CONTACT MET DE EGMONDEN H. Mooy doet laatste ronde Taxi tel. 1900 ve&e w? BERKHOUT Renault John Zagwijn Uitgave Drukkerij Belleman Eemonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 Nog enkele dagen zal de heer H. Mooy 's mor gens de postzak om zijn schouders slingeren of hem voor op zijn fiets zetten, maar dan is het voorbij. Met die laatste ronde sluit hij een halve eeuw postale praktijk af, een halve eeuw ronden lo pen en fietsen door Eg- mond-Binnen en omge- ving. Zal er in Egmond- Binnen een man te vin den zijn, die het dorp zo goed kent als hij en zal er een te vinden zijn, die het dorp zich zo van na bij heeft zien ontwikke len als deze postbode, die al bij dePTT in dienst kwam, toen deze instel ling nog maar nauwelijks de tijd van de postdili- gence was ontgroeid. Het is een jubileum en een afscheid, dat op 10 mei definitief is en op 11 mei wordt herdacht. Op 18-jarige leeftijd trad de heer Mooy bij de PTT in dienst. Hij zette daarmee de eerste stap voor een lange staat van dienst, die hij in weer en wind heeft verricht tot volle tevre denheid van iedereen die met de post heeft te maken, en dat is iedere be woner. Vroeger was de hoeveelheid post gemakkelijk in één keer mee te nemen, nu moet hij dikwijls twee soms drie keer terugkeren, om een nieuwe hoeveelheid op te halen. Ge lukkig heeft hij, nu al weer geduren de tien jaar een belangrijke steun aan zijn zoon Kees, die zijn "voet sporen" zal volgen. En wij menen te weten, dat ook zijn zoon Jan de post- pet heeft gedragen, maar die zag tenslotte meer heil in de exploitatie van „De Meerpaal", aan insiders bekend. Mevrouw Mooy is even jong als de 67-jarige heer Mooy. Zij is de kan toorhoudster en blijft dat nog een tijdje doen. "Dat kan gemakkelijk", zegt ze, "ik voel me nog uitstekend". 'Vroeger kwam de post van de Hoef' zegt de heer Mooy, "toen was dit nog een bïjkantoortje. Op de Hoef was het eerst de heer Schild en later Jan Dekker. Ook Gerrit Belleman heeft het nog gedaan, die zal je wel ken nen, maar die had een drukkerij en daardoor te weinig tijd In Egmond-Binnen was Piet Melker de voorganger van de heer Mooy. In 1922 ging hij voor 14 maanden naar Koog-Zaandijk en na terugkeer begon het pas goed. Toen begon de heer Mooy zijn postkantoor in café ,,'t Haasje", waar zijn vader Cees Mooy woonde. In een klein afdelinkje van het huis werd het kantoor onderge bracht, de wachtkamer was een klompenhokje buiten, dat aan een kant open was In 1927, toen de heer Mooy trouwde, vestigde hij zich op Herenweg 44 en in 1963werd het huidige nieuwe kan toor betrokken. Geloof nu niet, dat de heer Mooy van stil zittc ^oudt. Hy weidt ook nog enkele ko».™, dat heeft hij zijn hele leven al gedaan en dat in de steek laten, blijkt een on- overkomenlijke moeilijkheid te zijn. Sommige boeren bewaren aan hem dan ook een dankbare herinnering, want als de postbode langskwam, kon hij meteen wel even helpt ^ij het ter wereld brengen van een kalfje. Postbode zijn in een stad of in een dorp als Egmond-Binnen is niet het zelfde. Op maandag 11 mei is het afscheid, 's Morgens officieel van de PTT en 's avonds wordt iedere belangstellen de verwacht in café ,,'t Haasje" van 19.00 tot 21.00 uur, in welke tijd een receptie zal plaats vinden ter gele genheid van dit jubileum en afscheid. