CONTACT MET DE EGMONDEN „ESTRELLA" „ESTRELLA" Dorpshuis geopend Taxi tel. 1900 Renault John Zagwijn Kort Nieuws „-Qldorcido" 23 december 1970 Nummer 965 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 KERKDIENSTEN TIJDENS DE KERSTDAGEN Egmond aan Zee: o.k. kerk van de h. Agnes, Voorstraat 24 december: 's avon'ds 11 uur Kerstnachtviering; Eerste Kerstdag: 's morgens 10 uur Hoogmis 'S avonds 7 uur Vespers. Tweede Kerstdag: 's morgens 8 uur h. mis 8.30 uur Pr. HendrikstLchting 110 uur Kinderkerstfeest in de kerk. 31 december: 's avonds 7 uur Lof van Oudejaars avond. r.k. kerk, Wilhelmdnastraat. 24 december: 112 uur 's nachts Kerstnachtmis; Eerste Kerstdag: 3.30 uur Dageraadsmis; 10.30 uur Hoogmis. Tweede Kerstdag: 9.30 uur Hoogmis; 11 uur misviering. Op le en 2e Kerstdag géén avond mis, n.h. kerk: voorganger Ds. B. Martel 24 december: 's avonds 11 uur Kerstnachtdienst; voorafgegaan door samenzang om 10.45 uur. Eerste Kerstdag: 10 uur Kerstdienst; 'trompetist W. Lek, organist F. Nuis 's middags 3 uur Zondagsschool Kerstfeest in de Pr. Hendrik Stich ting. Gereformeerde kerk voorganger Ds. M. Bouk erna Eerste Kerstdag: 's morgens 10 uur Dienst; Tweede Kerstdag: geen dienst. 31 december: 's avonds 7.30 uur Dienst. Egmond aan de Hoef: r.k. kerk - Herenweg: 24 december: 's avonds 9.30 uur le Kerstnacht- viering. 12 uur 2e Kerstnachtviering. Eerste Kerstdag: h. missen 9 en 11 uur (Hoogmis). Tweede Kerstdag: h. missen 8.00, 9.30 en 11.15 uur. Egmond-Binnen rJk. kehk - Kerkplein 24 december: "s avonds 10 uur Eerste Kerstnacht- viering; middernacht 12 uur Tweede Kerst nachtviering. Eerste Kerstdag: 9.'30 uur hoogmis; 's middags 3 urn* zang-gebedsdienst. Tweede Kerstdag: ■8.00, 9.30 en 11.15 h. missen; 's middags 2 uur kinderdienst. Egmond a.d. Hoef Binnen: Ndd. Herv. Gemeente Eerste Kerstdag: 's .morgens 10 uur Dienst in de Slot- (kapel te Egmond a.d. Hoef; •voorganger Ds. C. L. Tuinstra 'solistemevr. Buit-Bosman. 31 december: 's avonds 7.30 uur Dienst in de ned. herv. kehk te Egmond-Binnen, Ab- dïjlaan 'Ds. C. L. Tuinstra leidt de dienst. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee. tel. 1900 RIJSTTAFELEN Op maandag 14 december was de afd. Plattelandsvrouwen weer bijeen in het Dorpshuis. Als gasten waren in ons midden de beide Herv. Damesvsr. uit de Eg.monden en vele genodigden. Mevr. Bruoked-Beiten begon haar de monstratie met "hoe kookt men op de goede manier droge rjjst", waar na zij verder uitwijdde over di verse kruiden en ingrediënten om sau zen en rijstschotels te maJken, geheel ingericht op de Hollandse keuken. Na de demonstratie ontvingen allen een portie rijst met toebehoren. In de pauze was nog een kleine ver loting en Icon men daarna nog vragen stellen. Na afloop was er gelegenheid om voor de huisgenoten een portie rijst mee naar huis te nemen, waarvan dartkbaar gebruik werd gemaakt. Met dank aan mevr. Bruckel voor de eenvoudige prettige voorlichting sloot de presidente de avond. GARNALEN CROQUETTEN Telefoon 1985 WIJ VERNEMEN: dat voor de kerstzangdienst in de o.k. kerk te Egmond aanZee zondag j.1. een massale belangstelling was. Tot im alle hoeken was de kerk be zet. Medewerking werd verleend door "Lamoraal van Egmont" en door het koor van de o.k. kerk. De dienst werd geleid door de ge zamenlijke geestelijkheid van Eg mond aan Zee; dat de jaarlijkse "bliksem-actie" on der de parochianen van de H. Mar- garetha Maria Alaeoque parochie wordt gehouden donderdagmiddag 24 december De kerk- en pasto rie-verwarming alsmede het nieuwe orgel en drumstel ten dienste van het jongerenkoor staan als finan ciële objecten aangegeven; dat de heren I. Scholten