CONTACT MET DE EGMONDEN EÊBT vi egmond AGENDA" (3 SPORTH. Onze aanbiedingen Hier is weer uw vers vlees- reclame voor de komende week: Zware storm velt post van de reddingsbrigade Taxi tel. 1900 ai uw geld. RAIFFEISENBAMK DE EGMONDEN Supermarkt Egm. a. d. Hoef Renault John Zagwijn Kort Nieuws 7 OKTOBER 1970 NUMMER 954 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. par mm. Bij contract belangrijke Giro 368954 Het is geen nieuws meer, dat de aktieve reddingsbrigade van Egmond aan Zee liaar prachtige accommoda tie aan het strand nagenoeg verloren zag gaan in een alles verwoestende watermassa, die hoog opgezweept werd door een felle noordwester storm. Velen waren er van getuigen, hoe het bouwwerk langzaam (maar ze ker werd ondermijnd, om tenslotte aan stukken en brokken door ;de schui mende watermassa's te worden ver zwolgen. Het was vrijdagmiddag 2 oktober. In striemende regenvlagen, terwijl het zand snijdend in het gezicht woei, trotseerden verschillende bestuursle den en mensen van de dienst gemeente werken de zware en zeer gevaarlijke zee, om nog te redden wat er te red den viel, maar verder dan enkele bo ten, die in de nabyheid lagen, kwamen ze niet. Eerst tegen de avond was het mo gelijk, om vele stukken, die naar het zuiden waren gedreven en weer op de enkele toen vry komende meters strand aanspoelden, te bergen. Tij dens het noodweer zwoegden de man nen van de gemeente, om de zware stuikken hoger op te slepen tot achter de rietkragen, waar ze betrekkelijk veilig lagen. Toen achtte de heer C. van Pel het verder onverantwoord en onmogelijk, om nog verder te gaan. Er werd besloten, de volgende dag, zaterdag, binnen te halen wat er te rédden viel. Hij zelf is toen in een jeep gestajpt en over het moeilijk begaan bare strand naar Bakkum aan Zee gerédten, om te zien, of er verder nog stuikken waren aangespoeld, tmaar er was niets te zien. Burgemeester Bakker stelde zich van de situatie op de hoogte, nadat hij van het voltrekken van de ramp op de hoogte was gesteld door de voor zitter van de brigade, de heer J. Zwart. Hij onderbrak een bespreking, die hij op dat moment in de gemeente Egmond-Binnen voerde en was binnen een kwartier ter plaatse. Ondertussen gonsde het van de ge ruchten van de velen, die het hunne over de situatie wisten te vertellen. Zo zouden bij Castricum de dure zuur stofkoffers, waarover de brigade be schikt, zijn aangespoeld. Verschillen de besltuursleden, waaronder de voor zitter J. Zwart, kregen verwijten te horen, dat zij onverantwoord met het dure materiaal omgingen. De gemeen te en de uitvoerenden daarvan werd grove nalatigheid verweten, want de tent had reeds lang in veiligheid ge steld moeten zijn. Vorig jaar zou dit veel eerder gebeurd zijn. Velen vroe gen zich af, hoe dat allemaal moge lijk was en vele theorieën waren te beluisteren tot die van de bekende weersvoorspellers toe, die "het al lang al aan hadden zien komen". Een ding was slechts zeker, de kost bare tenlt ging ten onder door het ge weld van een alles verwoestende storm, waartegen geen mens op dat moment iets kon doen, ondanks alle verwijten. DE STORM IS GELUWD. Als het weer wat rustiger is ge worden, de schuimende golven zijn te ruggetrokken en alleen nog wat regen tegen de ruiten takt, wordt het klimaat beter, om de zaak eens rus tig door te nemen en dan pas conclu sies te