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... Al uw geld. RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Van 8 mei, 18.00 uur tot 11 mei, 8.00 uur zr. v.d. Loeff. Holleweg 135 te Heiloo, tel. 02200-31132; zr. Ponstein, Holleweg 137, Heiloo, tel. 02200-30637. ZEEVOG EI ^NIEUWS Programma Hemelvaartsdag 7 mei 109 Zeevogels 1 - USVU 1 2.30 u. Scheidsrechter K. Huisman Zondag 10 mei 109 CSV l - Zeevogels 1 2.30 u. Scheidsrechter L. K. Sjouwerman Vertrek 1.30 uur per auto. Afdeling Zaalvoetbal Woensdag 6 mei Zeevogels 2 - Vendex Sport 9-55 Vrijdag 8 mei St. Adelbert 1 - Zeevogels 8.35 Maandag 11 mei Swart Boys - Zeevogels 2 9.15 Woensdag 13 mei Zeevogels 1 - The Kickers 9.15 EG MON DIA NIEUWS Donderdag 7 mei EVC 1 - Egmondia 1 14.30 Vertrek per bus 13.00 uur. Zondag 10 mei Egmondia 1 - Beverwijk 1 14.30 UITBREIDING VAN EGMOND AAN DE HOEF Terwijl de raad van de gemeente Eg mond-Binnen in haar vergadering van 8 mei 1969 het besluit nam, tot ont eigening over te gaan van de gronden gelegen in het bestemmingsplan Slot I en Slot II. dit om de realisering te bespoedigen, heeft het aannemersbe drijf De Moei Hermes te Alkmaar ondertussen een perceel grond in dit plan gelegen, in eigendom overgeno men. Over de andere gronden heeft het bedrijf schriftelijk machtiging ontvangen voor overdracht, met uit zondering van een perceel in Slot II. De onteigeningsprocedure, waartoe de raad heeft besloten, is nog niet in werking getreden, daar hiertoe de Koninklijke goedkeuring nodig is, die pas eind juli kan worden verwacht. In hoeverre van deze goedkeuring ge bruik zal worden gemaakt, zal afhan gen van de verdere transacties be treffende het overgebleven perceel. Ondertussen heeft B W bespre kingen gevoerd met genoemd aanne mersbedrijf. om tot een overeenkomst te komen tot de realisering van ge noemde plannen. Met het gemeente bestuur zal overeenstemming moeten worden bereikt omtrent aantallen, aard en soort der te bouwen woningen, ter wijl ook overeenstemming moet wor den bereikt omtrent de inbreng van gemeentelijke eigendommen in of be horende bij het betrokken plan. Er zal tevens een bouwteam worden be noemd, waarin zitting zullen hebben vertegenwoordigers van de gemeen te en van de betrokken maatschappij, van de Heidemaatschappij nader te bepalen architecten, de stedebouw- kundige der gemeente enkele anderen naar behoefte. De raad gaf B W machtiging, om stappen tot realise ring te gaan ondernemen, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat de uit eindelijke medewerking afhankelijk wordt gesteld van de vaststelling van definitieve concept-overeenkomst door de raad. HET OPEN BEJAARDENWERK MOET VAN DE GROND KOMEN Gemeente Egmond-Binnen In het verslag van de laatste raadsver gadering werd het open bejaardenwerk al even aangetipt. Dit is een van de facetten in onze samenleving waaraan tot nu toe wel belangstelling is getoond maar in de praktijk nog te weinig is beoefend. Het ligt op de weg van een gemeentebestuur, om hieraan een krach tige stimulans te geven, zodat dit werk voor de toekomst als een vanzelfspre kend onderdeel in een samenleving is geintegreerd. Het open bejaardenwerk heeft de bij zondere belangstelling van wehtouder Ykel. Hij opperde het plan, om spe ciaal onder de bejaarden een aantal vragen te gaan stellen, waaruit de wen sen en behoeften als een meer open boek tol uiting komen. Het doel is, om het bejaardenwerk zoveel mogelijk aan de bestaande behoeften aan te passen en daarvoor is iets meer inzicht nodig, vinden B. en W. De heer Beers vond het nuttig, om bij het onderzoek naar de doeltreffend heid van dit werk reeds de meningen te peilen bij hen die de pensioengerech tigde leeftijd nog niet hebben bereikt, bijvoorbeeld te beginnen vanaf de 