en P. v. d. Steen resp. hun 40-jarig en 25-jarig jubileum vierden bij de Fa. J. de Waard Zonen. Een dezer dagen werden zij gehuldigd en in de bloe metjes gezet; dat op 2e Kerstdag tussen 3.30 - 4.00 uur in een programma met Kerst liedjes op de televisie, Bert Glorie van 't Woud ook meezingt in het (koor van het Henricusiinstituut. Hij Staat op de eerste rij, uiterst rechts; dat schoenmakerij G. Gravemaker te Egmond aan Zee wegens uitbrei ding van zijn klantenkring te Eg mond aan de Hoef aldaar een be steladres heeft geopend en wel op Egmonlderstraatweg 32. Men leze de advertentie. GYMNASTIEKVER. "AKTIEF" EGMOND-BINNEN In verband met de komende feestda gen zal er op de navolgende data geen gymnastiek zjjn donderdag 24 december; vrijdag 25 december; zaterdag 26 december; donderdag 31 december en vrijdag 1 januari. Een smakelijk versierde kersttafel. Speciaal voor hen, die tyaens de Kerstdagen het kerstdiner thuis hou den, I engen wij, in dit nummer, als servHt 'an restaurant "Altenburg", een r. eptuur voor een kerstdiner. UNIEKE UITGAVE VAN DE GEMEENTE EGMOND AAN ZEE Gisteren is in Egmond aan Zee een "huishoudboekje" huis-aan-huis ver spreid. Het is een uitgave van de ge meente Egmonld aan Zee, afdeling i financiën, het heeft als alle kasboek jes een oranje omslag, voorzien van een wit etiketje, waarop staat ge schreven: "Huishoudboekje van de Gemeente Egmond aan Zee 1971". Het binnenwerk is als elik (kasboekje van de normale liniërimg voorzien en in handgeschreven tekst worden de ontvangsten en uitgaven van de ge meente vermeld. Een huisvrouw, die een kasboekje ge bruikt, zal daarin geen afbeelding van een grilden plakken. De gemeente doet dil wel en geeft op die gulden een nauwkeurige verdeling aan, hoe die besteed wordt. Op de laatste pa gina staat een uitnodiging aan alle ge meentenaren afgedrukt, om de raads vergadering bij te wonen, waarin de begroting voor 1971 wordt behandeld. Deze vergadering vindt plaats op woensdag 23 december, aanvang 19.30 uur, in de "Vergulde Valk'", die voor lopig tot raadszaal is verheven wegens verbouwwehkzaamheden aan het ge meentehuis. Het boekje kwam tot stand door de zorgen van de afdeling financiën van Egmond aam Zee en het geheel werd gedrukt bij drukkerij Beflleman. In het boekje vindt men een duide lijke uiteenzetting van de ontvangsten en uitgaven van de gemeente. Ook staat er vermeld, hoeveel er per in woner uitgegeven moet worden in 1971, om de gemeente "draaiende" te hoUden. Het totaalbedrag is 3.772.000,dit is 762,per inwoner. Hoewel de bedragen voor de verschillende dien- Sten gespecificeerd worden genoemd, geeft de afbeelding van de gulden een goed overzicht. Het grootste deel, 25%, is voor Openbare Werken; Socia le zorg en maatschappelijk werk heeft 21% nodig; Openbare veiligheid en ge zondheidszorg elk 2%; Onderwijs 15%; Volkshuisvesting 13%; Cultuur, sport en recreatie 2%Algemeen Be heer 9% en diverse uitgaven 11%. Komt u op woensdag 23 december haar de raadsvergadering om mee te maken hoe de begroting van de gemeente door de raadsleden wordt besproken. KERSTDIENST Op le Kerstdag wordt een gezang- en gebedsdienst gehouden, geleid door de Z. Eerw. Heer Pastoor P. Wijte, in de kerk van St. Adeübert te Egim.