BAS Z.B. I VISPALEISAB DEKKER Bij BAS deze week Midget- golfbaan "De Kolle" Renault John Zagwijn Wij zijn weer geopend en II brengen als openingsreclame J Elke donderdag steeds verse vis Voorstraat, Egmond aan Zee Tel. 1909 '3J 5pCt. korting op alle blikgroenten 10 pCt. korting op al de wijnen Kleurrijke paddestoelen sieren de tuin van midgetgolfbaan "De Kolle" aan de Julianastraat te Egmond aan Zee. Mevrouw Boterman, de energieke ex- ploitante van de baan, doet zeer veel, om het geheel aantrekkelijk te maken, 's Avonds is de baan feeëriek verlicht, zodat niet alleen het spelen mogelijk (Ingezonden) HUIZE AGNES WEG. WAT KOMT Het verdwijnen van huize Sint Agnes aan de Voorstraat zal het beeld van Egmond aan Zee ingrij pend doen veranderen. Sommigen zullen dit betreuren, anderen toe juichen. Nieuwsgierig en belang stellend vragen wij ons af"Wat moet daar nu komen Directe plannen bestaan, voorzover mij bekend, niet. Wel draag ik kennis van het saneringsplan, dat inhoudt, dat mettertijd het vierkant huizen gelegen aan Ankerstraat, Schinkel straat en Duinstraat zal gaan ver dwijnen, zodat een groot plein zal ontstaan, dat bedoeld is een cen trale plaats in het dorp in te ne men. In veel steden en dorpen is van oudsher het dorpsplein of de stadsmarkt gelegen om of nabij een kerkgebouw. Egmond aan Zee telt momen teel vier kerkgebouwen, waarvan de oud-katholieke kerk en de ne- derlandse hervormde kerk tame lijk centraal zijn gelegen, de rooms- katholieke en gereformeerde kerk in minder mate. Voorstander zijnde van een oecu menische en een economische ont wikkeling kwam bij het lezen van is ,maar hierdoor wordt tegelijk een leuk entree gevormd tot het theehuis, dat achter de baan is opgetrokken. Hier kan men gezellig op het terras zitten en bij het gezellig knapperend houtvuur binnen. Voor kleine bijeen komsten is het theehuis zeer geschikt. Mevr. Boterman richt een midgetgolf- het bericht over het verdtfBien van huize Agnes het volgende bij mij op, dat ik graag ter overwe ging neerleg aan allen, die met mij in Egmond aan Zee mogen wonen De leeftijd van drie kerkgebo^kn: ned. herv., oud-kath. en rooms- kath. brengt met zich mee, dat kerkeraad en kerkbesturen zich voortdurend geplaatst zien voor grote uitgaven voor onderhoud, restauratie en noodzakelijke voor zieningen (het verdekken van dak en toren van de oud-kath. kerk zal bv. al 100.000 gulden gaan kosten). Daarnaast hebben de kerkeraden en kerkbesturen van alle vier ker ken het beheer over een zaal of een complex van zalen, die gedu rende een groot gedeelte van de week niet gebruikt worden en on danks alle toewijding en ijver bij de bouw en inrichting daarvan on rendabel zijn. Het aantal zogenoemde "gemeng de gezinnen" neemt toe en dit be tekent, dat het gewenst is, dat er een centrale plaats komt, waar heen men zich in voorkomende gevallen richten kan. Het aantal diensten, waarbij kan- selruil plaats vindt tussen hervorm de en gereformeerde kerken wordt steeds groter, terwijl op een aan- vereniging op, waarvoor zich reeds 25 deelnemers hebben opgegeven. Zij denkt erover, om in het kader van de zomerevenementen wedstrijden te organiseren, waarvoor zij de V.V.V. hoopt te interesseren. Het lijkt ons voor de hier verblijvende gasten inderdaad een aantrekkelijk evenement. tal plaatsen een gezamenlijke eucharistieviering tussen rooms- katholieken allang geen uitzonde ring meer is. Op grond van deze overwegingen, waaraan nog wel een aantal andere toegevoegd zou kunnen wor den, vraag ik mij af of het geen zin zou hebben eens met elkaar te overwegen in hoeverre de bouw van een kerkelijk centrum ge wenst is. Ik stel mij dan voor een cen trum op de plaats, waar nu de Nederlandse Hervormde kerk, hui ze Sint Agnes, de pastorie der Hervormde Gemeente en het gym nastieklokaal zich bevinden. Dit centrum zou moeten bevatten één of twee kerkruimten, verschil lende lokalen voor bijeenkomsten en vergaderingen, één grote zaal, een aantal pastorieën, een geza menlijke administratie, terwijl voorts kan worden overwogen in hoeverre in dit plan de bouw van een dienstencentrum, waarin opge nomen gemeentehuis, postkan toor, wijkgebouw (misschien ook een zwembad en gymnastieklokaal) zou kunnen worden verwerkelijkt. Ik ben mij bewust hiermee een miljoenenplan voor mij te zien, maar anderzijds is er van verschil lende zijden een inbreng mogelijk. De bestaande kerkelijke gebouwen en het huidige gemeentehuis zijn voor het merendeel gelegen op grond, die gewild is. Uiteraard is het niet mogelijk om in kort bestek en op korte ter mijn alle consequenties