GEBREK AAN SCHOOLRUIMTE Drie scholen moeten uitbreiden bezorger voor het Contact Drukkerij Belleman Te koop Brommer babysit lüi H 14 JANUARI 1970 NUMMER 916 b Momenteel is de situatie zo, dat drie scholen in Egmond aan Zee, t.w. de „De Ruyterschool", de „St. Jozef school" en de „Trompschool" aan uit breiding toe zijn. De noodzaak daar toe wordt bij het gemeentebestuur door de diverse schoolbesturen of -commis sies bij het gemeentebestuur aangetoond, goedgekeurd en geadviseerd door de schoolinspectie, waarna een aanvraag wordt ingediend. Deze aanvragen wor den naar volgorde behandeld en wor den geplaatst op het z.g. Prioriteiten schema. Dit moet op verlangen van het Provinciaal bestuur en Gedeputeerde De Trompschool zal binnenkort uitge breid worden met 2 lokalen die op de foto gezien rechts zullen gaan verrij zen, haaks op het bestaande gedeelte. De daarachter liggende verbindings hoek tussen de 2 delen wordt een soort hal, die waarschijnlijk ook ingericht kan worden voor ontvangst- of verga derruimte enz. Deze uitbreiding zal niet Staten. Wil een gemeentebestuur de goedkeuring en verstrekking van de financiële middelen verkrijgen, dan zal zij zich daar naar moeten richten. In Egmond aan Zee is het nu zo, dat het gemeentebestuur zich geplaatst ziet voor de praktisch gelijktijdige uitbreiding van drie scholen, waarvoor het geld op ta fel moet komen. Deze lagere scholen gaan voor en staan dus op de Prioriteitennota boven aan. De eerste uitbreiding, die van de "St. Jozefschool" met één lokaal, kan gaan beginnen. Hier zullen de moge lijkheden bij de aannemer en de weers omstandigheden nog slechts een rol spelen. De kosten voor deze aanbouw bedragen 65.000, Als nummer twee op de urgentielijst staat de "Trompschool" die met twee lokalen wordt uitgebreid. De kosten hiervan bedragen 200.000,De in verhouding vrij hoge bouwkosten van deze twee lokalen worden veroorzaakt doordat de twee nieuwe lokalen in een hoek van 90 graden worden gebouwd op de bestaande school. De lokalen verrijzen aan de zuidkant in de rich- Egmond aan Zee is niet de enige gemeente in Nederland, waar gebrek is aan schoolruimte. Er staan welis waar vier lagere scholen en twee kleu terscholen, maar de uitbreiding van de schoolruimte heeft de groei van de be volking en wel speciaal waar het het kindertal betreft, niet bij kunnen hou den. Het zou wel gekund hebben ware het niet, dat ook hier de financiën weer de belangrijkste rol spelen. Vorige week heeft men in dit blad een uitlating kunnen lezen van een huismoeder uit plan Zuid, die zich over het schoolbeleid van het gemeentebe stuur, speciaal waar het de kleuter school betreft, ontevreden toonde. Het betreffende stukje heeft verschillende reacties uitgelokt en heeft het scholen probleem meer in de belangstelling ge bracht. Behalve de telefoongesprekken, die daarvan het gevolg waren, zijn er ook schriftelijke reacties binnengeko men, die opgenomen worden, wanneer de plaatsruimte dit toelaat. Het is bekend, dat vele huismoeders in plan Zuid verlangen naar het mo ment, waarin op plechtige wijze de openingsrede wordt uitgesproken van de nieuwe kleuterschool, die daar in het Winkelmanplantsoen mettertijd zal verrijzen. De volgende dag kunnen zij dan hun kleuter aan de goede zorgen van de juf toevertrouwen en zij heb ben voor een groot deel van de dag een zorg minder, terwijl hun kleuter spelenderwijs reeds enige vorming ge niet, waaraan moeder achter de stof zuiger en voor haar gasfornuis haast niet toe kan komen. Temeer wanneer er meer zorgen zijn door een groter kindertal, gebrek aan hulp waar de si tuatie dat noodzakelijk maakt, misschien ziekte of andere ongemakken, laat het ontbreken van een kleuterschool zich nog schrijnender voelen en wellicht is daarom te