trekken, voorop gesteld, dat tegen een onverwachte zware storm niets is te ondernemen. Conclusies zijn TIJDENS de ramp al helemaal niet te trekken en daarna eigenlijk ook niet, want niets is onbe rekenbaarder dan het weer. Het had ook in de zomer kunnen gebeuren. Meer dan eens is er tijdens het sei zoen zware schade aangericht door de we ersomstandigheden Maar eerst even enkele uitlatingen ontzenuwen. Er is by Castricum geen enkele zuurstofkoffer aangespoeld, ook geen brancard of wat dan ook. Alle kostbare materialen waren door de leden van de reddingsbrigade reeds uit de tent verwyderd en liggen veilig opgeborgen. Dit was al ruim een week geleden gebeurd. Het laatste toestel, dat uit de tent is verwijderd, was de telefoon en dit is door de PTT gedaan een week voor :de storm. Daarna heeft de heer Zwart aan de heer C. van Pel het bericht doorgegeven, dat de gemeente het gebouw kon gaan ont mantelen en op het bord van de dienst gemeentewerken werd aangetekend, dat er zomogelijk maandag een begin mee zou worden gemaakt. Op die dag waren slechts twee man beschikbaar, er zijn tenslotte veel mensen voor de reinigingsdienst nodig, het grof vuil, dat vooral in de nasei- zoentijd in grote hoeveelheden aan de straat wordt gezet, baart de grootste zorgen, het onderhoud van de riolen vraagt de nodige aandacht, daar een plaats als Egmond aan Zee steeds met het euvel van stuifzand kampt mét als gevolg verstoppingen, er moesten enkele graven worden gedol ven, een werk dat ook onder de dienst gemeentewerken valt, kortom, er wa ren te weinig mensen, om direct aan de gang te kunnen. Ondertussen was in de voorgaande twee weken het Strand bijna geheel ontruimd. Er moesten twee materiaalloodsen om de Noord afgebroken worden, water- Zaterdagmiddag werd er nog veel materiaal geborgen. Zy die nog onder delen vinden, worden verzocht, dit aan G.W. te melden. leidingen en alle andere voorzieningen opgeruimd en dat materiaal werd af gevoerd via het strand en opgeslagen in de daarvoor bestemde ruimten. Dit werk geschiedt elk jaar weer om streeks dezelfde tijd en tussen al de andere werkzaamheden door. De loods van de reddingsbrigade is nog het langst in gebruik om nog dienstbaar te kunnen zijn aan de gas ten, die ook nog in september dank baar gebruik maken van de diensten van de reddingsbrigade in alle voor- komende gevallen, inclusief EHBO. Zelfs op de zondag voor de storm ge noten nog honderden mensen van zon, zee en Strand. Is het niet zo, dat ve len spreken over seizoenverlenging en dikwijls hun misnoegen uitspreien o- ver het feit, dat al direct aai^wg september een begin gemaakt wrat met de ontmanteling van het strand? Men heeft nu waarschijnlijk ingezien, dat hét wel moet, wil men niet voor een catastrofe komen te staan. Maar ondanks de drukte bij de dienst gemeentewerken werd besloten^Mn zomogelijk nog diezelfde wéeO^^Sé loods te ontmantelen. Toen begOK net te regenen, en daar nat opslaan van het (materiaal schade! yk is voor het behoud, werd besloten iéts gunstiger weer af te wachten, er was tenslotte nog ander werk genoeg. De weers voorspellingen waren niet onheilspel lend, er lagen nog vele boten op het strarïd, kortom, niemand dacht aan gevaar. Totdat het onheil plotseling toesloeg, hét was vrijdagmiddag van de 2e oktober. De ramp gebeurde bij na veertien dagen eerder dan de da