JONGERENREIZEN Reisbureau Noordzee Kort Nieuws Renault John Zagwijn (raiffeisenbank Ide egmonden VfC? kt?? BERKHOUT OOSTENRIJK ITALIë SPANJE JOEGOSLAVIë GRIEKENLAND enz. Vliegtuigv.a. 298, Trein v.a. 150, Touringcar v.a. 150, Campingreizen v.a. 220, Voorstraat - Egmond a. Zee - Telef. 2122 WIJ VERNEMEN: dat na de middenstands^ ergade- ring in de Vergulde Valk te Eg- mond aan Zee, vier flessen wijn werden vermist. Na afloop van de vergadering waren er een 10- tal heren binnengekomen., die congresgangers van Troelstra- oord bleken te zijn. Na vermis sing van de flessen ging de hr. de Wit onmiddellijk zijn bezoe kers achterna en hij kwam met drie flessen terug, terwijl zij er een stuk hadden laten vallen. De volgende dag kwamen er en kelen terug, om de voorzitters hamer en en een sleutelbal te rug te brengen. Deze waren nog niet vermist. Zij deelden mee, dat het "maar een grapje" was; dat de bejaarden van Egmond aan Zee met ingang van het nieuwe voetbalseizoen toegang tot het Egmondiaterrein verkrijgen voor het halve tarief; dat, om nog even bij de bejaarden te blijven, op donderdag a.s. een gezellige filmmiddag wordt gegeven in het o.k. verenigings gebouw aan de Julianastraat. Men leze de advertentie in dit blad; GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 dat de sporthal te Egmond aan Zee op 24 april a.s. officieel geopend wordt, waarover nog nadere mededelingen zullen volgen. In verband met deze o- pening zullen er verschillende sportmanifestaties plaats vinden; dat comité ter viering van de 5de mei in Egmond aan Zee actief bezig is met de voorbereidingen voor de viering van het 25-jarig bevrijdingsfeest. Het voorlopige programma vermeldt o.a. een vroege reveille om 7 uur 's- morgens vanaf de toren der N.H. Kerk. Om pl.m. half ne gen zal er 'n aubade plaats vin den voor het gemeentehuis met medewerking van drumband v. Speyk. Hierna vertrekt de band naar Bergen om daar het feest op te luisteren, terwijl de kinde ren naar de sporthal gaan voor de kinderfeesten. Het program ma staat nog niet vast, zodat wijzigingen en uitbreidingen nog mogelijk zijn; dat de visclub „Bij nacht en on tij" zondag van 9-11 uur een wedstrijd houdt op het strand voor de vuurtoren. Da Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank an alle bankzaken dat zaterdag a.s. een quiz-avond zal plaats vinden in het JOEB- gebouw te Egmond-Binnen, om 8 u. 's avonds, delname 1,50; dat de middenstandsvereniging te Egmond a.d. Hoef op woens dag 25 februari een zeer be langrijke vergadering belegt. Op de agenda staat„waarin opge richt zal worden de -onderne mersvereniging Egmond aan de Hoef'. Het streven van de mid denstandsverenigingen is nu meer gericht op alle bedrijven. Hoewel dit van oorsprong al tijd zo geweest is, werkte de oude naam soms misverstand in de hand. Iedere zelfstandige on dernemer van welke branche dan ook, kampt met dezelfde problemen, die gemakkelijker in verenigingsverband bespro ken kunnen worden dan te pro beren alleen een oplossing te zoeken. Vooral plaatselijke pro blemen zullen op deze bijeen komst onder de loupe worden genomen. Belangrijk dus voor iedere zakenman; Voorstraat 125 Tclcfooa 1314 dat Lamoraal van Egmont zater dag haar jaarlijkse donateurs avond houdt in de zaal van de de heer Verdegaal. O.m. zullen optreden het jeugdcorps, het grote korps zelf en de drum band. De drumband brengt een nieuwe mars van Piet Oo^niis, genaamd „The green doj^^de groene hond). Na afloop is er een gezellig samenzijn. Een mu ziekavond om aan te bevelen; dat vrijdag a.s. een klaverjasdrive wordt gehouden voor