GROENTEN EN FRUIT markt l&es-- Mff I AARDAPRELEN llll UIL II SPELEN MET RUIMTE de zaak met zoveel service Nieuw. Spar boterham korrels 400 gr. melk of puur 89 nu 79 ct. Hero sinas 2 voor 1,00 is helaas uitverkocht SUPERMARKT IIIIIIH 10 halve liters Euro Tilbury Pils van 4,60 NU 3,98 Variété bescuits (Brusselse kennis) van 100 NU 89 Kleutertaai, "grote baal" van 100 NU 79 Theebuiltjes, SPAR, 4-grams van 98 NU 79 Thee, Spar, 100 gr. van 81 NU 69 Tolet-air van 3,20 NU 1,98 Spar frisdrank, bij 2 fless. dienbl. van 1,29 NU 98 Koffie Royal, 500 gr. van 2,89 NU 2,29 Dash-trommel 2500 gr. 910 nu 795 Spliterwten, 500 gram "Extra" van 79 NU 69 Groene Erwten, prima van 69 NU 59 NIEUW! PAREL PINDA's Spar, vacuum, van 98 NU 89 Augurken 1/3 pot z.z. (jampot) van 79 NU 69 Pitmoppen van 89 NU 79 Knakworstjes "Yorkers" van 1,08 NU 98 Bami Spar, heel blik, 198 NU 179 Nassi Spar, heel blik, 198 NU 179 Nootmuskaat busje 50 gr. f van 1,26 NU .j Cassis, literfles van Hero van 1,09 NU 98 Spar Pils, pullen, NU 2 voor 98 KOELHUISBOTER 115 Iglo diepvrieskip, per 100 gr. 30 Eskimo Spinazie, 750 gr. 98 Eskimo Kabeljauw, 400 gr. 134 Wilt U, als U de boodschappen thuis laat bezorgen, aan de kassa betalen; onze bezorger is U er dankbaar voor 150 gr. Corned Beaf 150 gr. Gelderse Worst 150 gr. Gebraden Gehakt 98 89 89 150 gr. Schouderham 98 Reuze-rookw. drenten, 425 gr. 198 Smeer-leverworstje, 250 gr. 98 Mosselen 139 Blik Saté saus, van 132 nu 119 Zak a 35 kg. Kleibinten voor slechts 13,95 llllli PROFITEER NOG EENS: 1 kg. Lof 1,29 2 kg. Golden Delicious 99 10 Sinaasappelen, vol sap 1,10 1 kg. Bananen1,091 L. MENS - Voorstraat 61 TeL 1333|ggj| In ons kleine landje zijn wij vastgeroest aan oude gewoonten en bij ons overheerst nog zeer sterk de gedachte, dat het zo wel goed is, omdat het vroeger ook altijd zo geweest is. Dit is niet zo op elk terrein, in tegendeel misschien. Nederland wil nog al eens graag voorop lopen, wanneer het gaat om meningen, die eens een keer omgebogen moe ten worden of radicaal veranderd. Met het vasthoudende van ons karakter doelen wij hier op de woon- en leefwijze in eigen huis. Het zal misschien een beetje over dreven klinken, maar het is in de praktijk zonder meer een feit, dat men in de huizen van elke stad en elk dorp bijna altijd de weg weet, zonder dat men er ooit in is geweest. Met je ogen dicht kan de indeling beschreven worden. Door de voor deur komt men in de hal, waarin de trap naar boven en het toilet is ondergebracht. Loop je recht door, dan kom je in de keuken, waarin een achterdeur is, die je weer op straat zet, in dit geval het "plaatsje", waar de vuilnisbakken staan. Gaan we door die zelfde deur terug, dan is er meestal wel een volgende deurknop, die na een simpele beweging ons toegang ver schaft tot de woonkamer, terwijl die toegang ook te vinden is in de hal waardoor we zojuist zijn bin nengekomen. We staan in de woonkamer, die lang en rechthoekig altijd ligt naast de boven omschreven vertrekken. Boven zijn drie of vier slaapka mers met de douchecel. Meer valt hier niet over te zeggen. En als wij dan bij iemand op be zoek komen, die dit huis, tuin en keuken-huis bewoont, dan preste ren wij het toch, een kreet van bewondering te slaken over het mooie huis, dat in diezelfde vorm overal te vinden is. Die bewonde ring is echter te verklaren door het berek, dat er alom nog be staat aan deze cliché-typen van huizen. EEN