tum, waarop de tent vorig jaar ge heel was afgevoerd, dat was op 14 oktober een geen dag eerder. REDDEN WAT ER TE REDDEN VTEL. No(g diezelfde avond, nadat hét ge bouw in zee was verdwenen, is men met man en macht aan het werk ge gaan. Vele stukken werden geborgen. De volgende dag, zaterdag, is tien man van gemeentewerken o.l.v. de heer Van Pel weer naar het strand gegaan. De gehele dag heeft men het strand afgezocht en tenslotte zyn er 6 vrachten naar het terrein van ge meentewerken afgevoerd. Volgens de heer Van Pel is nagenoeg al het ma teriaal geborgen, alhoewöl sommige stukken zwaar zijn beschadigd. Door de zware zee was een groot stuk van de oprit van de wagen werf weggesla gen. Uit het zand stak een rond me talen voorwerp, dat by nader onder zoek een teiermijn bleek te zyn, die op scherp stond. Hét ding is in stilte afgevoerd. Van de zijde van de reddingsbrigade zei de voorzitter, de heer J. Zwart, dat in hét bestuur van de brigade geen enkele kritiek op de houding van de gemeente bestaat, integendeel, het bestuur heeft niets dan waarde ring voor het zware werk, dat onder zeer moeülyke omstandigheden door de mensen van gemeentewerken is verricht. Het is er van overtuigd, dat het niet anders kon, niémand had dit verwacht. Natuurlijk komt er een gesprek met de gemeente en een nieuwe tent komt er ook, zelfs zonder gesprek. Want niémand kan hier iéts worden verwe ten. Misschien zijn er maatregelen te nemen, die het gevaar iets minder groot maken, maar zee en wind blij ven onberekenbaar, dat hebben reeds velen ondervonden, alle kritiek van hen die hét beter menen te weten ten spijt. Vast Staat ook, dat van seizoenver lenging, door het langer laten staan van de strandaccommodaties geen sprake kan zijn. Er zullen voor de toekomst zo mogelijk andere maat regelen genomen moeten worden, die dergelijke rampen voorkomen. ADELBERT-NIEUWS Programma zaterdag 10 oktober HSV 4 - Akleübert 2 Adelbert a - Go Ahead a Jong Holland c - Adelbert b Zeevogels c - Adelbert c Adelbert d - Alkmaarse Boys 1 Programma zondag 11 oktober Limmen 1 - Adelbert 1 (vriendsch.) Adelbert 2 - Go Ahead 3 Berdos 5 - Adelbert 3 Adlëlbert 4 - USVU 5 Go Ahead 5 - Adelbert 5 Adelbert 6 - Egmondia 7 Alcmaria Victrix 8 - Adelbert 7 Adelbert 8 - GSV 4 Voor verdere inlichtingen en verande ringen zie notitiebord. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" In verbartd met de viering van ons 25-jarig bestaan, houdt het bestuur op zaterdag 17 oktober, 's middags van 4.00 tot 5.00 uur een officiële re ceptie in "het Rode Hert". Uitnodi gingskaarten zijn inmiddels verzonden of onderweg.. Daarna om pU.on. 6.00 uur worden de leden en genodigden verwacht om te komen aanzitten aan een feestelijk diner. De muziek zal wonden verzorgd door hét bekende duo Ad Kruiswijk. We hopen dat het véle voorafgaande werk van de feestcommissie, zijn waardering zal vinden in een door de leden geslaagde avond, mogen we daarom nu al uw medewerking ver zoeken, om dit feest in alle oprichten voor 100% te doen slagen. P.S. Indien u verhindert bent de feest avond te bezoeken s.v.p. even een be richtje. B.W. SJONGE, WAT EEN LEKKERE DROP HEEFT DIE DA.