n HET EGTE M0I Prioriteitennota Volgorde van belangrijkheid dei plannen Woningbouw Riolering Zuid en Noord Plan Slot I en Slot II Noordelijke lob Onderwijs Kleuteronderwijs Bejaardenzorg Alarmering brandweer Het wegenbeloop CONTACT MET DE EGMONDEN 5 NOVEMBER 1969 - NUMMER 906 De vakanties zijn voor dit jaar voor de meesten onder ons weer aan" gename herinnering geworden. Het Col lege van B. en W. van Egmond-Binnen acht dan ook dringend de tUd gekomen weer 'n EGTE MONDJE te publiceren. Dit EGTE MONDJE zal de enquête die onder de bevolking gehouden is uit voerig behandelen, want wü achten het toch belangrijk dat u nu verneemt wat er al zo aan wensen uit de bus geko men zijn. Het is een verheugend feit dat van het aantal verzonden enquête formulieren (aan 10% van de bevol king) 63% op constructieve wijze be antwoord is en bet is een gelukkig toeval dat zowel de mannelijke als de vrouwelijke inwoners min of meer ge lijk opgingen met de beantwoording, namelijk 139 mannen en 135 vrouwen. Hier volgen er een paar Van de in de Egmonden geborene verkiest 72% hun doip als woonplaats; 8% wenst elders te wonen en 20% had geen oordeel. Van de niet in de Egmonden geboren deelnemers verkiest 68% deze woon plaats en wenst 14% weer te verhui zen; 18% had geen oordeel. Van alle deelnemers wenst 70% dus in de Eg monden te blijven wonen, niet zo slecht zouden wij zeggen. Wij zijn ons echter bewust van het feit dat 14% van hen die hier uit vrije wil zijn ko men wonen, weer willen vertrekken; dit houdt ons in zekere zin een spie gel voor dat er toch wel bepaalde rem mende invloeden moeten zijn die deze mensen in overweging geven onze ge meente toch weer te willen verlaten. Hoe is bet oordeel van de straat waarin men woont 30% vindt het uiterlijk goed; 52% vindt het uiterlijk redelijk; 17% vindt het uiterlijk slecht: Een "redelijk" oor deel dus zouden wij willen zeggen. Hoe vindt men de voorzieningen Onvoldoende voorzieningen 61%; voldoende voorzieningen 37%. Dit slechte oordeel behelst uiteenlopende voorzieningen alsriolering, parkeer ruimte, verlichting, wegdekverbetering, fietspaden, groenvoorziening, wegver- breding, trottoirs enz. Wij zijn ons na dit antwoord bewust dat hier dus in "voorzien" moet wor den en een bestudering tot oplossing achten wij dan ook op onze weg te liggen, hoewel een belangrijk deel van de kritiek is terug te voeren op het Hoogheemraadschap en dus niet door de Gemeente is te beinvloeden. Het uiterlijk van de Egmonden vond 27% goed, 66% redelijk, 4% slecht. Als belangrijke suggesties ter verbete ring van dit uiterlijk, springen twee fei ten direct in het oog1sanering, krot- opruiming enz.; 2. betere en meer groenvoorzieningen. .Inderdaad sugges ties die reeds lang de aandacht van het college hebben. Hoe is de middenstandsvoorziening in de Egmonden 48% vindt er voldoende winkels en 50% vindt er niet voldoende winkels. Een zeer moeilijke puzzel zouden wij zeggen, waarbij de wensen voor de respectieve woonkernen zeer uiteenlo pen, variërend van bijvoorbeeld een warenhuis tot een eethuisje. Dit is echter een zaak waarbij de economie de voornaamste rol speelt en het college van B. en W. in zekere zin slechts als toeschouwer kan fungeren. De midden stand zal dus moeten overwegen of er "brood in zit om daar brood te ver kopen". De busverbindingen werden door Eg- mond a.d. Hoef en Egmond-Binnen ver schillend beantwoord. In de Hoef was 70% geheel tevre den; in Egmond-Binnen was 40% ge heel tevreden. In Egmond a. d. Hoef vond 23% de verbinding redelijk; in Egmond-Binnen vond' 38% de verbin ding redelijk. Niet tevreden waren in Egmond aan de Hoef 5%, maar in Egmond-Binnen 21%. Waarschijnlijk speelt het voordeel van een verbinding van Egmond aan de Hoef met Alkmaar