ANDER IDEE. In Egmond aan de Hoef echter woont sinds kort een architect, die met deze sleur volkomen wil bre ken. Hij is het zogezegd beu, om het gewone huis te ontwerpen, al hoewel hij nog jong is en er dus nog niet zoveel getekend kan heb ben. Maar voor hem hoeft dat niet, Er zijn al zoveel tekeningen ge maakt van huizen, dat het zonder meer mogelijk is, te gaan bouwen naar een bestaand type, zoals die alom in den lande voorkomen. Nee, hij ziet zijn werk veel meer in het aparte ontwerp, waardoor een huis wordt gemaakt dat niet allen beantwoordt aan de wensen van de opdrachtgever, maar speci aal is afgestemd op een verhoogd woongenot. Het is de jonge architect W. G. Wagenaar, hij woont aan de Pr. Irenestraat te Egmond aan de Hoef. Hij streeft er naar, aan elk huis dat mee te geven, waardoor het zich onderscheidt van alle an dere, maar zijn ontwerpen zijn er allereerst op gericht, aan de toe komstige bewoners zoveel mogelijk woongenot mee te geven, waardoor zij zich met hun huis als het ware vergroeid voelen, omdat het inten sief bewoond kan worden. Natuur lijk, elke opdracht is hem welkom, want elk huis heeft zijn eigen prac- tische waarde, ook de clichétypen, maar zegt hij, "voor hetzelfde geld en soms nog minder kan het zo veel mooier, zoveel gerieflijker". HIJ BOUWDE ZIJN EIGEN HUIS. zijn vrouw kon men hem tot voor kort elke avond en elk weekend bezig zien. Samen bouw den zij hun eigen huis. Het staat aan de Pr. Irenestraat. Op kleine ond^lelen na is het klaar. Vóór de %^ordeur merk je nog niet veel van de aparte inrichting, die daar achter schuil gaat. Een blik door het grote, in stroken verdeelde venster zou reeds een indruk heb ben gegeven, maar hoewel ons werk het eigenlijk meebrengt, weerhoudt de bescheidenheid ons er van, zomaar voor een raam van een woonhuis te gaan staan kij ken. Dan maar liever bellen, hoe wel een bel eigenlijk niet past bij zo'n huis. Te laat ontdekte ik, dat er ook een draaiknop aan de deur zat, maar dat doe je zomaar niet. De heer Wagenaar liet mij binnen, even een telefoongesprek onder brekend, dat hij weer voortzette, nadat ik het huis was binnen ge loodst. Ik had daardoor even prachtig de gelegenheid, enige eerste indrukken op te doen. Twee katten lagen te spinnen in de volle zon, naast een grote plantenbak, die zeker een afme ting had van U/2 meter doorsnee. De planten groeiden weelderig. Een schuine wand, opgebouwd uit ruw stenen tegels vormde de ach tergrond van het zitje, dat losjes "opgesteld" is rondom twee rode kachels. De' stoelen zijn creatief en eigenlijk niet eens helemaal af. De heer Wagenaar experimenteert daar ook mee. Een bank staat naast een soort opbouw meubeltje en wanneer je goed oplet, zijn alle eleVnenten, zowel van de stoelen als van een tafeltje en ook die van de bank dezelfde. Met deze op- bouwelementen kan je doen wat je wil. Zet ze rechtop en het zijn stoelen, op z'n kant en je hebt een tafeltje, plaats er een paar boven op elkaar en daar is het meest handige opbergkastje wat men zich kan wensen. Een bank kan men zo lang en zo kort maken als men wenst, leg er een paar kussens op of zomaar een vacht en het is af. HET HELE HUIS WORDT BEWOOND. Ondertussen heeft de heer Wa genaar zijn telefoongesprek beëin digd en er ontstaat een levendig gesprek. Zijn ideeën vallen als 'n stortvloed over je heen en onder tussen kom ik tot de ontdekking, dat het huis waarin ik zelf woon, maar