60- jarïgen. Uiteindelijk zijn zij de bejaar den van de nabije toekomst. De heer Ykel zag hierin geen enkel bezwaar. Binnenkort 12 nieuwe bejaarden- woningen. Op het Hanswijk nadert de bouw van een twaalftal bejaarden woningen haar voltooiing. B. en W. vinden, dat de tijd nu gekomen is, speciale aandacht te wijden aan het „open bejaardenwerk". De onderdelen van dit werk besttaan bijvoorbeeld uitbejaardenhulp, vrije tijdsbesteding, een alarmsysteem voor bejaardenwoningen, verstrekking van warme maaltijden in geval van ziekten; pedicurehulp; diëetverzorging enz. De bejaardenwoningen worden ge bouwd in de onmiddellijke omgevmg van hel dorpshuis en het is daarom niet denkbeeldig, dat verschillende fa cetten van het open bejaardenwerk door de beheerder van het dorpshuis kunnen worden gerealiseerd. Vooruit lopend op een eventuele benoeming van een functionaris zal dit een man moe ten zijn. die zich niet alleen de belan gen en problemen van de bejaarden kan voorstellen, maar ook iemand, die in staat is, om maaltijden te verzorgen wanneer dat nodig is. B. en W. heeft zijdelings vernomen, dat door de besturen van het Groene Krui* afd. de Egmonden en het Wit-Gele Kruis de mogelijkheid wordt onderzocht tot het aanstellen van een derde wijk verpleegster. Op 16 juli treedt de nieuwe wijkverpleegster van het W.G. in dienst, zij zal zich in de daarvoor beschikbare woning te Egmond-Binnen vestigen. In Egmond aan Zee woont de verpleegster van het Groene Kruis, zo dat het voor de hand ligt, dat dederde wijkverpleegser zich te Egmond aan de Hoef vestigt. B. en W. wil dan ook aan de woning bouwvereniging verzoeken, een der be jaardenwoningen voor deze verpleegste1" beschikbaar te stellen, wanneer er meer zekerheid bestaat over de aanstelling van deze derde functionaris. ALARMSYSTEEM Door de realisering van het dorpshuis en de mogelijke vestiging van een der de wijkverpleegster zal het installeren van een alarmsysteem voor bejaarden niet alleen nuttig maar ook doeltref fend zijn. Het verzorgingscentrum voor zien van en in staat tot het verstrekken van het boven omschreven comfort, houdt een prachtig stuk sociaal werk in, dat de bejaarden, die bijdeze van bovenomschreven inspanningen kennis nemen, een zonnige kijk op de toekomst zal geven. De raad heeft dan ook vol tallig "ja" gezegd op het voorstel van B. en W., reeds een bedrag beschikbaar te stellen, waarmee de kosten ter ont wikkeling van dit open bejaardenwerk voorshands kunnen worden bestreden. Dat de realisering var. een en ander nabij is, valt op te maken uit het feit, dat de complexen die het "open bejaar denwerk" mogelijk moeten maken, ge stadig groeien. MAAK HET MOEDER GEMAKKELIJK GEEF HAAR EEN ZONDAG'S GEOPEND. Voorstraat 125 Telefooa 1314 HET NORMALE BESTAAN VAN DE SPORTHAL Met het verstrijken van vrijdag de eeste mei werd de sporthalfeestweek afgerond. Als laatste grote krachts inspanning tot het welslagen van deze week trad een aantal boksers in de ring, dat op uitnodiging van de E.B.C. '64 naar Egmond was geko men, om de gloednieuwe hal ook op boksgebied in te wijden. Dit is zeer goed geslaagd en het is gebleken, dat de bokssport in Egmond zeer veel belangstelling trekt. Of dergelijke evenementen ook financieel steeds haalbaar zijn, zal de toekomst uit moeten wijzen, daar stroppen door de kleine Egmondse vereniging niet ge dragen kunnen worden. De tafeltennis-demonstraties trok ken meer belangstelling dan het op treden van de tenniscracks van het grote tennisveld. Zelfs de belangstel ling van de zijde