PAASI iSHERRI 1 SPERZ IO JAPF limonade glazen VRIJDAG 20 MAART GROTE KLAVERJASDRIVE Hoofd prijs: levend kalf Kort Nieuws Graf monumenten Grafstenen Firma Gebr. Haker fm ONZE BEKENDE EXTRA KWALITEIT I pak 300 gram 99 1 VIJVER DROOGGELEGD De eerste vijver aan de Heilooër Zee weg te Egmond aan de Hoef ligt hele maal droog. Geruime tijd is het grond- werkbedrijf van de fa. Zonneveld te Heiloo bezig met zwaar materiaal, om de opdracht van de gemeente Heiloo uit te voeren. Die opdracht luidt, om ten gunste van de sportvissers de ge hele vijver uit te diepen en te reinigen van allerlei ongerechtigheden. De vij ver was voor een groot deel verzand. De bedoeling is een betere visstand te verkrijgen. In het midden van de droge kom ligt nog een dikke zwarte brij, waarin het wemelt van de paling. Wanneer men met een hark of vork de modder omwoelt, komen er dikke palingen te voorschijn. De meeste zijn er reeds uitgehaald, deels door de hen gelsportvereniging, deels door andere liefhebbers, die de aanwezigheid van de paling ontdekten of vermoedden. Ook de vis is uit de vijver verwijderd. Deze is tijdelijk ondergebracht in ander wa ter. Door de bronbemaling wordt de bo dem hard en droog. In de midden ont staan scheuren en het is opvallend, hoeveel schelpen zich op de bodem bevinden. Deze schelpen hebben een af meting van ongeveer 10 cm en zijn in de meeste gevallen nog dicht. De mo gelijkheid, dat zich in dit water ook schelpdieren kunnen ophouden, lijkt onwaarschijnlijk, waardoor de herkomst een raadsel blijft. Rond de vijver wordt gedeeltelijk plantsoen aangelegd, met een dichtere bosaanplant aan de zuid zijde. De vijver heeft een oppervlakte van 6000 m2. Wanneer het werk ge reed is, zal men de schoongemaakte kom weer vol laten lopen, zodat de vis er weer in uitgezet kan worden. WONDERLAND IN DE VAN SPEYKSCHOOL Maandag en dinsdag j.1. was er weer een bloemententoonstelling in de Van Speykschool. Op speelse wijze waren de planten en bloemen, die door de schoolkinderen zelf tot bloei gebracht zijn, samen met een decor van de Van Speykrevue, tot één kleurenpracht op gesteld. De prachtige verlichting, het werk van A. Stobbe, gaf aan het ge heel een sprookjesachtige sfeer. Naast al dit groei en bloei waren er zeer fraaie werkstukken te zien, welke ook door de schoolkinderen zelf waren gecreëerd. Wat zeker tot de verbeelding van de jeugdige bezoekers sprak was het schaap met het lammetje, kostelijk was de vondst om de naam van het moeder schaap te laten raden, de naam, "Vero- nica", was uiteindelijk door 10 kinderen geraden. Na loting won K. Stam de uitgeloofde prijs, een kinderboek. De uitslag van de bloemenwedstrijd was klas 1: 1. Anette Lampe, 2. Lea Stam, 3. Serge van Sitteren; klas 2: 1. Rolf Palsma, 2. Martien Zwart, 3. Anneke Zwart; klas 3: 1. Kees Barten, 2. Ka rin Ruyter, 3. Jos Pannekeet; klas 4 1. Lisette Barten, 2. Paul Tol, 3. Henk Houtenbos; klas 5: 1. Willy Zwart, 2. Jacqueline Zwart, 3. Kirsten Pranger; klas 6: 1. Marijke Stam, 2. Dick Rasch en 3. Janna Wijker. OUDERS VRAGEN OM EEN PEUTERKLAS Zoals in verschillende andere plaatsen reeds van de grond is gekomen, tracht men ook in de Egmonden te komen tot de oprichting van een peuterklas. Enkele weken geleden werd in "Het Contact" een advertentie