ppmm Het kleuteronderwijs I Kleverlaan's i Verloren subsidie op olie schilder- en behangwerk Schilderbedrijf "CONTACT MET DE EGMONDEN" De uitbreiding van de st. Jozefschool 'aan de Wilhelminastraal kan gaan be ginnen.. Hier wordt één lokaal aange bouwd, waardoor er voorlopig weer vol doende ruimte zal rijn. Alle goedkeu ringen hiervoor zün binnen, wat in houdt, dat ook de financiering rond is. Deze school kan dus van de urgentie- lijst afgevoerd worden, waardoor de andere bouwplannen een plaatsje om hoog schuiven. ting van de n.h. kerk. De overblijvende ruimte aan de oostkant van het be staande gebouw moet de verbinding vormen met het nieuwe deel, welke tot stand komt door een soort hal of ont vangstruimte danwel vergaderruimte. Het gemeentebestuur heeft goede hoop, dat ook hier binnenkort kan worden begonnen, daar de gemeente momen teel in een gunstige liquiditeitspositie verkeert. De bouwaanvrage is reeds goedgekeurd, men wacht alleen nog op goedkeuring van de financiële regeling. Om een en ander te bespoedigen heeft het gemeentebestuur de zaak bij G.S. persoonlijk bepleit, waarbij verschillende andere voor Egmond aan Zee urgente gevallen ter sprake kwamen. Voor de 'Trompschool" zit het binnenkort dus waarschijnlijk goed. "Wij bewegen hemel en aarde om iets meer los te krijgen", zegt de ge meentesecretaris, de heer Lodder, "maar het aantal aanvragen van de 115 gemeenten in Noord-Holland is zo groot, dat de financiële middelen op geen stukken na toereikend zijn, om al- „De Ruyterschool. Voor deze school zün ook uitbreidingsplannen. Er zullen twee lokalen aan toegevoegd worden. De voorbereidingen, zoals aanvragen om goedkeuringen en alles wat met de nieuwbouw samenhangt, zün begonnen maar alle klippen zijn nog lang niet omzeild. De urgentie is groot, want een klas van de "De Ruyterschool" is on dergebracht in de "Van Speykschool", waarvan het handen-arbeidlokaal ter beschikking is gesteld. les binnen redelijke tijd te financieren. Desondanks staat Egmond aan Zee er vergeleken bij andere gemeenten nog niet eens slecht voor maar het ligt voor de hand, dat iedereen zijn eigen behoef ten als de meest urgente aanvoelt. DE "DE RUYTERSCHOOL" Voor deze school zijn de plannen in 'n beginstadium, ofschoon er bij gebrek aan ruimte reeds een klas is onderge bracht in de "Van Speykschool", waar voor het handenarbeidlokaal in bruik is genomen. De "De Ruyter school" moet ook met twee klassen uit gebreid worden.. De bouwinspectie moet de plannen nog goedkeuren, alvorens hier verdere stap pen kunnen worden genomen. De uit breiding van deze school is echter zeer urgent, zodat ook hiermee de uiter ste spoed betracht moet worden. Deze school staat als derde op de urgentie- lijst hoewel alle scholen stuk voor stuk nummer 1 horen te staan. Maar de benodigde posten worden met mond jesmaat toegekend. i 9*? Hoewel het er voor het kleuteronder wijs niet zo rooskleurig uitziet, is er toch wel enig vooruitzicht. Op een desbetreffend verzoek aan G.S. is in beginsel goedkeuring ontvangen maar in de zelfde brief staat: „U kunt verder geen uitvoering aan de plannen geven, alvorens de financiën zijn toegegeven". De voorbereidingskosten zijn echter goedgekeurd, zodat aan een architect de opdracht is gegeven, de plannen tot de bouw van een twee-klassige kleuter school uit te werken. De bouwkosten zullen ongeveer f 299.000,bedragen. De school z.JWan gaan verrijzen in het Winkelmj^piantsoen, ten zuiden van de daar aangelegde vijver. Het "Generaal Winkelmanplantsoen", dat voorbeste^B is voor de bouw van de nieuwe tweeklassige kleuterschool. Menige huismoeder aan deze kant van het dorp kykt met verlangen uit naar de realisering van dit plan. Als het al leen aan het gemeentebestuur zou lig gen, stond de school er over enkele maanden.. Er is goedkeuring ontvan gen tot het maken van de voorberei dingskosten, wat inhoudt, dat een ar chitect de nieuwbouw kan gaan ont werpen. In het uitbreidingsplan staat de school daar vanaf de ontwikkeling van plan