CONTACT MET DE EGMONDEN JONGERENREIZEN Reisbureau Noordzee Zr. Korse gaat Egmond verlaten Gratis haaronder zoek. Vrijbi. advies Haarverzorger Nico Zonneveld Telefoon 1164 bij de vuurtoren RAIFFEÏSENBANK DE EGMONDEN Klompen in alle maten heeft nu N. Pepping, Zandweg 16b. Telefoon 1763 11 FERUAJRJ 1970 NR. 920 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief: 15 at. Bij contract belanfrifke Giro 368954 In haar zon-doorstraalde kamer ontmoette ik haar, terwijl zij juist een sinaasappel had gegeten als sluitstuk van haar middagmaal. Uit ervaring weet ik, dat zij het gemakkelijkst onder de middag is te bereiken en tijdens ons gesprek bleek, dat er zo meer zijn. Want al heel gauw kwam er bezoek: "Zuster, ik kom de „spulletjes" halen, want het is bijna zo ver". En die spullen bestaan dan uit blokken voor onder het bed, een zeil en een steek en wat er alle maal zo bij hoort. En wanneer er een "duidelijker" aankondiging komt van de komst van een nieuwe wereldburger, dan gaat zuster Korse er heen, of dat nu overdag is of 's nachts, bij weer of geen weer. Het is een onderdeel van haar taak als wijkverpleegster, de taak die zij in de Egmonden 24 jaar heeft vervuld en waaraan nu een eind gaat komen. Op 27 februari a.s. zal er afscheid van haar worden genomen. Met haar vertrek zal er een zekere leemte ontstaan, want haar ver schijning in het dorpsbeeld was iets wat er bij hoorde. Voorlopig is er zelfs nog geen oplossing gevonden, want wijkverpleegsters zijn dun ge zaaid. Zij vertrekt naar 's Herto genbosch, tot gister Oeteldonk ge heten. Het leven van een wijkverpleeg ster is apart. Als men er niet mee te maken heeft, dan denkt men daar niet over na. Maar enkele woorden zijn voldoende om te be seffen, dat dit beroep of roeping niet gemakkelijk is. Zuster Korse hoeft er niet veel woorden aan toe te voegen, wanneer zij vertelt over haar ervaringen. Het zijn er slechts enkele, maar wanneer zij zegt"Je kunt het meemaken, dat je van een zeer droevige stemming zo de blijdschap over je heen laat komen, omdat er nieuw leven is geboren", dan worden daarmee de uitersten van haar werk geschil derd. Tussen deze twee uitersten er bij, wanneer een ernstige zieke speelde haar werk zich af. Zij was er ook bij, wanneer een moe nog de laatste hulp nodig had, zij die op het punt stond het nieuw leven ter wereld te brengen. Blij de momenten, droevige momenten en daar tussen een rijke schake ring van ervaringen die haar le ven inhoud gaf en haar aparte plaats bepaalde. Over wijkverpleegsters worden veel opsommingen gepubliceerd,, bijvoorbeeld hoeveel baby's zij ter wereld heeft helpen brengen, hoe- vele kilometers heeft zij verreden en hoeveel doden zij heeft afge legd. Het gevoel bekruipt je er naar te vragen, maar dat zou af gezaagd worden. De hoeveelheid van alles doet er niet toe, belang rijk is hoe ze haar werk deed. Duizenden kunnen hierover hun eigen ervaringen vertellen en aap die vertellingen bij elkaar zouden een prachtig boek kunnen vullen, waarin haar leven staat beschreven. Dan doen die 1400 baby's - want zoveel waren het er toch wel - er eigenlijk niet zoveel toe, maar w^riA dat deze kinderen gezond en w$i rond huppelen, dartelen en spelen, terwijl velen van die kinderen van toen, zelf ook weer haar hulp in riepen omdat zij zelf kinderen kregen. Voor menig moeder was het een ware geruststelling, als