geplaatst, waarin naar de nodige ruimte werd ge vraagd, terwijl ook de belangstelling voor dit onderwerp werd gewekt. De initiatiefneemster is mevrouw A. E. Omstein, wonende op de Weg naar de Bleek 8. Tesamen met mevrouw Kool wijk uit Egmond aan Zee wilde zij pro beren, tot de oprichting te komen. Maar ondanks verschillende pogingen om aan de nodige ruimte te komen, is het tot nu toe niet gelukt. WAT IS DE BEDOELING Wij spraken deze week met mevrouw Ornstein in haar huis op "De Bleek". De ruimte die haar huis biedt, zou uit stekend geschikt zijn, maar zo zegt zij, dit punt ligt voor de meeste ouders te ver en zou vooral in de winter grote bezwaren opleveren. Zij zou echter graag een deel van haar huis beschik baar willen stellen. Het echtpaar Orn stein is een half jaar geleden uit Afrika teruggekeerd, alwaar de heer Ornstein geologisch werk deed, terwijl hij zich ook nu op dat terrein beweegt in dienst van het "AKZO-concern", welk be- drijfsconcentratie kort geleden in het geding was met de levensmiddelenorga nisatie te Alkmaar, waarvan de naam eensluidend bleek te zijn. Mevrouw Ornstein is er van overtuigd, dat er veel belangstelling is voor het plan tot oprichting van een peuterklas. Het gaat om de leeftijd van 3 en 4 jaar. Veel kinderen van deze leeftijd komen bijna niet in contact met leef tijdsgenootjes en dit zou op zich al voor de opvoeding goed zijn. Maar ver schillende andere problemen vormen het uitgangspunt. Een van die punten is het gebrek aan huishoudelijke hulp, en toch moet een huismoeder er dik wijls even uit, om boodschappen te doen of andere noodzakelijke taken te verrichten. Wanneer er dan een of twee kleuters van 3 en 4 jaar over de vloer zijn, die niet meegenomen kunnen wor den, omdat bijvoorbeeld het weer te slecht is, dan is dat een moeilijkheid. Wanneer er zieken in huis zijn, daar bij enkele peuters, die alle aandacht van mamma opeisen, terwijl ondertus sen ook de huishouding moet doorgaan, dan is ook dat een moeilijkheid. Dan is er het probleem van de ge huwde werkende vrouw. Soms zijn haar extra verdiensten bitter hard nodig, maar zij kan haar kinderen niet alleen laten. Dan is er het probleem van de ongehuwde moeders. In de meeste ge vallen zullen zij graag willen werken om in haar levensonderhoud en dat van haar kind te kunnen voorzien of zij moet haar hand ophouden, want zij kan haar kind niet aan zijn lot overlaten. Mevrouw Orstein voelt het probleem haarfijn aan. Op de kleuterscholen is te weinig plaats, terwijl de kinderen waar het hier om gaat. nog niet of nauwelijks voor plaatsing in aanmer king komen. Zij heeft daarom, met mevrouw Koolwijk, de mogelijkheden onderzocht voor een peuterklas, maar het struikelblok is tot nu toe he^Bn- den van een geschikte ruimte. MOGELIJKHEDEN? Zij hebben een gesprek gehad met burgemeester Bakker. "Het bleek een belangrijke uitbreiding van zijn proble matiek", zei hij, "en ergens is dtUgfiok zo, omdat het gemeentebestuur ^B^'t met accommodatie voor het normale kleuteronderwijs". Hij stelde voor, ten bate van de Zeevogels-jeugd ter waarde van 150,en zeer vele andere waardevolle prijzen Aanvang 7.30 uur. Zaal "Het Rode Hert", Slotweg, Egmond a.d. Hoef. binnenkort van een vertrek in de sport hal gebruik te maken, maar dit