-DROGIST TANG IN DE SMIDSTRAAT 9 TEL. 1027 PLATTELANDSVROUWEN EGMOND AAN DE HOEF De Plattelandsvrouwen heeft haar winterseizoen ingezet met een alles zins geslaagde avond. Zoals gebrui kelijk ook nu weer in de vertrouwde omgeving van de oude pastorie, waar wy voor de laatste maal byeen kwa men. De presidente verwelkomde twee nieuwe leden en enige gasten. De heer Van Gelder hield een boei ende inleiding over het ontstaan van de pottenbakkerij van Josaja Wedge- wood. Het porselein en aardewerk, dat speciaal in Engeland vervaar digd wordt. Hierna vertoonde hy een film over een glasblazerij in Noorwe gen en een uitgebreide film over de specifieke grondstoffen, het draaien en beschilderen van het Wedgewood aar dewerk en porselein. Het was een in teressante avond met een zeer goede opkomst. De volgende bijeenkomst is op dinsdag 27 oktober met de Christen Vrouwenbond In Egmond aan Zee. ZEEVOGELS Programma zaterdag 10 oktober Adspiranten 129: Duinranders b - Zeev. b 3.15 203: Zeevogels c - Adelbert c 3 uur 219: Zeevo. d - ForeSters f 3 uur Pupillen Zeevogels a - Go Ahead a 2 uur Leider C. Leijen Zeevogels b - Bergen b 1 uur Leider J. de Raadt Zeevogels c - Alcmaria Victrix 1 u. Leider E. Kareis Go Ahead f - Zeevogels d 10.30 Leider B. Wittebrood Programma zondag 11 oktober: Zeevogels 1 - Go Ahead 1 2.30 u. 62: Zeevogels 2 - Hugo Boys 2 11 70: ForeSters 3 - Zeevogels 3 2.30 134: Zeevogels 4 - Koiping B. 4 2.30 230: Zeevogels 5 - HSV 6 12 uur Junioren: 332: HSV 2 - Zeevogels 1 12 uur 375N. Niedorp 2 - Zeevogels 2 12 Adspiranten 406: Zeevogels a - Koiping Ba 12 OPEN BRIEF AAN DE BEVOL KING VAN EGMOND-BINNEN Geachte Lezer, U hebt het uitvoerig kunnen lezen dat Egmond-Binnen drie wethouders heeft. Een unicum zoals de burge meester in de laatste raadsvergade ring verklaarde. Het is een duidelijk bewijs dat Gedeputeerde Staten door drongen zijn van de enorme hoeveel heid werk die in Egmorid gerealiseerd moet worden; een belangrijk deel daarvan in de kom Egmond-Binnen. Ook Gëd'epiïteerde Staten beseften dat dit vb ar twee wethouders geen haal bare kaart is, vandaar die uitbreiding tot drie. Dus veel problemen liggen in Eg mond-Binnen en dan toch drie wet houders uit Egmond aan de Hoef zult u zeggen, welk een ongerijmdheid, in zekere zin hebt u gelijk, ook wij vin den het een trieste zaak. Wat is ech ter het geval: de heer Th. Apeldoorn moest om gezondheidsredenen de raad vaarwel zeggen. De overige gegadig den waren de heren Both, Senitveld, Sibbel, en Ver mieent; de twee eersten achten het niet in het belang van de gemeente dat zij, gezien de noodzaak van een directe doorgang van de lo pende zaJken, zonder enige raadserva- ring, nu reeds een wéthouderszétel zouden innemen. De beide anderen hebben na uitvoerig overleg mét hun werkgevers niet de nodige vrije tijd kunnen verkrijgen om die taak naar behoren te kunnen vervullen. Zodoende viel de keus op de heren IJikel, Hopman en Beers. Mocht na een inwerkperiode van zeker een jaar blijken dat een van de anderen uit Egmond-Binnen 'e wethouderszetel in het belang van deze dorpskom beter zou kunnen bezetten, dan zal Egmonds Belang zich hierover terdege beraden; dilt echter alleen indien de nu geko zenen de belangen van de dorpskom Egmond-Binnen niet volledig verte genwoordigen. Een belangrijke oplossing vinden wy het echter dat van de drie huidige wethouders één de communicatie tus sen het college en de bevolking van Egn^g^ Binnen in stand houdt. Hier- ove^nllen binnen korte tijd door het ooll^^ van B. en W. mededelingen gedaan