CONTACT MET DE EGMONDEN Taxi tei. 1900 mm RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN Renault TANG KI. de Graaff 6 JANUARI 1971 - NUMMER 907 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie Giro 368954 BEWONERS PLAN ZUID EN ZUID n VRAGEN WIJZIGING BOUWVERORDENING. Verschillende bewoners van plan Zuid I en Zuid n hebben opdracht ont vangen, om de aanbouw, die de ver binding vormt tussen woonhuis en schuur, af te breken. Degenen, die deze opdracht van Burgemeester en Wethouders hebben ontvangen, hadden deels wel een vergunning tot het bou wen van een schuur, maar niet om de ruimte tussen die schuur en het woonhuis te overkappen. Dit is door verschillenden wel gedaan, terwijl hierbij in de meeste gevallen van de veronderstelling werd uitgegaan, dat hiervoor geen vergunning nodig was. De bruikbaarheid van de schuur ging er zeer op vooruit, daar de ruimte als bijkeüken gebruikt kon worden, waarin wasautomaten en droogappara- ten een plaatsje vonden. Voor gezinnen met kinderen was de aanbouw een grote uitkomst, terwijl het voor de huismoeders niet steeds noodzakelijk was, om bij slecht weer buitenom te moeten, om de voor haar huishouden noodzakelijke voorwerpen bij de hand te höbben. Een bijkeuken als verleng stuk van het huis is voor velen een normaal gebruik, maar de bouwvoor schriften van plan Zuid I en n laten het niet toe. Welke motieven er aan deze voorschriften ten grondslag lig gen, is niet bekend, maar er is ruimte genoeg om een bijkeuken te kunnen hebben. Door enkele belanghebbenden is on der de bewoners van de betreffende huizen een circulaire verspreid, dit op aanraden van enkele leden van de ge meenteraad en van diverse groepe ringen. In deze circulaire wordt de situatie uiteengezet en wordt meege deeld, dat er een verzoekschrift aan het gemeentebestuur zal worden ge richt, om de bouwverordening, die geldt voor dat deel, te wijzigen. Waardoor het mogelijk wordt de be staande bouw te handhaven of even tueel in de toekomst uit te voeren, want, zo wordt in de circulaire ge steld: ,,de behoefte (tot aanbouw) kan zich te zijner tijd voordoen en dan is het belangrijk te weten, of u uw schuur c.q. bijkeuken aan uw huis kan vast bouwen". Het verzoek zal dan ook door na genoeg alle bewoners van Zuid I en n worden ondertekend, omdat de be hoefte in de praktijk duidelijk is ge bleken. Daar de overkapping in de meeste gevallen een onverbrekelijk deel van het huis uitmaakt, zijn de kosten, om alles weer terug te brengen naar de oude toestand of te wijzigen tot de vorm, die aan de oorspronkelijke ver gunning ten grondslag lag, over het algemeen hoog. Wanneer door die te maken kosten een praktisch en bruik baar resultaat wordt bereikt, dan Staat er iets tegenover. Het tegendeel is echter waar. Men is genoodzaakt, kosten te maken, om een minder ge rieflijke situatie te bereiken. Niet alleen zijn de kosten voor som migen te zwaar, maar het gemis aan de noodzakelijke ruimte, die door de aanbouw was verkregen, betekent voor velen een gevoelig verlies, daar het gezin die ruimte absoluut niet kan missen. Aan de opdracht tot afbraak moest voor 15 januari worden voldaan. Op deze termijn heeft men een voorlopig uitstel verkregen, daar hieraan, mede als gevolg van de vrije dagen in de bouwnijverheid en door 't winterweer, niet kan worden voldaan. De bewoners van plan Zuid I en n vertrouwen er op, begrip bij B en W Een bijkeuken, vastgebouwd aan het woonhuis. Volgens de bouwvoorschrif ten mag dat niet, zodat de bewoners de opdracht hebben gekregen, 2 ineter