is al lemaal nog zo vaag. Het gaat alleen om 's morgens, dus mogelijkheden zijn er wel. (Wellicht kan de voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer P. L. Zwart, Achterom 1. hier meer over zeggen, (red.) Zij zijn geweest bij het "Egmondia"-bestuur, om over de can- tine te praten, maar deze blijkt te in tensief gebruikt te worden. Ook in "Troelstra-oord" heeft een gesprek plaats gevonden, maar deze in stelling schijnt zelf plannen te hebben voor een kindercrèche voor de in het huis verblijvenden. Ook hebben zij gesproken met dokter Buisman, direc teur van de Prins Hendrik Stichting. "Wat jong leven in een tehuis voor bejaarden zou het wellicht heel goed doen", zegt mevrouw Ornstein. De heer Buisman vond het plan uitstekend, maar zag er voor de Prins Hendrik Stichting toch wel te veel praktische bezwaren in. "Het ligt een beetje erg ver van ons", zei hij, en dat is ook zo. De eventueel beschikbare ruimten in het tehuis worden veel gebruikt voor cursussen ten dienste van de in oplei ding zijnde verzorgsters en andere met het werk verband houdende activitei ten. Er is een gesprek geweest met Pas toor van Zwieten over het parochie huis, dat voor een deel in gebruik is bij de r.k. school. Aan deze school wordt een nieuw lokaal gebouwd. Maar ook deze ruimte blijkt, ondanks de nieuwbouw, nog in gebruik te blijven. Er is gesproken over het o.k. vereni gingsgebouw, maar dit moest 10, per uur kosten en dat is te veel. Ook zijn de mogelijkheden onderzocht in het Groene Kruis - gebouw, maar dit stuit op medische bezwaren. "Tenslotte dreig je minder actief te worden", zegt mevrouw Ornstein, want alle eventuele mogelijkheden bleken niet realiseerbaar. En toch is ze er van over tuigd, dat het kan, want waarom zou het in vele andere plaatsen wel lukken en hier niet Zij had zich laten ver tellen. dat hier alles nogal moeilijk van de grond kwam ,maar daar gelooft zij niet in. Overal moet voor gevochten worden, dat is normaal, alleen zou een beetje meer hulp welkom zijn. Dan kan men meer bereiken. Wellicht is de vor ming van een soort comité of bestuur hier aan te bevelen. Belangstellenden worden dan ook aangeraden eens con tact op te nemen met mevr. Ornstein, Weg naar de Bleek 8, Egmond aan de Hoef. GROTE OUD-PAPIER AKTIE VAN DRUMBAND "VAN SPEYK" Afgelopen zaterdag ontvingen alle tam- bours van drumband "Van Speyk" nieuwe trommen. Deze kostbare aan koop, pl.m. 9.000,is mogelijk ge worden door uw financiële steun van het afgelopen seizoen en door de steun van de gemeente Egmond aan Zee. A.s. zaterdag zal de drumband zich presenteren met z'n nieuwe instrumen tarium. Start: om 8 uur bij de Prins Hendrik Stichting. Diezelfde middag zal de drumband een enorme oud-pa- pier-aktie houden. Met diverse auto's komt zij bij u aan de deur. Zet dus a.s. zaterdag al uw oud-papier klaar, als u het aan de drumband geven wilt. Dit is een van de vele akties, die het bestuur en het aktie-comité samen met al de leden van de drumband zal gaan houden om de enorme kosten van het nieuwe instrumentarium te boven te komen. Het gaat om een bedrag van pl.m. 5.000,wat de drumband te kort had om de trommen te betalen. De route die de drumband zaterdag morgen zal lopen isVoorstraat, Water- torenweg, Jac. Scholplantsoen, Wiardi