hier een rol (via de Egmondermeer en via Egmond-Binnen). Het is een bijzonderheid dat de be volking van een gemeente op deze ge heel vrije wijze een zekere inspraak ge boden wordt over de toekomst van beide dorpen. Wij zijn u dan ook dankbaar dat u in zo grote getale deze kans benut hebt. 63% voor een schrif telijke enquête is boven onze verwach ting. Wij beseffen echter zeer goed dat dit ons grote verplichtingen oplegt om op deze eenmaal ingeslagen weg voort te gaan en wij zullen trachten deze taak die wij ons zelf opgelegd hebben tot aller tevredenheid te volbrengen. Het geheel zal zich echter over jaren uitstrekken; u zult dit zelf kunnen na gaan als u hieronder de prioriteitennota kunt beschouwen die wij aan de hand van uw antwoorden en onze eigen visie hebben kunnen samenstellen. Alvorens hiertoe over te gaan willen wij eerst nog even enkele antwoorden op de vragen aan u bekend maken, u kunt dan voor u zelf nagaan of ook uw wensen hiermee in zekere zin pa rallel gaan. Over de wensen omtrent de toekomst van de Egmonden waren de uitspraken aldus Agrarische sectortoekomst in de bollenteelt 43%; toekomst in de bloe menteelt 33%; toekomst in de veeteelt 13%. Recreatieve sectortoekomst voor dagrecreatie 22%; toekomst voor ver- blijfsrecreatie 50%; toekomst voor bei de 6%. De wensen omtrent de bestaansmoge lijkheden luiden Geen andere bestaansmogelijkheden 48%; andere bestaansmogelijkheden En nu is de gehele raad van Egmond- Binnen aan de beurt. Hoe denkt men over het bestuur van de Egmonden Geheel te\weien over de raad 23%; redelijk tevreaen 43%; niet tevreden 22%. De voorna* Itóte uitingen om hier verbetering Br Je brengen luiden Meer contact 41%; meer contact niet nodig 44%. Het doet het college genoegen dat als suggestie tot meer contact het EGTE MONDJE het hoogste aantal stemmen uit de bus komt. Dit zijn voor waar punten om ons over te beraden. Hoewel wij zeer verheugd zijn over deze beoordelingen uit uw midden, blijkt dat de bereidheid van de bevol king om tijd te besteden om de gang van zaken enigermate te beinvloeden, niet overwegend is, te weten 49% is niet bereid eigen tijd hiervoor te geven; 30% is daartoe wel bereid; 21% heeft hierover geen oordeel. Dit was dan de behandeling van enige belangrijke vragen zoals die in het enquêteformulier gesteld werdén, wij hopen dan ook dat degenen die door het lot niet in het bezit kwamen van zo'n formulier toch enigermate kennis hebben kunnen nemen welke vragen er al zo in voorkwamen en, wat nog belangrijker is, hoe die ant woorden luidden. Een tweede belangrijk hoofdstuk wat wü nu gaan behandelen is de priori teitennota zoals die door het college van B. en W. voor de toekomst van de beide woonkernen opgesteld is en door de voltallige raad in zyn totali teit aangenomen is. Het college is zich volkomen bewust dat u met verlangen uitziet naar onze visie wat er in de toekomst gaat gebeuren. Dat dit voor bepaalde facetten jaren kan vergen, zult u na bet lezen van onderstaande plannen zelf begrijpen. Juist het feit dat met de totale oplos sing van de problemen jaren gemoeid kunnen zjjn, is een bew'üs dat inder daad met de toekomst rekening gehou den is, een toekomst die ons allen na aan bet hart ligt, en die wjj hopen, eventueel met uw medewerking, naar eer en geweten op te lossen om ook in onze beide woonkernen zowel voor de bezittende klasse als voor de arbei dende klasse een leefbare gemeenschap te vormen en voor de toerist, die ook in de toekomst niet weg te denken is, een verblüfplaats te scheppen waar het aangenaam verpozen is. Laat ons arm in arm daarnaar streven. De naam zegt het alprioriteit be tekent voorrang, dus de volgorde be palen waarin de gewenste voorzieningen behandeld moeten worden. Hier gelden echter bepaalde grenzen omdat het be lang van een zeker onderwerp niet al tijd wil zeggen, dat dit ook in deze volgorde in behandeling kan worden genomen. Zo zullen bij het maken van Aan deze woningbouw wenst het col lege de hoogste prioriteit te geven, waarbij het de activiteiten op het ge bied van de bouw en de voorbereiding daarvan vrijwel geheel overgenomen heeft van de woningbouwvereniging. Dit resulteerde in 1. De bouw van premiehuurwoningen in Egmond-Binnen. 