der tennisclub "Eg mond aan Zee" was gering. Wij kunnen ons slechts afvragen hoe dat kan. De topspelers waren toch naar Egmond op uitnodiging van deze ver eniging. De belangstelling werd hier overgelaten aan enkele bestuursleden en nog wat enthousiastelingen, die de tribunes voor een klein deel bezet hielden. De demonstraties van de Neder landse keurturners en -turnsters spra ken meer tot de verbeelding. Het werk van deze mensen werd door zeer veel belangstellenden gevolgd en het mocht gezien worden. Deze avond heeft aan een mogelijke opleving en ontwikkeling van de lurnsport zeer veel bijgedragen. De kindermiddag van woensdag was een grandioos succes. Ruim 1300 kin deren bevolkten de tribune. Volop werd genoten van de clowns en goo chelaars, van gedresseerde honden en acrobatie. Bovendien kregen de kin deren nog een tractatie, waarmee voor hun het feest compleet was. Het was een van de middagen, waarmee de organisatoren wellicht het meest voldoening gehad hebben. Nu is de sporthalweek voorbij. Het normale bestaan van de hal gaat be ginnen, d.w.z. dat er nu veel trainin gen, wedstrijden op vriendschappelijke basis en in competitieverband zullen gaan plaats vinden. De belangstelling voor de hal is groot, zowel van de Egmondse verenigingen als van die buiten Egmond. Het ziet er naar uit, dat sporthal "Egmond" voor de toe komst een centrum zal worden van sporthappenings voor wijde omge ving. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee. tel 1900 Honderden flessen ne flesjes met de meest kleurrijke etiketten vormen de verpakking van het geestrijke en min der invloedrijke vocht, dat de heer W. Reemst aan de man brengt in zijn ver nieuwde slijterij "de Pomp" aan het Pompplein te Egmond aan Zee. Hij zal de slijterij, voorheen van de heer Rood- hart voortzetten. De heer Reemst is een handig man. Hij zag dat de zaak van voorheen te klein was en besloot hem uit te breiden. Zelf nam hij de hamer, zaag en beitel ter hand en na veel nijverheid en handel ondertussen - want de zaak draaide door - maakte hij er een moderne zaak van, waarin hij zijn artikelen overzichtelijk kan uitstal len. De zaak mag gezien worden. Veel succes RELAX-NIEUWS Nadat er de laatste tijd wat storingen in ons programma zijn geweest, is er vrijdag 8 mei een lilmavond in de zaal van Verdegaal. De film is getiteld „De kanonnen van Navaronne". Wij hopen dat iedereen op tijd is en wel om 8 uur. Aan het eind van deze week kunnen we een heleboel sterke mannen gebrui ken om de versiering van het bevrij dingsfeest op te ruimen. Bij het ver sieren van het dorp is de animo van de bevolking wel hard tegengevallen. Hee Bestuur ZEEVOGELS - AFD GYMNASTIEK Woensdagmiddag is er geen gymnastiek voor de kleuters. Op deze dag is de zaal niet beschikbaar. BEJAARDEN UITGAANSDAG EGMOND-BINNEN EN DE HOEF Na de prachtige middag in maart gaan wij nu voorbereidingen treffen voor de aarlijkse uitgaansdag op 26 mei. Er wordt druk onderhandeld over het reis programma, maar dit komt wel voor elkaar. U begrijpt dat voor zo'n reis veel geld nodig is, alles wordt duurder, ook een uitgaansdag. Een dezer dagen kan men de comitéleden weer bij u aan huis verwachten om uw gaven in ontvangst te nemen en uw deelname te noteren. Bij voorbaat hartelijk voor uw mede werking. M. Zoon, secretaris De bejaardenwoningen te Egmond a.d. Hoef in aanbouw. Het wordt een mooi complex met een zeer moderne inrich ting. Binnen afzienberc tijd zullen ze kunnen worden betrokken.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1