NDJE Dorpshuizen Weg ten noorden Egmond a. d. Hoef/ Egmond aan Zee Voorziening grotere bestuurlijke eenheid Gymnastiek- voorzieningen Gemeentewerken en gemeente reiniging Uitbreiding bezetting gemeentediensten Uitbreiding gemeentehuis Recreatie Industrieterreinen Sanering van de dorpskernen Uitbreiding van de sportterreinen Cantine sportterreinen Gronden Slotkapel Was- en kleed gelegenheid Zeevogels Reconstructie polderwegen Noordelijke lob Ruilverkaveling noordelijke weg r uit te voeren NR. 3 5 november 1969 PERIODIEKE MEDEDELINGEN VAN NET GEMEENTEBESTUUR VAN EGMOND-BINNEN AAN DE INWONERS VAN DEZE GEMEENTE 2. Doortrekking van de Zeeweg. Met betrekking tot het door het Hoogheem raadschap in samenwerking met de Provinciale Waterstaat ontworpen ver loop van de weg van de doortrekking van de Zeeweg, zijn door het college wijzigingen voorgesteld, die in hoofd zaak betrekking hadden op de gelijk tijdige aanleg, zo mogelijk aan weers zijden, van rijwielpaden. Over het ver dere verloop van de plannen tot reali sering, die bij de provincie met het cijfer I van urgentie waren geklasseerd, hebben ons nog geen verdere medede lingen bereikt. De voortgang van deze plannen zal vermoedelijk verband hou den met de omlegging van de Heren weg rond de kom Egmond aan de Hoef. Op gelijktijdige aanleg van deze laatste is door ons aangedrongen. Daar het wegenverloop in onze gemeente een diepgaand onderzoek vereist, is contact gezocht met de commissie wegen van de provincie. Door het college is bepleit zowel de zuidelijke toevoerweg als de noordelijke toevoerweg naar Egmond aan Zee zo danig te projecteren dat deze wegen het dorp Egmond aan de Hoef niet zo danig zouden insnoeren dat in de naaste toekomst geen gezonde uitbreiding meer mogelijk zou zijn. Gedeputeerde Staten hebben medege deeld, nadat Provinciale Staten het ter tiair wegenplan Noordholland 196S had- vastgesteld, dat aan het verzoek een te hebben aan de noordzijde het kader van het tertiair wegenplan kan worden voldaan. Toch achten wij het van groot belang dat ter ver krijging van een leefbaar milieu voor de kom van Egmond aan de Hoef wordt overgegaan tot de aanleg van deze weg. Zoals in alle publikaties van het col klinkt ook hier de noodzaak tot samenwerking dan wel eenwording door. Het beleid in dezen is onveran derd, zij het dat de ontwikkeling van de Binnen-Egmonden onder deze op vatting niet mag lijden of worden ge remd. Van uit het onderwijs gezien kan op gebied van de gymnastiek van een noodtoestand worden ge De mogelijkheid om vanuit iet onderwijs tot de bouw van gym nastieklokalen te komen moet vrijwel nihil worden geacht. Het college hecht dan ook zeer veel belang aan de spoe dige bouw van Dorpshuizen met gym nastieklokalen in de beide dorpskernen, [n de eerste plaats maakt deze combi de exploitatie mogelijk van het door de vergoedingen welke de onderwijssector worden gege in de tweede plaats zijn de kosten de gemeente belangrijk lager dan de bouw van gymnastieklokalen al Zoals bekend, is inmiddels met de bouw van het Dorpshuis in Egmond aan de Hoef begonnen. Hiermee zal een oplossing zijn verkregen voor vele vraagstukken voor vele vereningingen. De aanwijzing van een perceel voor een dorpshuis Egmond-Binnen, is in het bestemmingsplan Egmond-Binnen nauw verbonden aan een oplossing ten aan zien van de plaats voor het bejaarden tehuis "Heegemunde". Zodra de bestemming hiervoor is ge realiseerd zal het bestemmen ten dienste De voorzieningen welke zijn getroffen ten dienste van de huisvesting van deze diensten zijn volkomen onvoldoende. In afwachting van de consequenties van een grotere bestuurlijke eenheid, is het noodzakelijk voorlopige voorzieningen te treffen. Voor een goed functioneren van het gemeentelijk apparaat zal het noodza kelijk zijn de afdelingen Algemene Za ken, Sociale Zaken, Secretariële Dien sten verder uit te breiden. Er dient naar te worden gestreefd zowel de