Het staat er als eerste regel In de inhoudsopgave van de speciale gids, die bij gelegenheid van de ingebruikname van de gloednieuwe "Sporthal Egmond" is uitgegeven. Het boekje kwam in recordtijd van dezelfde pers, waarop elke week het "Contact" wordt gedrukt en nog een massa andere drukwerken. Het is verluchtigd met foto's van Foto Jonker te Egmond aan Zee en wij willen hier met nadruk stellen, dat het bijzonder plezierig werken was met dit uitstekend fotomateriaal, waardoor het mogelijk was, het boekje in drie dagen te realiseren. De reportage op deze pagina's is speciaal gewijd aan de totstandkoming van "Sporthal Egmond" en wanneer er over een RECORDTIJD gesproken moet worden, dan mag dat in dit geval met hoofdletters worden geschreven. Want in maart 1968 werd de stichting tot bouw van een sporthal te Egmond aan Zee in het leven geroepen. Vanaf dat moment stortte zich een lawine van werkzaam heden uit over de hoofden van de comitéledcn, die in dat "dramatische" geboorte-uur van de stichting wel een klein vermoeden hadden van de zorgen, maar zeker nog niet de volle omvang van hun zojuist genomen besluft konden overzien. Zij zijn het aan de weet gekomen maar nu, twee jaar later, staat de sporthal daar als een machtige bekroning op hun werk, hun organisatie- en doorzettingsvermogen, en dat laatste was óók nodig, om de kritiek - die er nu eenmaal bij hoort - te kunnen weerstaan. Onder voorzitterschap van de heer P. L. Zwart ging het comité aan het werk. Hij wist zich gesteund door een aantal actieve medeleden t.w. de heren J. P. Veltkamp, C. Wijn, P. Dekker, L. C. Groot, E. Schots, J. W. Suurbeek, P. Ver schuur en H. Wijker. In het voorwoord van het pro grammaboekje staat, dat het be sluit wel simpel was te nemen, maar de uitvoering was minder eenvoudig. Hier is niets aan toe te voegen. Iedereen herinnert zich de acties, die het comité onder nam, om de benodigde gelden, die door de bevolking zelf bijeen ge bracht moesten worden, in kas te krijgen. Het particulier initiatief was onontbeerlijk, want dan kan men tenslotte zeggen"dat is ons". Nu citeren wij hier even het boek je om wat er zoal georganiseerd werd intekenlijsten; loterij met als inzet een auto; sporthal-rally's; trimstrandlopen; voetbalwedstrijden; kienavonden; beatavonden; klaverjasdrives, enz. enz. Door al deze acties kwam er 30.000,bij elkaar. Ondertus sen werd er gewerkt aan de plan nen. De keuze was gevallen op een „Pellikaanhal", een model dat hier en daar in het land zijn doeltref fendheid reeds had bewezen. Na een serieuze voorbereiding volgde de goedkeuring door alle overhe den waarmee men kreeg te ma ken, ondertussen werd de grond aangekocht en hiermee was het lot van de aloude watertoren, in de omgeving waarvan de sport hal zou gaan verrijzen, bezegeld. Zeer veel acties waren nodig, om de benodigde gelden bijeen te krijgen. Op deze foto de auto, die als hoofdprijs was uitgeloofd voor de gelukkige winnaar. Hij werd gé- wonnen door het echtpaar Kuin uit Heemskerk. De heer Kuin had loten gekocht op de Hoogovens, waar duizen den stuks hun weg vonden via de Egmonders, die daar werken. Pellikaan, bouwer van sporthallen e.d. heeft een begin gemaakt met de werkzaamheden. Met grote trucks wer den de voorgebogen spanten aangevoerd, waaruit de dak constructie bestaat. Het grondwerk nam reeds geruime tijd in beslag, maar alles bleek precies volgens een mini- tieus schema te verlopen. Hier wordt de bekisting gemaakt voor de zware betonnen fundering, waarop het gebouw komt te rusten. Gigantische hoeveelheden zand waren er voor nodig om het terrein zover te brengen, dat dit werk uitgevoerd kon worden. Maar de leverancier was het duin, waarop de watertoren stond, dichterbij kon men het nauwelijks wensen. Het bouwterrein, waarop de hal zal verrijzen. De jeugd van Egmond vermaakt zich hier nog met een slee, want een prachtig sneeuwdek en een temperatuur van enkele graden onder nul had er voor gezorgd, dat de werkzaam heden voorlopig nog wat gestagneerd werden. SPQftTHU

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 4