CONTACT MET DE EGMONDEN mi kt?? Kort Nieuws Haar- verzorging Nico Zonneveld Renault RAIFFEÏSENBANK DE EGMONDEN Achilles heeft een nieuwe voorzitter BERKHOUT Taxi tel. 1900 „Het Witte Huis" ^ieeft nu ook een slijterij Nieuwe heren kapsalon 14 JANUARI 1970 NUMMER 916 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 GYMNASTIEKBEOEFENING Het is nu definitief, dat we met de gymnastiekbeoefening in Egmond aan de Hoef kunnen gaan beginnen in de grote zaal van de heer Verdegaal. Om organisatorische redenen starten we op maandag 2 februari, 's avonds van 8-9 uur voor de damesgroep en op woens dagmiddag 4 februari van 2-3 uur voor de kleutergroep. Gaarne zouden wij zien, dat ieder een die mee wil doen aan de gymna stiek en zich nog niet heeft opgegeven, dit alsnog doet bij mw. W. Hilbers - Tros, Pr. Beatrixlaan 5, tel. 1079 of C. Belleman, Schoolstraat 7, tel. 1127. Bestuur van Zeevogels Kom naar Parallelweg 10, of bel 1164 en maak een afspraak TRIAS STRANDLOOP Bij de zondag j.1. gehouden strandloop wist J. Smit uit Egmond aan Zee een fraaie derde plaats te behalen, met een achterstand van 5.06 sec. op de winnaar Kijne, die door het winnen van deze strandloop officieus istrandloop-kampi- oen werd. De in de morgenuren gehou den prestatieloop was een groot succes. Ruim duizend deelnemers gingen van start, onder hen ook veel mensen uit de Egmonden, vooral leden van sport verenigingen namen deel. GARAGE John Zagwijn Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 De Raiffeïsenbank is goed voor u w geld... bi uw geld. spaarbank en alle bankzaken Tijdens de jaarvergadering van de gym nastiekvereniging "Achilles" is de heer P. Dekker met algemene stemmen tot voorzitter benoemd. Tijdens dezelfde vergadering werd de heer G. Sloof pen ningmeester en de heer Tj. Gardenier secretaris. Het bestuur van "Achilles" is nu weer volledig. "Achilles" bestaat in november 45 jaar. Hoewel het niet in de bedoeling lag, aan dit 9e lustrum extra aandacht te besteden, zal dit op aandrang van de aanwezigen, o.a. van de heer C. v. Pel, die een beker beschikbaar stelde, voor de dan te houden wedstrijden, waarschijnlijk toch gaan gebeuren. De beker zal "watertorenbeker? heten. De vergadering kreeg een feestelijk tintje, doordat een vijftal leden de zil veren speld van de K.N.V.G. kreeg op gespeld. Deze plechtigheid werd ver richt door de zojuist gekozen nieuwe voorzitter, de heer P. Dekker, die even daarvoor tegelijk met zijn verkiezing, tot lid van verdienste van de vereni ging was benoemd. De heer Dekker is zelf reeds 35 jaar lid van de vereniging, terwijl hij als bestuurslid een groot aandeel had in het organiseren van een aantal sport evenementen, terwijl hij van 1948 tot 1955 houder was van het clubkampi oenschap. Ook buiten de eigen vereni ging heeft hij vele functies bekleed en doet dat nog. Mevrouw Sloot, mevrouw Gul, mevr. Beyer, mevr. Stam-Wijn en mevrouw Dekker-Zevenhuizen kregen de KNVG- speld wegens hun 25-jarig trouw lid maatschap. VAN 18 - 25 JANUARI GEBED VOOR DE EENHEID Zaterdag 17 januari tijdens de Eucha ristieviering 'savondis om 19.00 uur, zal pastoor Horstman de preek houden in de r.k. kerk te Egmond aan Zee. Zondag 18 januari tijdens de hoogmis in de o.k. kerk preekt pastoor Van Zwieten. Woensdag 21 januari wordt een dienst gehouden in de Abdij, uitgaande van de monniken van de abdij, hervormde gemeente van Egmond aan Zee en Eg mond aan de Hoef en de o.k. parochie. Deze dienst begint om 18.55 uur en is ongeveer afgelopen om 19.40 uur, zodat eenieder de bus naar huis weer terug kan nemen. Zondag 25 januari Oeucomenische Dienst. De plaats en het tijdstip zul len nog nader worden bekendgemaakt. HOOG WATER Woensdag 14 8.5321.17 Donderdag 15 9.45—22.16 Vrijdag 16 10.47—23.26 (dood-tij) Zaterdag 17 11.59—12.20 Zondag 18 0.41—13.11 Maandag 19 1.50—14.10 Dinsdag 20 2.42—14.57 Woensdag 21 3.30—15.42 Donderdag 22 4.11—16.41 Op de vergadering waren tevens aan wezig burgemeester Bakker, mej. Bor- jeson en de heer