te over zien en alle mogelijkheden te on derzoeken. Misschien echter kan met bovenstaande enige discussie stof zijn aangedragen voor bv. de open avonden, die de mannenver- eniging Sint Jan regelmatig voor en met de bewoners van Egmond aan Zee belegt. Plannen worden eens en ergens geborenof zij levensvatbaarheid zullen bezitten valt van te voren nooit te bezien. Zou blijken van wel, dan kan ik alleen maar blij zijn met een in geving, mocht blijken van niet, dan liggen er in de discussie wel licht andere mogelijkheden om de oecumene en de economie in een goede richting te sturen. Pastoor T. Horstman Egmond aan Zee RAIFFEISENSPAARWEEK 27 tot en met 31 oktober 1969. Met als thema "van jong tot oud met sparen vertrouwd" gaat dit jaar op maandag 27 oktober de traditionele Raiffeisenspaarweek van start. Het doel van de jaarlijkse Raif feisenspaarweek is het sparen bij het publiek aan te moedigen, in het belang van de spaarders zelf en in het belang van de econo mische groei, die in belangrijke ma te afhangt van de nationale bespa ringen. Doordat het in de spaarwcek aan trekkelijk sparen is, maken velen van deze gelegenheid gebruik om een bezoek aan hun bank te bren gen. Door de spaarzin bevorderende activiteiten - waarvan de Raiffei senspaarweek 't hoogtepunt vormt - heeft de Raiffeisenbank zich ont wikkeld tot een van de grootste spaarinstellingen in Nederland met een inleggerstegoed van ruim 7,3 miljard. Ook in de komende spaarweek van 27 tot en met 31 okt. wordt een grote toeloop aan de loketten verwacht. De grootste drukte wordt verwacht op "Wereldspaardag", donderdag 30 oktober 1969, om dat ook door publicaties van over heidswege op deze internationale spaardag de aandacht wordt ge vestigd. Het thema van de Raiffeisenspaar week "van jong tot oud met sparen vertrouwd" is gekozen om duide lijk te laten uitkomen dat sparen voor alle leeftijdsgroepen van be lang is en dat de Raiffeisenbank met een grote verscheidenheid aan spaarvormen is ingesteld op spaar ders van alle leeftijden. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 IK NEEM MIJN PETJE AF Deze zegswijze komt in je op, wan- ne^fee mensen aanhoort die op ver- scNBend terrein sociaal werk verrich ten. Zo hoorden wij over de oprichting van een bejaardenmiddag, over aktivi- teiten van voetbal-, muziek-, toneel- en sportverenigingen, kortom over vele die hun vrije tijd beschikbaar stellen. Een dezer dagen b.v. was er grote aktiviteit in bejaardencentrum "Toren duin". Daar werd een bazar gehouden van handwerken, gemaakt door men sen in de leeftijdsgroep van 65 t.m. 88 jaar. Tijdens de opening waren onder meer aanwezig de o.k. pastoors Horst man en v.d. Berg met hun echtgenoten, het bestuur van het bejaardencentrum, de plaatselijke geneesheren en de ge meentesecretaris Lodder. De pastoors spraken hun lof uit over de tot stand koming van deze bazar en over het aktief bezig zijn, het houdt U jong Deze aktiviteiten staan onder deskun dige leiding van de dames v. Pel, die geheel vrijwillig een middag in de week deze mensen enthousiast maken voor de naaldkunst en hun tevens de nodige afwisseling brengen. Een sociaal werk wat navolging verdient. 30 OKTOBER WERELDSPAARDAG Op 30 oktober a.s. wordt voor de 42e maal door de Nutsspaar- bank de traditionele Wereldspaar dag gehouden. Ieder jaar wordt op enigszins feestelijke wijze door de spaarbanken over de gehele wereld deze traditionele spaardag in ere gehouden. De kantoren doen die dag wat feestelijk aan, de vlag uit en een bloemetje bij de balie. Bovendien is het traditie, dat alle bezoekers op Wereldspaardag een kleine at tentie ontvangen. De Nutsspaar- bank doet dit al jaren achtereen in de vorm van de bekende spaar bankkalender. Deze heeft voor 1970 een primeur. Ditmaal name lijk geen schilderijreproducties,, maar tot leven geroepen histo rische interieurs. Interieurs uit vroeger tijden met daarin levende personen in de kleding van de be treffende periode. Alles in verant woorde kleuren. Voor de jeugd is er een aardige verrassing. In verband met de te verwachten drukte, zal het kantoor van de Nutsspaarbank te Egmond a. Zee op 30 oktober zonder onderbre king zijn tot vijf uur in de namid dag. „—ijl LEKKERE SCHOL, per kg. 1,25 H I PRACHT SCHELLEVIS, per kg. 1,25 .Am urcDi ni/r wcwtixt/^1r HEERLIJKE WEITING, per kg. KOSTELIJKE SCHARREN, per kg. 1,— VERSE ONGEPELDE GARNALEN, per kg. 2,— 3 flesjes TOMATENSAP 98 Cent 4 pakjes INSTANT PUDDING 98 Cent Voorstraat 75 - Egmond aan Zee PANKLARE GROENTE STEEDS VERS GESNEDEN

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 2