van deze bijkeuken af te breken, waar door het geheel weer los staat. te vinden voor de ontstane situatie, waardoor de uitbreiding, zoals die momenteel is, gehandhaafd kan blij ven. De Raiffeïsenbank is goed voor uw geld spaarbank en allo bankzaken NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTEBESTUREN Van de Nieuwjaarsreceptie, gegeven door de gemeentebesturen van Eg- mond aan Zee en Egmond-Binnen, is druk gebruik gemaakt. Op Nieuw jaarsdag recipieerde het gemeente bestuur van Egmond aan Zee in "De Vergulde Valk", daar het gemeente huis wegens verbouwwerkzaamhefden deze keer niet beschikbaar was. Vele verenigingsbesturen en particulie ren maakten van de gelegenheid ge bruik om burgemeester en wethouders veel heil en zegen toe te wensen voor het nieuwe jaar. Ook in Egmond aan de Hoef, waar de receptie maandag avond plaats vond in de raadszaal, was veel belangstelling. De recepties hadden een zeer gezel lig karakter. Onder het genot van een glaasje en het nuttigen van een bitter bal werden vele gesprekken onderling gevoerd, terwijl deze bijeenkomsten voor de aanwezigen tevens de moge lijkheid openden om in een gezellige sfeer de beste wensen uit te wisselen. Hoewel deze nieuwjaarsrecepties in oorsprong bestemd zijn, om de be stuurders van de gemeenten in dit kalder te ontmoeten, beginnen deze bij eenkomsten steeds meer het karakter te krijgen van een bij Uitstek geschikte gelegenheid voor de gemeentenaren, de jaarwisseling te vieren en elkéidr te ontmoeten. Het initiatief van het gemeentebestuur is daarom toe te juichen, omidat het de onderlinge ver standhouding het best bevordert, een omötandihöid, waaraan men in deze samenleving zeer veel behoefte heeft. GARAGE John Zagwijn Pt. Hendrikstraat 8-10 Esmond a. Zee. tel. 1900 SJONGE, WAT EEN LEKKERE DROP HEEFT DIE DA.-DROGIST FRIS BEGIN VAN HET NIEUWE JAAR Met een dikke overjas aan staan we er wel even bij te rillen, wanneer wij zien, hoe de heer H. Thomasse, wonend aan de Boulevard Zuid te Eg mond aan Zee, enige seconden voor de middernachtelijke jaarwisseling, zonder dralen het water van de koude Noordzee in loopt, om even daarna een kloeke duik te nemen in een aan rollende golf. Gedurende enkele secon den is hij in het hoog opspattende wa ter aan het oog onttrokken. Dan komt hij weer te voorschijn en heerlijk ver kwikt loopt hjj het strand op en staan de in de sneeuw droogt hjj zich met een ruige handdoek af. "Veel geluk in 1971", want inmiddels is het oude' jaar voorbij en het nieuwe heeft zich aangekondigd. Voor de heer Thomas- se betekent dat een nieuwe zee van, tijd. om veel te doen aan het licha-. melijk welzijn en de milieuhygiëne. I Zelf zegt lüj er van: „Dit regel-l Heden overleed na een langdurige ziekte, mijn lieve man en onze lieve vader, grootvader, broer, zwager en oom echtgenoot van Wilhelmina Dekker op de leeftijd van 56 jaar. W. DE GRAAFF - DEKKER Joke - Kees en Samantha Dora Egmond aan Zee, 4 januari 1971 Duinstraat 15 De begrafenis zal plaats vinden op vrijdag 8 januari 's middags om 2 uur op de algemene begraafplaats te Egmond aan Zee. De overledene ligt opgebaard in de aula van de Pr. Hendrik- Stichting. Bezoek: donderdagavond van 7 - 7.30 uur matig zwemmen in zee gedurende 12 maanden per jaar en aansluitend 3 a 400 meter hardlopen langs het strand, doe ik in de eerste plaats, omdat ik mij daarbij wel vindt; ten tweede om aan te tonen - vooral gedurende de maanden oktober t.m. april - dat fris se lucht en lage temperaturen, de mens geen kwaad behoeven te doen, Sterker gezegd, de