Beckmanlaan, Pr. Hendrikstraat, Past. v. Kleefstraat, Wilhelminastraat, Julia- nastraat. Emmastraat, Boulevard Ir. de Vassy, Piet Heinstr., Julianastr., Voor straat, Noorderstr., Smidstraat, Voorstr. en Pr. Hendrikstraat. Alle straten die niet vermeld zijn, zul len zeker niet in het vergeetboekje van de drumband komen, maar in één dag kan je onmogelijk door alle straten van Egmond aan Zee. RODE KRUIS Op dinsdagavond 14 april a.s. zal weer een bloedafname-avond worden gehou den in Egmond-Binnen en Egmond a. Zee. Degenen, die al eerder bloed ga ven, krijgen een oproep. Ten overvloede worden aameldingsformulieren huis aan huijj^grspreid, waarmee nieuwe donors zic^^mnen opgeven op het daarop vermelde adres. Is uw leven of dat var. een familielid al eens gered door bloed dat iemand anders gaf? Houdt dat 14 april 's avonds in gedachte en staat U ook een halve liter van uw bloed af om het leven van een mede- mcAe redden. Nadere berichten vol- eenS^ HOOG WATER Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 18 1.14—13.47 19 2.20—14.41 20 3.03—15.14 21 3.33—15.45 22 4.01—16.12 23 4.29—16.40 24 4.57—17.08 (spring-tij) 25 5.24—17.36 26 5.54—18.09 WIJ VERNEMEN: dat de hengclsportvercniging "Bü nacht en ontij" zondagmorgen van 9-11 uur- een Paaseierenviswedstrijd houdt op het strand voor het dorp. Er worden zeer veel deelnemers ver wacht; dat de jeugdorganisatie Egmond-Binnen weer met biljart- en tafeltcnniswed- strijden is begonnen. Wie nog met deze wedstrijden mee wil doen, kan zich maandagavond voor het biljar ten en dinsdagavond voor tafeltennis opgeven; dat de oecumenische gesprekskring op maandag 23 maart bijeenkomt in de "Oude Pastorie" te Egmond aan de Hoef ,aan de Slotweg 9. Aalmoeze nier Stam zal een inleiding houden over "Industriële revolutie"; dat de ondernemersvereniging Egmond aan de Hoef een vergadering houdt op donderdag 26 maart a.s. De ge meente is bereid gevonden, om op deze avond een aantal vragen te be antwoorden over het industrieterrein, dat noord-oostelijk van Egmond aan de Hoef; dat op zondag 22 maart a.s. door de Egmondse Bokclub een strandloop word tgeorganiseerd over 4 en 8 km voor dames en heren en 4 km voor de jeugd t.m. 15 jaar. De baten zijn voor de opleiding van de adspirant- boksers. Aanvang 11.00 uur op het strand voor de Voorstraat. Inschrij ving v.a. 9 uur in café "De Boei"; dat leden van de Trim-groep Egmond zonder veel moeite de AVRO-cross over 5 km hebben gelopen. Er is nog nog voldoende mogelijkheid om als nog mee te trimmen op zaterdag morgen en binnenkort ook woensdag avond. InlichtingenP. Verschuur, telefoon 1678; dat de VW Egmond-Binnen maandag 23 maart a.s. om 8 uur haar leden vergadering houdt in café 't Haasje. De agenda vermeldt o.a. mcdedclin- SUPPORTERSNUEUWS E.S.C. De supportersclub E.S.C. maakt be kend, dat het le eltal zondag a.s. uit speelt in Enkhuizen. Zoals gewoonlijk staat de bus weer klaar om de liefheb bers daar heen te brengen. Vertrek van af het Burg. Eymaplein om half twee. Zoals u weet heeft Egmondia 1 twee wedstrijden verloren. Dat moet veran deren. Daarom, laat ons allen meegaan om de jongens te steunen en ze aan te moedigen. Mogelijkheid om u op te geven donderdagavond van 6-8 uur bij de heer H. Foeke. Op 20 maart a.s. wordt