d^^ee- vogelsjeugd in hotel Bro^lrs. De bekende mooie en vele prij zen zijn weer aanwezig; dat op donderdag 26 februari een serie van 4 inleidingen begint over de bijbel, in het patronaats gebouw aan de Wilhelminastr. te Egmond aan Zee. Het onder werp van de eerste avond is „Heeft de bijbel de moderne mens nog iets te zeggen"? dat hier in en daar in de Egmon den de verkiezingsborden reeds zijn geplaatst. Het is het begin van een vrij langdurige campag ne, daar alvorens de gemeente raadsverkiezingen plaats zullen vinden in juni a.s., eerst de ver kiezingen voor Provinciale Sta ten worden gehouden. Juist voor het hoogseizoen zal beginnen, zullen ze verwijderd kunnen worden en dat duurt nog even; BRIDGECLUB „DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 17 februari j.1. 1 Liefting - Th. Tromp 28 2 mevr. Twisk - B. Wittebr. 27 3 Gebr. Huiberts 26 4 Gebr. Beers 25 5 Rosing - Kleverlaan 21 6 de Goede - W. Dekker 21 7 Siewertsen - E. Kareis Az. 20 B 1 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 50 ,2 Burger - N. Dekker 49 3 Scholte - H. Tromp 44 4 Fam. Groot 43 5 Koopman - Bras 42 6 Cremer - Klay 41 7 Nieuwenhuizen - Horio 38 8 dames Wittebr. - Huiberts 29 Nogmaals onze hartelijke geluk wensen aan ons trouwe lid P. de jGoede, ook zijn echtgenote natuur lijk. Proficiat De Koffer gaat ook weer draaien. Liefhebbers kunnen zich van nu af aan melden INGEZONDEN (Plaatsing is voor verantwoording van de inzenders). Zeer geachte redactie, Mag ik - overigens voor de laatste keer in deze - nog eens een be roep op u doen? Bij voorbaat mijn dank. Zeer geachte heer Hopman, Met uiteraard grote belangstel ling las ik in "Het Contact" van deze week uw reactie op mijn kri tiek betreffende het boek "Derper- Hoever-Binder". U heeft een lang artikel geschreven, maar gaat de essentiële punten van mijn betoog keurig uit de weg. U komt o.a. met een futiliteit als auteurs of samenstellers: Iemand die een werk geschreven heeft, om het e- ven over welk onderwerp dan ook en daarvoor zijn inlichtingen van anderen heeft, een auteur. Dit is evenwel niet in het minst van be lang. U verwijst mij naar de in leiding van het boek. Daarin moet ik, als ik goed kan lezen - nu dat vrij aardig - o.a. zien, dat het boek niet volledig kon zijn. Maar meneer Hopman, ik schreef toch niet, dat het boek onvolledig is, ik heb aangetoond dat het boek meerdere onjuistheden bevat, daar gaat het om. Wat u bedoelt met de opmer king, dat voor het dialect van Eg mond (aan Zee) geen vaste spreek- Ecn aparte foto van een werk stuk van Frans Hilbers. Met bij zonder veel smaak had hij zijn stand inge richt opi de bloemententoon stelling. Opvallend in de stand was de kinderstoel waarin hij op bij zonder fijnzin nige wijze een sierlijk bloem stuk had ge plaatst, in de kern waarvan een kool prijkte. wijze bestaat is mij een raadsel en al schrijven wij het niet, met een enkel klankvoorbeeld kan een ge boren Derper het voor een buiten staander wel duidelijk maken. Dat bewees ik toch Gaven alle Egmonders, die mij aanspraken over mijn kritiek, en dat waren er nogal watmij ge lijk, u doet dat slechts op 1 punt, de kwestie „Elisabeth Stam". En daain hebt u nog ongelijk ook Enk van Jane heb ik goed ge kend, ik heb in de 20-er jaren met mijn moeder menige nacht onder haar dak in de Kerkstraat gesla pen. Zij was getuige van mijn ge boorte en heeft mij mijn eerste hemd aangetrokken. Op haar be kende rustige wijze heeft zij mij dat meer dan eens lachend gezegd. Ze hefette echter geen Elisabeth, snaar Engelina Stam (geboren 12 juli 1866 - overleden 11 maart 