verklaren, dat een huismoe der naar pen en papier greep om haar mening van dat moment aan het "Con tact" mee te delen. Het is zondermeer een probleem en het is bijzonder onaangenaam hier te moeten stellen, dat er voorlopig nog geen kleuterschool gebouwd wordt. De situatie is momenteel zo, dat menige kleuter wellicht helemaal niet op de kleuterschool komt, maar op zes-jarige leeftijd meteen naar de eerste klas van het basisonderwijs gaat, met andere woorden de lagere school. In deze si tuatie kan geen enkel raadslid iets ver anderen, hoe graag hij dat ook zou wil len. Het ligt voor de hand dat alle raadsleden zonder uitzondering een voorstel tot .bouw van een kleuter school zullen steunen, wanneer de noodzaak aanwezig is. De goedkeuring van de voltallige raad is dan zonder uitzondering een feit. Maar dan ko men de problemen. (Vervolg pagina 1) aan de Hoef en wel op zondag 18 januari in de zijzaal van ,,'t Roode Hert", tussen 10.30 en 12.30 uur. Ook de KVP van Egmond aan Zee heeft haar oproepkaarten verstuurd. Ook daar vindt de groslijststemming plaats op zondagmorgen 18 januari a.s. in het parochiehuis; dat de KVP te Egmond aan de Hoef op vrydag 16 januari haar ledenver gadering houdt in ,,'t Roode Hert", aanvang 8 uur; dat de heer C. van Pel in dit jaar, het wordt wel december, de dienst Ge meentewerken gaat verlaten. Voor het kantoor van Gemeentewerken staan bouwplannen op stapel en op onze vraag naar de omvang van die bouwplannen toonde hij zich niet al te optimistisch, daar de plannen voor dit gebouw op de urgentielijst ergens onderaan staan. Inderdaad is dat wel zo, zoals wij geïnformeerd hebben, maar wanneer er op de een of an dere manier een financiële basis ge vonden kan worden, kan de bouw meteen beginnen. Maar zoals uit een ander artikel in ons blad blijkt, gaan de scholen voor. De heer Stokman toonde zich optimistischer. Wij krij gen door de verbouw meer kantoor ruimte, aparte tekenkamers en afde lingen, waardoor de verschillende diensten beter ondergebracht kunnen worden en daardoor ook beter kun nen functioneren. Bij de bouw wordt er rekening mee gehouden, dat er in de toekomst een verdieping op gebouwd zal kunnen worden. De heer Van Pel vond, dat de gezellig heid dan wel weg zou zijn dat naast de Kennedyflat, aan de zuid- Onze trouwe bezorger van het "Contact" in Egmond aan Zee kan het binnenkort niet meer doen. WIJ ZOEKEN DAAROM EEN die evenals de heer Arie Zwaan op stipte wijze er voor zorgt, dat het "Contact" elke woensdag in elk huis wordt bezorgd. Is het iets voor 65+ Egmond aan Zee Burg. Eymaplein. Tel. 1789 Egmond a. d. Hoef Egm onderst raat weg 5. Tel. 1201 z(jde, een aarzelend begin wordt ge maakt met de bouw van een nieuw flatgebouw. Het wordt een zeer apart bouwwerk, een zg. terrassenflat. Elke flat bestaat uit drie of 4 kamers, waarvan een de woonkamer is. Op de hoeken zullen de woonkamers 'n L-vorm hebben. Hét totaal aanzicht geeft het beeld van een gebouw met onregelmatige en bijna niet te tellen overhellende luifels. Het zijn de over stekende terrassen van de weer hoger gelegen flats, die stuk voor stuk een terras krijgen van drie meter diepte, waardoor als het ware de kamer ver lengd wordt, wanneer de daartussen gelegen deuren geheel zijn geopend. Niemand heeft last van elkaar, inkijk is onmogelijk, daar elk terras ver voorbij de daaronder liggende over steekt. De definitieve bouw zal in het voorjaar beginnen en zal zeker lVs jaar in beslag nemen. Trommel-wasmachine. M. Gravemaker, Julianastraat 50, Egmond aan Zee. te koop, Eysink. Te bevr.: J. Liefting, Pr. Hendrikstraat 60, Egmond aan Zee. (p) Biedt zich aan voor dag en avond. Mevr. Smit, Wil- helminastraat 91a, Egmond aan Zee. BIAFRI gin

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 4