hij sprak dan ook de wens uit, dat dit gebouw onder goede leiding mede een stimulans mocht zijn tot een gezonde ontwikkeling van de Nederlandse jeugd, waarvan de toekomst in belangrijke mate afhangt. De leiding van het jeugdhotel is in handen gelegd van Peter Bommer en Mieke Bommer-van Tol, een jong en ambitieus echtpaar, dat zich met hart en ziel inzet, om de doelstelling van de KVC, waarvan het jeugdhotel 'Klein Rinnegom' een verlengstuk is, te berei ken. Tijdens een gesprek, dat wij met hen hadden, vertelde de heer Bommer over het werk, dat hij nu zag als een taak, waarvoor hij de opdracht had ge kregen, deze tot tastbare resultaten te brengen. "De tijd van Mien met de Mandoline en de trekker met de knap zak op de rug en de pofbroek aan is voorbij", zegt hij, het werk is nu veel meer gebaseerd op het echte leven, ter wijl de gasten niet het gevoel moeten hebben, aan strakke regels gebonden te zijn. Natuurlijk, regel moet er zijn, maar de toepassing is soepel en op de praktijk afgestemd. "Klein Rinnegom" is een modern gebouw waarin het mogelijk is, nieuwe dingen in praktijk te brengen. De op zet is ook, zoveel mogelijk service te geven. In tegenstelling tot vele jeugd herbergen is het jeugdhotel "Klein Rin negom" het gehele jaar geopend. Men kan er dus altijd een kamer krijgen, terwijl het ook speciaal is ingericht voor weekends van groepen, vereni gingen, scholen enz. De recreatiezaal biedt volop gelegenheid tot bijeenkom sten, vergaderingen, recepties enz. Het streven van de heer Bommer is, dat er in de nabije toekomst een tweede zaal verrijst, die speciaal voor sport zal worden ingericht. Op het binnenterrein ligt de ruimte, waar hij binnen niet al te lange tijd een zwembad hoopt te krijgen, "maar", zegt hij, "over die pro jecten beslis ik niet", hoewel ik zal pro beren dit jeugdhotel zover te brengen, dat die uitbreidingen alleszins verant woord zijn". In 36 kamers kunnen to taal 120 personen worden onderge bracht. Geheel in de stijl van de jeugd- hotel-opzet, nemen de gasten eigen lin nengoed mee, hoewel men tegen een geringe vergoeding ook lakens e.d. kan huren. Het gebouw biedt accommodatie en service voor bijvoorbeeld vormingswe- ken, sportdagen, verenigingsbijeenkom sten, trainingsweekends, congressen en ook voor bruiloften en partijen uit de Egmonden, want het is de bedoeling van de heer Bommer, om het gebouw ook een plaats te geven tussen de Eg- mondse gemeenschap, waarvan het om zijn ligging onmiskenbaar deel uitmaakt. Tijdens de openingsdagen verzorgt de "St. Liobastichting" een expositie in de corridor, gelegen langs de Rinnegom- merlaan, van kunstprodukten van eigen makelij. Jeugdhotel "Klein Rinnegom" werd gebouwd door het aannemersbedrijf Fa. G. Tervoort Zonen te Egmond-Bin- nen, de electrische installatie is van W. A. Apeldoorn, terwijl de Fa. Drui ven te Egmond aan de Hoef het sani tair voor zijn rekening nam. Het gaat goed met de rally. Reeds vele inschrijvingen zijn binnen uit ge heel Nederland. Van het Stichtingsbestuur vernamen wij dat er deelnemers uit Leeuwarden, Rot terdam, 's Hertogenbosch, Dordrecht, Hilversum, Utrecht en Amsterdam ko men. Een bewijs dat deze rally bezig is zich een nationale faam te verwer ven. Evenals vorig jaar is ook nu weer een kinderpuzzelrit in de grote rit ver werkt. Tijdens de rit, die U voert langs de mooiste plekjes van Noord-Holland worden U speciale attracties aangebo den. Dit was mede mogelijk door een spontaan gebaar van verschillende Eg- mondse Middenstanders. Start in twee klassen A voor gerou- tineerden en B voor hen, die nog nooit een dergelijke ril hebben gereden. De start is om 13.00 uur op de Boulevard voor Troelstraoord, waar ook de ge zellige avond is o.l.v. het Apollo-duo. Inschrijfgeld: bij voor-inschrijving 15 gulden; bij de start 17,50. De voor inschrijving is bij de VW en bij reis bureau "Noordzee". Prijzen wisselbokaal, bekers, medail les, autoradio's, autoaccessoires, huis houdelijke voorwerpen enz. Bovendien ontvangt elke equipe het fraai uitge voerde sporthal-herinneringsvaantje. Een klein gedeelte van de prijzen kunt U bewonderen in de show-room van garagebedrijf P. L. Zwart, Achterom. Tot ziens op 26 oktober a.s. oon De Raiffeïsenbank is goed voor uw geld... bi uw geld. RAIFFEÏSENBANK DE EGMONDEN spaarbank en aile „Iets van een artiest mov.. er wel in je zitten", zei de heer J. M. Adriana, directeur van de fe deratie van WV's in Noord-Hol land, toen hij tijdens het sfeervolle diner in de spitbraadzaal van ho- tel-café-restaurant „Altenburg", de heer J. M. Middelbeek feliciteerde met de unieke inrichting, die als spitbraadzaal aan den volke werd getoond. Inderdaad is de entourage een product van de artistieke inslag, - Bedoeling van bovenstaand schetsje is voor de drie aangegeven wegen een passende naam te bedenken. De naam, die door de raad van Egmond-Binnen als de beste wordt gekozen, komt in aanmerking voor een geldprijs van 30,(per straatnaam). De prijs vraag geldt uitsluitend voor ingezetenen van Egm.