Spaans en mevrouw Bohnen van de turnkring Noordhollands N oorderkwartier. Uit het jaarverslag bleek, dat het de vereniging goed gaat. Er zijn ongeveer 450 leden, het ligt dus voor de hand, dat de vereniging een groot aantal les uren geeft. De kosten zijn echter hoog, zoals ook uit het financieel overzicht bleek. Een verhoogde subsidie-aanvraag van 250,moest door de gemeente afgewezen worden. De voorzitter deelde daarom mee, dat het noodzakelijk was, de contributie iets op te trekken, temeer daar er verschillende keurturntoestellen aangeschaft moesten worden, dit met het oog op de toekomstige wedstrijden in de sporthal. Het is echter niet de bedoeling, dat "Achilles" zijn lesuren in de sporthal geeft. Dit zou trouwens om het groot aantal lesuren al niet mogelijk zijn, daar er voor de sporthal een groot aantal aanvragen zijn, aldus de voorzitter. De contributie voor adspiranten zal nu 2,50 gaan bedragen, terwijl de vol gende uit een gezin vrij is. Voor de seniorengroepen wordt de contributie 4,—. Het werkprogramma voor 1970 biedt zeer veel aktiviteiten, waaraan het be stuur de handen vol zal hebben. De voorzitter deelde nog mee, dat de ope ning van de sporthal, de weersomstan digheden in aanmerking genomen, mis schien in april zal plaats vinden. EGMONDIA Programma zondag 18 januari West Frisia 1 - Egmondia 1 14.30 vertrek per bus 12.30 uur Egmondia 2 - OSV 3 10 urn LSVV 3 - Egmondia 3 12 uur Egmondia 4 - Go Ahead 2 10 uur B-terreiW, Egmondia 5 - Alkm. Boys 7 12 uur B-terrein Jun.: Egmondia 1 - Kolp. Boys 12 u. Lichtwedstrijd Als het terrein en het weer het toe laten, zal donderdagavond een wedstrijd gespeeld worden, nl. Egmondia 1 Berdos 1. Aanvang 19.30 uur. Toe gang vrij. Als U baby al kon lopen, zou hy alles gaan kopen by D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT - TEL. 1027 WIJ VERNEMEN dat het in de bedoeling van Egmondia ligt, om donderdagavond een licht wedstrijd te spelen tegen Berdos 1. Het doorgaan hangt af van de weers omstandigheden en de toestand van het terrein. Aanvang der wedstrijd 19.30 uur en de toegang is vrij; dat de volleybalclub Rapide een coach zoekt, die het eerste herenteam een maal per week wil vergezellen. Mis schien is dit iets voor een oud-volley baller, die er nog steeds spijt van heeft, de actieve sportbeoefening be ëindigd te hebben. Hij kan contact opnemen met de heer Hallewas, 3e Oosterberg 10a; dat de zeehengelsportvereniging "By nacht en onty" op zondag a^. een viswedstrijd organiseert op het strand voor het dorp. De wedstrijd is van 9 tot 11 uur, terwijl het verzame- lingspunt bij Lido is; dat op vrydag 16 januari a.s. een grote klaverjasdrive wordt gehouden in "De Meerpaal", Egmond aan Zee, Zuiderstraat 41. De opgave kan al daar geschieden vanaf heden, men leze ook de advertentie in dit blad; dat het vrouwengilde van Egmond- Binncn maandag 19 januari bijeen komt voor een gezellige kienavond. Aanvang 8 uur; dat de VVV Egmond aan Zee dinsdag 20 januari a.s. haar algemene leden vergadering houdt in het 'Troelstra- oord" aan de Boulevard. Tijdens deze vergadering zal ook weer de bestuurs verkiezing plaats vinden waarbij be halve het periodiek aftreden van en kele bestuursleden, die zich weer her kiesbaar stellen, ook het aftreden aan de orde is van het bestuurslid mevrouw M. Berkhout en de heer P. Zwart, penningmeester. .Zij stel len zich niet meer herkiesbaar. Tot nu toe kan het bestuur een kandidaat stellen nl. de, heer A. Wijker, Wil- helminastraat. Voor de tweede open vallende plaats zal misschien voor aanvang van de vergadering een kan didaat kunnen worden gesteld, ter wijl ook door de leden namen van kandidaten kunnen worden ingediend. Met het aftreden van de penning meester, de heer P. Zwart, zal ook deze functie vacant komen. De nieuwe aanvulling voor het be stuur zal dan ook de nodige pers pectieven moeten openen, om de werkzaamheden aan het financieel beheer verbonden, naar behoren te laten verlopen; dat het rond de KVP afdeling Egmond- Binnen