Het Dorpshuis te Egmond aan den Hoef wordt donderdag geopend KIJKDAGEN DORPSHUIS SPORTHAL WIJKGEBOUW ZIJ, DIE ZICH INZETTEN FEESTAVOND ifè Éjpl Het is zover. Het dorpshuis te Egmond aan de Hoef, dat is gebouwd op het Hanswijk, zal donderdag 17 december officieel in gebruik gesteld zijn door de Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland, mr. F. J. Kranenburg. In het programma, dat aan de genodigden voor de officiële openingsplechtigheid ter hand zal worden gesteld, staat zeer summier vermeld, dat de bouw van het project 11 maanden heeft geduurd. Het is misschien goed, om hier wat verder in te gaan op de werkzaamheden, die door een zeer actief comité zijn verzet, reeds geruime tijd voor dat de eerste paal de grond in werd geheid. Op het tijdstip van de officiële ingebruikstelling, dat zal zijn om 15.50 uur precies, zal een periode wor den afgesloten van 5 jaar, waarin de plannen wer den gemaakt, het nut en de behoefte oderzocht, besprekingen werden gevoerd, subsidies aange vraagd, andere financiële bronnen aangeboord, allerlei vergaderingen werden gehouden, activiteiten georganiseerd en uitgevoerd, om tenslotte te komen tot het ontwerp en de bouw van het dorpshuls, zoals het er nu staat. Zaterdag en zondag a.s. zijn er kijkdagen. Van 2 tot 6 uur staan de deuren van het dorpshuis wijd open voor iedereen, die er een kijkje wil koimen nemen. Tegelijkertijd is er een expösitie van werken, vervaardigd door amateursscihilders uit Egmonjd aan den Hoef. Niet alleen om het ge bouw, maar ook om hun werx is een bezoek aan het dorpshuis de moeite waard. De grote sportzaal is comfortabel in gericht. Er wordt beschikt over al lerlei toestellen voor de moderne sportbeoefening. De prachtige houten parketvloeren heeft zijn kwaliteit reeds bewezen. De ruime lichtinval vanuit het Zuiden en het Noorden is niet alleen voorde lig voor de sportboefening^ maar geeft aan het interieur een gezellige sfeer. Het interieur van de vergaderzaal. Licht en ruimte spelen hier hun spel. De inrichting is comfortabel en doelmatig. 's Middags om 15.30 uur zullen vele genodigden aanwezig zijn in het prach tige complex, dat voor een groot deel de activiteiten van een dorp tussen haar muren zal zien afspelen. Toen in 1965 door burgemeester Bakker werd gevraagd naar de mening van een aantal afgevaardigden van diverse verenigingen, bijeen op het gemeente huis, tastte men waar het de werk zaamheden betrof, nog volkomen in het duister. De verenigingsbesturen verklaarden zioh voor de stichting van twee dorps huizen, een in Egmortd-Binnen en een in Egmond aan den Hoef. Gedurende de jaren 1966 en 1967 werden diverse oriënterende besprekingen gevoerd en er werd een enquête gehouden om een inzicht te verkrijgen in de eisen, waar aan het project moest voldoen. Op 13 december 1967 weïd een voorlopig stichtingsbestuur gevormd, terwijl de Stichting op 26 september 1969 eerst officieel werd opgericht. De stichting wordt gevormd door de volgende personen: J. Ylkel, voor zitter; Th. P. Broersen^ secretaris; G. Rem, penningmeester; mevr. M. W. Bisschop-9tammej. P. A. Belle man; Th. J. M. Poel&ma; J. M. Zand berg en H. Imming. Ook Th. B. Hil- bers was lid van de stichting, maar is uitgetreden wegens zijn vertrek naar Zandvoort. Vice-voorzit'ter is G. F. M. Versteegh, die zitting heeft namens de Stichting Wit-Gele Kruis, terwijl mej. G. F. H. te Kiefte namens het Groene Kruis en C. Broersen namens het Wit-Gele Kruis eveneens als leden aan de stich ting zijn toegevoegd. Zij allen zijn de werkers van het eerste uur. Aan hun activiteiten is het te danken, dat Egmond aan