Zuid II gepland. Het is ook niet uit gesloten, dat de kleuterschool wellicht binnen kortere tijd gebouwd wordt, dan de vooruitzichten momenteel doen ge loven. De heer Lodder zei, dat het gemeente bestuur aan dit probleem alle aan dacht besteedt en niets liever zag, dan een voorspoedige realisering van het plan. Maar de financiën zitten vast en wan neer daarvoor geen oplossing komt, zullen de verwijten van tientallen huis moeders aan het adres van het ge meentebestuur inclusief de raadsleden onaangenaam blijven aankomen. De problemen van de huismoeders zijn volkomen begrijpelijk maar waar ligt een meer voorspoedige oplossing Laten we de hoop uitspreken, dat men binnenkort van het onderwijs te Eg mond aan Zee zal kunnen zeggen, dat het in al zijn verschillende vormen hele maal niets te wensen overlaat. B ACHILLES NIEUWS Uitslagen van de gehouden driekamp jongens en meisjes, zondag 11 januari j.1. Achilles - B-Quick Bergen - Olym- pia Schoorl. Meisjes A: 1. Edith Wagenaar van Be- Quick met 29.60 p.; 2. Nicole v. Duin, Achilles met 27.30 p. Meisjes B: 1. Ria Monincx, Be-Quick met 33.05 p.; 2. José Schuit, Achilles met 32.75 p. Jongens: 1. Dolf Beijer, Achilles met 37.65 p.; 2. Richard Groot, Achilles met 35.50 p. Totaal-uitslag meisjes: 1. Be-Quick 296.45 p.; 2. Achilles 278.35 p. en 3. Olympia 262.75 p. Uitslag jongens1. Achilles 108.75 p.; 2. Olympia 99.95 p. De jongensploeg van Be-Quick liet verstek gaan, waar door de beker, die Achilles beschikbaar had gesteld, in eigen huis bleef met een totaal aantal punten van 387.10 punten tegen Olympia met 362.70 p. SUPPORTERS NIEUWS Wanneer het weer het zondag toe laat, speelt Egmondia 1 uit tegen West- Frisia. De bus vertrekt om half twee vanaf het Eymaplein. Opgeven bij de bekende adressenH. Foeken, Voor straat 46; C. de Groot, Eisenhower- straat 20; A. Zwart, Pr. Hendrikstraat 31. zwarte portemonnaie op de route van het postkantoor via Kerkplein en Al- bertsweg naar de Abdijlaan. Gaarne tegen beloning terug bezorgen bij Mevrouw Baltus, Abdij laan 22 te Egmond-Binnen. Tel. 1332.. ZEEVOGELSNIEUWS Programma zondag 18 januari 1970 Zeevogels 1 - Zouaven 2.30 104 Alkm. Boys 6 - Zeevogels 2 12 u. Scheidsrechter J. F. M. v.d. Loos 181 Vitesse jun. 2 - Zeev. 1 12 uur Scheidsrechter D. Theeuwis POSTZEGELVERENIGING "J. C. J. VAN SPEYK" Het bestuur van de postzegelvereniging "J. C. J. van Speyk" deelt haar leden mee, dat de vergaderingen voortaan in "De Meerpaal", Zuiderstraat, gehouden zullen worden. De eerstvolgende bijeen komst zal zijn op 21 januari. Niet- leden zijn dan ook hartelijk welkom, terwijl de jaarvergadering op 4 februari zal zijn. TOT 6 MAART INLICHTINGEN Egmond a. d. Hoef Schoolstraat 23 Telefoon 1675 K.V.G. EGMOND A. D. HOEF Maandagavond kwam ons gilde bijeen voor het eerst in het nieuwe jaar. Er stonden twee punten deze avond op de agenda. Allereerst de jaarvergadering en als tweede punt „merkartikelen". Het belangrijkste van de jaarvergade ring was de bestuursverkiezing. Mevr. Beers - v. Poelgeest werd herkozen, ter wijl mevr. Groot-Wittebrood, de open gevallen plaats van Mevr. Aelbers in nam. De propaganda voor het Nederlandse merkartikel viel bij de leden zeer goed in de smaak. Een groot aantal dia's werden vertoond die aan duidelijkheid niets te wensen overlieten. Er waren voorts zeer leuke prijzen te winnen, die middels enige wedstrijden hun weg wel vonden. Nieuwe leden kunnen zich ten alle tijde opgeven bij het secretariaatSchool straat 7. Het Bestuur BRIDGECLUB "DE EGMONDEN* Uitslag clubdrive 13 januari 1970 A 1 Koper - Rosing 51 2 Gebr. Beers SCP/a 3 Heddes - J. Huiberts 49 4 de Goede - W. Dekker 44Va 5 Rosing - Kleverlaan 42 6 Siewertsen - E. Kareis Az. 36Va 7 Lief ting - Th. Tromp 30Vt 8 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 29 B 1 Cremer - Klay 27 2 Scholte - H. Tromp 27 3 dames Wittebrood - Huiberst 25Va 4 Koopman - Bras 25Va 5 Nieuwenhuizen - Horio 25 6 Apeldoorn - E. Kareis 20

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 5