mens deze behoeft. "Het is echter noodzakelijk", zegt de heer Thomasse, "dat men alles doet, om een goede gezondheid te handha ven". Een goede nachtrust is hierbij De heer H. Thomasse uit zee en staat barrev sneeuw. Zo u ziet, is he zon schijnt. zeer belangrijk terwijl innerlijke span ningen zoveel mogelijk moeten worden voorkomen". Een drankje, mits met mate genuttigd, kan een belangrijk hulpmiddel zijn voor het handhaven van een goede gezondheid". De heer Thomasse heeft zijn on wrikbare visie op het bevorderen van het algemeen welzijn. Milieuhygiëne windt hjj uiterst belangrijk. Hjj zegt o.a."om zoveel mogelijk van de al gemene welvaart te profiteren, men niet al te gemakzuchtig gebruik moet maken van allerlei moderne middelen, speciaal waar tiet het vervoer be treft". Hij propageert o.a. slechts dan van eigen bromfiets, scooter of auto gebruik te maken, wanneer het open baar vervoer tekort schiet. Wanneer iedereen dit dn praktijk brengt, zal er belangrijk minder luchtverontreini ging optreden. Daar komt bij, dat men belangrijk meer lichaamsbewe ging krijgt, zonder meer noodzakelijk voor het handhaven van een goede ge zondheid. "Een juiste temperatuur/ vochtverhouding in de openbare ver voermiddelen zijn daarbij beslist nood zakelijk, luchtverversing in die open bare vervoersmiddelen zijn daarbij een eerste vereiste". Hij zegt o.a.: "dat de vervoers- maatsöhappijen er voor verantwoor delijk moeten worden gesteld, dat aan deze vooi-wa arden wordt voldaan, waarvoor de benodigde apparatuur als alleszins verantwoorde uitgave dient te worden aangebracht". "Wanneer ieder zijn taak en verant woordelijkheid kent, zullen niet alleen de wegen miinder overbelast zijn maar de mensen zullen ook minder geërgerd thuiskomen, waardoor de gezondheid in belangrijke mate is gediend", al dus de heer Thomasse. n.a.v. zijn nachtelijke duik in het frisse Noord zeewater. De eerste lentebode. Wie denkt er nu al aan lente? Moeder schaap kennelijk wel. In de koude nieuwjaarsnacht bracht zij, In het welland, dit lam metje ter wereld. Het staat nu In de stal van de heer Van der Pol aan de .Zuiderstraat te Egmond aan Zee. LENTE IN EGMOND AAN ZEE De winter is nog maar pas begonnen, en onwillekeurig denkt men tijdens de ze koude dagen aan wat bétere tijden, wanneer de zon weer hoog aan het zwerk staat en haar warme stralen naar omlaag zendt, om de mensheid wat warmte te brengen. Maar de eerste lentebode is er al. Elk jaar zien we wel een foto in de dagbladen van een der eerste lam meren, die als hoopvol teken voor de naderende lente hun eerste hoogpotige en wankele schreden zetten onder het wakend oog van moeder schaap. En meestal komen de eerste berichten daarover al heel vroeg. Maar wan neer het eerste lam al rond dartelt in januari, terwijl die maand nog maar net begonnen is, dan is er spra ke van een zeldzame speling van de natuur. In de stal van de heer Van der Pol aan de Zuiderstraat te Eg mond aan Zee is het dan toch maar waar geworden. Met trotse schape ogen kijkt moeder schaap naar haar nakomeling, die in een hoekje van de stal een tegen vorst en guur winter weer beschermd plekje heeft gekre gen. Het lammetje werd geboren in het weiland gedurende de Nieuwjaars nacht. Een volwassen schaap kan door zijn dikke vacht wel wat verdragen, maar voor een lammetje is deze win ter nog wat te veel gevraagd vandaar dat de heer Van der Pol besloot, moeder en kind in de stal aan de Zuiderstraat onder te brengen, waar wy de foto maakten.

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1