weer een klaverjasdrive gehouden in café Foeke met zeer veel prijzen (Paasprijzen). Voor deze klaverjasdrive kunt u zich eveneens opgeven bij de heer Foeke. EGMONDIA Programma zondag 22 maart West Frisia 1 - Egm. 1 14.30 u. vertrek per bus 12.45 uur Egmondia 2 - OSV 3 10 uur LSVV 3 - Egmondia 3 12 uur Egmondia 4 - Go Ahead 2 10 uur Egmondia 5 - Alkm. boys 7 12 uur Egmondia 6 - Flamingo's 4 2.30 uur Egmondia jun. l - Kolp. boys 12 Egmondia 2 - Berdos 2 Adspiranten Alkmaria V. a - Egmondia a Zaterdag 21 maart Foresters c - Egmondia b Egmondia d - Meervogels c 2.30 u. 3 uur 4.15 u. 9 MEI KERKVEILING EGMOND AAN DE HOEF Hoewel de afhandeling van de kerk- veiling 1969 nog niet helemaal een feit is, heeft het comité van voorbereiding zich alweer beraden op de werkzaam heden van de veiling van dit jaar. Deze zal op zaterdag 9 mei a.s. in de grote zaal van 't Rode Hert worden gehou den. De organisatie is al weer rond en de zgn. "Wijklopers" zullen in de ko mende dagen hun traditionele bezoe ken afleggen om van de inwoners te vernemen, welke goederen of bijdragen men voor de veiling beschikbaar wil stellen. Het veilingcomité heeft aan de Stich ting "Dorpshuis" een bedrag van rond 690,kunnen uikeren, zijnde 10% van de nettowinst van de vorig jaar gehouden veiling. Het comité is van mening dat het besteden van deze 10% op die wijze alle goede doelen raakt in de Egmondse gemeenschap. Teneinde het werk van de Stichting "Dorpshuis" te blijven bevorderen, en de kerkveiling een meer universele inhoud te geven, is besloten ook van de komende vei ling 10% van de netto-opbrengst aan de Stichting "Dorpshuis" te schenken. Een oproep aan de ingezetenen om de dames en heren, die een dezer dagen aan de deur komen voor de veiling, ruim en goed te bedenken, is hier dan ook zeker op zijn plaats. gen over de lezing van VVV's Kcn- nemerland-Noord, goedkeuring jaar rekening 1969 en begroting 1970. Tijdens deze vergadering is het mo gelijk U op te geven voor de zgn. 1 I.D.-dagcn. ZEEVOGELS Programma zondag 22 maart 109: Zeev. 1 - Zouaven 1 2.30 uur scheidrechter J. Klokkemeijer 103: Alkm. Boys 6 - Zeevogels 2 2.15 scheidsrechter H. Rabbers 238: Zeev. 3 - Berdos 6 scheidsrechter J. de Bruin 248: LSVV 5 - Zeev. 4 scheidsrechter L. Brattinga 366: Vitesse jun. 2 - Zeev. 1 scheidsrechter D. Theeuwis 459: Zeev. adsp. a - Duinranders scheidsrechter C. Brink 490: CSV adp. g - Zeev. c scheidsrechter J. Valkering Zaterdag 21 maart 141: Graftdijk adp. a - Zeev. b scheidsrechter A. Strijbis Pupillen: Alkm. boys a - Zeev. a Foresters d - Zevogels b Zeevogels c - Egmondia d Zeevogels d - Alkm. boys n Zeevogels e - RKAFC k Denkt u om de klaverjasdrive op vrij dag a.s. met als hoofdprijs1 kalf 12 uur 2.30 uur 12 u. 12 12 u. 4.15 13.15 uur 13.00 u. 15.00 u. 14.00 u. 11 uur in elk gewenst model Het bijbeltelen van letters opknappen van bestaande enz. enz. Het billijkste en vertrouwdste adres Natuursteenhandel annex grafsteenhouwerij Kennemersingel 17-18 Alkmaar Telefoon 02200-13977 Inlichtingen bij C. WIJKER Pr. Hendrikstraat 50 C. ZWART Plantsoenstraat 18 VI ■SN. Ma Oi O van 42.- voor 35.- grote 6 pond 1 extra voordelig fFiiir"" 1 per stuk 19 |l_ 1 6 stuks 1 ONZE SUPERMARKTEN ZIJ

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 2