1955), haar man, inderdaad Jacob Hj^fcian, die zij bij een ongeval m^reen schuit bij Egmond ver voor 1900 verloor, is waarschijn lijk familie van u geweest, of be ter gezegd, in ieder geval van uw grootvader. Tenslotte nog dit w^fcper u schrijft dat er een half ja^^an het boek gewerkt is, dan staat voor mij vast, dat dit veel te kort was. Overigens, meneer Hop man, Sans Rancune, met vriende lijke groet uw Egb. Konijn HET DORPSHUIS TE EGMOND AAN DE HOEF Donderdag 19 maart start de aktie voor de sporthal te Egmond aan de Hoef. Een drietal brieven, gedrukt in verschillende kleuren, zal de burgerij met regelmatige tussenpozen bereiken. Hierin zal de bouw en het doel van het dorpshuis nader uiteen gezet wor den. Tot slot van deze brievenak- tie zal op 7 maart een grote inza melingsactie worden georganiseerd, die waarschijnlijk met muziek be geleid zal worden. De verschillen de verenigingen hebben hun me dewerking reeds toegezegd, terwijl voorzitter C. Belleman van Zeevo gels toezegde, dat Zeevogels jeugd met spandoeken de weg op te la ten gaan, om de aktie kracht bij te zetten. Voorzitter Ykel van het opbouw- comité toonde zich enthousiast over de medewerking, daar zich reeds 25 mensen opgaven voor het op halen van de gelden. De coördi natie van de ophaalactie is onder leiding van mej. N. Belleman. De heer Ykel zei, dat wanneer de medewerking van de bevolking tij dens de ophaalaktie even groot is als tijdens de vergadering, moet de aktie slagen. Als U baby al kon lopen, zou hij alles gaan kopen bü DJL-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 C.V.B. afd. DE EGMONDEN Dinsdag 24 februari is de jaarver gadering. De heer Van Dam zal deze avond onze gast zijn en spre ken over zijn werk als creatief therapeut. Een mooie verloting zonder nieten zal wel bij u in de smaak vallen. Het bestuur rekent op uw aller opkomst. Het bestuur. SPORTHUIS PETTIT Hij was juist bezig aan de gevel van zijn huis aan de Meeuwenlaan nr. 7 te Egmond aan Zee een bord te bevestigen, waarop met duide lijke letters stond aangegeven, dat hij daar zijn sporthuis had geves tigd. Het is de heer K. Pettit, en thousiast voorvechter van de boks club "Egmond '64". Sinds enige tijd heeft hij de benodigden papie ren behaald, om een sportzaak te mogen drijven. In het pand waar hij woont, mag geen winkel ingericht worden, dat is in het Zuidplan, althans op dat punt, niet ingecalculeerd. Een plekje aan de Voorstraat is niet te betalen, dus voor hem bleef er niets anders over, een kamer van zijn huis in te richten, om de voor raad uit te stallen. En dat heeft hij gedaan. Temid den van de voorraad hebben we' zijn zaak besproken. De heer Pet tit vertelde enthousiast, dat velen hem al weten te vinden. Hij voert dan ook een grote verscheidenheid voor alle mogelijke sporten, ter wijl kwaliteit bij hem voorop staan. Men kan bij hem terecht voor boksen, voetbal, handbal, hockey, volleybal, schaatsen, kortom voor elke sport. Hij heeft daarvoor handschoenen, ballen, shirts, sticks, trainingspakken, terwijl het assor timent ook rubberboten, slaapzak ken en springtouwen omvat. Wij doen zomaar een greep, hij heeft veel meer en wat er niet is, laat hij komen. De heer Pettit is trainer van "Eg mond '64", twee maal in de week geeft hij les, terwijl hij ook de boksclub van Castricum onder zich heeft. Hij is enthousiast voor die sport. Zoals bekend, kan iedereen die daar belangstelling voor heeft, de training bezoeken, die op elke woensdag en zaterdag wordt ge houden in het sportgebouw aan de Wilhelminastraat.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 2