niet helemaal duidelyk is. Hoewel politiek nooit helemaal te doorgronden is, kan het bestaan van een vereniging, die zich bezig houdt met de politiek, meestal wel enige opheldering verschaffen, wanneer er vragen op dat vlak worden gesteld. Door onze vraagstelling kwamen wij er achter, dat er in Egmond-Binnen geen KVP-bestuur meer bestaat, ter wijl ook de heer Apeldoorn geen voorzitter meer is. In hoeverre de vereniging nog bestaat, is ons niet bekend. Wellicht kunnen wij uit de op deze regels binnengekomen reac ties een volgende keer iets meer ver tellen; dat in de verschillende politieke vereni gingen die de Egmonden rijk zyn, een lichtelijk ontwaken valt waar te nemen. Hoewel altijd wel actief, gaan de gedachten nu reeds uit naar de komende gemeenteraadsverkiezin gen, die in het voorjaar gaan plaats vinden. Daarvoor zullen de verkie zingen zullen de verkiezingen jrtaats vinden van Provinciale Staten, waar voor plaatselijk groslijststemmingen worden gehouden, om een meer aan vaardbare volgorde in de kandidaten lijst te bewerkstelligen. Hoewel deze verkiezingen voor velen minder tot de verbeelding spreken, worden ze toch algemeen gezien als een peiling van de politieke verhoudingen in een gemeente. Daarom dus toch wel in teressant. Hoewel niet door alle po litieke groeperingen groslijistBtem- mingen voor de Prov. Statenverkie zingen worden gehouden, zal dit wel gebeuren door de KVP van Egmond (Zie elders vervolg "Kort Nieuws") kuur heeft doen ondergaan. Zijn herenkapsalon is bij velen reeds bekend, u kunt er zo binnenstappen, terwijl een telefonische afspraak het nog gemakkelijker maakt. De herensa lon is ook, alleen voor afspraken, op vrijdagavond geopend van 7-9 uur. Op de valreep kan nog worden mede gedeeld, dat er binnenkort een remedie op de markt komt, waardoor haaruit val definitief tot het verleden behoort. De heer Zonneveld is vast van plan, die toe te gaan passen. Hiernaast ziet u een inte rieurfoto van herenkapsa lon Nico Zonneveld, die zich onlangs heeft geves tigd aan de Parallelweg nr. 10 te Egmond a. Zee. Klein maar fijn zouden wij van deze kapsalon wil len zeggen. De heer Zon neveld heeft het aloude figaro-ambacht in de vin gers. Hoe kan het anders, in hem stroomt het onver valste kappersbloed van generaties. Zijn overgroot vader was kapper, zijn grootvader was het, zijn vader zette het vak voort en het kon niet mis, zijn nakomelingen, waarvan Nico er een is, ontkwamen er ook niet aan. Maar zoals de tijd invloed, uitoe fent op alles en daarnaar ook zijn ei sen stelt, heeft hij zich bekwaamd met en verdiept in de uitgebreide weten schap, die zich op haargebied heeft ontwikkeld. En dat is het, wat hij nu in praktijk brengt, inclusief de nieuwe methode, die tegenwoordig in praktijk wordt gebracht door middel van de haarstukjes, waarmee menig mansper soon zijn reeds kalende schedel en zijn gehele persoonlijkheid een verjongings- Sinds vorige week is aan café "Het Witte Huis" ook een slijterij toege voegd. Door verbouw van het naast het café liggende vergaderzaaltje, is een keurige ruimte ontstaan, waarin op smaakvolle wijze de kleurrijke dranken staan uitgestald. De meest uiteen lo pende soorten kan men nu ook hier betrekken. Deze verbouw is niet de enige. Tegelijkertijd is het café ook ver anderd. Hierin is een bar gekomen, waardoor het buffet is verdwenen. Het interieur is ingrijpend veranderd, mede door de bar, die een groot deel van de ruimte in beslag neemt. De wandbekleding is smaakvol gekozen en past zich goed aan bij de verlichtings-armaturen, die aan het geheel een stemmige verlich ting geven. Achter het café ligt de grote biljartzaal, die ook voor verga deringen en partijen gebruikt kan wor den. De heer H. Foeken, die de zaak voortzet, vertelde ons, dat het in de bedoeling ligt, ook boven de zaak nog een vergaderzaaltje te maken, zodat— bijeenkomsten daar kunnen plaats vin- ook bestuursvergaderingen en kleine 11 den.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1