- Binnen. Deze dienist zal muzikaal wor den begeleid door het fanfare-corps "Eensgezindheid" en het parochieel zangkoor. Algehele leiding samenzang de heer Frans Alleman. De dienst be gint om 15.00 uur. DRUKKE AFSCHEIDSRECEPTIE C. J. VAN PEL Tijdens de zeer druk bezochte af scheidsreceptie van de gemeente-op zichter, de heer C. J. van Pel, over handigde burgemeester Bakker hem de zilveren medaille van verdienste van de gemeente Egmond aan Zee, nadat hij de daarbij behorende oor konde had voorgelezen. De burge meester vorïd^ dat de heer Van Pel een merkwaardige loopbaan had, "en dat nog wel in eigen dorp". U was bijna op elk terrein werkzaam, u kénde iedere klinker en iedere riool- put, ook het Strand ziilt u niet licht vergeten". In de gecalli'grafeerde naam op de oorkonde is de naam "Joannes" zonder H geschreven. Of schoon dit niet juist was, schreef de burgemeester dit mankement toe aan het feit, dat de heer Van Pel de H zelf ook nooit uitsprak, maar wèl, wanneer het niet moest. De directeur Gemeentewerken, de heer B. Blokker belichtte in het kort de groei van het gemeentebedrijf van 4 werknemers net na de oorlog tot de 16 van nu. Namens de ambtenaren bood 'hij hem een enveloppe aan en een kaart, waarop in rood stond aan gegeven, hoe Egmond aan Zee was gegroeid tijdens de dienstjaren van de heer Van Pel. Er was een prachtige fruitmand voor mevrouw Van Pel. De heer Jaap Glas^ een van de per soneelsleden, sprak namens zijn col lega's en vertelde over de werkzaam heden, die zjj onder de scheidende opzichter verrichtten. "We hebben een goede vriend aan jou gehad", zei hy. Onder elkaar zeiden ze wel eens: "Jongens, laten we het serieus doen, want aanstonds komt die man weer met dat lastige hoofd", maar dat hoorde er nu eenmaal bij. Verant woordelijkheid moet er zijn. Verder werd het woord gevoerd door de heren C. Lodder, gemeente secretaris, mr. J. J. Spit, oudgemeen- teseertaris, P. Dekker, voorzitter van "Acfhilles" en J. Koelink, oud-ambte naar. Tenslotte sprak de heer Van Pel zelf een dankwoord. Hg zei: "als ik de foto's in het Contact en de Alk- maarse krant bekijk, dan zou je zeg gen, dat het met mij al gedaan is". Hij pleitte voorts, in het belang van zijn collega's en iedereen, om wat lan ger van de rust te kunnen genieten, voor pensionering op 60-jarige leef tijd. (Dan hadden de foto's (mis schien) ook beter geweest, red.). In zijn afscheidsrede gaf hij nog verschillende praktische adviezen, hoewel zijn woorden niet van kritiek waren ontbloot. "Egmondia" wenste hij zeer spoedig de beschikking over de nieuwe veilden, "geen twee< maar drie nieuwe velden", zei hij. "In de gemeente Egmond-Binnen maken ze zich nu bezorgd over die paar den nen, terwijl we ze eerder nooit heb ben gezien", aldus de heer Van Pel. Tot slot sprak hij de wens uit, "dat de WV spoedig in een nieuw bureau gehuisvest zou zijn, maar dat het ge bouw ("hok") van de Naco zeer snel zou verdwijnen, en wel speciaal, wanneer men nog van plan is, een deel daarvan als wachtruimte te handhaven want dan worden de wan toestanden' daar in stand gehouden". Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 EGMONDER KOMT EK AL, VOOK HIJ GEBOREN IS Trompschool uitgebreid en feestelijk in gebruik genomen Op symbolische en bete kenisvolle wijze is de Trompschool, uitgebreid met twee lokalen, op donderdag 17 december in gebruik gennomen. Het was een der eerste leerlingen van 1923, de heer W. Sanlder, die de deur opende voor een der jongste vain nu, Saskia Nienhuis. Voor haar en voor olie andere leer lingen opende hij de mo gelijkheid, die hijzelf en vele anderen met hem hadden ontvangen, onder wijs zoals zij dat zelf wil len, n.1. die van het Ohr. Basisonderwijs De voorzitter van de Ver eniging voor het Christe lijk Basisonderwijs in de Eg.monden, de heer A. P. de Waal^ schetste in het kort deontwikkeling van de Trompschool, die in 1923 werd ge bouwd met twee lokalen. In 1957 werd de school uitgebreid imet een derde lokaal en nu zijn er weer twee aan toegevoeigd. Toch is het ondanks deze uitbreiding