-Binnen. Indien de keuze valt op een naam, die meerdere inzenders hebben bedacht, beslist het lot, wie voor de prijs in aanmerking komt. Indien de inzendingen niet aan de ver wachting van de raad voldoen, behoudt de raad zich het recht voor niet tot toekenning van een of meer prijzen over te gaan. Inzendingen uiterlijk 15 november 1969 op het gemeentehuis. Over de uitslag kan niet worden ge correspondeerd, noch gereclameerd. Namens burgemeester en wethouders van Egmond-Binnen, DE BURGEMEESTER, A. G. Bakker. die de heer Middelbeek onmisken baar heeft. Hij weet uit het ver- gangene iets nieuws tot stand te brengen, maar het vergangene is bij hem blijvend geworden in de bijzondere en stemmingsvolle, an tieke sfeer van de spitbraadzaal, waarin niets te veel en niets te weinig staat. Het is zonder meer een stuk verleden, dat in het he den is geplaatst en het daarin bij zonder goed doet. Het braadspit zelf is een uniek stuk uit het Franse verleden, dat de heer Middelbeek, die een uitzonderlijk fijne speur neus moet hebben, om dergelijke attributen te ontdekken, wist op te sporen. Het is niet het enig pronkstuk van zijn zaak. Verschillende scheepsmodellen uit ver vervlogen tijden hebben, even als een prachtige houten trapop- gang, gespaard uit een kathedraal, een plaatsje gevonden. Niets is kits, alles is echt. De Egmondse vakmensen, die in de arm werden genomen, hebben met zeer veel animo gewerkt op de aanwijzingen, die de heer Middelbeek gaf. Voor het oude materiaal had hij zelf gezorgd, de verwerking hiervan gaf zo nu en dan problemen. Maar wat er tot stand is gekomen, be wijst absoluut, dat hier een artiest de hand in had. Burgemeester Bakker plaatste Voorstraat 125 Telefoon 1314 door het luiden van de bel het ver leden midden in het heden, waar na het diner een aanvang nam. De vleesgerechten werden aan het braadspit boven een houtskool vuur geroosterd. Het vakmanschap van de kok, de heer Visser, kwam deze avond op smaakvolle wijze tot uiting. Hij voert het comman do over het antieke braadspit, daarbij hitte trotserend, die zoals hij zelf zegt, best meevalt, wan neer je er eenmaal aan gewend bent. Het houtskoolvuur zorgt te gelijk voor een weldadige warm te in de zaal. De heer J. Steenbeek van het naast "Altenburg" gelegen hotel "Bellevue", waardeerde het stre ven van zijn collega bijzonder en was er trots op, een dergelijk be drijf naast het zijne te hebben. De heer Middelbeek dankte het ge meentebestuur voor de medewer king tijdens de verbouw, terwijl hij zijn collega Steenbeek zeer er kentelijk was voor de collegiale hulp. Hotel "Altenburg" is het oudste gebouw aan de Boulevard maar betimmering en de inventaris zijn veel ouder. Men vindt hier pronk stukken, die eeuwen geleden in terieurs opluisterden in o.a. Alk maar, Amsterdam, Breda, Deven- Suikervrije bonbons bestaan niet JazekerEn nog 25 andere suikervrije artikelen. Nog lekker ook. Natuurlijk alleen bij D.A.-DROGLST IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 ter, Enkhuizen en Haarlem. On geveer 5000 antieke plavuizen zijn in de loop der tijd aangebracht. De inrichting van het pand, de antieke voorwerpen, meubelen en scheepsmodellen zijn bijeengebracht door tientallen jaren speuren en verzamelen. De vele aanvragen voor diners en recepties noodzaak ten de heer Middelbeek tot de uit breiding met de spitbraadzaal. In een open keuken staat het braad spit en is volledig uitgerust met antieke apparatuur. Het open vuur geeft aan het gebraad en merk waardige smaak en trekt daar door zeer veel liefhebbers. Wij wensen de heer en mevrouw Middelbeek veel succes. Zware eikenhouten balken, meesterlijk houtsnijwerk, kleine dikbuikige engel tjes antiek koper en ijzer, zware meu belen, het antieke keukenruitje langs de ramen, oude maten en gewichten, dit alles vormt de entourage in en rondom i r.ï. de open keuken in de spitbraadzaal van hotel "Altenburg" en op een antiek fornuis prijkt het unieke braadspit, waarmee de kok op middeleeuwse wijze zijn vakmanschap uitleeft.

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1