wc? Icipï KA Taxiitel. 1900 BERKHOUT diepvries PUK 400 GRI Een plaatje van het dorpshuis te Egmond a. d. Hoef, dat gebouwd wordt op het „Hanswijk". De werkzaamheden zijn in volle gang, de fundamenten liggen er in en het beton over de totale oppervlakte is gestort. De werkzaamheden aan dit gemeenschapshuis zullen nog ge ruime tijd in beslag nemen. In de volgende week zult u de eerste van een drietal folders thuis krijgen, uitgegeven door het stichtingsbe stuur. In deze folder zal een dui delijke uiteenzetting worden gege ven over de ontwikkeling, doel stelling en exploitatie van het pro ject, dat ongeveer f 700.000, gaat kosten. INGEZONDEN Plaatsing van ingezonden stukken is voor verantwoording van de in zenders. DE WAARHEID Het verheugt mij dat ik door mid del van uw blad kan antwoor den op de nogal negatieve kritiek door de heer E. Konijn op het boek "Derper-Hoever-Binder" vo rige week in uw blad naar voren gebracht. Zelf heb ik meegewerkt aan het dialect. Hiervan bestaat geen vaste schrijf- noch spreekwijze, alleen moet men het voor een buiten staander op een zo goed mogelijke klanknabootsende wijze schrijven. Er staat in het boek beschreven dat Egmond sinds 1936 geen vis sersdorp meer was. Volgens de heer Konijn was het nog wel een vissersdorp. Piet de Proest vertel de me voor de oorlog al, dat Eg- mónd met de eeuwwisseling op hield een uitgesproken vissersdorp te zijn; er waren toen nog maar twee schuiten die niet meer ge bruikt werden. In die tijd waren er ook een paar reders die Konijn heetten, die zijn toen van Egmond vertrokken. (Dat moet U toch we ten Op één punt heeft u slechts gelijk: Jacob Hopman zelf was getrouwd met Elisabeth Stam, maar dit was Henk van Jane, een nicht van En gel van Kees van Mosk en geen familie van Leipie Baldie. Vergeet echter niet dat de schrij vers zelf niet zonder kritiek wa ren op hun werk (zie inleiding), want zij vonden het nog onvolle dig, gezien de vele gegevens die zij nog hadden. Trouwens wanneer de heer Egb. Konijn goed kan lezen, is het boek "Derper-Hoever-Binder" door me vrouw Kathinka Lannoy en de heer Bob Denneboom samenge steld en niet geschreven, dus het zijn samenstellers (zie opnieuw de inleiding), geen auteurs. M.a.w. zij hebben alle bronnen moeten samenstellen tot een boekwerk en de bronnen komen allemaal o.m. van rasechte Derpers, en (bijvoor beeld) van de Kustwacht en de Reddingsbrigade. Het is natuurlijk onmogelijk ieder een in de dorpen te ondervragen, anders zou het boek tien maal zo dik en zo duur zijn geworden en over tien jaar nog niet gereed zijn gekomen. Daarbij komt dat we blij mogen zijn dat er in de Egmon- Het flatgebouw op de hoek Zee weg Kennedy- Boulevard te Egmond aan Zee nadert haar vol tooiing. Het zijn 16 woningen. Zo te zien heeft de zon onbelem merd toegang door de grote vensters van de op het zuiden liggende kamers. Vanuit de ka mers heeft men een prachtig uitzicht op zee. den nog zulke idealisten te vinden waren, door u een beetje sarcas tische "vreemde auteurs" genoemd, die voor een luttel bedragje dit omvangrijke werk uit l^de voor diezelfde Egmonden he^Bn willen ondernemen. Er zou volgens mij geen enkele Egmonder te vinden zijn geweest, die voor deze be lachelijke kleine vergoeding (toe vallig weet ik dat) dit omvangrijke werk had willen doen^fclier zit meer dan een half jaarwerk in. Natuurlijk mogen er geen fouten voorkomen, maar met zo'n stuk werk is het bijna onmogelijk ge heel zonder kleine schoonheids foutjes te werk te gaan, omdat de samenstellers te veel afhankelijk waren van inlichtingen van buiten af. Dikwijls ligt de tijd ook te ver terug om de volledige juistheid nog te onderzoeken. Het zou daarom niet fair zijn om alleen die paar z.g. schoonheids foutjes te gaan uitpluizen. Hier door probeert u het boek "mug- genzifterig" onder te waarderen. Zo kan je alles kapot maken. Al