2. De bouw van bejaardenwoningen in Egmond aan de Hoef. Deze zullen in 1970 gereedkomen. Bo vendien zijn besprekingen gaande om voor Egmond-Binnen nog een contin gent van 22 woningwetwoningen te ver krijgen, eveneens te realiseren in 1970. Aan het verwezenlijken van het "plan Tervoort" zal het college alle mede werking verlenen. Tevens zal worden bevorderd dat de nog beschikbare per celen ten spoedigste met geschikte wo ningen worden bebouwd. Voorzien is de aanleg van 1. Een riolering vanaf de zuidgrens tot de dorpskern Egmond-Binnen; 2. hen riolering vanaf de Tiggellaan tot aan de Slotweg in Egmond aan de Hoef; 3. Een riolering van de VWbrtschap Rinnegom. Sub. 1 zou reeds zijn uitgevoerd, ware het niet dat het Hooghec Radschap de vaststelling van het trt^jpvan de Nieuwe Herenweg nog niet heeft ver richt.. Sub 2. zal opnieuw moeten worden be zien in het licht van een eventuele aan sluiting van het meest noordelijke deel van de gemeente, de kom 't Woud, waar o.a. diverse campings zijn gele gen. Sub 3 is in ontwerp. Op deze bestemmingsplannen is de goedkeuring nog steeds niet verkregen. Het feit dat het nog slechts enige ju ridische punten omvat doet verwachten dat de goedkeuring in de komende we ken zal worden verkregen. Hierbij hecht het college groot belang aan het inschakelen van de plaatselijke aannemers bij het realiseren van deze bouwplannen. een structuurplan voor ons gebied vele onderwerpen van verschillend belang gelijktijdig ter hand moeten worden ge nomen. Bovendien bepaalt de kapitaals behoefte in hoge mate het tempo waar in een aantal projecten uitgevoerd kan worden. En om nu maar van wal te steken De bespreking met Egmond aan Zee omtrent de noordelijke lob zijn weer op gang gekomen. Ook bij de bouw hier zullen de plaatselijke aannemers een zo groot mogelijke rol dienen te spelen. Het college heeft het vraagstuk van de toekomstige schoolcapaciteit ten aanzien van het openbaar en het bij zonder onderwijs met voortvarendheid ter hand genomen. Gezien in het licht van de uitbreidingen die nu in Egmond-Binnen en in Eg mond aan de Hoef zullen plaatsvinden, dienen de volgende problemen te wor den opgelost 1. de omvang van openbaar en bij zonder onderwijs; 2. de verdeling hiervan over Egmond- Binnen en Egmond aan de Hoef; 3. de splitsing van scholen voor bij zonder onderwijs ten einde controleer bare eenheden te houden; 4. de bouw van nieuwe scholen en lokalen voor beide vormen van onder wijs. Contacten met de Inspectie voor het lager onderwijs en de Vereniging voor Volksonderwijs zijn reeds gelegd. Wij verwachten dan ook begin 1970 de plannen voor de komende 10 jaar te hebben. Het bijzonder zowel als het openbaar kleuteronderwijs hebben te kampen met een duidelijk tekort aan ruimte. Daar het bijzonder onderwijs autonoom is ligt het initiatief geheel bij de school besturen. In Egmond-Binnen is realisering van openbaar kleuteronderwijs afhankelijk de bouw van een lokaal voor het bij zonder onderwijs en dit laat nogal op zich wachten. In Egmond aan de Hoef is eveneens een tekort aan ruimtecapaciteit; een voorlopige oplossing wordt gevonden in een lokaal aan de Herenweg. Ook hier zou het college het tempo van realise ring graag aanzienlijk hoger zien. Na deze onzes inziens uitvoerige be handeling van