een akelige afspiegeling is van onze huidige maatschappelijke opvatting, waarin alles zo nood zakelijk keurig netjes geregeld moet zijn, maar daardoor de on herroepelijke en welhaast onbe dwingbare gedachte in de hand werkt om revolutionaire neigingen te krijgen. De heer Wagenaar zegt"Een mens is niet statisch, hij moet kun nen leven en werken zoals hij dat zelf verkiest". Een belangrijk as pect is Hoe woont hij, waar is zijn thuis Met dat idee voor ogen tekent en ontwerpt hij. Hij schenkt de grootste aandacht aan de ver langens van ieder individu afzon derlijk en dat hij daar succes mee heeft, laat zich gemakkelijk vast stellen. Zijn huis, of liever zijn interi eur is een afspiegeling van zijn persoonlijke opvattingen. Het huis is zonder meer een ruimte om in te leven, om het te béleven. Je voelt je daarin thuis, alsof het al tijd je eigen thuis is geweest. Ver wonderlijk is, dat hij het wist te bereiken met de meest eenvoudige middelen, die helemaal niet veel kosten. Integendeel, ze kosten in veel gevallen minder. Zelfs het huis kan goedkoper, zegt hij zelf. Hoe dat kan weten wij niet, maar men zou het beste eens met hem kunnen gaan praten. Hij heeft idee- en, die apart zijn maar juist dat geeft de romantiek aan het leven, waaraan ieder mens behoefte heeft, al denkt hij soms anders of doet alsof. Vervolg pagina 1 dat het duo Ab Glas tijdens het Carnaval voor het tiende- jaar zal optreden in café "De Klok". Zij hebben ons verteld, dat ze van dit tweede lustrum iets a- parts zullen maken. Zo ook het Duo Ger en Rob, dat voor het vijfde jaar het carnaval opluis tert in café Centraal. De beide Egmondse duo's zijn veel ge vraagd en hun optreden verze kert een altijd geslaagde avond; dat de siertuinenvereniging twee bloemschikavonden houdt, waar op de heer Nuyens uit Alkmaar les zal geven, en wel op 4 en 11 februari in café 't Haasje te Egmond-Binnen, aanvang acht uur. Kosten voor deelname 7,50, niet-leden 10, Voor materiaal wordt gezorgd, alleen tang en mesje zelf mee- i nemen; dat gemeenteraad van Egmond a. Zee veel te bepraten kreeg; o.a. een voorlopige renteloze 1 ening aan de stichting Sporthal van f 30.000,tot september '70, daar de gelden o.a. van CRM niet snel genoeg af zullen ko men. De stichting zou daardoor in liquidatiepioeilijkheden ko men. Ook de bouwer van de hal doet een tegemoetkoming, door voorlopig f 75.000,tot uiterlijk 6 maanden na opleve ring in te vorderen; dat de "Duinpan" rechtstreeks aan de tennisvereniging Egmond a. Zee verhuurd zal worden, daar de vereniging inmiddels konink lijke goedkeuring heeft verkre gen; dat er met de gemeente Egmond- Binnen weer een gezamenlijke regeling wordt getroffen waar het ophalen van huisvuil betreft dat aan de stichting IJssport Nrd.- Holland een renteloze geldle ning van f 4000,zal worden vertrekt; dat de drumband J. C. J. v. Speyk de volleybalvereniging Rapide, de handbalvereniging Egmondia en de boksclub Egmond '64 onder intrekking van reeds eerder toe gekende subsidies door de ge meente gesteund zullen worden, om de trainingsuren, verbruikt in de sporthal te kunnen beta len. Het komt neer op f 8, per jeugdlid of studerend lid per jaar plus 50% van de te beta len huur. Voor Van Speyk is dit totaal f 1.150,Rapide f1.267,50; Egmondia handbal f 1.119,Boksclub f 1.203,—. Deze subsidieregeling geldt voo1" proefjaar 1970.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 8