worden. Onze gedachten gaan uit naar vaste spreekuren in Egmond Binnen. Wij hopen u ervan te hebben door- drongen dat deze zaak onze volle aan- -dadÉ»eeft en dat de problemen die in l^nond-Binnen op een oplossing liggen te wachten ook door Egmond- binners moéten worden tot stand ge bracht, welnu de commissies die deze zaken moeten verwezenlijken zullen dan ook voornamelijk uit Egmondbinners moéten bestaan. Tot slot vragen wij u wacht met uw oordeel tot u resul taten gezien hebt; wy mogen toch wel zeggen dat de afgelopen vier jaren bewezen hebben dat wij het goede voorhebben en dat er al veel verbe terd is in vergelijking met vroeger. Heus, die derde wethouder is er niet voor niets, die is er alleen maar om dat er in de afgelopen 20 jaar bijna niéts bereikt werd voor Egmond-Bin nen. Dat die derde wethouder nu ook een "Hoever" is, neem dat zoals het is. Werkelijk, wij weten veel te goed dat er nu edndelyk wat voor ons dorp gedaan moet worden, geef ons het vertrouwen en wacht met uw oordeel zo'n goed jaartje en zeg ons dan wat onze fouten waren. Wij zelf echter zyn vol vertrouwen daJt met dit college goed te werken valt, ooik in het belang van Egmond- Binnen, en dat <u dat over enige tijd ook zult zyn. Egmonds Belang S. VERMEENT 7 oktober: Zaalvoetbal. Programma: f.c. Pama - Jong Holland 19.00; Alc maria V. - Vegro 19.40; Traffic - DOK 20.20; Germefa - Poresters 21.00; Mei- co - B en W 21.40; AFC 2 - For esters 22.20 uur. 8 oktober: tafeltennistraining TOS '69 19.00 uur. Tennistradning t.c. Egmond, 12 uur. 9 oktober: Zaalvoetbal. Programma: Kofa Sport - Go Ahead 19.00; Slinger Boys - Zeevogels 19.40; Vreeker B. - Eysvogels 20.20; Vendex Sport - AGU 21.00; Luna '69 - Kesco Boys 21.40; The Rabbits - Overschotje 22.20. 10 oktober: Tennistraining 12.30 uur. 13 oktober: Handbaltraining Egmon dia 18.00 uur; Volleybaltraining Rapi- de 20.30 uur. 13 oktober: handbaltraining Egmon dia 18.00 uur; Volleybalcompetitie Rapide 2 - EMM 4 19.30 uur; dames Rapide 1 - Madjoe 20.30 uur. 14 oktober: Zaalvoetbal. Programma: Viot. boys - Bergen 19.00; The Kickers 2 - Raitec 2 19.40; AFC '34 - Stabili- tas 20.20; Go Ahead 2 - AFC 4 21.00; B en W 2 - Alcmaria V 2 21.40; EDO 2 - SOVA 2 22.20 uur. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... Milky Way, pak 5 stuks van 100 voor 75 G.W. Super Chips, reuze zak van 98 voor 74 Colorno choc. drank, literfles van 89 voor 67 Catty hapklare brokken, groot blik van 99 voor 74 Siebrand lim. sinas, fles van 185 voor slechts 139 Zaanse Mayonaise, grote tube slechts 69 1/1 blik Appelmoes van 88 nu 75 Calvé Mayonaise, familiepot van 309 nu 279 Loots Gazeuse, 2 voor 79 Donderdag 8: Magere Gehakt h.o.h. 500 gram 208 Donderdag 8 t.m. zaterd. 10: Magere Varkenshamlappen 500 gram 448 Deense Kalfsschnitzels 3 grote voor 218 Botermalse Biefstuk 250 gram 328 Maandag 12 t.m. woensd. 14: Verse Braadworst 500 gram 238 Hamburgers, 3 grote 158 GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 WIJ VERNEMEN: dat de Kon. Ned. Mg. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. de Egmonden op zaterdag 10 oktober op excursie gaat naar de schitterende tentoon stelling "Herfstflora" in het Singer- museum te Laren. Spoedige opgave is zeer gewenst bij de secretaris, de heer G. Staan, Wilhelminastraat 18;

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1