de enquête met daar aan vastgekoppeld een beschrijving van de soms bestaande moeilükheden om trent realisering en dus beïnvloeding van de prioriteit, volgt hier een opsom ming van de onderwerpen in volgorde van het belang, dat door het college daaraan gehecht Is. Woningbouw (woningwet) Riolering Zuid en Noord Realisering Slot I en Slot II Bejaardenzorg Grondverwerving Noordelyke lob Het Lager Onderwas Het Kleuteronderwüs Alarmering van de brandweer Het wegenbeloop Vorming van een grotere bestuur lijke eenheid Gymnastiekvoorzieningen Dorpshuizen Voorzieningen gemeentewerken en gemeentereiniging Uitbreiding formatie gemeente diensten Uitbreiding van het Gemeentehuis Zwembad Terreinen voor zomerhuisjes Campings 19. Het scheppen van de mengzone 20. Industrieterreinen 21. Sanering van de dorpskernen 22. Uitbreiding van de sportterreinen 23. Cantine sportterreinen 24. Was- en douchegelegenheid ten be hoeve van Zeevogels 25. Reconstructie polderwegen 26. Gronden Slotkapel 27. Realisering van de Noordelüke lob 28. Ruilverkaveling Het college is er zich volkomen van bewust dat u bij het lezen van deze volgorde misschien het hoofd zult schud den en dat u bijvoorbeeld de punten 4. en 7. (welk een uitgesproken tegen stelling) op de eerste plaats zou -willen zien, of misschien als tweede en derde punt. U gelieve er echter rekening mede te houden dat wij ons er wel degelijk van bewust zijn dat vrijwel alle punten zoals ze hier genoemd zijn, staan te dringen om op de eerste plaats te ko men. De moeilijkheden die, ook van overheidswege, ons in de weg staan, hebben mede invloed op de volgorde. Voorts doen de financiële kwesties hier een belangrijke duit in het zakje. Onthoudt u echter vooral dat vrijwel alle hier genoemde punten in behande- fk fgfr Op dit terrein vallen de volgende acti viteiten te signaleren 1. De stichting bejaardenehuis Hee- gemunde"; 2. De bouw van bejaardenflats. Sub 1. De bouw van het bejaardente huis ondervindt grote vertraging door de bezwaren van de provinciale Plano logische Dienst (P.P.D.) en Volkshuis vesting met betrekking tot de plaats en het uiterlijk van het ontwerp. Niettemin stelt het college van B. en W. alles in Bejaarden, laten wü hopen dat hier uw goed verzorgd tehuis komt, waar u een prettige oude dag zult hebben. het werk om zo mogelijk in 1970 met de bouw een aanvang te kunnen ma ken. Sub 2. wekt de vraag op van de be stemming van de vrijkomende wonin gen, die naar het inzicht van het col lege aan de Egmondse ingezetenen ten goede dienen te komen. Om een eind aan deze onhoudbare toestand te maken stelt het college voor een systeem van draadloze alarmering- berichtgeving te bevorderen. Aangezien de samenwerking op dit terrein dreigt te verzanden in overleg met diverse commissies, stelt het college zich voor het op gang zijnde overleg met de "nieuwe jeugdherberg" ter vestiging van de meldingspost aldaar zoveel mo gelijk te bevorderen. 1. Met betrekking tot het verloop van de weg noordelijk van Egmond-Binnen zijn op initiatief van de gemeente op nieuw besprekingen begonnen teneinde de mogelijkheden van samenvallen met de Hoge Dijk na te gaan. Dit betekent een opschorting van alle daarmede di rect of indirect verband houdende ac tiviteiten. Van de zijde van het Hoogheemraad schap bereikten ons mededelingen dat de omlegging van de Herenweg voor zover het zuidelijk gedeelte betreft, we derom verandering zal ondergaan. Dit houdt in dat enige reeds in een ont eigening opgenomen percelen niet zul len worden verwijderd, terwijl reeds aangekochte percelen aan het oorspron kelijke doel zullen worden teruggeven. Van het gewijzigde plan zullen ons te zijner tijd mededelingen worden gedaan.

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 4