noodzakelijk dat "Het Ge bouw" van de n.h. kerk nog in ge bruik blijft, daar er behoefte bestaat aan 'een zesde lokaal, waarvoor bin nenkort de aanvragen zullen worden ingediend. De inlspecteur van het onderwijs, mr. N. W. K. G. Bronzwaer, schetste de uitstekende relatie tussen het Rijk en het Bijzonder Onderwijs. Ds. Martel complimenteerde het be stuur imet deze uitbreiding en bood namens zijn gemeente een enveloppe met inhoud aan. Er wenden vele ge schenken, speciaal ten dienste van het onlderwijs aangeboden, o.a. een ge luidsinstallatie namens de medewer kers, de heer B. Hamberg bood na mens de oiïdercommis'si e een zes-tal reproducties aan, terwijl mevr. Kooy- man, echtgenote van het hoofd der school, bloemen in ontvangst mocht nemen, waarmee in haar dank ver tolkt werd aan haar man, die onder moeilijke omstandigheden voor het onderwijs zeer veel wist te bereiken. De gemeentesecretaris, de heer C. Lodder, sprak namens het gemeente bestuur. Tot ©lot dankte het hoofd der school, de heer Kooyman, namens hét lerarenteam, waarbij hij de wens uitsprak, dat het zesde lokaal spoe dig gerealiseerd mooht worden. KIP CROQUETTEN Telefoon 1985 ZEEVOGELS Dinsdagavond 22 december: lidhtweJd- Strijd: Egmondia 1 - Zeevogels 1 om 20.00 uur. SPEELGOEDMAGAZIJN Prins Hendrikstraat 8-10, telef. 1900 EGMOND AAN ZEE. (R-llf) de verenigingen met sprongen omhoog was gegaan. Hij dankte in de per soon van de heer Ykel al'le mede werkers voor hun ijver en doorzet tingsvermogen. DE OPENING Mr. Kranenburg zag in dit gebouw een gunstige uitzondering op verschil lende soortgelijke. Speciaal richtte hij de aandacht op de ontwikkeling van het project, waarbij hij deze keer niet behoefde te wijzen op een lijdensweg. "U bracht 14.000,bijeen", zei hij, "de provincie legde er met plezier 45.000,— bij". Na de officiële opening maakte hij, begeleid door het bestuur, een r<^ gang door het gebouw, waarbij p tevens een keuze mooht maken uit 'Ten der geëxposeerde werkstukken van Egmondse amateurs. Hij koos "De Tien kleine negertjes" van Ton v.d. Oord. Ook de vele genodigden, die on dertussen een consumptie gebruikten, maakten hierna van de gelegen/, gebruik, het gebouw te bezichti^L In een andere zaal kregen een aantal sprekers de gelegenheid het woord te voeren. Velen maakten daarvan ge bruik, terwijl de heer Ykel voor het dorpshuis verschillende geschenken in ontvangst mocht nemen. Tijdens een gezellige bijeenkomst in het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef heefit de commissaris van de Koningin, mr. F. J. Kranenburg, de openingsplechtigheid verricht. In zijn humoristische speech zei hij, dat men geen betere had kunnen kiezen, daar hij zich "een geoefend sporthal- en dorpshuisopenaar vond". Hij wees voorts op het feit, dat door de com binatie van dit dorpshuis met het wijkgebouw, elke Egmonder hier reeds bü/nnenkomt voor hij geboren is. Na een korte inleiding door de heer C. Belleman, belichtte de voorzitter van de Stichting, de heer J. Ykel, de ontwikkeling van het dorpshuis. "Dit huis van een dorpsgemeenschap moet worden gezien als een symbool van samenwerking", zei hij. Dankzij het fed't dat de verenigingen begrepen, dat er iets móest gebeuren, is dit tot Stand gekomen. De bouw werd mo gelijk door de GRM. De grond werd beschikbaar gesteld door het r.k. kerkbestuur, dat evenwel in de ano nimiteit wenste te blijven, maar hier door werd de basis gelegd. De heer Ykel dankte alle medewerkers, speci aal de heren Broersen en Rem, en de raad van de gemeente. Burgemeester Bakker stelde niet voldoening vast, dat de activiteit van

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1