den Hoef een cultureel centrum rijker is geworden, dat intussen reeds een be langrijke plaats in het dorpsleven heeft ingenomen. Een dorpshuis zonder bar is bijna on denkbaar. In ieder geval is die hier aangebracht, niet alleen voor de ge zelligheid, maar een verfrissing op zjjn tijd, werkt altijd stimulerend. Ook ontbreekt het gezellige zitje niet. Ondertussen waren er reeds veel werkzaamheden verricht. Zo werd op 12 juli 1968 het besluit genomen tot een combinatie van dorpshuis met sportaccommodatie en wijkgebouw. Dit werd mogelijk door de principiële toezegging van de gemeenteraaxl van 4 juli 1968 tot toekenning van een nog na/der vast te stellen subsidiebedrag en de garantie bij het sMten van een geldlening en een eventueel exploita tie-tekort. Op 12 december lost de gemeenteraad zijn belofte in met oen subsidie van 129.000, Later, naidat er een splitsing is aan gebracht in de financiële opzet, wordt diit bedrag verhoogd en goedgekeurd tot een bedrag van 154.000Ook de reeds toegezegde provinciële bij drage wordt verhoogd tot 45.000,--; de bijdrage van het ministerie van CRM tot 84.450,— uit het provin ciale fonds komt voor de sportaccom modatie nog eens een bedrag van 10.000,— het NSF geeft een bqdrage van 20.000,terwijl de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken 1'.500, beschikbaar stellen. Het was toen reeds 15 juni 1970 en ondertussen verrezen de muren van het dorpshuis orider de vaardige han den van het personeel van de Gebr. Schuit uilt de grond. Het glas- en schilderwerk, loodgieters- en gasfit- terswerk en de electriciteitsaanleg werden in handen gegeven van de fir ma's Kleverlaan, Druiven en Belle man. De verwarming werd aangelegd door fa. Noord uit Alkmaar. Architect van het project is de heer N. J. BeemStenboer, eveneens uit Alkmaar. Om de gehele opzet financieel rond te krijgen^ werd er een geldlening ge sloten met de Stichting Pensioenfonds Raiffeisen te Utrecht ten bedrage van 257.500,—. Op donderdag 4 juni werd de heer A. Aelbers benoemd tot conciërge van het dorpshuis. Ondertussen werd de laatste hand gelegd aan het pro ject. De stoffering werd verzorgd door de fa. Burger, de gymnastiek- toestellen werden geplaatst door de n.v. Jansen en Fritsen, terwijl de ge luidsinstallatie komt van Technisch Centrum de Hoef, J. A. Kareis. De totale bouwkosten bedragen 645.000,-. Na de officiële opening zal in janu- arie een grote feestavond worden be legd, waaraan door alle verenigingen van Egmond aan den Hoef zal worden meegewerkt. Deze feestavond is toe gankelijk voor iedereen. Hierover vol gen nög nadere brichten. V' De beheerder van het dorpshuis, de heer A. Aelbers. Op donderdag 4 juni 1970 werd hij, tijdens een vergadering van het stichtingsbestuur, in deze funktie^kaoenid. Vanaf dat moment |H P v. j&j heeft hij de afwerking van het gebouw mede begeleid^ terwyl z^n taak, door het reeds officieus in gebruik nemen van het gebouw, reeds ver voor de officiële opening is begonnen. Een kijkje in een der wasruimten. Aan het sanitair is grote aandacht be steed. Een moderne installatie zorgt voor de koud- en warmwater-voorzie ning. Fris tegelwerk is in deze ruim ten de doeltreffende en hygiënische bekleding, die gemakkelijk is schoon te houden. Een kijkje in de grote vergaderzaal. Veel licht stroomt hier naar binnen door de grote glazen wanden aan de oost- en westkant, die reiken van de vloer tot aan het plafond. Honderden meters vitrage en over gordijnen waren nodig, om de grote glazen oppervlakte te bekleden en de lichtinval zonodig te beteugelen.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 7