zij binnen kwam stappen en voor vader ook, al stond deze er dan «meestal hulpeloos bij, maar daar was overheen te komen. Het hoort bij haar werk, om alles serieus te doen, voor sommigen ging dat misschien te ver maar zij hield er niet van, om iets aan het toeval over te laten. Menigeen zal daar baat bij gehad hebben. Zuster Korse is in die 24 jaar 7 keer verhuisd en dat heeft haar wel eens hoog gezeten, zo erg zelfs, dat zij al eens eerder er over heeft gedacht, weg te gaan. Nu is haar tijd gekomen, definitief. Zij kan nu gaan nadenken over het begin van haar loopbaan, toen de hele administratie'1 bestond uit twee schriften en aan de daarop vol gende jaren, die een zeer uitge breide administratie met zich mee brachten. "De tijd is omgevlogen"; zegt ze en ineens vertelt ze enthou siast, dat ze op haar pooltje van de afgelopen week er tien goed had, ze stonden alleen niet achter elkaar. Een bij haar op bezoek zijde dame had ons net verteld, toen ze even de deur uit was om aan "spullen" te helpen, dat haar pensioen niet toereikend was, zo dat ze nog wat ging werken. Want wijkverpleegsters hebben nog niet zo lang pensioen en AOW krijgt ze nog niet. Had ze die pool nu maar gewonnen P. SCHILDER LEGT ZIJN FUNCTIE NEER Tijdens de bestuursvergadering van het bejaardencomité in de ge meente Egmond-Binnen heeft de heer P. Schilder zijn functie van penningmeester wegens gezond heidsredenen neergelegd. De heer Schilder heeft 22 jaar zijn beste krachten gegeven. Hij was te vens oprichter van het bejaarden comité. Graag had hij zijn functie blijven vervullen maar hij zag zie11 genoodzaakt afscheid te nemen. De voorzitter, de heer P. Ranzijn, heeft hem, mede namens alle be jaarden, die dank ook zijn goede zorgen steeds een plezierige dag hebben mogen meemaken, harte lijk dank gebracht. Hij schilderde de taak van de heer Schilder "als lang niet eenvoudig", want het was voor een groot deel aan hem, om "de eindjes aan el kaar te knopen". Op zijn beleid is in die 22 jaar nooit een op- of aanmerking ge maakt. De heer Schilder is be noemd tot erelid. Zijn plaats is in genomen door de heer Jb. Koning' Limmerweg 5. De jaarlijkse uitgaansdag is vast gesteld op dinsdag 26 mei. HOOG WATER Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 11 7.36 19.54 12 8.20 20.39 13 9.03 21,30 14 10.01 22,39 (droogtij) 15 11.13 23,56 16 12.45 13.20 17 1.33 14.02 18 2.36 14.53 18 3.22 15.35 Nogmaals de St. Nicolaasaktle te Egmond aan Zee Er blijken nog veel loten te voor schijn te komen van de St. Nico- laasaktie. Nog steeds zijn er en kele prijzen af te halen waaron der die van twee maal acht dagen Parijs. Daarom volgen hier nog eenmaal de nog niet ingewisslde nummers. Kijk dus nog even goed in alle kastjes en laatjes, want wie weet liggen daar de reizen naar Parijs te zwerven, zonder te weten, dat u ze in huis hebt: nr. 5471, 9 da gen Parijs voor twee personen; 8536 twee prijzen, t.w. fototoestel en een waardebon van f 25, 8216 waardebon van f 15, U ziet het, het is nog de moeite waard. U kunt ze inwisselen G. A. Belleman, Burg. Eymaplein 2 a te Egmond aan Zee. Als U baby al kon lopen, zou hg alles gaan kopen bty DJL-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1M7 OOSTENRIJK ITALIë SPANJE JOEGOSLAVIë GRIEKENLAND enz. Vliegtuigv.a. 298, Trein v.a. 150, Touringcar v.a. 150, Campingreizen v.a. 220, Voorstraat - Egmond a. Zee - Telef. 