met al is het verheugend dat de heer Konijn zich zozeer in het werk heeft verdiept. J. P. Hopman Oude Herenweg 26, 't Woud. ZEEVOGELSNIEUWS Programma 15 februari 40 Kolping Boys junioren 1 Zeevogels junioren 1 11 uur Scheidsrechter J. M. H. Witte Afdeling gymnastiek Wat betreft de avondgroepen zijn enkele veranderde aanvangstijden: De eerste groep gegint om half 8. De eerste groep begint om half 8. Verzoek aan de gemeente. De werkgroep Egmond van D 66 heeft de volgende brief gericht aan de gemeenteraad van Egmond- Binnen. Aan de gemeenteraad van de Gemeente Egmond-Binnen - de Hoef, Edelachtbare Heren, Gaarne richten wij ons tot U met de volgende verzoeken, die tot doel hebben de communicatie tus- sen de kiezers en de gekozenen in de gemeente Egmond-Binnen - de Hoef te verbeteren. In het kader bezien is het buitengewoon belang" rijk dat aan de inwoners van de gemeente behoorlijke informatie wordt verstrekt over de te behan delen raadsvoorstellen. Daarom verzoeken wij u 1 geruime tijd vóór elke raadsver gadering aan de pers uitgebrei de bijlagen, ook wel de "stuk- fende. ken" genaamd, te sturen betref fende alle agendapunten; 2 de in het vorige punt genoemde stukken minstens drie (3) dagen vóór elke raadsvergadering voor alle belangstellenden op het ge meentehuis ter inzage te leggen; 3 een gratis abonnement te ver schaffen op de raadsagenda (in clusief de uitgebreide bijlagen) aan alle inwoners van de ge meente, die erom vragen. Hoogachtend, G. A. van Beek In de etalage van loodgieters- bedrijf Druiven te Egmond a. d. Hoef staat een aantal trofeeën uitgestald welke door „Lamoraal van Egmont" in 1969 zijn be haald. Het zijn er heel wat. Opvallend is, dat de trofeeën niet alleen meer be staan uit bekers of kransen, maar dat er nu ook edel sier- smeedwerk aan te pas komt. Dat is een vooruitgang. ACHILLESNIEUWS Zondag j.1. organiseerde de vereniging in het kader van de jeugdcompetitie van de Turnkring H.N.K. 'n wedstrijd voor jongens (bn meisjes van 9 10 en 11 jaar jaar. De uitslag was als volgt Meisjes 1 Hercules Hygiea, van NoordScharwoude 154.6 pnt.; Achilles 126.8 punten; en no. 3 Voorwaarts Stompetoren 122.6; jongens 1 Hercules Hygiena met 119.3 punten en 2e Achilles met 97.5 punten. Meisjes en jongens, jullie zien het grote verschil met Hercules, daar moeten we wat aan gaan doen. Is dat afgesproken Zaterdag gaat de vereniging met een ploeg meisjes en dames naar Schagen. Vertrek meisjes 2.15 u. en vertrek dames 6.15 uur vanaf het gymnaastieklokaal. Zaterdag 21 februari a.s. zijn de kringkampioenschappen voor 10, 11 en 12 jarigen. Met 2 ploegen zal worden deelgenomen. Vrijdag 20 februari gaan we voor de jeugdcompetitie naar de G.V. Sparta te Winkel. De return driekamp met Be Quick en Olympia is vastgesteld op zondag 22 maart in Bergen. Hier zal worden deelgenomen met 2 ploegen en 1 ploeg jongens. Voorstraat 125 Telefooa 1314 FOTOCLUB D.E.F.A. Vrijdagavond organiseerde DEFA de rayonwedstrijden voor amateur- fotografen voor Noordholland Noord. De voorzitter kon een zeer groot aantal fotografen wel kom in Egmond heten. Hij sprak de hoop uit dat de avond aan de gestelde verwachtingen zou beant woorden. Hierna gaf hij 't woord aan de jury bestaande uit de he ren Manneke uit Katwijk en Boon uit Rotterdam. Zij hadden de zware taak het in gezonden werk te beoordelen en de toegekende punten, variërende van twee tot negen toe te lichten. Er ontstonden soms felle debat ten tussen jury en fbtografen, maar de avond verliep tot grote tevredenheid van de organisato; ren. Opvallend was het dat de Eg- mondse fotoclub met een behoor lijk aantal punten uit de bus kwam, een der leden haalde zelfs negen punten. Het was reeds laat toen de voor zitter met een dankwoord aan de jury en aanwezigen de avond kon sluiten. ONZE SUPERMARKTEN

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 2