technische als de financiële en alge mene sector meer bij de beleidsvorming te betrekken opdat de herhaaldelijk op tredende en sterk vertragende commu nicatiestoornissen worden vermeden. Opgemerkt zij dat de versterking in de technische sector inmiddels is gereali seerd. De voor een goed bestuur zeer nood zakelijke uitbreiding van de formatie zoals hierboven reeds is gezegd en welke reeds ten dele is gerealiseerd, maakt het noodzakelijk het gemeentehuis uit te breiden, welke uitbreiding neerkomt op het scheppen van nieuwe ruimten voor de technische diensten en het op andere wijze benutten van de daardoor vrij komende ruimten. Hierdoor zullen de besprekingen van de diverse afdelingen met bezoekers over vertrouwelijke za ken in een betere sfeer kunnen plaats hebben. Het is echter de bedoeling van het College, gezien het feit dat in de toe komst wellicht geheel andere eisen zul len worden gesteld, mede in verband met een grotere bestuurlijke eenheid, te geraken tot een voorlopige oplossing, welke te bereiken is met houtbouw, waarbij tevens de mogelijkheid gescha pen wordt het V.V.V. een onderkomen te verschaffen. Tevens moet rekening gehouden worden met voldoende par keerruimte. ZWEMBAD, CAMPINGS EN TERREINEN VOOR ZOMERHUISJES Ten aanzien van het realiseren van een overdekt instructiebad met een openlucht zwembad met zonneweide en verdere voorzieningen. Voorts het vraagstuk vana. het aan tal terreinen voor zomerhuisjes; b. de ligging hiervan; c. de huidige terreinen. Het "Hanswyk", waarop het dorpshuis gaat verrijzen. Op de achtergrond de hei-installatie, waarmee de betonpalen de grond in worden gedreven. van het dorpshuis kunnen geschieden. Pas hierna kan worden gekomen tot ontwerp en bepaling van exploitatie kosten. Het college zal alles in het werk stellen om dit proces zoveel mo gelijk te bespoedigen, zulks in het be lang van de lichamelijke opvoeding en voor de verenigingen ter plaatse. En ten derde het probleem van a. het aantal campings; b. de situering daarvan; c. de huidige campings, wor den besprekingen gevoerd met dePro- vinciale overheid met medewerking van de Nederlandse Kampeerraad. Het college heeft zich voorgenomen deze vraa^^kkken in het huidige zittingsjaar tot ^^oplossing te brengen. De finan ciële consequenties zijn op dit moment nog niet vast te stellen. Het bouwrijp maken van de indus trieterreinen is een zaak die in het be lang van de beide woonkernen zo spoe dig mogelijk dient te worden gereali seerd. Zodra de benodigde goedkeuringen hierop zijn verkregen zal hiermede een aanvang worden gemaakt. Het vraag stuk van de sanering van de kruising Herenweg - St. Albertsweg hangt hier mede ten nauwste samen. Het college is doordrongen van de noodzaak van een spoedige sanering van de beide dorpskernen. De kosten echter die hieraan verbonden zullen zijn, zullen zo hoog zijn dat hiervoor de steun van de Rijksoverheid moet worden gevraagd. Een en ander wordt nog ingewikkelder gemaakt door de eisen die op grond van het "Beschermd Dorpsgezicht" door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg worden gesteld. Het college zal in dit zittingsjaar ter zake contacten opnemen waarin uit de aard der zaak ook de Stedebouwkun- dige zal worden betrokken. De bestem mingsplannen zullen naar alle waar schijnlijkheid enige aanpassing behoeven ten einde te komen tot een "regeling bebouwde kom". In verband met de wens van het P.W.N. de voetbalvereniging St. Adel- bert van haar terrein te verwijderen, alsmede in verband met de omvang van deze vereniging, zal het noodzake lijk zijn om te zien naar nieuwe mo gelijkheden. Het ligt in de reden dat men uit overwegingen van doelmatig heid tracht tot gecentraliseerde voor zieningen te geraken. Enige terughou dendheid is in dezen niet verwerpelijk uit hoofde van de onzekerheid om trent het beloop van de "Nieuwe He renweg". Een eventuele uitbreiding van Egmon- d ia kan door het college