2122 De Raiffeïsenbank is goed voor uw geld... SI uw geld. CARNAVAL Het feest is weer gevierd, de een heeft er meer aan gedaan dan de ander omdat een carnavalske uit dossing nu eenmaal niet iedereen ligt. Het zal ook wel nodig zijn, dat de sfeer meer algemeen is, waardoor men zich gemakkelijker laat overhalen om mee te doen. Hoewel van oorsprong zinvol, is het carnaval steeds meer onzin ge worden maar aangezien onzin soms ook een goed middel is te gen allerlei neurosen, heeft het feest toch weer zin Vele verenigingen hebben voor hun leden carnavalsavonden geor ganiseerd. Tijdens een van die a- vonden maakten wij deel uit van de jury. Wanneer iets moeilijker is, is het de beoordeling van car navalsfiguren. Het was een bijzonder gezellig feest tijdens de avond in het o.k. verenigingsgebouw, waar de jonge renvereniging V.V.B. haar feest vierde. Het bestuur had er zeer veel werk van gemaakt, de zaal was kleurrijk versierd en de mu ziek van het duo Ab Glas uitste kend. De aanwezigen werden beoordeeld in drie afdelingen. Bij de enkelingen ging de "bal- lonnenbezweerder" met de eerste prijs strijken, bij de paren was dat "Jans Pommerans met de kermis klant" en bij de groepen "De dood van Pierlala". Zij hadden er veel werk van gemaakt. In practisch al de café's is het carnaval uitbun dig gevierd. Overal zat de stem ming er goed in. Kinderoptocht werd een groots succes. Het was een prachtig plan van de ondernemersvereniging 'Eendrach1' te Egmond aan Zee, om een spe ciale optocht voor de kinderen te organiseren. Het weer dreigde aanvankelijk roet in het eten te gooien maar het is, buiten de wat lage temperaturen, allemaal best afgelopen. De organisatie van de "Eendracht'' was tot in de puntjes verzorgd. Op het Dorus Rijkersplein was 't beginpunt. Hier kwamen de hon derden deelnemertjes bijeen, om zich in te laten schrijven. Drum band Van Speyk stelde zich aan de kop van de optocht op terwijl Prins Carnaval, staande in 'n po nywagen, de lange stoet opende. Het duurde niet lang, of een op tocht van ongeveer 500 meter lengte bewoog zich door het dorp. Via allerlei straten bewoog de stoet zich door de tuin van de Pr. Hendrikstichting paar de Voor straat en vandaar naar het eind punt het Pompplein. Hier zag het zwart van de toe schouwers, zodat de organisatie wel even de handen vol had om al les in juiste banen te leiden. Op het podium stonden de helft van het duo Ger en Rob en de helft van het duo Ab Glas. Zij zorgden beiden voor de muzikale noot. Ondertussen had de jury de uitslag klaar, die door Prins Carnaval bekend werd gemaakt. Individuelen: 1 J. Stuut; 2 P. Zwart, beiden astronauten; 3 C. Deen, majorette. Paren: Kindertjes Zwart, fabel tjeskrant; 2 I. Zwart, A. Schol, de dolle baby's; 3 "heertjes" Tol, mi nisters; Groepen: Kindertehuis Zwarten dijk Sneeuwwitje; Kindertehuis Kerdijk Kozakken; 3 Meisjes Dek ker Oud Egmond. Aan het slot van het feest werden een kleine duizend oliebollen en chocoladerepen uitgedeeld, die door de verkleumde maar grage kinderhandjes dankbaar in ont vangst werden genomen. Het was een goed initiatief. Hebt U belangstelling voor D'66 Neem dan contact op metG. A. van Beek, Juli- anastraat 61, Egmond a. d. Hoef, tel. 2271; Th. R. Wij- ker, Emmastraat 25, Eg mond aan Zee, tel. 1311. (R-18a)

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1