wel als mo gelijkheid worden gezien, doch uit de aard der zaak financieel niet wor den verdisconteerd. Het door de stedebouwkundige inge diende schetsplan voor de uitbreiding van het sportveldencomplex tot 10 vel den voldoet door zijn ligging aan twee zijden van de Hogedijk niet aan de verwachting. Een ontwerpplan dezerzijds zal worden voorbereid. Door Zeevogels ^^rdt druk uitge- oefend ter verkrijging van een cantine voor de vereniging; zij zien deze als een belangrijke bron van inkomsten en als middel bij uitstek om het vereni gingsleven te bevorderen. De mogelijk heden die hiertoe open staan, zullen door het College in studie worden ge nomen. Uit de uitbreidingsplannen blijkt de noodzaak de gronden rond de Slotkapel te saneren. Tevens dient ernaar te wor den gestreefd om tot parkaanleg op deze gronden te geraken. Binnen dit kader speelt bovendien het vraagstuk van de "ruïne" die bij de huidige toe gankelijkheid steeds meer gevaar gaat opleveren. Ter zake van de was- en kleed gele genheid van deze vereniging hebben het college opmerkingen bereikt, welke er toe kunnen leiden dat gezocht moet worden naar een zodanige inrichting dat een vermindering van de onder houdskosten wordt bereikt. Het college heeft zeer grote moeilijk heden ondervonden bij de verwerving van gronden ten dienste van de recon structie Hogedijk. Gegeven de nog al tijd aanwezige mogelijkheid voor het samenvallen van Hogedijk en Nieuwe Herenweg lijkt enige voorzichtigheid bij het beslissen geboden. Het vraagstuk van de Noordelijke lob kan slechts opgelost worden aan de hand van een structuurplan. Dit laatste is pas dan mogelijk als men kan ko men tot gemeenschappelijke uitgangs punten ten aanzien van1recreatie- beleid; 2. wegenbeloop; 3. bestemming van de gemeenschappelijke grensgebie den; 4. het principe van de woning bouw en het vestigingsbeleid, en nog vele andere punten. Aan de hand van de deze winter te voeren besprekingen, mag worden ver wacht dat in de zomer van 1970 tot een structuurplan kan worden gekomen. Hoewel bij de behandeling van de Beleidsnota speciale aandacht werd be steed aan het vraagstuk van de ruil verkaveling van agrarische gronden is tot op heden daarin weinig voortgang geboekt. Aangaande een voorgenomen ruilverkaveling zuidelijk van de Venne- watersweg is contact opgenomen met het bestuur van de polder grenzend aan het genoemde gebied. Het bestuur heeft ons medegedeeld dat in het algemeen afwijzend was gereageerd op de vraag onzerzijds gesteld of het niet wenselijk ware, gelijktijdig met het zuidelijk ge deelte van de Vennewatersweg het noor delijk gedeelte in een voorbereidend plan van ruilverkaveling op te nemen. Zal hier mettertijd een uniek recreatie gebied geschapen worden, waar de toe rist een trekpleister vindt ng worden genomen en nagenoeg alle elijktijdig, doch dat de hindernissen ie wij moeten overwinnen mede in-l uitoefenen op de uitvoering. VVeest u ervan overtuigd dat heti >llege van B. en W. en eveneens de ladsleden, nu wij gestart zijn met deze1 nieke enquête, zich volkomen bewust wat wij allen begonnen zijn, en dat ij met alle macht onze schouders zul-1 n zetten onder al deze problemen die, erkelijk smeken om gerealiseerd te orden. Wij zouden haast willen zeg- niet eens de volgorde van deze mten is het belangrijkste, neen, het it dat uw college van B. en W. deze ter hand neemt is een winst- ïnt en het is ons absolute streven dat misschien over jaren, kunnen zeg-1 dat al deze punten, die u door de ons voorgeschoteld hebt, wer- ilijkheid geworden zijn. Op deze ma- er zullen wij trachten dat de 14% n onze bevolking die weer uit onze meente wil vertrekken zal zeggen1 is ik maar gebleven in Egmond-Bin- n. Dit was het dan, geachte inwoner j hebben u objectief ingelicht hoe de1 liggen, misschien kunnen wij n volgende keer al iets meer vertel- laten wij het hopen. 1

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 5